Dangus Forums

United Tribes of Baltica

* DUK    * Ieškoti  * Registruotis * Prisijungti 

Dabar yra 2018-10-17, 07:46
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 6 pranešimai(ų) ] 
Autorius Pranešimas

dziedas
 Pranešimo tema: Gruzija (Sakartvelo)
StandartinėParašytas: 2014-04-18, 10:39 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 14228
Miestas: Vilnius
Manau jau nusipelno ši kryptis atskiros temos. Dedam pasakojimus ir dalinamės, nes matau kad daugelis važiuoja :))

Pasireportažinu štai tekstu. O FB nuotraukos sukrautos į albumą čia: Gorgeous Georgia

Gero po daug: iš kelionės po Gruziją. I skiltelė.

Kuprinės ir daiktai dar kvepia prieskoniais, kuriuos atsivežėm iš Tbilisio turgaus. Galvoje dar ūžia Gruzijos prisiminimai, skimbčioja stiklinaitės, šildo apsikabinimai ir svajina nuotraukos. Kadangi bičiuliai pageidavo, o ir pačiam prisiminti ne prošal, sumetu rašinėlį apie kelionę - gal kam pravers ir iš praktinės pusės, nes lietuvių ekspedicijų į Sakartvelo manau tik daugės.

Taigi, visia atsitiktinai Dovilė Butnoriūtė Akivaruose užsiminė, kad Wizzair pradeda skrydžius į Kutaisį, ir tą patį vakarą su prie bokalo pasitaikiusiais bičiuliais nusprendėm, kad skrendam ir viskas. Kadangi įkarštis tą padaryt, kaip nekeista, neatslūgo ir rytojaus dieną, bilietai netrukus jau spurdėjo kišenėj. Pernai lapkritį tai kainavo apie 400 Lt pirmyn-atgal (važiuojant daugiau nei trise-keturiese, apsimoka užsisakyt Wizzair Club discount kortelę).

Išaušo lemtingas balandžio rytas ir štai mes 6-iese Vilniaus oro uoste - Aurimas (aka Redaktorius) ir Rasa, Rokas (aka Kompozitorius) ir Aistė, Žilvinas (aka Senukas) ir aš.

Wizzair gan griežti bagažo apribojimai, tad pirkom vieną didelį lagaminą "ant visų" ir prisigrūdom asmenines kuprinaites. Lagaminas keliaujant į priekį atrodo labai lengvas ir liūdnai pustuštis. Patikra su detektoriais, išsisegt diržą, nusimaut avalynę (ouje, mėgiamiausia kelionių dalis!), griežta pirštiniuota madmuazelė iškrato iš kuprinės ir nusavina šampūną bei dušo želė (pamiršau įmest lagaminan...), bet įsismaginančios nuotaikos tai jau negali sugadint... Nors bagažo taisyklės griežtos, tačiau bent Vilniuje su ruletėm kuprinaičių nieks nematavo ir pvz. Senukas laisvai įsinešė iš pažiūros visai "nenormatyvinę" kuprinę, jų nebūtina buvo kišt po kėdėm, kaip nurodyta, ir t.t.

Taigis, įsėdom, pakilom, įkabinom tinginio ir prisnūdom levitacinėj būsenoj. Beje, lėktuvas nebuvo pilnas. Skrydis tęsias virš 3 valandų, panašiai, kaip kelionė nuo Vilniaus iki pajūrio. Juodoji jūra per iliuminatorių atrodo keistokai, kaip murzina coca-cola su neištirpusiais ledukais. Lėktuvas nuo jūros iki Kutaisio skrenda palei Rioni upę, tad smagu pasidairyt iš viršaus po platų Vakarų Gruzijos slėnį ir jį rėminančius kalnus.
Nusileidžiam Kutaisyje, paplojam (taip! :), susirenkam lagaminą, greitai pasitikrinam pasų kontrolėj (kur kiekvieną praskenuoja ne tik pareigūnai, bet ir styranti kamerytė) ir pro stiklines duris žengiam į saulėtą vėjuotą Gruzijos pasaką... O pasakos prieangyje pasitinka būrys šūkaliojančių taksistų, tačiau mus pasitinkantis gidas juos greit apramina keliom gruziniškom frazėm. Taksistai čia išties aktyvūs ir kovoja dėl kiekvieno lagaminuoto atvykėlio :)

Nusprendėm keliauti su nuomotu busiku ir vairuotoju-gidu, kurį rekomendavo vienas iš bičiulių. Tad mus visą savaitę vežios ir akylai rūpinsis Tamazis - be galo šaunus vyrukas, kuriam nesvietišką draugiškumą pajunti nuo pirmų ištartų frazių. Keletas foto ir mes jau riedam, busiaks kaip sykis šešiems. Nieko nelaukęs Tamazis įduoda paruoštą 5 litrų naminio vyno bambalį - jis dažnai vežioja lietuvius ir lenkus, o jie, pasak mūsų palydovo, tikrai mėgsta išgerti :) Vynas raudonas, posausis, mauktelint tiesiai iš bakelio gomurius pakutena vynuogių kauliukai. Nuotaika kyla link raudonų padalų :)

Keliavimas su ratuotu gidu turi savų niuansų. Jis pasirūpina veik viskuo - nutiesia optimaliausią maršrutą, žino geras nakvynės vietas, užsako maistą, sukomunikuoja su vietiniais... žodžiu, viskas sustyguota ir mums nieko daryt nereikia, tik išsišiepus žvalgytis pro langus, gurkšnot, dainuot ir džiaugtis dolce vita. Standartinė kaina už auto ir vairuotoją - 100 dolerių per dieną (plius kuras, nakvynė ir maistas). Keliauti savarankiškai gal kiek pigiau, lėčiau ir daugiau netikėtumo faktorių, bet mes turim tik savaitę, taigi negaištam laiko... Juolab pakeliui iš Tamazio dar sužinome daugybę įdomių dalykų apie Sakartvelo ir šios šalies specifiką.

PIRMA DIENA.
Nusprendžiam, kad Kutaisyje neužsibūsim, noris šokt tolyn ir gilyn, o apžiūrėsim miestą grįždami. Prasieinam tik baltuoju tiltu ir pasivažinėjam funikulierium virš upės. Keičiantis pinigus jau ima įtraukinėti gruziniškas gatvinis alasas, bruzdesys ir kaukazietiška natūralioji egzotika. Sutariam, kad valgyti eisim į paprastas vietas, jokių turistinių restoranų ir pan.

Pirmojoj kavinėj patiekalai jau skrieja ant stalo, viskas taip gausu, skanu, kvapnu ir jauku, kad apima noras niekur toliau nebevažiuot :) Nesu didelis kulinarinių aparšymų mėgėjas, bet apie gruzinišką virtuvę kiek vėliau. Vis dažniau skimbčioja stiklinaitės su vynu, kuris yra neišvengiamas kiekvienos užstalės atributas, kaip stalo vanduo. O dar mūsų šaunusis Tamazis iškart apima ir tamados pareigas - tostas po tosto, gurkšnis po gurkšnio ir mes jau naujoje Sakartvelo tikrovėje :) Beje, sudaužiant čerkas (panašiai tos vyno stiklinaitės vadinas) gruzinai į akis nežiūri. Tačiau be tosto čia negeriama.

Toliau mūs kelialis vingiuoja pro Borjomi kurortą. Vieta pakankamai turistinė, vietom pablizginta, tad ilgai neužsibūnam ir mokamų paslaugų neimam. Virš upės pakibus tokia grotuota budelė, kur mineralinis trykšta ir visi pilasi for free, tai sėkmingai pasinaudojame tuo. Nes kad davė Dievas gruzinams vyną, tai turėjo duot ir mineralinį :) O šalia boržomio, kuris čia triskart pigesnis, nei Lt, dar skanesnis ir gaivesnis man pasirodė "Nabeghlavi".

Pakeliui nusprendžiam, kad raudonas vynelis per daug guldo. Mikliai užsukam turgelin ir jamam balto, tiek pat, penkialitrį. Priedo balto sūrio (jie čia visi tokie sūrūs! tikri sūriai). Testai ir tostai čia pat turgaus gatvelėje, netrunkam susirasti ir draugų, bet Tamazis jau kviečia gerai išmokta fraze - "Einam einam!"

Atvykstam į labai seną vienuolyną miške. Jo pavadinimo, kaip ir keletos kitų vietovių, aš jau neprisimenu... Per kelionę tų vienuolynų apžiūrėjom tikrai daug (man net kiek per daug), religija yra vienas kertinių Gruzijos tautiškumo akmenų ir ta tema nediskutuotina. Būnant tose šimtmečius ir tūkstantmečius stūksančiose, rūščia architektūra ir prietema dvelkiančiose šventyklose visgi apima ypatingas jausmas, rodos ne tik kontempliuotai emocinis, bet net fizinis - kažikoks kosminis gaubtas, zvimbesys galvoje, lyg varpo viduje stovėtum. Ikonografija keri savo formomis ir spalvomis. Stipru, tikrai stipru. Šventosios Nino kryžius - kaip apversta Algiz runa... Jie vieni pirmųjų krikščionių, mes - paskutinieji pagonys. Ir mus kažkas paradoksaliai sieja! Kaip stereo atspindys.

Vakarop pasiekiam pirmosios nakvynės vietą - istorinį Akhaltsikhe miestą. Atvykę prie guesthouse'o (visi privatūs "viešbutukai" čia vadinami gesthauzais) jau klegam kaip vaikigaliai, bet gatvelėje vietiniai greit įspėja, kad patylėtume, nes gretimam name laidotuvės. Šiaip taip susitvardę paliekam daiktus, nakvynvietės interjeras įprastai potamsis su aukštom lubom. Einam apžiūrėt Akhaltsikhe pilies, kuri didi ir labai įspūdinga, atstatyta iš širdies, - nežinau ar tai reprezentatyviausia Gruzijos pilis, bet palyginčiau su mūsų Trakais, tik mąstas didesnis. Nustebina Tamazis, pasakodamas, kad pilis atstatyta berods vos per metus laiko, kažkuris šalies vadas liepė ir žmonės čia dirbo dieną naktį...

Muziejus ir vidinė dalis jau uždaryti, o draugija nekantrauja užkasti, tad keliaujam į miesto centrą, kur gesthauzo šeimininkai prilaiko ir restoraniuką, taigi viskas sustyguota. Kažkodėl gatvėj dar užsimanom pažaist su automatu, katras įmetus monetą su žnyplėm traukia ne pliušinius žaisliukus, kaip įprasta, o cigarečių pakelius su pririštais balionėliais. Agregato žnyplė dideliam džiaugsmui vienu mostu užgriebia net dvi pačkas, bet krizendami nesuprantam - o kam mums tos cigaretės? :)

Trumpinant pasakojima - užstalė įsisūbavo ir tyško per kraštus. Kaip grįžom nakvot jau nelabai pamenu, tamada mus suguldė į taksus, bet naktį apšviesta pilis, kurią pakeliai darsyk aplankėme, davė epinių vaizdų!!

-------------------------------
(pratęsiu apsakymą kitose dalyse, kad nepailstumėt skaityt)

Kam aktuali informacija apie praktinius keliavimo aspektus, darsyk rekomendinu patį geriausią šaltinį - http://kvoseliai.lt/wiki/Gruzija

_________________
kad tavy grausmas


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema: Re: Gruzija (Sakartvelo)
StandartinėParašytas: 2015-01-08, 17:48 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 14228
Miestas: Vilnius
Gruzijos mėgėjams, Karalius siunčia žinią:

GRUZIJA: TAI, KO TROKŠTA TAVO ŠIRDIS!

MARIUS ABRAMAVIČIUS NEBOISIA
PARODOS ATIDARYMAS, PASKAITA, FILMAS

Sausio 9, penktadienį, 6-tą vakaro lygiai – GALERIA URBANA laukia TAVĘS, kaip niekada.

Pasitiksime unikalią Gruzijos kultūrinio įkaito tapybos parodą su gausia video ir foto medžiaga. Ir ypač - su eko-architektūriniais bokštais, dygstančiais kalnuose, upėse, ant jūros kranto.

Dar niekada gruziniškos Kalėdos nebuvo taip arti... Sakartvelo - šinagulisa!
Aprangos kodas, kaip visada, juodas.

ĮĖJIMAS LAISVAS, SU REZERVACIJA – PATOGUS (ALIO: 8620 96464)

GALERIA URBANA, Architektų namai (Vilniaus g.22, Kaunas)

budintis

_________________
kad tavy grausmas


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema: Re: Gruzija (Sakartvelo)
StandartinėParašytas: 2018-10-01, 04:09 

Prisijungė: 2017
Pranešimai: 767
Valentino Sneakers
Yeezy 500
Air Max 98 Gundam
Adidas Store
Adidas NMD
Balenciaga Sneakers
Adidas Yeezy Shoes
Yeezys
Christian Louboutin shoes
Asics
Asics Shoes
Balenciaga Sneakers
Valentino
Adidas NMD
Adidas Shoes Outlet
Moncler Website
Ferragamo Belt
Pandora Charms
Yeezy Shoes
Timberland Outlet
Nike Sneakers For Women
Pandora Charms
Fila Shoes For Women
Pandora Jewellery
Asics Gel Nimbus 20
Goyard
Mens Nike Shoes
Longchamp Outlet
Adidas NMD R1
Adidas Yeezy
Adidas Superstar
Skechers Shoes
Bottega Veneta Handbags
Timberland Boots For Men
Yeezy 500
Air Max 97
Fitflop Sandals
KD 11 shoes
Fjallraven Kanken Backpack
Pandora Charm Bracelet
Goyard Handbags
Nike Running Shoes For Men
Asics Gel Kayano
Fila Sneakers
Air Max 270
Adidas Original
Christian Louboutin Outlet
Hermes Belt Men
Vans Shoes Outlet
Louboutin Outlet
Pandora Jewelry Official Site
Jordan Retro 11
Lebron James Shoes
Pandora Charms
Pandora Bracelets Clearance
Asics Sneakers
Valentino Outlet
Fjallraven
Lebron 16
Adidas Superstar
Timberland Boots
Pandora Jewelry Official Site
Pandora Jewelry
Nike Outlet Store
Kevin Durant Shoes
Air Max 95
Timberland Outlet
Nike Store
Air Max 270 Dusty Cactus
Christian Louboutin Outlet
Yeezy
Nike Clearance
Adidas Sneakers For Men
Puma Shoes
Timberland Outlet Store
Louboutin Shoes
Nike Air Max 98
Kanken Backpack
Nike Air Max 270 Womens
Pandora Necklaces For Women
Timberland Boots
Fila Disruptor
Ferragamo Shoes
Adidas NMD
Nike Shoes
Yeezy Boost 350 V2
Yeezy Sneakers
Pandora Earrings
Salvatore Ferragamo Shoes
Nike Cortez Women
Asics Gel Nimbus
Asics Outlet
Christian Louboutin
Cortez
Nike Air Max 95
Adidas Yeezy Boost 350
Adidas Yeezy
Pandora Outlet
Nike Air Max 270
Christian Louboutin Shoes Outlet
Hermes Handbags
Pandora Bracelet
Nike Outlet
Red Bottom Shoes
Pandora Ring
Puma


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema: Re: Gruzija (Sakartvelo)
StandartinėParašytas: 2018-10-05, 15:35 

Prisijungė: 2017
Pranešimai: 767
Longchamp Outlet
Pandora Bracelet
Timberlad Boots
Moncler UK
Adidas NMD
Air Max 90
Goyard
Pandora
Louboutin Shoes
Blue Tint Yeezy
Pandora Jewelry
Adidas Shoes
Air Force 1 Shoes
Soccer Shoes
Adidas NMD
North Face Jackets
Nike Outlet
Birkenstock Outlet
Nike KD 10
Nike Cortez
Ultra Boost
Air Max
Kyrie Irving Shoes
Birkenstock Shoes
Kate Spade New York Outlet
Kate Spade Outlet
Harden shoes
Air Max 95
Fenty Puma
Pandora Jewelry
Jordan 11 Space Jam
Pandora Charms Sale Clearance
Birkenstock
Yeezy boost
Jordan Retro 11
Air Max 90
Red Bottom Shoes
Nike KD Shoes
Adidas Outlet
Pandora Jewelry Official Site
Nike Huarache
Adidas Yeezy Shoes
Air Jordans
Nike Air Max 2018
Coach Factory Outlet
Jimmy Choo Shoes
Nike Lebron 15
Yeezy Boost 350
Nike Air Max
Coach Outlet
Pandora Rings
Air Max Pas Cher
Moncler
Adidas NMD
Puma Shoes
Pandora Charms Sale Clearance
Curry 4
Kyrie 3
Yeezy 350 V2
Longchamp
Ralph Lauren
Timberland Boots
Polo Ralph Lauren Outlet
Skechers
Michael Kors Canada
Ralph Lauren Outlet Online
Yeezy Beluga
Nike Shoes
Nike Kyrie 3
Pandora Rings
Lebron Shoes
Ralph Lauren Outlet
Ralph Lauren Outlet
Clarks Shoes Women
Christian Louboutin Shoes
Yeezys
Jordan 11 Red
Kyrie 4 Shoes
Pandora
Red Bottom Shoes For Women
Birkenstock
Adidas Outlet Store
Longchamp Le Pliage
Nike Store
New Jordans
Lebron 15
Yeezy Shoes
Christian Louboutin Shoes
Christian Louboutin Shoes
Nike Air Uptempo
Curry Shoes
Adidas Shoes For Women
Nike Vapormax
Jordan 11
Louboutin Shoes
Adidas Yeezy
North Face Outlet
Pandora Jewelry
Pandora Jewelry Official Site
Pandora Outlet
KD Shoes
Coach Handbags
Nike Vapormax
James Harden shoes
Kyrie Irving Shoes
Vans Outlet
Michael Kors Outlet
Vans
Adidas Yeezy
Pandora Charms


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema: Re: Gruzija (Sakartvelo)
StandartinėParašytas: 2018-10-07, 20:16 

Prisijungė: 2017
Pranešimai: 767
Nike Clearance
Nike Epic React Flyknit
Jordan 11
Bottega Veneta Handbags
Nike Kyrie Irving Shoes
Nike Women's Shoes
Pandora
Christian Louboutin Shoes
Pandora Jewelry
Pandora Charms Outlet
Louboutin Heels
Balenciaga Sneakers
Adidas Sneakers
Moncler Coats
Pandora Charms
Pandora Charm
Nike Sneakers For Men
Pandora Jewelry
Nike Air Force 1
Birkenstock Shoes
Christian Louboutin Shoes
Nike Clearance
Pandora Bracelet
Yeezys
Jordan 14
Pandora
Balenciaga Sneakers
Nike Shox For Women
Kate Spade Outlet
Pandora Jewelry
Fitflop
Kyrie 4 Shoes
Fitflop Shoes
Nike Outlet Online Store
Air Jordan 12
Nike Shoes
Nike Air Max 270
Yeezy Sneakers
Nike Outlet Online
ECCO
Pandora Jewelry
Louboutin shoes
Jordans 11 Low
Kate Spade
Nike Mens Shoes
Yeezy 750 Boost
Jordans Sneakers
Nike Vapormax Flyknit
Retro Jordans
Fitflop Website
Pandora Jewelry
Fitflops
Birkenstock Sandals Outlet
Burberry Handbags Outlet
Goyard Bags
Air Jordans
Isabel Marant Boots
Jordan Shoes For Men
Curry 5 Shoes
Superstars Adidas
Ferragamo
Cheap Nike Air Max
Pandora Jewelry Official Site
Fjallraven Kanken
Yeezy Boost
Pandora Ring
Pandora
Nike Outlet Store
Pandora Jewelry
Birkin Bag
Louboutin Shoes
Ferragamo Belt
Bottega Veneta Outlet
Pandora Charms Canada
Pandora Bracelet Charms
Fjallraven Kanken
Adidas Stan Smith
Pandora Jewelry
Human Race Shoes
Valentino Shoes
Pandora Charms
Nike Outlet Store
Kate Spade Outlet Online
Nike Outlet
Red Bottoms Louboutin
Balenciaga Triple S
Yeezy 700 Boost
Kate Spade Bags
Nike Air Force One
Longchamp Outlet
Nike Roshe One
Pandora Jewelry Official Site
Vapormax
Pandora Jewelry Outlet
Moncler Outlet Online
Air Jordan
Birkenstocks
Adidas Yeezy Boost 350
Adidas Superstar Shoes
MBT Shoes Clearance Outlet
Pandora Bracelets
Jordan Shoes
Yeezy Shoes
Birkenstock Outlet Online
Air Max 270 Price
Nike Outlet
Pandora Charms
Skechers
Jordan 11
Disney Pandora
Ferragamo Shoes
Pandora Jewelry
Basketball Shoes
Moncler
Valentino
Air Max 270 Flyknit
Pandora
Balenciaga Shoes
Jordan 10
Pandora Jewelry
Ed Hardy Clothing
Jordan Retro 8
Pandora Charms Outlet
Jordan 9
Nike Roshes
Fitflop Sandals
Pandora Jewelry
Ralph Lauren
Birkenstock Sandals
Pandora Jewelry
Goyard Bags
Nike Presto Men
Nike Outlet Store Online
Adidas NMD XR1
Moncler Outlet
Nike Vapor Max
Adidas NMD
Jordan Shoes For Men
New Jordans 2019
Timberland Outlet
Pandora Jewelry
Moncler Sale
Jordan Shoes
Nike Air Max 98
Nike Air Max TN
Pandora Outlet Online
Pandora Bracelet
Pandora Charms Jewelry
NMD
Pandora
Nike Air Max 270
Fitflop Sale Clearance
Christian Louboutin Shoes
Red Bottoms Louboutin
Pandora Jewelry Outlet
Adidas Yeezy Boost
Air Jordan 4 Retro
Adidas NMD XR1
Moncler Outlet
Pandora Charms
Christian Louboutin
Vans Sneakers
ECCO Shoes For Women
Kate Spade Handbags
Jordan Retros
Pandora Bracelets
Air Max
Win Like 96


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema: Re: Gruzija (Sakartvelo)
StandartinėParašytas: 2018-10-11, 23:08 

Prisijungė: 2017
Pranešimai: 767
Pandora
Kyrie Irving Shoes
Kevin Durant Shoes
Ralph Lauren Outlet
Adidas Ultra Boost
Pandora Charms
Harden vol 1
Nike Air Max
Nike Shoes
Red Bottom Shoes
KD 10
Louboutin Shoes
Yeezy Blue Tint
Pandora Jewelry
Kyrie 3
Kyrie 4
Nike Vapor Max
Kate Spade Outlet Online
Nike Kyrie 3
Puma Shoes
Michael Kors
Nike Outlet
Pandora
Curry Shoes
Adidas Shoes For Men
Longchamp Outlet Sale
Polo Ralph Lauren Outlet
Nike Air Force 1
Nike Cortez Men
Nike Air Max 90 Ultra
Louboutin Heels
Vans Outlet
Adidas Outlet
Pandora Rings
Moncler Outlet
Adidas Shoes
Nike Vapormax
Air Max 95
Adidas Yeezy
Adidas NMD
Nike Air Uptempo
Nike Huarache
Rihanna Puma
Yeezy boost 350 v2
Yeezy Boost 350
Lebrons Shoes
Kate Spade Outlet Online
Birkenstock Sandals
Pandora Bracelets
Adidas NMD
Clarks Shoes
Jimmy Choo Shoes
Timberland Boots For Women
Pandora Jewelry
Christian Louboutin Shoes
James Harden shoes
Longchamp
Air Jordans
Moncler
Christian Louboutin Shoes
Goyard Handbags
Curry 4 Shoes
Pandora Outlet Online
Michael Kors Canada Store
Ralph Lauren Outlet
Lebron 15 Shoes
Nike Air Max 2018
Yeezy Beluga
Yeezys
Birkenstock Sale
Louboutin Shoes
Adidas Outlet Store
Pandora Charm
Pandora Jewelry
Air Max 90
Pandora Jewelry Official Site
Ralph Lauren
Vans
North Face Jackets
Jordan 11 Space Jam
Soccer Cleats On Sale
Jordans 11
Red Bottom Shoes For Women
New Jordans 2018
Kyrie Irving Shoes
Pandora Jewelry Official Site
Birkenstock
Lebron 15
Air Max
Yeezy
Birkenstock Shoes
Nike KD 10
Nike Outlet
Longchamp Le Pliage
Ralph Lauren Outlet
Yeezys
Coach Outlet
Skechers
NMD Adidas
Air Max
Pandora Jewelry Official Site
Coach Outlet
Pandora Ring
Jordan 11
Timberlad Boots For Men
Coach Outlet
Jordan 11 GYM Red
Adidas Yeezy
Yeezy Boost 350
North Face Outlet Online


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 6 pranešimai(ų) ] 


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: