Dangus Forums

United Tribes of Baltica

* DUK    * Ieškoti  * Registruotis * Prisijungti 

Dabar yra 2019-12-13, 10:33

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 37 pranešimai(ų) ]  1, 2, 3  »
Autorius Pranešimas

senbuvis
 Pranešimo tema: Jodinėjimas žirgais
StandartinėParašytas: 2008-08-12, 22:18 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Benaršydama MJR programoje užmačiau įdomų punktą.

Cituoti:
Jodinėjimas žirgais

Turiu keletą klausimų organizatoriams.

Iš kur bus atgabenti žirgai, kiek jų bus? Kiek laiko jie praleis saloje?
Ar žirgais galės jodinėti kiekvienas užsimanęs, ar tai bus kažkokia parodomoji programa?
Kas užtikrins žmonių saugumą, jei žirgus suerzins itin įsilinksminę festo dalyviai?

Ačiū už atsakymus.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2008-08-13, 00:34 
Vartotojo avataras

Du žirgai šeštadienį atokiau pievoje - su žirgyno "Baltasis mustangas" žaviomis seserimis prižiūrėtojomis. Dalyvaus renginiuose ne pirmą ir ne antrą kartą, tad belieka jomis pasitikėti. Jodinėti galės norintys, ir kažkiek smulkių pinigėlių reikės sumesti arkliukams už darbą, ypač sunkesniems artojams :)

Į viršų
 Aprašymas  

senbuvis
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2008-08-13, 15:19 
Vartotojo avataras

Ačiū už atsakymą. Ir vis dėlto...
Žirgų klausimu norėčiau išsakyti keletą minčių.

Aš lyg ir suprantu sumanymą. Žirgas - mylimas, svarbus gyvūnas baltams ir ne tik. Tačiau būtent dėl šios svarbos ir siūlau atidžiau pažvelgti į jų naudojimą festivalyje.

Dabartinis žirgų naudojimas turi mažai ką bendro su mūsų protėvių ir šių gyvūnų santykiais. Aš ne etnologė, tad atleiskite jei samprotaudama suklysiu ir pataisykite. Kaip sakė mano broliukas - "vyrai mirdavo apkabinę žirgą, o ne žmoną". Juokas juokais. Tiek kare, tiek žemės ūkyje, tiek tolėliau keliaujant šis gyvūnas buvo būtinas. Geras žirgas - ir turtas, ir pasididžiavimas.

Galima puoselėti kažkokią žirgų eros atgimimo viziją ekologinio sąmoningumo amžiuje (kurio nelabai matyt), tačiau ji man rodosi miglota. Bet dabar ne apie tai. Žirgininkų tikslai kitokie... Štai kad ir "Baltasis mustangas" rašo -

Cituoti:
Mūsų tikslai ir siekiai ne tik populiarinti jojimo sportą, bet įsigyti daugiau žirgų, vaikus ir suaugusius mokyti jodinėti ir galbūt parengti varžyboms ir viską tai išplėsti iki oficialios jojimo mokyklos.

Jojimo "sportas" (sportu būčiau linkusi vadinti žmogaus kūno lavinimą, o ne geresnio veislinio žirgo ar mandresnės formulės turėjimą, na, bet diskusija ne apie tai) neturi nieko bendra su pagarba ar meile žirgui. Sportiniai žirgai gyvena trumpai (pagal natūralią jų gyvenimo trukmę), miršta nuo traumų, ligų arba gyvenimą baigia skerdykloj. Geresniu atveju - specialioj prieglaudoj, bet tokių nėra daug. O jeigu kalbėsime ne apie "sportą", o va tokius "pasijodinėjimus", kokie numatomi ir MJR... na, norėčiau pamatyti tūlo senovės žmogaus reakciją, kai ant jo žirgo per dieną užliptų 20 ar daugiau žmogelių "pasijodinėjimui". Deja, tokios galimybės neturiu. Tačiau norisi tikėti, kad tokia idėja nebūtų priimta entuziastingai. Žodžiu, ką aš čia... tiesiog norėjau pasakyti, kad lyginti šiuolaikinę žirgininkyste su tuo, kas buvo seniau... neišeina niekaip. Tai būtų tas pats, kad dabartinę kailininkystę/mados pramonę lyginti su kailio/odos naudojimu pirmykštėse bendruomenėse.

Įsivažiavau su tuo "seniau vs dabar" palyginimu dėl to, kad MJR yra glaudžiai susijęs su etnokultūra.. Tačiau ją atėmus faktas tampa dar nemalonesnis. Koks tikslas? Pramoga. Visiškai tas pats, kas cirkas su gyvūnais (kuris, beje, teigia, kad vykdo švietėjišką veiklą ir didina žmonių meilę gyvūnams). Taip, mano pozicija, kaig gyvūnų teisių šalininkės, radikali, tačiau beveik neabejoju, kad atsiras ne vienas MJR dalyvis, kurį susitikimas su tais arkliukais nuliūdins. Argi sunku prisiminti pajūry "ariančius"? Aš suprantu, kad labai daug kas priklauso ir nuo žirgo šeimininko, tačiau faktas yra tas pats. Tai yra gyvūno tampymas vardan pramogos.

Jau beveik girdžiu žirgų mylėtojų pasipiktinimus :) Net veganų tarpe yra žmonių, tikinčių, kad šiais laikais gali egzistuoti darnus ryšys tarp žirgo ir žmogaus. Nesiginčyju, nes nežinau. Bet ar tai yra suderinama su "sportu" bei "pasijodinėjimais" įvairiuose renginiuose? Galbūt mano požiūris užaštrintas, bet aš čia matau tik vergovę ir pasityčiojimą iš gyvos būtybės.

Gerbiu nuostabaus renginio organizatorius, suprantu, kad MJR org komitetas turi aibes rūpesčių ir vargu ar turės jėgų/entuziazmo/laiko gilintis į šį klausimą ar net jį spręsti.. bet patylėti neišėjo. Galbūt būtent dėl to, kad man pačiai brangus šis renginys (visgi septintasis bus, jei bus). Tad atsiprašau už sudrumstą ramybę :)

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2008-08-27, 17:14 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2008
I zirgus isties buvo gailu ziuret.. Visa diena ratais su tvirtai suspaustais pakinktais. Nesu eksperte, bet toki pasonej turejau tai susieme uz galvos.. Ar butina del 'nugi faina' gyvunus kankint? Ir dar tokia zinia nesanciame festivalyje..

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2008-08-27, 23:27 
Vartotojo avataras

aš suprantu jūsų humanistinį požiūrį. todėl gal jau dabar galėtume pradėti diskusiją - kaip pristatyti žirgus, tiek dažnus baltiškame folklore, kitame MJR festivalyje? nes jeigu to deramai nesugalvosime, temą teks keisti.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2008-08-28, 06:40 
Vartotojo avataras

man tiktų pristatymas dešrų pavidalu, ba šito gyvulio visiškai nesureišminu ir neiškeliu aukščiau karvių beigi šunų :)

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2008-08-28, 08:42 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2006
na, pagrindinė bėda ta, kad negali paleisti žirgo šuoliuoti per salą, pilną žmonių, su nepažįstamu raiteliu arba visišku nemokšta. Net jei žirgai laisvai lakstytų aptvare, pirmą kartą matomo žmogaus nepaleisi jodinėti laisvai, nes gal jis tik sako, kad moka, o iš tikro - ne. ir neduokdie kas nors nukris ar bus įspirtas - patikėkit, ne tik žirgų, bet ir paties Juodaragio gali nelikti, priklausomai nuo problemų, tfu tfu tfu.

Be to, sako, žirgams malonu būti prie žmonių - daug labiau nei arklidėje. Tai gal juos visai paleisi į laisvę?

Humanizmas galioja visiems - šiuos žirgus jų šeimininkės labai myli ir saugo, jiems yra "darbo" ir "poilsio" valandos, be to, patikėkit, šitie ristūnai, jodinėdami su jaunimu, pavargsta daug mažiau nei mūsų protėvių transporto ir žemės ūkio žirgai. Tad reikia būti arčiau žemės ir nemanyti, kad pririštas žirgas jau yra proga mojuoti Greenpeace vėliava - taip anaiptol nėra ir tūlas senolis ar kaimietis tą tikrai supras. Tik miesto asfalto gėlelėms kažkodėl atrodo kitaip. Ar bent matėt kaip su žirgu aria žemę? Va tada tai gaila, bet ką padarysi. Man manęs irgi gaila, kai į darbą einu...

Paskutinį kartą redagavo Zuvedra 2008-08-28, 10:02. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2008-08-28, 08:47 
Vartotojo avataras

Andraika rašė:
man tiktų pristatymas dešrų pavidalu, ba šito gyvulio visiškai nesureišminu ir neiškeliu aukščiau karvių beigi šunų :)

Andraika, o ar ne tamsta čia taškeisi nusivylimu, kad forume vat daug pagiežos, nepagarbos ir pan.? Delfi įtaka?

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2008-08-28, 10:04 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2006
Kokia čia nepagarba? Dešra - labai gerbiamas patiekalas. Arkliena, beje, kai kur yra laikoma delikatesu ir tam net būna užsieny skirtos atskiros arklienos parduotuvėlės. (kažkaip aš nenorėčiau to ragauti, bet vis dėlto..)

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2008-08-28, 12:34 
Vartotojo avataras

nepagieža, bet tokie komentai šiuo atveju nelabai praturtina diskusiją.

Į viršų
 Aprašymas  

senbuvis
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2008-08-28, 15:21 
Vartotojo avataras

ugn rašė:
aš suprantu jūsų humanistinį požiūrį. todėl gal jau dabar galėtume pradėti diskusiją - kaip pristatyti žirgus, tiek dažnus baltiškame folklore, kitame MJR festivalyje? nes jeigu to deramai nesugalvosime, temą teks keisti.

Jeigu yra žmonių, kurie gilinasi į žmogaus ir žirgo santykių specifiką praeityje, būtų labai įdomu paklausyti.
Taip pat nežinau, ar yra Lietuvoje žmonių, jojančių be kamanų ir balnų arba galinčių plačiau papasakoti apie alternatyvias jojimo mokyklas, jų privalumus/trūkumus, žirgų sporto problemas.
Pas latvius neva yra laukinių žirgų - galbūt broliukai galėtų užsukt Juodaragin ir ką įdomaus papasakot, parodyt.
Čia toks neapgalvotas minčių lietus - gi žirgininkyste nesidomiu. Jei trumpai - manau, kad žirgų temą MJR pristatinėti reikėtų ne gyvais žirgais ir juo labiau ne galimybe ant jų užlipti. Keik iš pajodinėjusių MJR žino, kaip veikia kamanos? Būtų labai įdomi prezentacija, po kurios atkristų bent pusė potencialių "jojikų" ;)

Zuvedra rašė:
Humanizmas galioja visiems - šiuos žirgus jų šeimininkės labai myli ir saugo, jiems yra "darbo" ir "poilsio" valandos, be to, patikėkit, šitie ristūnai, jodinėdami su jaunimu, pavargsta daug mažiau nei mūsų protėvių transporto ir žemės ūkio žirgai. Tad reikia būti arčiau žemės ir nemanyti, kad pririštas žirgas jau yra proga mojuoti Greenpeace vėliava - taip anaiptol nėra ir tūlas senolis ar kaimietis tą tikrai supras. Tik miesto asfalto gėlelėms kažkodėl atrodo kitaip. Ar bent matėt kaip su žirgu aria žemę? Va tada tai gaila, bet ką padarysi. Man manęs irgi gaila, kai į darbą einu...

Argumentas, kad dabar žirgams yra geriau nei buvo seniau, nieko nepateisina. Tai, kad seniau žmonių vergovės sąlygos buvo žiauresnės nei dabar (aišku, galima ir čia dar diskutuoti), nereiškia,.kad dabar viskas yra gerai. Lygiai taip pat su žirgais. Mūsų protėviai arklio/žirgo "kankinimą" turėjo kuo pateisinti. Ar turime kuo pateisinti šiandieninį žirgų "sportą"?

Mačiau kaip aria. Todėl suprantu freak'us tolstojininkus, kurių kai kurie žemę dirbo savom rankom, bet nežinau, ar pati būčiau tokia pasiaukojanti ir nepasinaudočiau arklio jėga. Tačiau dabar mes ne apie tai kalbame.

Beje, ar būtina bet kokius "žalių" klausimų kėlimus kišti po Greenpeace vėliavomis arba "asfalto gėlelių svaiginėjimų" etiketėmis? Kas būtų, jeigu kievienoje temoje visi vieni kitus apšaukinėtų virtualaus gyvenimo padauginusiais programišiais, nusnobėjusiais dizianeriais, musmirių privalgiusiais neopagonimis, delfių komentatoriais ir t.t. ir pan. ?

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2008-08-28, 17:11 
Vartotojo avataras

Cituoti:
Andraika, o ar ne tamsta čia taškeisi nusivylimu, kad forume vat daug pagiežos, nepagarbos ir pan.? Delfi įtaka?

nea, forumo kai kurių temų sakralizavimo įtaka gal labiau. beje, arklienos dešros iš tikro nebrokiju. O ir klausimas buvo apie arklių pateikimą- vat man toks pateikimas priimtiniausias, patinka kam nors ar ne :)

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2008-08-28, 17:53 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2007
anglis rašė:
ugn rašė:

Jeigu yra žmonių, kurie gilinasi į žmogaus ir žirgo santykių specifiką praeityje, būtų labai įdomu paklausyti.
Taip pat nežinau, ar yra Lietuvoje žmonių, jojančių be kamanų ir balnų arba galinčių plačiau papasakoti apie alternatyvias jojimo mokyklas, jų privalumus/trūkumus, žirgų sporto problemas.
Pas latvius neva yra laukinių žirgų - galbūt broliukai galėtų užsukt Juodaragin ir ką įdomaus papasakot, parodyt.
Čia toks neapgalvotas minčių lietus - gi žirgininkyste nesidomiu. Jei trumpai - manau, kad žirgų temą MJR pristatinėti reikėtų ne gyvais žirgais ir juo labiau ne galimybe ant jų užlipti. Keik iš pajodinėjusių MJR žino, kaip veikia kamanos? Būtų labai įdomi prezentacija, po kurios atkristų bent

Atsiprašau, aš iš medžio iškritus, bet kito MJR tema žirgai? Oho...

Gal būt čia kažkiek galėčiau pasireikšti, kadangi žirgais domiuosi ir žirgininkų forumuose sukuosi. Yra Lietuvoj žmonių jojančių ne balnų, su kantarais, mėginančių gilintis į natural horsemanship, tik klausimas, ar jie sutiktų dalyvauti tokiam festivalyje... neprofesionalai...

Visgi galima žirgų temą pristatinėt gyvais egzemplioriais, pvz.: žirgam tikrai nepakenktų, o kitiems žmonės gal būtų įdomu - gyvuliukus pašukuot. :DD

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2008-08-28, 18:06 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2008
anglis rašė:

tikrai yra Lietuvoje jojančių žirgais be balno ir kamanų, bet aš nemanau, kad Mėnuo Juodaragyje žirgams buvo blogai. jeigu pradėsime taip "humaniškai" žiūrėti į viską, tai tada reiktų pabėdavot kaip kankinosi nuolat ant pavadėlių po salą pirmyn atgal tampomi (o ir svetimų drąsiai glostomi, niurkomi) šunys ir namuose paliktos visam savaitgaliui katės :)

Į viršų
 Aprašymas  

senbuvis
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2008-08-28, 21:09 
Vartotojo avataras

vilkdalgis rašė:
...bet aš nemanau, kad Mėnuo Juodaragyje žirgams buvo blogai.

Gyvūnų gerovės vertinimas yra sudėtingas dalykas: yra ne viena ir ne dvi sistemos, pagal kurias žmogus gali bandyti nustatyti kiek gerai/blogai yra gyvūnui. Vienos jų atlaidesnės, kitos - griežtesnės. Kadangi mes pratę prie visokeriopo gyvūnų išnaudojimo, tai dažniausiai apie tą gerovę galvojame (jei galvojame) paviršutiniškai ("pamaitintas ir nemušamas - viskas tvarkoj")

vilkdalgis rašė:
jeigu pradėsime taip "humaniškai" žiūrėti į viską, tai tada reiktų pabėdavot kaip kankinosi nuolat ant pavadėlių po salą pirmyn atgal tampomi (o ir svetimų drąsiai glostomi, niurkomi) šunys ir namuose paliktos visam savaitgaliui katės :)

O gal jei kiekvienas pradėtų taip humaniškai žiūrėti į viską, tai niekam nereikėtų dėl nieko bėdavot, m?

Galėčiau pabėdavot ir apie šunis, mat augintiniai - aktuali gyvūnų gerovės ir teisių tema. Beje, mačiau kaip festivalyje vaikas pakabinęs ant pavadėlio nešė šunėką. Bet MJR organizatoriai negali daryti įtakos visiems "gyvūnų mylėtojams", tempiantiems augintinius visur kartu. Tuo tarpu tai, ar kada nors MJR metu neįvyks koks mini konkūras, tiesiogiai priklauso nuo žmonių, rengiančių festivalį.

Tradicijomis ir manymu, kad "viskas gerai" galima pagrįsti labai daug ką, tačiau praeities rišimas su dabartimi yra kūryba, o ne aklas bandymas atkartoti tai, kas buvo. Mes po festivalį nelakstome pasidabinę vilkų kailiais (nes LT vilkų neužtektų nė dešimtadaliui festo dalyvių), kad ir kaip tai būtų tradiciška. Lygiai taip pat su žirgais. Privalome pabandyti įvertinti padėtį ir surasti sprendimus ar bent kryptis.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2008-08-28, 21:18 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2007
Paskaitos apie jojimą be balno tikrai norėčiau. O per festivalį nebūtinai jodinėti, užtektų, kad būtų dekoracijos. :)

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 37 pranešimai(ų) ]  1, 2, 3  »

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: