Dangus Forums

United Tribes of Baltica

* DUK    * Ieškoti  * Registruotis * Prisijungti 

Dabar yra 2019-09-16, 06:56

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 99 pranešimai(ų) ]  «  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  »

Kas geriau?
Apklausa baigėsi 2007-01-07, 20:08
Diktatura 63%  63%  [ 19 ]
Anarchija 37%  37%  [ 11 ]
Viso balsų : 30
Autorius Pranešimas

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-12-18, 22:00 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Skrandi, nu tu pats pagalvok- ką melžėja ar duobkasys išmano valstybės valdyme? Ogi šūdą. Ir tai, ką pateikia reklaminė kampanija. Ar ne geriau, jei ekonomistai rinktų ekonomikos ministrą, kariai- generolus, mokytojai- švietimo ministrus? Kad kiekvienas dalyvautų toje valdymo ląstelėje, apie kurią turi supratimą? Ar taip nebūtų geriau? Aišku, čia jau nebūtų demokratija. Bet demokratijoje, kaip išdainavo DDT, yra kažkas tokio, prie ko šlykštu prisiliest..

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-12-18, 22:03 
Vartotojo avataras

tobulos sistemos nėra. bet demo kratija man tinkamiausia.
tikrai man netinkama diktatūra. ir tikrai nesugebėčiau pakęst anarchijos. manau kad grynuolis valdyme bet kuriuo atveju blogis. bet demokratija, geriausia iš blogiausių.

Paskutinį kartą redagavo Skrandis 2006-12-18, 22:21. Iš viso redaguota 2 kartus.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-12-18, 22:05 

:)))

Onyxs, kodėl tu būtent už anarchiją, o ne už demokratiją? Juk irgi gali elgtis kaip nori, jei tik nesugalvoji užlipt kitam ant galvos. Be to, atsakyk į mano ankstesnį klausimą. Pasakyk pavyzdį, kur ir kada anarchija atnešė kam nors naudą.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-12-18, 22:12 
Vartotojo avataras

Manau tiek diktatūra, tiek demokratija (anarchijos gal neaptarinėsiu) turi savų minusų ir savų pliusų. Ir viena, ir kita gali išsigimt. Labai priklauso ir nuo to kas valdžioj sėdi.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-12-18, 23:09 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2006
Anarchistas (-ė?) mat atsirado.. Papasakok mums, diktatoriams, kaip tu sieki tos, tavo manymu geriausios, santvarkos, a? Bezdi ir garsiai raugėji viešajame transporte? Paišai A raidę apskritime su prierašu Viva Anarchia! ant senamiesčio pastatų? Geri alų viešoj vietoj? O gal jau ėmeisi kraštutinumo ir dauža gatvėj taksofonų būdkų ir autikų stotelių stiklus? TAIP? Nū, tada tai jau rimts anarchists esi...

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-12-19, 00:07 
Vartotojo avataras

Diktatūra yra toli gražu ne geriausia išeitis. Juo labiau, kad diktatorius nėra amžinas - vėliau turės būt kas jį pakeičia. Žmogus netobulas, demokratijoj yra daug charakterių, skirtingo išsimokslinimo įvairiose srityse, daug požiūrių. Diktatūra - vienas požiūris, vienpusiškas mąstymas kaip liaudžiai būtų geriau [jei jau apie liaudį mąstoma], ribotas intelektas, negalintis visko aprėpti [kad ir kaip Stalinas stengėsi, neaprėpė]. Ir jei neduok die diktatorius miršta staiga bei nėra kuo jį pakeist tuo metu, įsivyrauja anarchija - bent jau kažkuriam laikui. Demokratija - taip, ji turi trūkumų, ir gana didelių. Man nepatinka tokia demokratija, kokia yra dabar, čia Andraika teisus, nes žmonės, neturintys tam tikrų žinių, užima postus. Manyčiau, kad geriau, kai kandidatuojantiems į postą asmenims būtų keliami reikalavimai, kad juos užimtų demokratiškai išrinkti žmonės iš kandidatų, turinčių tinkamas žinias ir išsilavinimą tam postui užimt.

Į viršų
 Aprašymas  

senbuvis
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-12-19, 00:17 
Vartotojo avataras

Ale ir temos... Man kažkaip kyla asocijacijos su lietuvių bėgimu nuo realybės - tai jiems nacionalistinės diktatūros užsinori, tai Paksus, Prunskienes ir kitus, tautą gelbėjančius per 11, 111, 1111 dienų, renka, tai monarchijos užsigeidžia... Ar ne geriau būtų laipsniškai, racionaliai vystyti šiandienos - demokratinę santvarką?..

Beje, čia nuoroda į šiandienos Donskio straipsnį, specialiai aršiems "stiprios rankos" šalininkams (pirštais nebaksnosim): http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/art ... d=11548508

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-12-19, 01:50 
Vartotojo avataras

aha, straipsnis į temą. Jei reikia rinktis tarp dviejų smurtų- aš už valstybinį lygį prieš individualų smurtą. Tai bent jau kryptinga ir prognozuojama. Ir iš dalies bent kažkiek kontroliuojama.
Va pažiūrėkit į Turkmėniją- absoliuti diktatūra. Už nušvilptą elektros lemputę- 8 metai kaliūzės:) Nusikalstamumas- praktiškai nulinis. O pas mus?.. Žmogus per durnas sutvėrimas perdėtam liberalizmui.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-12-19, 08:27 
Vartotojo avataras

onyxs rašė:
... Bet anarchija galima suprast kaip tolerancija, kai kiekvainas zmogus gali spresti savarankiskai, o ne aklai klausyt vieno zmogaus ir vykdyti jo paliepimus...

Ė, o čia ar ne vieni iš demokratijos požymių? :))))
------------------------------------------------------
Labai čia romantiškai ir su jaunatvišku, svajingu polėkiu veizima į anarchiją - "visi sprendžia savankiškai", nieks nesipyksta, paukštukai čiulba, gėlytės žydi... Nereik pamiršt, kad tas "savarankiškas sprendimas" kaipmat gali peraugti į visai padorias riaušes, kitaip nesugebant įtvirtinti savos tiesos. Taip jau yra "ant svieto", kad vistiek kas nors norės būti teisesnis...

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-12-19, 14:03 
Vartotojo avataras

Cituoti:
Va pažiūrėkit į Turkmėniją- absoliuti diktatūra. Nusikalstamumas- praktiškai nulinis.

Oi! :))) Radai i ka rodyti. Sali valdo absoliutus pridurkas. Neseniai skaiciau, kad pensijas nupjove. O kam dziedam babkes? Lai vaikai jais pasirupina.
Kad esant grieztam rezimui nusikalstamumas mazeja, tai is dalies sutinku, nors tikriausiai galima rasti ivairiu pavyzdziu. Turkmenija tikriausiai ne pats geriausias - pernelyg gilios banditizmo tradicijos.
Be abejo, grazios tos teorines kalbos. Tik realus faktai kazkaip nelimpa, visos tos Mao ir Pol Pot'o agrarines valstybes vizijos. Kieti vyrai, ir su galva buvo, tikriausiai zymiai labiau issilavine nei mes cia visi. Tik vat didelis sh is viso to gavosi. Policineje valstybeje, tvarkos, aisku, daugiau. Daugiau ta prasme, kad visi K.J.Ylo plakatams meldziasi, bet kazkuria prasme ir maziau, nes esti nelabai yra ka.
Sekmingo anarchijos igyvendinimo pavyzdziu mazesnese bendruomenese gal ir galetume rasti - galvoju dabar apie Mexikos zapatistus. Na, gyvena, pucia, visi saiposi is ju...Zinau istaigu, kuriose tvarka susikloste taip, kad jos tapo klasikiniu anarchijos pavyzdziu. Ir nieko, sekmingai egzistuoja, netgi kazkoki bizni pasidaro. Nes zmones is principo atsakingi ir zino ka ir kaip daryti:)
Zodziu, pasirinkimas niekingas, bet gal spaudziu "anarchija". O siaip tai man gerai kaip yra.

Į viršų
 Aprašymas  

senbuvis
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-12-19, 15:55 
Vartotojo avataras

Andraika rašė:
Va pažiūrėkit į Turkmėniją- absoliuti diktatūra. Už nušvilptą elektros lemputę- 8 metai kaliūzės:) Nusikalstamumas- praktiškai nulinis. O pas mus?.. Žmogus per durnas sutvėrimas perdėtam liberalizmui.
Mane tiesiog pribaigė tos kalbos apie Turkmėniją :)) Priminsiu, kad ten nėra jokios politinės, religinės laisvės, prezidentas kontroliuoja visą žiniasklaidą, asmeniškai skyria žurnalistus, o menkiausias prezidento, partijos ar valstybės įžeidimas baudžiamas kalėjimu iki gyvos galvos. Visagalis Turkmėnų Tėvas taip pat nupjovė pensijas, uždarė visas bibliotekas už sostinės ribų, teigdamas, jog tikras turkmėnas yra iš prigimties neraštingas.
Žinot ką, važiuokit sau į tą Turkmeniją, gerovės valstybę :)) Kas iš to, jog negalėsite automobilyje klausytis muzikos, turėti barzdos, nueitį į operą ar baletą (visa tai irgi uždrausta). Užtad nieks nepavogs Jūsų elektros lemputės. :)

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-12-19, 16:49 

Hm zmones jus beveik visi uz diktatura, tai jusu nuomone...kazkodel man susidaro ispudis kad visi isgirde zodi anarchija-chaosas issigasta ir i visa tai neziuri kitaip...anarchijos siais laikais nebera nebent visiskai zlugusiuose valstybeje...bet del to tikejimo manau kad db viskas paremta tkejimu...kieikviena smulkema ar stambus dalykas yra paremtas tikejimu, numanymu...galit mane smerkt, bet as uz anarchija, nes as tikiu zmonemis , ju teise rinktis, galvot avo galva...diktaturoje to nera...aisku ten kur diktatura valstybes issilaiko, bet zmones nerobotai atsitikus nelaimei jie galu gale ims mastyti savo galva diktatoriaus nebebus paisoma ir galu gale kils chaosas...manau diktatura negali but be anarchijos, o anarchija be diktaturos...mano mintys ismetytos ir neaiskios bet gal banalu ir kvaila bet as tikiu anarchija suprantu ja nevien kaip chaoso savoka...ir jei esu uz ja nereiskia kad mano gyvenima ir mane pacia apibrezia zodis haosas mano gyvenime nera sumaisties ir del to man kartais gaila...as siekiu panko ideologis ir stiliaus vadintis panke negaliu kol kas tik dar "svieciuosi" kol galesiu vadintis tikra panke. Del to man labai idomi jusu nuomone apie diktatura ir anarchija...hm kol kas klausydama jusu neisgirdau nei vieno dalyko kurio nebuciau zinojus ar numanius...o jusu zodziai mane tik skatina toliau eiti anarchijos (panko) keliu... ^_^

p.s.Kiek man duotumet metu??? atvirai...??? :D

Į viršų
 Aprašymas  

senbuvis
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-12-19, 17:03 
Vartotojo avataras

Niekaip nesuprantu, kodėl pasaulyje matai tik diktatūrą ir anarchiją. Juk yra visokiausių kitokių santvarkų, valdymo formų ir ideologijų. Kodėl neapsvarstai kitų variantų? Šiame balsavime aš net nedalyvauju, nes visiškai neaišku kodėl pasirinktos būtent šios dvi formos.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-12-19, 17:09 
Vartotojo avataras

Cituoti:
kazkodel man susidaro ispudis kad visi isgirde zodi anarchija-chaosas issigasta
Jau apsiverkiau is baimes :))))

Tvarka bus!

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-12-19, 17:13 
Vartotojo avataras

va va, prastoka apklausa. nei monarchijos, nei demokratijos, nei kokių socioekonominių valdymo sistemų (komunizmo, socializmo)...
priešpastato du neypatingai tinkamus variantus ir renkasi vieną iš mažesnių blogių...

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-12-19, 17:25 
Vartotojo avataras

Cituoti:
Tvarka bus!

Daug kas taip jau sakė:)
Šiaip asmeniškai nepernelyg stengiuosi veltis į panašias diskusijas, nes galų gale niekas taip ir neišsisprendžia(o ką čia išsspręsi?:). Tačiau, kad kirba mintis, tai noris ją paleisti... :)
Manau, kad kokia bebūtų sistema, viskas atsiremia į pačią žmogaus prigimtį (artimiausias, tačiau tikrai ne tixliausias žodis šiame kontexte) - Diktatorius gali pasiduoti tokioms pat silpnybėms, kaip ir anarchistinės visuomenės asmenybės. Ir atvirkščiai - anarchistinėje visuomenėje asmuo turėtų būti anarchistinių pažiūrų. Iš to "turėtų" vėlei gaunasi diktatūra:)
BALTIKOSMOS!

Paskutinį kartą redagavo QQ 2006-12-19, 17:28. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 99 pranešimai(ų) ]  «  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  »

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 6 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: