Dangus Forums

United Tribes of Baltica

* DUK    * Ieškoti  * Registruotis * Prisijungti 

Dabar yra 2019-09-17, 07:14

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 961 pranešimai(ų) ]  «  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 61  »
Autorius Pranešimas

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-11-07, 12:57 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
ugn rašė:
o man asmeniškai Vilnius visų pirma MAGIJOS vieta.
...
Šia tema kadaise teko išgirsti labai įdomią Beresnevičiaus paskaitą. Bet nepamenu, ar yra tai aprašyta kurioj jo knygoj...

„Baltų religinės reformos“. Trečia dalis, kur apie Šventaragio reformą šneka.

Man irgi Vilnius visada buvo visų pirma sakrali, legendom apipinta erdvė. Tad ir nuolatos girdimi paburbenimai apie lenkus, akropolį, transporto kamščius ar zuoką nelabai man ir besuprantami. Tarsi tai būtų esmė? Negi kitose sostinėse trūksta kitakalbių, supermarketų, spūsčių ar nešvarių liftų? Užtat tokio stipraus sacrum koncentrato, tebejuntamo (džiaugiuosi, ne tik man) iki šiol, tikrai ne kiekvienam šurmuliuojančiam didmiesty rasi. O kita vertus, kuo gi ir tas tautų katilas blogai?

Be Beresnevičiaus, beje, dar galima V. Toporovo labai įdomų straipsnį apie Vilniaus mitologiją pasiskaityti jo knygoje apie baltų mito ir ritualo tyrimus.

Į viršų
 Aprašymas  

senbuvis
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-11-07, 15:04 
Vartotojo avataras

PopoBava rašė:
Aš nesutinku ... Visi vakarų Europos didmiesčiai turi labai stiprų savo identitetą ir tu niekada nesumaišysi Barselonos su Paryžium, ar Londono su Berlynu. Taip, juose yra visko daug, bet ar tai blogis ?

Nu čia jau kaip kam...Man asmeniškai didžiuliai miestai ne prie širdies. Taip,sutinku,dauguma tų vakarų Europos didmiesčių yra saviti, turi daug įdomių lankytinų objektų,kultūros vertybių,vertos dėmesio architektūros ir t.t.. Bet man visa tai tarsi paskęsta toje dangoraižių,blokų,automobilių virtinių, imigrantų margumyno ir nuolat skubančių žmonių jūroje...

Paskutinį kartą redagavo ~Zaltvyksle~ 2006-11-07, 22:08. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-11-07, 18:51 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2006
~Zaltvyksle~ rašė:
[
Nu čia jau kaip kam...Man asmeniškai didžiuliai miestai ne prie širdies. Taip,sutinku,dauguma tų vakarų Europos didmiesčių yra saviti, turi daug įdomių lankytinų objektų,kultūros vertybių,vertos dėmesio architektūros ir t.t.. Bet man visa tai tarsi paskęsta toje dangoraižių,blokų,automobilių virtinių, emigrantų margumyno ir nuolat skubančių žmonių jūroje...

tai kad butent vilnius visai nedidziulis. jei pagyventum londone ar, tarkim,maskvoje suprastum ka turiu omeny. del to man jis ir patinka. nuo koralu kur gyvenu iki katedros aikstes galima nueiti per 45 kokias min. o megapolyje be traukinuku jau ner ka veikti..o jau kad lietuviai apskritai kur nors skuba??na jau ne, per pertraukas alucio, kabinetuose kavutes, bla-bla-bla...skuba japonai:)) emigrantu irgi kol kas neperdaugiausiai, thanx god:)

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-11-07, 20:23 
Vartotojo avataras

Cituoti:
emigrantu irgi kol kas neperdaugiausiai, thanx god:)

turbūt norėjai pasakyt imigrantų

Į viršų
 Aprašymas  

senbuvis
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-11-07, 22:08 
Vartotojo avataras

tai aš tai ir norėjau pasakyt,kad Vilnius kolei kas ne toks kaip tie didmiesčiai,apie kuriuos kalbėjau,ir dėl to man džiugu :)

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-11-08, 17:23 
Vartotojo avataras

ugn rašė:
na, aš nemanau, kad Vilniuj nusikalstamumas tarkim didesnis nei Šakiuose, ar kitur Lietuvoj. Gal net atvirkščiai, sakyčiau :)

Negaliu pateikti mano žodžius patvirtinamo linko, bet anksčiau čia bitėje+ vyko gyva diskusija apie nusikalstatumą. Deja, Vilnius tūkstančiui gyventoju pirmauja pagal nusikalstatumą. Galbūt būsiu neteisi taip sakydama, bet čia, manau, atsiliepia jo daugiatautiškumas.

PopoBava: manau visų pirma, ant žiedo nereikėjo pastatyto po 2 šviesaforus ;-]

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-11-08, 19:31 
Vartotojo avataras

Cituoti:
Negaliu pateikti mano žodžius patvirtinamo linko, bet anksčiau čia bitėje+ vyko gyva diskusija apie nusikalstatumą. Deja, Vilnius tūkstančiui gyventoju pirmauja pagal nusikalstatumą. Galbūt būsiu neteisi taip sakydama, bet čia, manau, atsiliepia jo daugiatautiškumas.

Nebūtinai daugiatautiškumas. Mano nuomone, tiesiog didmiestis yra pati tinkamiausia terpė nusikalsti - palygink su kokiu kaimu, kur kiaulių, kurias galima pavogti, skaičius ribotas, kur yra viena parduotuvė, kurioje yra viena agresyvi pardavėja, kuri viską apie visus žino, ir šiaip visi vieni kitus pažįsta.

Cituoti:

Nuo kada žieduose šviesoforai statomi?:))

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-11-08, 20:58 
Vartotojo avataras

stikse rašė:

Čia apie ką ?

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-11-08, 21:16 
Vartotojo avataras

stikse rašė:
;-]

dėl daugiatautiškumo, kaip esminio kriterijaus, aš nesutikčiau. kuo kokie nors grynlietuviško kaimo atmatos geresni už čionykščius kacapus urlaganus? niekuo. dar blogesni, sakyčiau.
o statistika irgi būna įvairi. priklauso nuo įvairių dalykų, ar įskaičiuojamas rajonas, policijos darbas, nusikaltimų rūšys. pvz. rajonas kur gyvenu, Žvėrynas, pagal statistika labiausiai kriminogeninis, bet niekad čia dar neturėjau probemų gatvėj (tfu tfu tfu, beldžiu į medį.. :) - pasirodo ta statistika tai daugiausia vagystės (bo namų ir mašinų prašmatnių aplink nemažai).

ir šiaip, pagal pojūtį, Vilnius dabar man yra viena pačių saugiausių vietų, kur gali laisvai vaikščiot naktį ir t.t. o prieš kokius 10 metų, beje, buvo visai kitaip...

Į viršų
 Aprašymas  

senbuvis
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-11-08, 21:57 
Vartotojo avataras

ugn rašė:
grynlietuviško kaimo atmatos

Kas, tavo supratimu, yra grynalietuviškas kaimas?..

ugn rašė:
dabar man yra viena pačių saugiausių vietų, kur gali laisvai vaikščiot naktį ir t.t. o prieš kokius 10 metų, beje, buvo visai kitaip...

Saugiausia vieta yra tol, kol pirmą kartą gauni į kailį... :)

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-11-08, 22:23 
Vartotojo avataras

paguonis rašė:
Kas, tavo supratimu, yra grynalietuviškas kaimas?..

na, kur vien lietuviai gyvena.

Į viršų
 Aprašymas  

senbuvis
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-11-08, 23:28 
Vartotojo avataras

ugn rašė:
grynlietuviško kaimo atmatos

ugn rašė:
na, kur vien lietuviai gyvena.

Tai tokių kaimų gyventojai yra atmatos?...

Jaučiuosi pakylėtas...

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-11-08, 23:34 
Vartotojo avataras

paguoni, negi nesupratai ką ugn norėjo pasakyti? net aš, kauniets, supratau :]
bet grįžkime prie temos

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-11-09, 00:17 
Vartotojo avataras

ir va kalbant apie vilnių ir ugniaus paminėtą žvėryną, man labai gaila ten bastytis po tą rajoną. man jis labai primena maniškį rajoną kaune, šalia zanavykų turgaus, žaliakalnio rajoną. čia jis dar lygus ir vis dar beveik visas dviaukštis, tuo tarpu žvėryne darosi visiškas blogis ir architektūrinis veidas pamestas ir iškraipytas. nuoširdžiai gaila. nes ten dar prieš gerus 15-20 metų atvažiavęs pas giminęs, jausdavausi kaip namie...

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-11-09, 00:45 
Vartotojo avataras

Andraika rašė:
jo, kaip ir tikėjausi, viskas perauginėja į Vilnius vs Kaunas diskusiją :) norisi drėbtelėt, bet tiek jau to..

Nevarykit manęs į pasiūtį! Po šimts velnių! Vien nuo tos temos paminėjimo kiekvienas plaukelis ant odos pasišiaušia!
3 supersti milijonai visoje šalyje - ir dar vietos maža!!!
Visus „Kaunas-Vilnius“ diskusijos kurstytojus reikėtų komendiruoti porai mėnesiukų į kokį Europos didmiestį - kokių 5-6 milijonų, manau, visai pakaktų -, kad praeitų jiems šitos smėlio dėžės ambicijos: „mes mes mes, o štai va mes!!!“

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-11-09, 00:48 
Vartotojo avataras

kas tau yr? ko čia klykauji? kaip gi kitaip įvertinsi miestą jei ne lygindamas su kitais. o kadangi kaunas yra artimiausias ir dažniausias konkurentas/partneris/dipolininininininkas, tai ir tema "vilnius-kaunas" neišvengiama

beje, net ir tie 6milijoniniai irgi turi konkurentus, su kuriais žaidžia tą patį žaidimą kaip ir kaunas su vilnium ar vilnius su kaunu

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 961 pranešimai(ų) ]  «  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 61  »

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: