MOTOTURNYRAS’01
Aukštadvaris. Koncertas Žalgirio mūšiui paminėti. Liepos 13-15.

Nors 591-osios metinės ir nėra pati apvaliausia data, bet MOTOTURNYRAS’01 buvo tikrai vienas įsimintiniausių renginių šiemet. Pradėkime nuo to, jog jis vyko miškuose – nelengvai prieinamose bet labai gražiose vietose, kur nėra elektros. Vienas bičiulis kalbėjo: “Anksčiau mes atvažiuodavom čia pailsėti, pabūti gamtoje. Ir jeigu tada man kažkas būtų pasakęs, kad kažkada čia stovės didelė scena ir gros grupės, būčiau palaikęs durnium!” Taip, scena buvo tikrai įspūdinga, o masyvus ir švarus garsas – dar įspūdingesni!

Įspūdingų dalykų šiaip jau tikrai tomis dienomis netrūko. Įspūdinga Velnio duobė ir įspūdinga legenda apie šalia esančius Škilietų ežerus, kur neva viename nuskendo karvė, o griaučiai išplaukė kitame :) Įspūdingas organizatorių “Vorų” organizuotumas ir elektros generatorių pažabojimas. Turbūt įspūdingiausia renginio plakatų gausa visų Lt miestų gatvėse. Ir įspūdingai nedidelis atvykusių žmonių kiekis. Jų buvo gal 1000, gal 1500?

Na, ne esmė kiek tų žmonių buvo. Esu įsitikinęs, jog kitąmet jų bus mažiausiai dvigubai daugiau. Nes renginį “Vorai” užtaisė galingą!

Kiek supratau,  pagal idėją turėjo būti daug baikerių, bet jų pasirodė ne tiek daug ir motociklų burzgimas nenustelbė lauko scenos grupių garso. Pirmos dienos vakarą, pasilepinę ežerų vendeniu, “Daigos” alumi ir gamtos vaizdais, susirinkome veizoti sunkiosios muzikos koncertą, kurį pradėjo MANDRAGORA. Pasakyčiau, kad pradėjo įspūdingai, bet šis žodis šiame reporte matyt jau atsibodo? :) Toliau kalė XESS, UGNĖLAKIS su KŪLGRINDOS jaunaisiai balsais (jėėė!) ir totaliai girtu vokalistu Povilu (kuris, kaip nekeista, savo partijas vistiek gerai sudainavo), DIKTATŪRA, anatemiškai nusiteikę SHADOWDANCES (kaip jausmas groti 2 valandą nakties penkiems metalistams?:) ir plieninių kautynių veteranai OBTEST. Pastarieji sugrojo turbūt įspūdingiausią viso renginio šou – švintant ir kylant rūkui, šimtams girios aidų atkartojant “Auka Seniems Dievams” žodžius...

Kažkur tuo metu, kai pakilo saulė, pasibaigė mūsų turėtas alus. Vadinasi laikas gult.

Bet neilgam – netrukus scenoje jau siautėjo Aukštadvario kaimo kapela, o mes prisiplakę srėbėm košę iš kareiviškų vorų virtuvės puodų ir lindom vandenin. Diena įpusėjo greitai ir net nespėjau susigaudyti, kad baikerių varžybos buvo baigtos (laimėjo, atrodo, Aukštadvario komanda?) Po to vaikai žiūrėjo spektaklį “Voro vestuvės”, vėliau kapojosi “Vilkatlakai” sumušę vargšą kryžioką ir žūt būt stengęsi įrodyti, jog kardais kapojasi jie iš tikrųjų, o ne vaidina. Dar vėliau iš kolonėlių pasipylė country rokas, scenoje griežė CRAZY CROW ar ROAD BAND. Kol sutemo.

Ir atėjo eilė groti pačiam Virgiui Stakėnui. Na, ką sugrojo muzikantas komersantas profesionaliai. Netgi per daug. Pasirodo, prieš šį koncertą dar spėjo apsisukti netoliese vykusioje nemokamoje centristų fiestoje... Apsukrus tas Virgis. Na, bet niekas negalėjo prilygti tai finalinei čigoniškai dainuškai (“Keleliai tolimi...” ar pan.?), kurią Stakėnas išdidžiai pristatė kaip naują savos kūrybos hitą iš naujausio albumo.... jo.... hm....

Po to buvo NOTANGA ir žaibuojantis dangus.

Neapsiėjo tikra baikerių fiesta ir be saldžiųjų vaizdainių. Dvi kekšaitės sąžiningai staipėsi ir kraipė savo grožybes. Su notanganautais mes ilgai gėrėme alų ir kažkur paryčiais praeidami matėm, jog mergaitės vis šoka ir šoka, o tie 5 bičai vis tebestovi prie pat scenos. Matyt ne mažiau sąžiningai stripo meistrės dirbo ir nulipusios nuo scenos. Cepelinas man sakė, kad mašinos ratas kilojosi, kaip LNK reklamoje... Užtex? Užtex.

Ai jo, fejerverkai irgi buvo - irgi gražu. 1000 Lt į orą!!! Smagu.

Kita diena buvo piktos Saulės ir nesibaigiančių maudynių beprotybė. Kažkas pasakojo, kad į renginį milijonas neatvažiavo todėl, kad Kaune ir Vilniuj pliaupė. O pas mus viskas tvarkingai buvo. Reikia žinoti geras vietas.

Nors “Vorai” prisiekinėjo, jog nepavykus šiam festivaliui jie nieko niekada nebebandys organizuoti, bet aš manau kad SUSITIXIM TEN KITAIS METAIS. Iki!

ugn

P.S. Dėkui visiems palaikusiems aitwarišką šėlsmą su Vyties vėliava! Tai buvo vertas simbolio krikštas.

P.P.S. Buvome nuvažiavę ir į Trakų pabaigą, tą namą už kibininės, kur ūsuota karaimė kepa tikrus kibinus. Reikia pripažinti, kad firma pagedo – viduje riebuilė britki aviena už pakilusią kainą...