Dangus Forums

United Tribes of Baltica

* DUK    * Ieškoti  * Registruotis * Prisijungti 

Dabar yra 2019-08-23, 22:21

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 961 pranešimai(ų) ]  1, 2, 3, 4, 5 ... 61  »
Autorius Pranešimas

senbuvis
 Pranešimo tema: Vilnius
StandartinėParašytas: 2006-11-03, 23:00 

Prisijungė: 2005
Temą imponavo šiandien nupirktas senovės nuotraukų albumas - "Vilniaus fotografai".

Taigi senasis Vilnius... kuris senosiose nuotraukose visiškai neatrodo (kas turbūt naturalu, žinant pastarųjų poros šimtmečių Vilniaus istoriją ) lietuvių sostinė. Labiausiai kažkaip sudilgino širdį gedimino pilies nuotrauka, 1912 metų, kur prie iėjimo parašyta "konditerskaja" (neturiu kirilicos) o apačioj "cukiernia".

Kadangi, tėvų valia, esu gimęs/augęs Vilniuje (nors 50 % esu žemaitis 25 % esu suvalkietis, 25 % esu aukštaitis) ir šį miestą labai myliu už kažkokia keista (galbūt man tik pastebimą (bet netikiu kad tik man)) melancholiją sumaišytą su kompromisu nepripažistančia agresija, norėjau paklausti forumo dalyviu apie jų santykį su šiuo miestu.

Jeigu konkrečiau tai kokias emocijas kelia jums šis miestas ? Ko jūs nemėgstate ir kas jus traukia šitame baltijos nekropolyje ;) ? Ar skaitote kad Lietuvos sostine Vilnius yr turėtų buti ar norėtumėte, kad sostinės statusas būtų perkeltas ? Anyway domina bet kokia nuomonė/įspudžiai (gali būti ir užsieniečių) apie Vilniu..

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-11-04, 12:35 
Vartotojo avataras

aš kaip gryns kaunietis pasakysiu...
:]]]]

šiaip nesenai užkliuvo man statistika, jog vilniuje tik vos daugiau nei 50proc yra lietuviai. tai gan liūdna statistika. o pasakyti galima labai daug, bet tokia tema greit taps ne SOStinės analize, o visų miestų lyginimais su vilniumi, kas, aišku, neišvengiama.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-11-04, 13:57 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2006
Esu kaunietė iki pačių šaknų, tačiau studinu Vilniuje. Kuo toliau tuo labiau mane žavi Kaunas, provincialus, toli nuo visuotinės traukos. Vilniuje aš labai pavargstu, man ten visko per daug. Idealiausias variantas, man būtų, kaip tam Napoleonui nusinešti visiems gerai žinoma universitetą Kaunan. Ir tegul jie ten visi pasikaria :-].
Ar sostine turi būti lietuviškas miestas? Bijau, kad nelabai įmanoma. Sostinės statusas visada traukia įvairiausio plauko perėjūnus. Žiūrint iš laiko prizmės Vilnius niekuomet nebuvo grynai lietuviškas miestas. Einant/važiuojant Antakalnio gatve ištiesų susidaro įspūdis, jog "Vilnius naša". Gal ten yra kokios lenkiškos mokyklos?

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-11-04, 18:35 
Vartotojo avataras

miestas gražus. daug fainų žmonių. draugų, kolegų, bičiulių. studijos sėkmingos. daug veiklos. pakankamai daug prisiminimų. šeip, viskas ok. geras miestas. kuo rimčiausiai.
bet yra geresnių :]

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-11-04, 19:00 
Vartotojo avataras

Neveltui Europos paveldas susidomėjo.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-11-04, 19:03 
Vartotojo avataras

jo, kaip ir tikėjausi, viskas perauginėja į Vilnius vs Kaunas diskusiją :) norisi drėbtelėt, bet tiek jau to..

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-11-04, 19:13 
Vartotojo avataras

Rusai, lenkai, chacholai, žydai, bomžai,Panerių smarvė, Šnipiškes, Vokiečių gatvės "podiumas", mini dangoraižiai, nauji gėlynai ir seni sąvartynai, penktadieniniai kamščiai i akropolį, "high-end" publika "Europoje","Apuokas", mediniai tuneliukai po nesibaigiačciom statybom,
Robert Plant koncertas "Utenos arenoje", stovinčioj tarp Saltoniškių kapinių, kur ant kas dešimto paminklo lietuviška
pavardė, rytiniai ėjimai į paskaitas Šopeno gatve, Užupis vasaros naktį, gatavi turistai Pilies g, giltinė Dominikonų bažnycios freskoj...
Visa tai man pažįstama, natūralu ir įprasta, aš tame gyvenu, tokį Vilnių myliu:)

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-11-04, 19:29 
Vartotojo avataras

atsakant į Marass postą, - kažkaip skaitant pirmiausia užkliuvo rašybos klaidų kiekis. o ta nuotrauka su cukiernia tai žymi, Gedimino pily nūnai kabo ekspozicijoj. Sostinės istorija, žinoma, mįslinga ir nevienareikšmiška, bet sakyti, jog tai ne lietuvių miestas ir ne sostapilis gali tik nuovokos neturintys žmonės, visokie rėksniai (pirštais nerodysim :) ir lenkAJ. Įkūrė Vilnių lietuviai ir čia visad buvo lietuvių žemės, o kad lenkai ir žydai, pasinaudodami istorinėm aplinkybėm, čia sukosi sau gnizdą "niekieno žemėj" ir turėjo labai daug pretenzijų šį kraštą pasisavinti, jiems garbės nelabai daro ir, tuo labiau, jokių teisių nesuteikia. Man visad keista, kad lenkai ir žydai aktualizuoja tik jų okupacijos laikotarpį, lyg šis miestas anksčiau be jų neegzistavo. Bet apie tai jau diskutuota kitoj temoj, reiktų atkapstyt kur (kažkur prie Skelbimų... :)
va -> http://www.dangus.net/forumas/viewtopic ... 8e97afb7dd

o man asmeniškai Vilnius visų pirma MAGIJOS vieta. Čia viskas taip Vilniškai-VELNIŠKAI susipynę ir vyksta keisčiausi dalykai, - dėl to ir istorija tokia keistai keista. Tūkstantmečius tai buvo pagrindinis sakralinis lietuvių genčių centras, ir kai LDK Gediminas perkėlė sostinę iš Trakų, tai buvo politinis sprendimas, nes visoj Europoj vyko tas procesas - stiprinant valstybę religinis ir "pasaulietinis" valdžios centrai sujungiami į vieną.

Šia tema kadaise teko išgirsti labai įdomią Beresnevičiaus paskaitą. Bet nepamenu, ar yra tai aprašyta kurioj jo knygoj...

Na, tema gan įdomi, gerai būtų kad ji neperaugtų į delfio komentų lygio šūdliavą Vilnius vs Kaunas. Kaip jau minėjau anksčiau, aš manau kad tai VISOS LIETUVIŲ TAUTOS bėda, kad ši esminė sakralinė vieta buvo apleista ir per kelis šimtmečius užėjusi svetimais naglais parazitais. :)
Ir tikra tiesa, nuostabusis Vilniaus senamiestis iš esmės statytas ne lietuvių...

nu va, išsisakiau.......... :))

Paskutinį kartą redagavo ugn 2006-11-04, 19:35. Iš viso redaguota 2 kartus.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-11-04, 19:32 
Vartotojo avataras

va ko nemyliu- tai ki išsikvieti ryte liftą- o ten- prišikta...

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-11-04, 19:34 
Vartotojo avataras

Andraika rašė:
va ko nemyliu- tai ki išsikvieti ryte liftą- o ten- prišikta...

čia tik Vilniuj taip būna :)))

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-11-04, 20:12 
Vartotojo avataras

man miestas šis ar kitas - tai žmonės su kuriais aš bendrauju jame. šiuo atveju tenka pastebėti, jog vilnius - miestas, kuriame sutinku begalę pažįstamų ne tik vilniuje užaugusių, bet ir iš Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Šiaulių ir tt.
Tad sakyčiau, jog Vilnius - dažna susitikimo vieta.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-11-05, 13:13 
Vartotojo avataras

Ar tu būtum kilęs iš Vilniaus, ar iš Kauno, Klaipėdos, Joniškio, Plungės... kiekvienam savas bus pats pats mieliausias. Taip kad ši diskusija su aiškia kryptim. Pati SOSTINĖS manija persirgau atitinkamai 9-10klasėse, kuomet prasidėjo pirmieji važinėjimai į koncertus ir pas naujus draugus. Viskas, kas tuomet atrodė pliusai ir kažkas nerealaus pamažus perauga į minusiukus ir tuomet sustabdai save galvojant, jog tavo mieste taip nebūtų...Vilniaus didžiausias minusas (kaip ir betkokio kito didmiesčio) yra eismas. Jei jį susitvarkius būtų dar visai padorus miestas :-PP~

Beje, kam pateikti skundus, prašymus, jog atlygintų materialinę žalą už pavėlavimą į traukinį? :-]

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-11-05, 14:24 
Vartotojo avataras

Kol Zuoks bus eismas nesikeis, nes jam atrodo, kad kuo didesni kamščiai ir smogas tuo Vilnius darosi didesniu didmiesčiu.

Į viršų
 Aprašymas  

senbuvis
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-11-05, 15:44 
Vartotojo avataras

aš taipogi kaip didžiausią Vilniaus minusą įvardyčiau transporto kamščius...
jau praėjau panašų etapą,kurį stikse įvardijo kaip "sostinės maniją", bet nesiimčiau taip kategoriškai tvirtinti,jog nieko ten iš tikro gero ir pan. Kaip sakoma,čia du kraštutinumai. Turi Vilnius ir pliusų,ir minusų, nors aš asmeniškai daugiau matau pliusų. Tik tiek,kad miestas,kaip sostinė,žinoma, sparčiai auga,globalėja ir t.t. ir panašiai..Va kai jis virs tokiu kaip tie Vakarų Europos internacionaliniai didmiesčiai,tada jau bus nebeįdomu...O tendencija,ko gero,tokia.
Kad ir kaip ten bebūtų,dabartinis Vilnius man patinka. Dėl įvairių priežasčių.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-11-05, 16:07 
Vartotojo avataras

ugn rašė:
o man asmeniškai Vilnius visų pirma MAGIJOS vieta. Čia viskas taip Vilniškai-VELNIŠKAI susipynę ir vyksta keisčiausi dalykai, - dėl to ir istorija tokia keistai keista.
---
kadaise teko išgirsti labai įdomią Beresnevičiaus paskaitą. Bet nepamenu, ar yra tai aprašyta kurioj jo knygoj...

tą Magiją ne vienas rašytojas yra aprašęs. pirmiausia galvon atėjo Gavelio grimztantis miestas - pasukus iš Šopeno gatvės į senamiestį, tikrai panašu...
o Beresnevičiaus "Vilkų saulutėje" labai taikliai - kaip Gedo prospektu žmonės vos ne bėga, ir iškart sulėtina žingsnį Šventaragio slėny...
---
kas man yra Vilnius? miestas, kuriame visad norėjau gyventi ir visad žinojau, kad gyvensiu :)
senamiesčio storos sienos, universiteto kiemai, Vilnelės srovė per akmenis, tiltas į Užupį, ypatingi Vilniaus saulėlydžiai... laikas, kurį čia praleidau, ir žmonės, kuriuos čia sutikau.
ir - jau prisiminimai: bazaltinis grindinys prospekto pradžioje, kava kvepianti "Svajonė" ...

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-11-05, 17:02 
Vartotojo avataras

man tai iš tikrųjų gaila, kad nebelikę tokių kultinių vietų, kaip kad Rotonda, Dinamitas, Pilies Papėdė, Menininkai, Sereikiškių pievelė, nugulta pusgirčiais ir draugiškai nusiteikusiais pankais, skinais, metalais.
oj, pamiršau Čiobrelį su jo supelijusiom sienom ir stora ponia pardavėja. O kur dar senieji gerieji Bočiai, kol dar nebuvo jokių urlaganų ir lošimo aparatų, o tik pikta bobutė, sauganti mokamo tualeto duris...Oj, dar amžinąatsilsį Langas, Kablys...
visko ir neišvardinsi. Kitoks dabar Vilnius. Net nežinau, geresnis ar blogesnis- tiesiog kitoks. Dvasiškai gal šaltesnis..

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 961 pranešimai(ų) ]  1, 2, 3, 4, 5 ... 61  »

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 18 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: