Dangus Forums

United Tribes of Baltica

* DUK    * Ieškoti  * Registruotis * Prisijungti 

Dabar yra 2020-07-03, 22:00
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1 pranešimas ] 
Autorius Pranešimas

senbuvis
 Pranešimo tema: terorizmo Baubas
StandartinėParašytas: 2008-10-02, 12:50 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2007
Pranešimai: 376
Miestas: miškai
"Gyvename baisiais laikais. Visame pasaulyje gausėja teroristų grupuočių: „Al Kaida“ atkuria bazes Pakistane ir Afganistane, vis daugiau jėgos įgauna „Hezbollah“, „Hamas“ ir kitos radikaliosios islamo organizacijos. Kiekviename žingsnyje esame gąsdinami terorizmu. Tik gaila, kad maža kas žiūri į tikrąją padėtį. Laimė, pagaliau gavome sąžiningai parengtą, tikrais dokumentais paremtą nešališkų duomenų apie terorizmą analizę. Neseniai ją paskelbė Kanados Simono Fraserio universiteto specialistai. Išvados stebina.

Kanadiečiai aiškina, iš kur atsiranda mūsų baimė. National Counterterrorism Center (NCTC, JAV valstybinė agentūra, analizuojanti teroro atakas) nustatė, kad teroristinių išpuolių skaičius padidėjo 41 proc., palyginti su 2005 m., ir toks pat padidėjimas turėjo būti 2007 m. Memorial Institute for the Prevention of Terror (MIPT) tvirtina, kad nuo 1998 iki 2006 m. teroro aukų skaičius kasmet didėdavo didžiuliais šuoliais. Trečiajame raporte, kurį taip pat JAV valdžios užsakymu parengė grupė Study of Terrorism and Responses to Terrorism (START), irgi pabrėžiamos augimo tendencijos: iki 2004 m. teroro aktų pagausėjo net 75 proc. (vėlesnių metų duomenys dar nepaskelbti).

Kanados mokslininkai į tuos raportus pasižiūrėjo pro didinamąjį stiklą ir atkreipė dėmesį, kad visuose juose teroro aukomis laikomi ir civiliai gyventojai, žuvę per Irako karą. Tai absurdas. Irake tęsiasi karas, ten, kaip ir kituose karo veiksmų apimtuose regionuose, tarp žuvusiųjų būna civilių. Prof. Andrew Mackas, vadovaujantis Kanados mokslininkų grupei, rašo: „Per pilietinius karus, vykusius ar tebevykstančius pastaruosius trisdešimt metų Kongo Demokratinėje Respublikoje, Angoloje, Liberijoje, Siera Leonėje, Ugandoje, Bosnijoje ir Gvatemaloje, lygiai kaip ir per karą Irake, žuvo daugybė civilių gyventojų. Ir nors tos civilių žudynės buvo politiškai motyvuojamos, nors jas vykdė grupės, nepriklausančios valstybinėms struktūroms, – o tai atitinka terorizmo apibrėžimą, kurį taiko MIPT, NCTC ir START, – iš esmės jos nebuvo laikomos terorizmu.“

Įtraukiant į terorizmo aukų skaičių žuvusius Irako gyventojus, iškraipomi analizės rezultatai. NCTC ir MIPT išvadose net 80 proc. teroro aukų tenka Irakui. Jeigu Iraką išbrauktume iš to sąrašo, paaiškėtų, kad per pastaruosius penkerius metus terorizmas susilpnėjo. Žvelgiant į START ir MIPT pateikiamus duomenis matyti, kad, neįtraukus Irako, aukų skaičius nuo 2001 m. sumažėjo daugiau nei 40 proc.

Praėjusių metų viduryje IntelCenter paskelbė savo tyrimų duomenis. Tai vienintelis apibendrinantis terorizmo tyrimų dokumentas, kurį pateikė nepriklausoma JAV organizacija. Jame analizuojami visi stambesni „Al Kaidos“ išpuoliai per pastaruosius dešimt metų. Ir štai išvados: islamo teroristų atakų skaičius sumažėjo 65 proc., jei lyginsime su kulminacija 2004 m., o aukų skaičius sumažėjo net 90 proc.

Kanados Simono Fraserio universiteto tyrimas rodo, kad teroro išpuolių skaičius mažėja ir dėl antiteroristinių veiksmų, kurių ėmėsi daugelis šalių. Tačiau svarbiau kas kita. Autoriai teigia, kad musulmonų pasaulyje neįtikėtinai staigiai ir plačiai atsiribojama nuo islamo teroristinių organizacijų, jos praranda visuomenės paramą. Kuo daugiau džihado šalininkų kelia pavojų patiems musulmonams, tuo ryškiau mažėja parama jiems. Šiaurės Vakarų Pakistane, kur „Al Kaida“ turi bazes, teigiamas požiūris į Osamą bin Ladeną sumažėjo nuo 70 proc. 2007 m. rugpjūtį iki 4 proc. 2008 m. sausį. Toks nuomonės pasikeitimas greičiausiai buvo reakcija į Benazir Bhutto nužudymą, tačiau jis sutampa su bendra tendencija, būdinga Pakistanui per pastaruosius penkerius metus. Kiekviena nauja teroristų ataka silpnina visuomenės paramą džihadui. „Strateginiai šio proceso padariniai yra nepaprastai svarbūs, nes istorija rodo: kai teroro politika praranda visuomenės paramą, anksčiau ar vėliau terorizmas nusilpsta ar net visai sunyksta“, – rašo prof. A. Mackas.

Merilando universiteto Center for International Development and Conflict Management paskelbė labai įdomią studiją. Joje pažymima, kad 1985–2004 m. Artimuosiuose Rytuose ir Šiaurės Afrikoje 54 proc. sumažėjo organizacijų, kurios rėmėsi prievarta. Ir smarkiai padaugėjo organizacijų, smerkiančių prievartą: per tuos metus jų skaičius padidėjo tris kartus.

Kodėl nutylimos šios studijos, kaip ir ta, kurią parengė rimti Simono Fraserio universiteto specialistai? Netinka prie baisiųjų pasakojimų, kuriais pernelyg lengvai patikime?"
-->

_________________
mažosios dvasios žmogus


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1 pranešimas ] 


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron