Dangus Forums

United Tribes of Baltica

* DUK    * Ieškoti  * Registruotis * Prisijungti 

Dabar yra 2019-10-23, 15:12

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 201 pranešimai(ų) ]  «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  »
Autorius Pranešimas

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-10-27, 01:56 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Andraika rašė:
Nu blemba, aš irgi kartais paduodu ranką, visai negalvodamas "jau šitą kalę tai tratinsiu vakare" :)

na, manau pažiūrėjęs į daugelį skandinaviškų feminisčių taip nepagalvosi net labai norėdamas...?

beje, nuo ko pradėjom ir kodėl nebekonstruktyvu?
jei rimtai, tai manau feminizmas kaip reiškinys yra teigiamas dalykas, nes gražina pagarbą moteriai, kuri taip vadinamais naujaisiais amžiais ir tam tikrose kultūrose buvo išnykusi. nuo to, kad pagarbos moteriai nėra, beje, vyrams ne geriau, atvirkščiai.

tuo tarpu feminizmą kaip reiškinį visuomenėje ryškiai diskredituoja extremaliosios frigidiškų senmergių veiklos formos, kurių kratosi dauguma tų pačių feminisčių. kitas dalykas - kad ne kiekviena moteris labai protinga ir verta pagarbos (su vyrais tas pats), todėl absoliutinimas irgi nėra tikslingas. monau moterų padermei daugiausiai bėdos pridarė ne vyrai (kurie jomis žavisi), o kvaišos blondinės ir vištos, kurios nesugeba pareikalauti pagarbos sau.

Lietuvoje šiuo atveju manau padėtis tikrai nebloga. pagarba moteriai egzistuoja etno tradicijoje. + nepasakyčiau, kad pas mus mažai moterų užima vadovaujančius postus ar pan. suprantama, kai moteriškės veržiasi į vyriškas profesijas, ir tai gerai tuo atveju, kai jos tuos darbus gali atlikti taip pat gerai, kaip vyrai.

jos kovoja prieš "vyrišką" visuomeninio gyvenimo aplinką, bet tuo pačiu siekdamos emancipacijos jos tas "vyriškas" vertybes ir priima. taip sakant, priima žaidimo taisykles, tarsi nuvertindamos savo moterišką pasaulį, profesijas ir t.t. juk nekalbama apie tai, kieno pasaulis geresnis, kalbama apie skirtumus. "skirtingas" gi nereiškia "prastesnis", ar ne?

bet kokiu atveju, manau dauguma sutaria dėl vieno - gerai, kai moteris moteriška. bet jeigu tokia būti nesugeba arba nenori, tai kova už teises ir manjakiškas dokumentavimas nepadės. moterys juk turi savų, daug efektingesnių kovos priemonių ;) UŽ GAMTĄ!

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-10-27, 07:42 
Vartotojo avataras

bravo, ugn. pagaliau šioje temoje - esmingai ir be ironijos.
kiek teko susidurti su lietuviškuoju feminizmu - man susidarė įspūdis, kad labiausiai tautietes feministes žeidžia požiūris į moterį kaip į sekso objektą . gal tuo laikotarpiu labiausiai buvo akcentuojamas šis aspektas (na, prabėgo jau šiek tiek metelių nuo to laiko) - kad net pėdkelnių reklama žurnale - išrikiuotos dailios kojos įvairiaspalvėmis kojinėmis - buvo priimama su pasipiktinimu.
jei kalbėčiau savo vardu - dažniau moters statusas man padeda, o ne kenkia. tikrai, savi būdai... dažnai dargi efektyvesni. be abejo, išmanyti šį tą irgi būtina, vien mielumu, jautrumu, etc, toli nenuvažiuosi.
po XX a. karų moterys užėmė ir nebeapleido veiklos sričių, kuriose iki tol dominavo vyrai (vaistininkės, mokytojos ir pan.). Ir žinot ką? girdėjau apie keletą jaunų mokytojų (vyrų) ir vieną gimnazijos direktorių. jie šaunūs. ir man atrodo, kad kartais ta pusiausvyra turi būti grąžinta. nes ne vienas mūsų prisimintų bent vieną mokytoją (moterį), kuri mėgo ir skatino mergaites-pirmūnes, nesudariusias pedagogams problemų... aišku, negalima absoliutinti, žmogus žmogui nelygu, mokytojas - mokytojui...
o grįžtant prie temos, visiškai pritariu ugn, kad pagarba moteriai - pačiame lietuviškajame etnose.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-10-27, 10:09 
Vartotojo avataras

nu nezinau, kai neimanoma mesos ar zurnalo reklama be nuogo uzpakalio ar papu tai apie kokia pagarba snekam. viskas kaip tik ritasi zemyn.

o mano klausimo nesupratot. klausiau ar feministe pirma islipusi is troleibuso paduoda savo vyrui ranka, kad jam butu patogiau islipti. (nu tipo kaip vyrai daro tik atvirksciai)

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-10-27, 10:14 
Vartotojo avataras

Nu jei galima perfrazuot, tai taip- čia jei moteris eina pirma- ji atidaro ir palaiko duris, jei vyras- tai vyras. Lyg viskas normaliai, bet kažkaip keista. Ugniui- kas dėl grožio tai jo, sutinku su tamista. Nors... Kaip praleidau čia dafiga laiko ir akis priprato- jau pusė velnio atrodo. Žinai, iš bado ir šuo varškę ėda :). Užtatai negėda su žmona išeit :)). Kad ir pavyzdys- čia visos depiliuojasi kojas, bet nieko nedaro su rankom- vaikšto gauruotos- pas kitas rankos, kaip pas mane kojos...Brr.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-10-27, 10:16 
Vartotojo avataras

nesu įsitikinusi, bet manau, kad ir pati rankos nepaduoda, ir nenori, kad jai ta ranka būtų paduodama.
va ši reikalo pusė man visiškai keista - man labai gražu ta damai paduodama ranka, atidaromos duris, pristumiama kėdė... ir labai džiaugiuosi, kai džentelmenas pasisiūlo panešti mano nešulius :)

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-10-27, 10:30 
Vartotojo avataras

sorrius uz offtopic, tiesiog - užkliuvo akis uz Andraikos "praleidau čia..." , žvilgt - kur tas "čia" - ogi dzievulėliau - Angelholm! kokis fainas miestukas Švedijos pietuose! su turizmo informacijos biuru, veikiančiu daugiau kaip 100 metu! :) su gražiais jaukiais pastatais! kų gi ty darai?:)
na jau nesakyk, visai gražios tos švedės... :)

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-10-27, 10:43 
Vartotojo avataras

Andraika rašė:
Kad ir pavyzdys- čia visos depiliuojasi kojas, bet nieko nedaro su rankom- vaikšto gauruotos- pas kitas rankos, kaip pas mane kojos...Brr.

pasakojo viena mergaičiukė, jog pateko į kažkokią feministinę konferenciją Švedijoj ar tai Norvegijoj. tai nuėjus į dušą jai teko pastebėti, jog kuokštai styro toms feminizmo kovotojoms iš pažastų :) idėjos žavios, o praktika - nelabai... švelniai tariant.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-10-27, 10:49 
Vartotojo avataras

Jo. Ir su kosmetika prastai- pilnos gatvės apsmukusių-aptukusių-užsimiegojusių. Ne-pri-si-žiūri elementariai. Erjai- aš asmeniškai zubrinu švedų kalbą čia. O žmona dirba. O turizmo biuras tai kiosko didumo...Privalumas kad yra miškų, jūra ir nedaug kebabų. O tu irgi iš šitų kraštų?

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-10-27, 10:56 
Vartotojo avataras

ne, bet iš šių kraštų - dabar jau - mano sesė. gyvena tam gražiam regione, kur 'visur jūra", jau keletą metų. lankiausi ne šią, o praėjusią vasarą. ir žinai -man kažkaip tų nesusitvarkiusių moteriškių neteko matyti. kaip tik geriausiai užsifiksavo du dalykai:
1) mergina baikerė, atžingsniuojanti priešais karingu žingsniu, apsirėdžiusi juoda odine apranga ir apsiavusi kerzais (turbūt) su 20 skylučių :). kažkaip nevalingai net susigūžiau, artėjant tokiai Ksenai. ir ką manai - jai praėjus, nupleveno gerų kvepalų aromatas :)
2) man besilankant, buvo šaltas ir lietingas birželis (apie +16). tuo tarpu švedukės demonstravo gražų įdegį, vilkėdamos palaidinukes su petnešėlėmis...

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-10-27, 11:17 
Vartotojo avataras

Nusmaukus tą palaidinukę būtum pastebėjus, kad toliau balta- visos turi kažkokius įdegio tepalus- a la gutaliną. Baikerė buvo išimtis- toj pačioj Malmėj kas trečiadienį renkasi minia baikerių pasibūt drauge. Prie Burger Kingo. Gali įsivaizduot, kokie kvapai ten juos lydi. O pilvotų diedukų, kurie užrakinę viloj limuziną, išpapsi saulėtą sekmadienio vakarą "prasivažiuot" 3km arba 5- 10 min (kalbu asmeniniais faktais iš kaimynų gyvenimo) aš baikeriais nelaikau. Mandrus rūbus ir motociklą susipirkt bėdų nėra- tik babkių turėk. O normaliai važiuojant kvepalų kvapas išsilaksto per 10 minučių. Vairuoju jau daug metų ir žinau :). Apylinkės čia-jo, gražios. Uolos ir t.t. Jūra tai šūdas- užutekis sumautas. Per eilę metų nemačiau bangų normalių aneikart.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-10-27, 12:23 
Vartotojo avataras

o taip, mūsų pusėj ir pakrantė geresnė (ten - žolės; o ūkininkai, turintys žemės pajūry, iki pat vandens bulvių vagas užveisia - garbės žodis, savom akim mačiau:)), ir bangų dažniau būna.
ir dėl to paties feminizmo - pas mus irgi geriau. bo ne taip ekstremaliai, susipriešinant...

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-11-02, 20:34 
Vartotojo avataras

Feminizmas dar vienas budas parodyti silpnuma, o tie kurie negerbe, nekados ir negerbs. Taigi nei smurtas, nei zodis cia nepades. "Liubit znacit bjot" kazkam si fraze iki siol yra priiimtina. O jai tiketi dar ir ismintim kaip "sila jest mazgov nenado" tai nieko cia ir nepakeisi.

Paskutinį kartą redagavo Dietrich 2005-12-11, 20:30. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-12-07, 19:13 
Vartotojo avataras

beveik į temą
http://www.slate.com/id/2121835/slidesh ... y/2121909/

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-12-11, 17:52 

Manau lygybe turetu pasireiksti pagarba tiek vienai pusei,tiek kitai,o visa kita-kad ir ka darytum,manau skirtumas tarp vyru ir moteru vistiek liks.Tiek fiziskai tiek psichologiskai mes vistiek kazkiek skiriames ir galbut tai nera blogai,tiesiog reikalinga pagarba

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-12-11, 17:59 
Vartotojo avataras

teisybę sakai

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-12-11, 18:05 

Aciu,skrandi:)

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 201 pranešimai(ų) ]  «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  »

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: