Dangus Forums

United Tribes of Baltica

* DUK    * Ieškoti  * Registruotis * Prisijungti 

Dabar yra 2019-12-11, 13:21

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 171 pranešimai(ų) ]  «  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  »
Autorius Pranešimas

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-11-18, 11:10 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2006
Šiaip yra dar ir trečias terminas, miesčionys, kuris turi tą neigiamą atspalvį (kaip pvz. suburbia). Nors apskritai aš Stikses pusėj, jei ką. x)

ugn rašė:
ir po to piktintis, kad pratrynė dėl "argumentų trūkumo" :)

Nesipiktinam, prainterpretuojam. x)

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-11-18, 11:23 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
is pradziu sita istorija tiesiog primine eilines razinkos krapstyma pirstu is subines. dabar gi panasu, kad issikrapste arbuzo dydzio guzas kuri dar visi smagiai ir volioja :)

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-11-18, 12:19 
Vartotojo avataras

vilkdalgis rašė:
A. Zuokas aka mylimas meras vadinamas abonentu irgi nelabai įsižeidžia. čia meilė abipusė. o kad visiems nereiktų vartyt LDK istoriją menančių raštų, yra du VLKK diskusijoje aptarti variantai: 1) miestas - miestiečiai, miestelis - miestelėnai; 2) miestiečiai – abstraktus VISŲ miestiečių pavadinimas (t.y. ne kaimiečiai). miestelėnai – kalbant apie konkretaus miesto gyventojus. taigi antuoju atveju meras kreipiasi į savo miesto, todėl teisus, o pirmuoju? kadangi šitam mieste pilna miestelių gyventojų, kurie ir toliau sėkmingai parazituoja (ir aš taip pat) sostinės sąskaita tuo tarpu mokesčius siųsdami savo miestelin, tai vadinti juos galima ir taip, ir taip, o geriausia tai miesčionimis, nes visi labai pasipūtę, ir aš taip pat.

plius yra toks Dabartinės lietuvių kalbos žodynas, tai jame paprastai:
miestelėn|as, ~ė dkt. (1)
1. miestelio gyventojas.
2. žr. miestietis

miestiet|is, ~ė dkt. (2)
miesto gyventojas

ir pabaigai Stiksei - neturėk nepagrįstų lūkesčių ir nebus nusivylimų. pati projektavai kažkokias iliuzijas šiam forumui kol trūko kantrybė, bet forumiečiai ir forumelėnai niekuo dėti.

1. Nei viena iš mano paminėtų knygų LDK istorijos nemena ir yra lengvai prieinamos. Neatsimenu tiksliai LDK tyrinėjimai ir vaizdai išleidimo metų, bet tai bus kažkur 2000-2001 m. O štai Lietuvos istorijos IVt. yra naujausia ir geriausia ką šiandien turime. Išleista 2009 m. pabaigoje. Joje remtasi naujausiais tyrinėjimais, atradimais ir suradimais. Taip kažkada ji tikrai bus moraliai pasenus, kai istorijos mokslas toliau judės į priekį, bet tikrai, jei kas neramina dūšia galite drąsiai imti ir paskaityti.
2. VLKK tikrai nėra tas rodiklis į kurį reikėtų kreiptis. Nes jei einate pasitikrinti akis, tai einat pas okulistą, o ne pas dantistą. Ir visai juk nesvarbu, kad abu daktarai. Istorikai seniai laužo ietis su VLKK, kaip ir bet kurio kito mokslo atstovai. Tai gi aš lieku prie rekomendacijos paskaityti specializuotą literatūrą.

ir pabaigai. stikse mušasi į krūtinę ir atsiprašo, kad parašė komentarą ne vietoj ir taip nusižengė kažkur užrašytoms, o gal ir ne forumo taisyklėms. Bei atsiprašo, jog turėjo iliuzijų, jog šitas forumas yra kažkuo geresnis nei visi likę, bet nei vieno savo žodžio aš neatsiimu.
Daugiau taip nedarysiu ir einu ieškoti šluotos.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-11-18, 12:26 
Vartotojo avataras

flammable rašė:
Hm kur tas gaisras kur tas gaisras. x)

stikse rašė:
Man kažkada pavyko sužinoti, jog flammable taip pat yra baigusi istorijos studijas ir aktyviai bei prasmingai dalyvauja diskusijose istorine tematika.

Erhm, for the record, flammable yra baigus etnologiją (su dafiga istorijos dalykų tiesa) iki disertacijos gynimo ir Atviros Visuomenės Kolegiją (kuri šiaip jau vertingesnis išsilavinimas už daugumą magistrinių studijų, deja, nebepasiekiamas kai Alfas sumažino savo veiklą).

Kas link durnų diedų (aka elito), tai spardosi jie, spardosi, alia nepakankamai kad įveikt profesionalius trolius. x) Tik pratrina kartais kai ką kai argumentų pritrūksta. :P

Jei rimtai, tai nėr taip paprasta moderuot bendruomenę, per daug cenzūruosi, gausis permoderavimas ir stagnacija, nemoderuosi, jautresnės dūšios įsižeis ir liks vieni barbarai. Nevisada išeina tą vidurį išlaikyt. Bet šiaip Andraika teisus, periodiniai fleimai naudingi. x)

flammable, ačiū už pataisymą, sumažinau tavo nuopelnus ;-). Bet turiu tave perspėti, atsargiai, mosuoti moksliniais laipsniais čia yra blogo tono ženklas, matai, lyg tas stebintų, jog Lietuva nėra pergrūsta aukštąjį išsilavinimą turinčiais asmenų.

Tiesa, labai norėčiau, jog tas, kuris mane apkaltino mojavimu moksliniais laipsniais, surastų kur būtent aš jais pamojavau. Aš nelabai pamenu, bet avdrug tapau naktibalda, o tada jau reiktų susirūpinti.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-11-18, 13:13 
Vartotojo avataras

Cituoti:
...O jei tai būtų parašiusi flammable, kuri lygiai taip pat kaip aš turi istorinį išsilavinimą ...

ne as mojavau, bet pastebejau irgi

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-11-18, 13:16 
Vartotojo avataras

Blemba tamstų ta ironija ir sarkazmas ant tiek nervina ir lenda per gerklę, kad jau darosi graudžiau, nei to grūdo darymas iš šūdo.

Ir šiaip, pasijaučiau kažkokiu miestelėnu, nestudijuojančiu aukštųjų istorijos mokslų.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-11-18, 13:27 
Vartotojo avataras

Aš neturiu mokslinio laipsnio. Nu niekaip jo nenupaišysiu, kad ir labai norėčiau. Tai viena. Antra http://www.stat.gov.lt/lt/news/view/?id=6729
Nesijaučiu kažkaip ypatingai būdama tarp tų šimtatūkstantinių skaičių. Lietuvoje gauti diplomą nereikia labai didelio žygdarbio.
O jei forumiečiai susikoncentavo prie žodžio istorinį, tai: istorikus kiekvienais metais ruošia ir paleidžia į pasaulį: VU, VDU, VPU, ŠU ir KU.
Tai gi siūlau nustoti šmeižti ir kabinėtis, ir pakilti į šiek tiek aukštesnį diskusijos lygį.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-11-18, 13:32 
Vartotojo avataras

Andraika rašė:
Cituoti:
...O jei tai būtų parašiusi flammable, kuri lygiai taip pat kaip aš turi istorinį išsilavinimą ...

ne as mojavau, bet pastebejau irgi

Dėl ko flammable labai apsipatenkino, a to per prieš-expanshion'inius eventus praleido fleimą, bet sudalyvavo neakivaizdiniu būdu. :D

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-11-18, 13:59 
Vartotojo avataras

reiktu koznam i profili sudet savo cv, ba daba ne zmogus nezinai, pries ka kepure nusiimt, o kam per zanda duot :) eini forumu, razinkas paspardydamas..

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-11-18, 16:22 
Vartotojo avataras

jaja, bet tai iš kitos pusės ką daryt tūlam istorikui, gi nesakysi kad mol santechniku dirbu vietoj to kad daktaras. :D

Būtų geimo forumas, tai gali visokiu loot'u ir ladder'iais dar e-peen'int, o dabar kai nebe pirmos jaunystės undergroundchikų, tai kaip tam multike "buvau gražuolis arklys"... X)

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-11-18, 17:37 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2008
stikse rašė:
2. VLKK tikrai nėra tas rodiklis į kurį reikėtų kreiptis. Nes jei einate pasitikrinti akis, tai einat pas okulistą, o ne pas dantistą. Ir visai juk nesvarbu, kad abu daktarai. Istorikai seniai laužo ietis su VLKK, kaip ir bet kurio kito mokslo atstovai. Tai gi aš lieku prie rekomendacijos paskaityti specializuotą literatūrą.

nu ir lik Tu prie tos savo rekomendacijos, bet neapribok laisvės rinktis. išlaužia iš nulio mol istorikai krūtesni odontologai, nei vlkk geresni okulistai, nors abu iš O. kokiu pagrindu? nes laužot ietis? esi istorikė? tuo labiau tuomet vertini neobjektyviai. žodyną kažkaip iš viso nutylėjai. žodžiu istorikai norėtų, kad visus miestelėnus vadintume pilėnais, miestus pilimis, o piliečiai yra kažkas panašaus į miestiečius. tiesa dar yra pelenai ir pelėnai. o piltuvėliai? tai tie kurie alų pila pilvan. o peliukai? specializuotai literatūrai krimsti. netiki? atsiversk knygelę. pvz., Spragtuką kokį. :P

Paskutinį kartą redagavo vilkdalgis 2010-11-18, 17:38. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-11-18, 17:38 
Vartotojo avataras

nu je, belieka medaliais mojuot, nors niekam ir neidomu :)

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-11-18, 18:57 
Vartotojo avataras

aha, tai sostinės gyventojai tuomet yra sostapilėnai. neblogai.
dar drįsiu įsiterpt su elitine pastaba, kad miestai-pilys lietuvių vadinti ir gardais - kaip pvz. Naugardas, Gardinas ir pan., tik nežinau ar čia nuo slaviško gorod vedinys ar savas pavadinimas?

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-11-18, 19:24 
Vartotojo avataras

Apskritai tai yra bendra indoeuropiečių šaknis (palyginimui skandinavų visi gardai, daugelyje kalbų pasitaikantis žodis guard - sargybinis ir pan.). kaip amžininkai viduramžiais vadino sunku pasakyt.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-11-18, 19:41 
Vartotojo avataras

vilkdalgis rašė:
stikse rašė:

nu ir lik Tu prie tos savo rekomendacijos, bet neapribok laisvės rinktis. išlaužia iš nulio mol istorikai krūtesni odontologai, nei vlkk geresni okulistai, nors abu iš O. kokiu pagrindu? nes laužot ietis? esi istorikė? tuo labiau tuomet vertini neobjektyviai. žodyną kažkaip iš viso nutylėjai. žodžiu istorikai norėtų, kad visus miestelėnus vadintume pilėnais, miestus pilimis, o piliečiai yra kažkas panašaus į miestiečius. tiesa dar yra pelenai ir pelėnai. o piltuvėliai? tai tie kurie alų pila pilvan. o peliukai? specializuotai literatūrai krimsti. netiki? atsiversk knygelę. pvz., Spragtuką kokį. :P

Va čia tai geras! Ne gi noras mane sudirbti toks stiprus, kad užsimerkiama prieš akivaizdžią logiką? Kodėl? Ir kodėl tu nepasitiki žmonių teiginiais, kurių tiesioginis tai darbas? Okey. Tu nepasitiki mano žodžiais, viskas tvarkoj. Nurodžiau šaltinį, kuriame be jokių tarpinių interpretacijų gali paskaityti kas parašyta juodu ant balto. Netinka, šios knygos, pirmyn ieškok kitų, bet specializuotų, bus tau teisė rinktis. Ir čia nėra klausimas kas krūtesnis VLKK ir istorikų cechas. Aš pabrėžiau, kad čia yra visų mokslų, o ypač techninių amžina problema, jog VLKK labai drąsiai imasi terminus lietuvinti. Šiuo atveju terminas miestelėnas turi savyje turėti istorinę prasmę ir turinį. Ypač tai svarbu kalbant apie šią socialinę žmonių grupę, kuri buvo ypač įvairi. Miestiečiai, miestelėnai, miesto tipo gyvenviečių gyventojai, privilegijuoti/neprivilegijuoti. Šitie terminai nesugalvoti tam, kad apibrėžtu kokio didumo mieste gyveni. Jei dideliam - tai jau miestietis, jei mažam - miestelėnas? Ne taip viskas yra. Šie terminai apibrėžia asmens administracinę, socialinę ir juridinę priklausomybę. Todėl ir sakau, kad VLKK gali ir nepajusti šių niuansų. Bet net gi šiuo atveju, žodynas ateina būtent man į pagalbą, o ne tau. Pirmoji šio žodžio reikšmė - miestelio gyventojas, vadinas ne miestietis ir nuoroda buvo žr. miestietis, kad pajustum skirtumą tarp šių dviejų sąvokų. Tai dar kartą klausiu kam tau visa tai? Kas per asmeniškumai?

Į viršų
 Aprašymas  

senbuvis
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-11-18, 20:54 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2010
Vo. Tai bent konfliktas. Kiek perskaičiau, tai supratau:
1. "miestelėnas" - yra įžeidimas
2. gerb. ugn vadovauja elitui
3. visai juokinga :)

O kaimiečiai gali prisijungti prie elito? :)

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 171 pranešimai(ų) ]  «  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  »

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: