Dangus Forums

United Tribes of Baltica

* DUK    * Ieškoti  * Registruotis * Prisijungti 

Dabar yra 2020-09-25, 17:17
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 6 pranešimai(ų) ] 
Autorius Pranešimas

dziedas
 Pranešimo tema: PIEVOS "Mėnuli baltas" CD
StandartinėParašytas: 2007-11-20, 10:21 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 1039
PIEVOS “Mėnuli baltas” (CD recenzija)
11/20/07

Jau kuris laikas grotuve sukasi geros muzikos cd. Mano dviejų su puse metų sūnus Aistis puikiai žino kurioje vietoje reikės dainuoti “čiūta rūta” …

Nutariau kad reikia parašyti keleta minčių, pastebėjimų iš šono, galbūt tokių, kokių pasigendu savo adresu.

Gandai sklandė senai, jau keletą metelių, kad PIEVOS ruošia savo albumą. Ir tai jaučiasi, laikas sugaištas neveltui, nes kūriniai tikrai subrandinti ir skamba įtaigiai.

Pasidžiaugti tikrai yra kuo. Vien perskaičius tekstus ir pasiklausius muzikos, atrodo, kad kitaip ir neįmanoma juos sudainuoti, beto puikios aranžuotės tik papildo originalias melodijas. Tai didelis grupės pasiekimas, tikrai nevisiems pavyksta pasiekti tokios darnos.

Nors stilistiškai medžiaga ganėtinai vientisa, tačiau iš konteksto truputėlį krenta liaudiškų dainų aranžuotės. Mano manymu jų visai nereikėjo.

Neabejotinai visi muzikantai grupėje groja puikiai, tačiau norėčiau išskirti keletą instrumentalistų, galbūt netgi konkrečių partijų. Pirmiausiai žinoma pasigėrėjimo vertas smuikininko Aringo muzikavimas. Puikiai nuskamba dūdelės (blok fleita) ir pianino partijos. Nustebino “nepigus” ir skoningas Rasos grojimas akordeonu. Gitaras ir mušamuosius instrumentus vertinu kaip tvirtą pagrindą, darniai puškuojantį garvežį, kuris iš esmės ir traukia visą sąstatą. Žinoma yra keletas vietų vertų pipiriukų pabarstymo, tačiau jos “nespėja sugadinti” visumos.

Pakalbėkime apie Virginijos vokalą. Jis man patiko, nors vietomis kiek perspaustas, grubokas, viršijantis savo galimybes, su kiek keistoka tartimi. Galbūt tai nulėmė aukštaitiškas būdas. Tačiau nepaisant šių niuansų, kaip dažniausiai būna, vokalas tapo vienu iš ryškiausių albumo akcentų.

Pats albumo skambesys tikrai geras, garsas ganėtinai subalansuotas, jaučiasi kad apie daug smulkmenų tikrai pagalvota. Nors vietomis ir juntama “kompresija” ir kitos nepageidaujamos techninių manipuliacijų pasėkmės, tačiau turint mintyse darbo sąlygas, rezultatas pasiektas stulbinančiai geras. Galima tik pavydėti Kostui ir Aurelijui užsispyrimo ir kruopštumo.

Pripažinkime, juk mūsų kraštuose akustinės muzikos mylėtojai nedažnai lepinami tokio lygio muzikavimu. Žvelgiant platesniu kampu, žinoma, tai nėra kažkas tokio, neįtikėtino. Argi reikia stebėtis kad grupė groja nuoširdžiai ir viską daro su pilna atsakomybe. Juk taip ir turi būti, bet dažnai nebūna. Todėl džiaukimės kad yra PIEVOS.

Padirbėta nuoširdžiai ir iš peties. Sveikinu visus grupės narius ir linkiu nesustoti !!!

Vertinimas: 9/10


Paskutinį kartą redagavo d.n.s. 2008-01-01, 11:45. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-11-20, 12:07 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 14228
Miestas: Vilnius
ačiū Doniui už objektyvią recenziją. kaip gaila, kad Lietuvoj nedaug kas gali tokią muziką įvertint ir aprašyt, matyt ir oficialioj spaudoj/internete tam didelio poreikio neatsiranda.

temą perkeliu po Dangaus rubrika, - čia dar bus proga papildyti pasirodančiomis recenzijomis.

_________________
kad tavy grausmas


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-11-20, 12:09 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 14228
Miestas: Vilnius
oficialus press-relyzas:

PIEVOS “Mėnuli baltas”
DGCD 023
Oficiali išleidimo data: 2007/10/25


1. Rasa krito (ž. V.Skeirienė)
2. Pabudau (ž. R.Skučaitė)
3. Lioj sodai lioj (ž. liaudies)
4. Žiūriu kaip tirpsta ateitis (ž. A.Daščioras)
5. Mėnuli baltas (ž. V.Skeirienė)
6. Sėlių dvasia (ž. liaudies ir A.Svidinskas)
7. Mano šaltas lietus (ž. A.Svidinskas)
8. Sesuo mirtie (ž. O.Baliukonytė)
9. Auka (ž. A.Daščioras)
10. Goštauta (ž. liaudies)
11. Mirusių daina (ž. D.Kajokas)


Muzika: Virginija Skeirienė ir grupė PIEVOS
Trukmė: 39.20 min.


"Įdomiais potėpiais paspalvintas, poetiškas Pievų folkrokas savo išjausta muzika nuskraidina į Šiaurės Lietuvą, kur tarp tyliai burtus šnabždančių pievų, maldas kalbančių medžių bei tykančių pelkių akivarų, gali atrasti atsakymus į visus būties klausimus"

Leidykla pristato naują, ilgai lauktą grupės PIEVOS albumą "Mėnuli baltas", - vieną įdomiausių ir brandžiausių muzikos leidinių pastarųjų metų Lietuvos scenoje. Šis darbas jungia vienuolika savitu stiliumi atliekamų dainų, kupinų stipraus poetinio lyrizmo, folkloro ir įtaigaus alternatyvios roko skambesio.

Ypatingo savitumo ir emocingumo "Mėnuli baltas" dainoms suteikia puikus vokalistės Virginijos balsas. Sodrų ir jausmingą dainavimą lydi darniai susipynę elektrinių ir akustinių gitarų akordai, melancholiškos fleitos, akordeono bei smuiko melodijos. Šiltas PIEVŲ muzikos aranžuočių skambesys suartina folkloro palikimą ir autorinius kūrinius, papuošia juos žaviais neo-folk'iniais tonais.

Išjausta PIEVŲ muzika išsiskiria giliais ir prasmingais dainų žodžiais - grupės kūryboje skamba žinomų poetų ir grupės bičiulių eilės, jų autoriai - A.Daščioras, R.Skučaitė, A.Svidinskas, D.Kajokas, O.Baliukonytė. Titulinę albumo dainą "Mėnuli baltas" parašė pati Virginija. Jos teigimu, albumas daugiausiai atspindi žmogaus vidinius išgyvenimus, prasmių ieškojimus, vertybių suvokimą. Dainose gausu gamtos vaizdinių ir aukštaitiško folkloro, kurio Virginija semiasi gimtojoje Šiaurės Rytų Lietuvoje, dainuodama ansamblyje GĄSTAUTA. Kartu su devyniais muzikantais albumą įrašinėjo ir šio ansamblio dainininkės.

Grupės įkvėpėja, dainininkė ir muzikos autorė Virginija subūrė PIEVAS prieš dešimtį metų, jos meilė poezijai labiausiai įtakojo kuriamos muzikos stilių. Tuomet buvo įrašytas debiutinis dainuojamosios poezijos albumas "Pasilikus su vienatve". 2003 m. kolektyvas atgimė nauja sudėtimi ir pasirodė įvairiuose festivaliuose bei studentų renginiuose, pelnydamas vis daugiau klausytojų ir muzikos kritikų simpatijų. Antrasis albumas "Mėnuli baltas" buvo kuriamas ir įrašinėjamas tris metus, įrašai pabaigti 2007 m. vasarą.

2007 m. rudenį išleistas CD "Mnėuli baltas" pristatytas soliniais grupės pasirodymais įvairiuose Lietuvos miestuose. Prie skaidraus PIEVŲ skambesio daug prisidėjo garso prodiuseris Aurelijus Sirgedas, jo studijoje "Sielos" albumo kūriniai įrašinėti ir suvesti. Leidinį meniškai apipavidalino jauna dizainerė Ieva Vaivaraitė. CD pateikiamas su estetišku kartoniniu įdėklu.

Vienas įdomiausių ir brandžiausių lietuviškos muzikos kūrinių - CD "Mėnuli baltas" laukia Jūsų dėmesio.

_________________
kad tavy grausmas


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-11-20, 12:18 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 1796
Miestas: Vilnius
ugn rašė:
ačiū Doniui už objektyvią recenziją. kaip gaila, kad Lietuvoj nedaug kas gali tokią muziką įvertint ir aprašyt.


va, lygiai taip pagalvojau. recenzija puiki - objektyvi, nuoširdi ir... master-class'inė. nes tikrai reikia turėti ir savo įdirbį, kad galėtum taip vertinti kitus.


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-11-20, 16:52 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 14228
Miestas: Vilnius
šiandien mirė poetė O.Baliukonytė (Pievų atliekamos dainos "Sesuo mirtie" teksto autorė...)
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... d=15070024

_________________
kad tavy grausmas


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2008-03-15, 19:02 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 14228
Miestas: Vilnius
nuo pirmadienio - PIEVŲ albumas platinamas visuose "Baltų lankų" knygynuose Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

_________________
kad tavy grausmas


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 6 pranešimai(ų) ] 


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron