Dangus Forums

United Tribes of Baltica

* DUK    * Ieškoti  * Registruotis * Prisijungti 

Dabar yra 2019-09-21, 11:40

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 28 pranešimai(ų) ]  1, 2  »
Autorius Pranešimas

dziedas
 Pranešimo tema: Didžioji mįslė - Andrius Mamontovas ir MJR
StandartinėParašytas: 2008-08-12, 10:18 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
A.Mamontovas gimtadieniui "Mėnuo Juodaragyje" norėtų gero oro

Iki festivalio "Mėnuo Juodaragis" likus porai savaičių, renginio svetainėje www.mjr.lt jau paskelbta pilna renginio programa, žiūrovams žadanti gausų naujovių, staigmenų ir paslapčių kraitį. Šiemet didžiojoje scenoje pasirodys ir garsus Lietuvos muzikantas Andrius Mamontovas, kuris festivalyje švęs savo gimtadienį. Ką gi šiame pagonių festivalyje veiks ir gros Lietuvos scenos žvaigždė? Šis klausimas ko gero kankina ir neduoda užmigti daugeliui MJR pogrindininkų... Padarėme paprastai - nuėjome pas maestro ir paklausėme keletos klausimų.

A. Mamontovas prisipažino sudalyvauti MJR norėjęs jau seniai: "Kai esi žinomas daug metų, žmonės įsivaizduoja, kad tu turi groti tik ten, kur groja neva pripažintos žvaigždės. Man įdomu groti ten kur jaučiu, kad tai labiau atitinka mano žanrą, pojūtį, pasaulėžiūrą." Apie MJR jis teigia išgirdęs prieš keletą metų, kai renginys vyko prie Utenos. "Toks buvo jausmas, kad kažkada vienaip ar kitaip aš jame sudalyvausiu. Štai ta akimirka atėjo."

"Dalyvauti "Mėnuo Juodaragyje" man labai svarbu ir dėl to, kad aš iš principo manau, kad lietuviai, nors ir priverstinai pakrikštyti, vis tiek širdyje yra pagonys", - mano atlikėjas, palaikydamas festivalio idėją.
"Būkim atviri, prieš kelis šimtus metų dėl kažkieno politinių interesų į Lietuvą jėga buvo atneštas naujas tikėjimas, nauja kultūra. Paskui sakoma kad tai padarė mus kultūringais ir europietiškais, kuo aš esu linkęs stipriai suabejoti. Lietuva yra šalis, kur gyvenimas neatsiejamas nuo gamtos. Todėl yra labai svarbu daryti tokius renginius, kur senoji kultūra yra pagrindinė tema. Mes neturėtumėm užmiršti, kas mes iš tikrųjų esame", - teigia A. Mamontovas.

Pasak A. Mamontovo, Lietuva yra šalis, kuri visą laiką atsidurdavo kryžkelėse: "Mus bandė okupuoti tai vieni, tai kiti, bandė paversti komunistais ir įvairiausiais kitokiais vardais, bet nevisai pavyko. Vadinasi yra jėga, kuri gali pasipriešinti..."

Naujajame albume "Geltona Žalia Raudona", kurio vasarinis turas pasibaigs pasirodymu MJR scenoje, atsispindi muzikanto siekis paskatinti lietuvius didžiuotis savimi. "Mes kažkada iškovojome nepriklausomybę, pasipriešinome sistemai, kuri buvo mus okupavusi iš išorės. Dabar priešas yra viduje – priešas, kuris pasinaudojo mūsų iškovota laisve savo pasipelnymo tikslais. O visos revoliucijos pirmiausia prasideda nuo kultūrinių revoliucijų – pirmi kalbėti pradeda kūrybos žmonės, menininkai, muzikantai, dailininkai, rašytojai."

Nelaukdamas, kol ką nors padarys kiti, A. Mamontovas šios iniciatyvos ėmėsi pats, o stiprybės pataria semtis ten, kur mūsų šaknys: "Tol, kol mes turėjome savo senąją kultūrą, senąjį tikėjimą – mes buvome iki Juodosios jūros, o kai atidavėme savo vertybes, iškeitėm į kitas, tapome pakankamai priklausoma nuo aplinkinių šalių valstybė. Todėl, jeigu mes norime būti stiprūs, turime atsigręžt į savo šaknis."

Paklaustas, ką visgi gros "Juodaragio" scenoje, muzikantas sako, kad kol kas jis to nenorėtų detalizuoti. "Bet tai bus rokas. Aš visą gyvenimą groju roką, net jeigu kažkas su tuo ir nesutinka, aš vis tiek jį groju, - juokiasi jis. - Ir man roko muzika yra labai pagoniškas dalykas - nevaldomas gaivališkas emocijų, energijos prasiveržimas - tai yra patys gražiausi momentai, kurie mus žavi šioje muzikoje."

Pagrindinė "Mėnuo Juodaragis 2008" diena, rugpjūčio 23 d., šeštadienis, idealiai sutapo su Andrius Mamontovo gimtadieniu, nors kviesdami į festivalį organizatoriai teigia to nė nežinoję.

"Kadangi gimtadienio nesureikšminu ir nemėgstu daryti kažkokių pasisėdėjimų, tai MJR bus puiki vieta, pasiausti scenoje ir pabūti su draugais bei visais žmonėmis, kurie ten bus", - sako A.Mamontovas. O dovanų gimtadieniui žymusis atlikėjas norėtų "tiesiog, kad būtų gražus oras, gera diena ir kad visiems būtų gerai". Tačiau, net jei ir dievai duos lietaus, matyt neverta abejoti, kad A.Mamontovo grupės pasirodymas MJR scenoje bus savaip ypatingas.

Į viršų
 Aprašymas  

senbuvis
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2008-08-24, 13:52 

Festivalis tikrai liuks, bet kai buvo Mamontovas pasijauciau, kaip dalyvaudamas zarasu miesto sventeje... :)

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2008-08-25, 17:45 
Vartotojo avataras

hm :o) nu bet čia jau tavo problema, o ne mamontovo :o)

Į viršų
 Aprašymas  

senbuvis
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2008-08-26, 01:10 
Vartotojo avataras

deivis rašė:
hm :o) nu bet čia jau tavo problema, o ne mamontovo :o)

matyt tai bus ir mano problema... :)

Į viršų
 Aprašymas  

senbuvis
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2008-08-26, 06:33 
Vartotojo avataras

Nesamones visiskas snekat. Atseit nuspresit galima ar negalima mamontovui koncertuot MJR? Kam nepatiko, tuo metu vyko ir kitu idomiu dalyku, todel nematau cia apskritai jokios problemos.

Į viršų
 Aprašymas  

senbuvis
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2008-08-26, 08:04 
Vartotojo avataras

Burundis parase jog pasijaute kaip Zarasu miesto sventeje, as jam pritariau ir tiek. Todel nemanau, kad mes snekam nesamones.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2008-08-26, 08:50 
Vartotojo avataras

o kuo blogai Zarasų miesto šventė? :)

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2008-08-26, 08:59 
Vartotojo avataras

Aga..Rugsėjo paskutinį savaitgalį Utenos miesto šventė: welcome visus!!:)

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2008-08-26, 11:34 
Vartotojo avataras

aš tikiuosi, kad MJR buvo Zarasų miestui šventė, ir nematau nieko gėdingo jaustis kaip Zarasų miesto šventėje.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2008-08-26, 12:04 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2006
Matyt, jei Vilkduja po 10 metų netyčia taptų antru Mamontovu, ir gauja ne visai alternatyviai atrodančių žiūrovų už pečių susikibę trauktų "Dovanok man akivaruuuuus..." (nė nenutuokdami, ką šita gili poezija galėtų reikšti), jaunimas lygiai taip pat keiksnotų, kad šitiems muzikantams čia ne vieta...

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2008-08-26, 14:46 
Vartotojo avataras

pagal parduotą cd kiekį mjr metu galiu drąsiai teigti, kad Vilkduja yra visiška komercija, ir jai juodaragyje netūrėtų būti vietos:)

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2008-08-26, 17:21 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2007
o vat įdomu būtų sužinot, kiek liaudis ko nupirko :)

Į viršų
 Aprašymas  

senbuvis
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2008-08-26, 20:50 
Vartotojo avataras

Zuvedra rašė:
Matyt, jei Vilkduja po 10 metų netyčia taptų antru Mamontovu... jaunimas lygiai taip pat keiksnotų, kad šitiems muzikantams čia ne vieta...

Jo, kartais taip gaunas, kad pripazinimas tarp ivairiu zmoniu sluoksniu sukuria antipatija kai kuriems, tai yra atlikejas vertinamas ne pagal tai ka groja, o pagal tai, kad ji klauso ir zmones nelabai isrankus muzikai. Manau, kad is neigiamai mananciu vieniems gal is tikruju nepatinka nei viena mamontovo daina, o kitai daliai muzika gal butu ivertinta kura kas aukstesniais balais jei mamontovas butu tarkim regionines reiksmes arba niekam nezinomas atlikejas :)

Į viršų
 Aprašymas  

senbuvis
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2008-08-27, 10:04 
Vartotojo avataras

Is kur cia tiek uztarimo Mamontovui, kai is esmes nebuvo jokiu kaltinimu? :)

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2008-08-27, 23:51 
Vartotojo avataras

tai va, senstam su nostalgija :)
http://whatson.delfi.lt/news/people/art ... d=18304534

Į viršų
 Aprašymas  

senbuvis
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2008-08-29, 18:25 

Tagi MJR liuks, bet zarasu miesto svente dvigubai liuks :)))
nesu daktaras bet Mamontovui regis vidutinio amziaus krize.
Kai Kaune per viena koncerta pradejo klausineti ziurovu ar patinka jiems Lietuvos valdzia ir varyti ant maximos, tai buvo gana juokinga...
netikiu zmogumi, kuris parsiduoda ominteliui (tokiai pat maximai) uz labai dideles bapkes, kuris potp aukleja pasauli... nepykit Mamontovo gerbejai, bet netikiu tokiu zmogumi :)

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 28 pranešimai(ų) ]  1, 2  »

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: