Dangus Forums

United Tribes of Baltica

* DUK    * Ieškoti  * Registruotis * Prisijungti 

Dabar yra 2021-01-21, 19:09
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 206 pranešimai(ų) ]  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  »
Autorius Pranešimas

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-02-25, 18:09 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 2726
Miestas: Antakalnis
Inkishiu savo trigrashi del absento, kaip gerimu zinovas plia :))) imetu savo straipsni, praeito menesio GURMANO GIDE publikuota.
________________________________________________
Žalioji fėja butelyje
Vidmantas Laurinavičius, 2006 sausis

Absento, arba pelyno trauktinių protėviai buvo žinomi dar senovės Graikijoje – važnyčiotojų rungtynių nugalėtojai būdavo vaišinami pelynų trauktine, kartais ją paskaninant ir kitomis vaistažolėmis. Tuo pat metu Graikijoje pelynų užpilas buvo naudojamas ir kaip vaistas. Viduramžiais Anglijoje buvo žinomas alus su pelynais, bet savo šlovingą ir menišką kelią absentas pradėjo šiek tiek vėliau.

Šveicarijoje gyvenęs daktaras Pierre Odrinaire 1792 metais iš pelyno sukūrė vaistą, kuris visų pirma buvo skirtas gydyti virškinimo ligoms. Tiesa originalų jo receptą daktaras nusipirko iš vietos žolininkės madam Enrie ir tik tada, jį ištobulinęs, pristatė pasauliui. Po madam Enrie mirties receptas atiteko jos dukroms, kurios kartu su daktaru Odrinaire pardavė bendrą receptą majorui Diuabje, kuris kartu su partneriu Anrie Luji Pernou atidarė pirmą absento fabrikėlį Portalje miestelyje, Prancūzijoje. Devyniolikto amžiaus viduryje ir pabaigoje šis vaistas jau buvo naudojamas prancūzų legionuose Šiaurės Afrikoje, kaip vaistas dezinfekcijai ir apsisaugojimui nuo vietos užkrečiamų ligų. Alžyre tarnavę legiono kariai pastebėjo, kad vietos musulmonai, šiaip nevartojantys alkoholio, praskiesdavo absentą vandeniu ar pienu ir vartodavo, kaip apsisvaiginimo priemonę. Savaime suprantama tai neliko nepastebėta tarp legionierių, kurie šį absento vartojimo būdą sėkmingai parsivežė atgal į Prancūziją.

1837 metais šis gėrimas pirmą kartą minimas ir JAV istorijoje. Naujajame Orleane jis pradėtas gaminti „Žaliojo opalo“ bei „Milky Way” pavadinimais. Absentas (Absinthe) populiarumo viršūnę pasiekė Europoje devyniolikto amžiaus pabaigoje – dvidešimto amžiaus pradžioje, vėliau buvo kiek primirštas ir dabar vėl siekiantis atgauti populiarumą. Šis ryškiai žalias gėrimas Prancūzijoje vadinamas „la Fee Verte”, ką išvertus į lietuvių kalbą reikštų „žalioji fėja“. Šis vardas atitinka ne tik gėrimo spalvą, bet ir jo haliucinacines savybes.

Devyniolikto amžiaus pabaigoje absentas išpopuliarėjęs visoje Vakarų Europoje, ypač - Prancūzijoje, Šveicarijoje ir Čekijoje. Savo kūrybinį įkvėpimą su absento poveikiu siejo Van Gogas, Pikaso ir kiti garsūs (ypač prancūzų) menininkai. Bet dėl savo stiprumo gėrimas greitai pripratindavo prie alkoholio, darydamas žmones alkoholikais, nes tais laikais spalvai pagerinti naudoti įvairūs vario rūgšties junginiai, kurie sukeldavo apsinuodijimus, nuo eterinio aliejaus esančio absente - tujono – vis didėjančios dozės gerokai sustiprindavo apsvaigimą, pradėdavo kelti haliucinacijas.

Vincentas Van Gogas, vienas garsiausių pasaulio dailininkų pasukęs iš impresionizmo į ekspresionizmą. Viena priežasčių – besaikis absento vartojimas. Ernestas Hemingvėjus irgi viena iškiliausių literatūros figūrų, jo darbais žavimasi iki šiol. Kelionių aprašymai, netgi tų šalių kur nėra apsilankęs, nuostabūs vaizdai, žavintys savo įspūdingumu - diagnozė tam – visiškas absento maniakas.

Oskaras Vaildas dar viena absento apsėsta asmenybė, sukūrusi begalę puikių pjesių. Polas Gogenas, Eduardas Minė, Edgaras Degasas, Henris Tuluz-Altrekas, Pablas Pikaso... visi jie ne kartą užtikti prie absento taurelės. Markas Tvenas, Džekas Londonas... Sąrašą galima tęsti ir tęsti, bet grįžkime į realybę, nuo kurios netgi vien tik rašymas apie absentą buvo trumpam autorių trumpam panardinęs į svajonių pasaulį.

Brangokas absentas devyniolikto amžiaus pabaigoje Prancūzijoje tapo jau ne vien turtingųjų gėrimu – keliolika metų trukęs vynuogių nederlius pabrangino vyną, paprasti žmonės negalėjo jo įpirkti ir įprato gerti absentą dėl jo stiprumo. Didėjantis nerimas dėl absento poveikio dramatiškai pavaizduotas Marie Corelli romane "Pelynas" (1890). Corelli pavaizdavo ištisą prancūzų kartą, apnuodytą to "velnio eliksyro", jos romanai atitiko paplitusią nuomonę, kad absentas esąs toks kenksmingas, jog jį būtina uždrausti. Absentas tapo lyg kokiu atpirkimo ožiu, kalbant apie alkoholizmą, psichines ligas, per mažą, lyginant su Vokietija, gyventojų prieaugį, kuris buvo suvokiamas kaip katastrofa. Absentas nebuvo įprastinis alkoholinis gėrimas, apie vyną ir alų tuo metu niekas kritiškai nekalbėjo, priešingai – vynu tuo metu būdavo gydoma alkoholizmas.

1913 metais yra išlikę statistikos duomenys, kad Prancūzijoje buvo išgerta apie 40 mln litrų absento. Tais pačiais metais šis gėrimas uždraustas gaminti ir vartoti JAV, o po 1915 metais Šveicarijoje įvykusios tragedijos, kai alkoholizmu sergantis Jean Lanfray, apsvaigęs absentu, išžudė savo šeimą, daugelio Europos šalių vyriausybės viena po kitos iki 1920 metų uždraudė absento gamybą. Jis buvo uždraustas tiek visoje Europoje tiek kituose žemynuose, išskyrus tokias šalis, kaip Ispanija ir Portugaliją, kai kurias lotynų Amerikos šalis. Absentas nebuvo uždraustas ir Lotynų Amerikoje. Prieš draudimą absentas užėmė net 30 procentų Prancūzijos stiprių gėrimų rinkos.

Tiesa praeito amžiaus viduryje įrodyta, kad absentas kaip gėrimas haliucinacijų nesukelia, o jų atsiradimo kaltė buvo vario priemaišos naudotos pirmoje amžiaus pusėje. Absento vartojimo draudimai panaikinami vienoje šalyje po kitos. Šiuo metu absentą leidžiama gaminti visose Europos sąjungos šalyse. 1981 metais (iš naujo patvirtinus 1998 metais) Europos sąjungoje buvo leista gaminti absentą ir jis vėl tapo alkoholio šeimos nariu. Populiariausios absento rūšys gaminamos Prancūzijoje, Ispanijoje, Vokietijoje ir savaime suprantama Čekijoje. Amerikoje absento daugiausiai gamina Brazilijos gamintojai. Tiesa yra ir nelegalaus abscento, kurį gamina šveicarai, bet kaip sakoma vieša paslaptis jau nebe paslaptis...

Absento pavadinimas kilęs iš pelyno, kuris graikiškai vadinasi absinthion (lot. „artemisia absinthium“). Antikos laikais pelynai buvo naudojami medicinoj, pelyno kartumas metaforiškai buvo tapatinamas su tuo, kas nemalonu. Pelynas tokia pat prasme minimas Biblijoje. Jeremijo pranašystėje sakoma, kad Dievas neklusnų Izraelį nubaus pelynu. Anot pirmųjų krikščionių pasakojimų, Jėzų nukryžiavus, žaizdoms nuvalyti, buvo paduota kempinė, pamirkyta vandenyje su actu ir pelynais.

Absentas - stiprus (50-80%), daug eterinių aliejų (nuo 1 iki 20 procentų) turintis alkoholinis gėrimas, gaminamas, distiliuojant spiritinį pelynų antpilą. Po distiliacijos, skoniui pagerinti ir spalvai suteikti, įmaišoma anyžių, pelynų, mėtų, melisos, koriandro ir panašių trauktinių, kartais ir cukraus. Dėl didelio kiekio eterinių aliejų, o ypač - tujono, turi kiek kitokį svaiginantį poveikį nei paprastas alkoholis. Absentas geriamas arba grynas, arba cukraus gabalėlis dedamas į absento šaukštelį (skylėtą arbatinį šaukštelį), kuris laikomas virš absento taurės, ir pilamas vanduo, kol cukrus ištirpsta ir suteka į taurę. Galima suvilgyti cukrų absentu ir sutirpdyti jį uždegus: į taurelę įpilama šiek tiek absento, ant jos padedama šakutė su gabalėliu cukraus, ant pastarojo užlašinama dar truputis absento, kuris padegamas, o pradėjęs lydytis - užpilamas vandeniu. Absentui maišantis su vandeniu, išsiskiria eteriniai aliejai, dėl to gėrimo spalva pakinta į baltą, o ištirpęs cukrus sušvelnina kartoką absento skonį.

Labiausiai žinomi keturi absento vartojimo būdai:

Prancūziškasis, kai imama taurelė, įpilama jos maždaug ketvirtis absento, ant taurelės padedama šakutė (yra specialios absento šakutės, bet tinka ir šiaip desertinės), ant jos - gabalėlis cukraus. Ant cukraus užlašinama truputį absento, cukrus padegamas. Jam apsilydžius, pilamas vanduo, kuris nuteka į taurelę. Susidaro balsvas švytintis gėrimas (dar viena mistinių absento savybių). Taurelė išgeriama vienu gurkšniu.

Čekiškasis - į taurelę įpilama absento, imamas šaukštelis kavai, juo pasemiama truputį cukraus, suvilgyto absente. Cukrus padegamas, kol pilnai išsilydys, dar degantis, sumaišomas su absentu. Užsidegęs absentas skiedžiamas, gesinant jį vandeniu. Tokiu būdu susidaro gėrimas, labai panašus į prancūzišku būdu paruoštą absentą.

Slaviškasis - absentas atšaldomas iki žemesnės nei 0 laipsnių temperatūros, tada geriamas grynas, kartais ir užkandant citrina.

Long drink – sumaišytas su apelsinų, ananasų sultimis ar limonadu, su ledukais.

Absento gėrimas tai tikra magija, o ne tiesiog gėrimas. Daugiau laiko atima pasiruošimas nei pats gėrimas. Galbūt tai ir žavėjo mūsų protėvius – menininkus, karininkus, aukštuomenės veikėjus, šiaip nuotykių ieškotojus ? Lietuvoje jau yra prekiaujama absentu. Kaip sakė mūsų proseneliai – ieškokite geresnėse parduotuvėse...

p.s. geresnėse parduotuvėse būna cukraus bei degtukų :)

Kaip jau minėjau apie vadinamas absento šakutes (kai kuriose šalyse vadinamas šaukšteliais) - prancūzų gėrimų žinovas Mari-Klaudas Delanje (beje ir absento apyvokos daiktų kolekcionierius) 1994 metais įkūrė pirmąjį ir didžiausią absento muziejų Auvier Sour Ose miestelyje, Prancūzijoje. Jo kolekcijoje suskaičiuojama net 375 skirtingo dizaino šaukštelių absentui, kurios jis yra sukvalifikavęs ir suskirstęs pagal savo sukurtą sistemą.

Maždaug 30 kilometrų nuo Prancūzijos sienos, Pontlier miestelyje rengiamos kasmetinės absento šventės (beje tame miestelyje irgi yra absento muziejus). Kadangi tokios šventės nėra visiškai legalios Prancūzijoje, į jas patenka tik išrinktieji, jos būna uždaros, tik savai liaudžiai ir kviestiniams svečiams. Bohema, bohema – ne veltui absentas visą laiką garsėjo kaip, meno ir aukštuomenės žmonių gėrimas.

Dabar abscento gamybos lyderiai yra Čekijos gamintojai, tiesa dauguma šiuo metų gaminamo absento tėra tik pigios jo kopijos, kai kurie gamintojai netgi nebenaudoja pelymo. Iš tokių absento „perdarinių“ galima paminėti „Pasti“ (su anyžiais), „Pernod blanc“ (su baltuoju anyžiumi) ir „Ricard“ (su kienietišku anyžiumi ir Provanso regiono vaistinėmis žolelėmis). O garsiausi absento pavadinimai pasaulyje yra „Kong of Spirits“, „Hills“, „Xenta“, Vincent van Gogh“ ir kt.

_________________
www.beertourism.lt


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-03-07, 12:14 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 14228
Miestas: Vilnius
tas brandas išties vadinasi "King of Spirits" ir yra berods pats stipriausias absas kokį dabar galima gauti - 100 ml tujono. straipsnyje berods liko nepaminėta, kad absentą gaminti tai leidžia, tačiau EU uždėjus tujono limitą - galima gaminti tik iki 10 ml. šios medžiagos turintį gėrimą.

beje, "Hills" tikrai nerekomenduočiau pirkti. tai zelionka nuspalvintas spiritas, kurio rasi kiekvienoj Prahos parduotuvėj. tikro absento bent jau Prahoje geriausia ieškoti mažose turistinėse krautuvėlėse senamiestyje. bet nepirkite prekybos centruose, nors ten tas žalias gėrimas daug pigesnis, bet tai jau ne absentas...

beje, Čekijoj gėrimo būdas (bent jau baruose) gan paprastas - atneša stiklinaitę absento ir... viskas :) nustebo labai barmenas kai paklausiau kokios rūšies šis absentas ir kad atneštų vandens stiklinę :) kiek suprantu patys čekai labai nedaug apie absentą žino, jo beveik negeria, o turistų lavina ten per daug nesiaiškina...

važiuojant į Parhą dar reiks išsiaiškinti kur ten susirenka žmonės žinantys šio gėrimo subtilybes... matyt turi būti kažkoks klubas ar pan.

_________________
kad tavy grausmas


Į viršų
 Aprašymas  
 

senbuvis
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-03-07, 13:00 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 468
Miestas: DOGFIELD
anglijoje maciau ir "la fee verte" 65 berods stiprumo ir kainuoja nei daug nei mazai-20svaru.............

_________________
zmones anaiptol nera geriausi mano draugai.........priesh ginkla - ginklu.....


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-03-07, 13:10 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 595
jo jo as kazkur jau skaiciau kad Sveicarijos miesteliu ruseliuose gaminamas nelegalus absas. vat cia tai idomu butu pakastavoti, Alpiu papedeje :)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-03-07, 23:04 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 55
as nusipirkau "Pernod" absento 68%, nezinau kas ten ir kaip, bet kiek skaiciau inete tai visai neblogi atsiliepimai...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-03-26, 00:04 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 55
tai va ta "Pernod'a" paragavau 23 d. ir ka galiu pasakyt, daug jo nereikia o skonis primine vaikystej valgytus anyzinius saldainius... siaubas kaip skanu ir gera buvo, na apie ryta patyliu... geriau jau jo neprisiminti... eh. dar gerai kad turiu dar bus galima tusintis :)


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-03-26, 02:22 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 2837
Miestas: Alytus-Kilkenny
Dar daznokai is Slovakijos gaunu absento. Kiek gavau, tai 70% stiprumo, silpnesnio neteko matyti. Karta pagereme Stakliskiu suktinio, paskui dasimuseme absentu..... Nu poveikis labai idomus. Dar absento "kolekcija" kaupiu ant savo gimtadienio.

_________________
VORŲ BROLIAI MCC


Į viršų
 Aprašymas  
 

senbuvis
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-03-28, 12:43 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 468
Miestas: DOGFIELD
geriau cia pas mus pernodo kabake tai kai uzsakaiu tai padaveja pasiule limonado uzsigerimui...........limonado aishku atsisakiau...........nu visai idomus skonis gerai kad kazkaip neprimine anyziu o tai visai ju nemegstu.............

_________________
zmones anaiptol nera geriausi mano draugai.........priesh ginkla - ginklu.....


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-03-29, 22:20 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 55
o pas mane kur yra tai tipiskas anyziu kvapas ir skonis... :)


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-07-13, 13:21 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 7236
Miestas: Munka Ljungby
aš iš Čekijos parsivežiau puslitrinę bonką- bbž, geras ten ar ne- 300 kr kainavo- kvadratinė bonka, 70%, žalias, pagamintas
'palina u zelenogo stromu" kontoroj kažkokioj, pavadinimas- tiesiog absinth. O teko matyt ir raudoną kažikokį. Ir absento likerį net 30% su boba ant etiketės..

_________________
Vorai MC Nomads
avietynas


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-07-13, 14:26 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 5526
ale tik dabar pastebejau sita forumo atsakele :) bandom pataisyti kolegas...

Cituoti:
tas brandas išties vadinasi "King of Spirits" ir yra berods pats stipriausias absas kokį dabar galima gauti - 100 ml tujono


sis cekisko absento brend'as turi 2 rusis. "King of Spirits" ir "King of Spirits GOLD". pirmas prilaiko 10 mg/l tujono, o tik antras 100 mg/l. del zodzio stipriausias, tai greiciau sis zodis naudojamas alko kiekiui apibrezti (tikras absentas negali tureti maziau nei 68 laipsnius). yra dar kelios rusys kurios deklaruoja 100 mg/l, tik jos mums absoliuciai nepasiekiamos.... Sveicarija :)

Cituoti:
Iš tokių absento „perdarinių“ galima paminėti „Pasti“ (su anyžiais), „Pernod blanc“ (su baltuoju anyžiumi) ir „Ricard“


siaip tai cia visai savarankiski gerimai, o ne absento "perdariniai". vienos grupes geralas, tik neturintis savyje tujono. tad drasiai galima ir juos skanauti.

Cituoti:
"Vincent van Gogh"


sitas brend'as jau nebegaminamas. bankrutavo darykla.

Cituoti:
"Pernod" absento 68%, nezinau kas ten ir kaip, bet kiek skaiciau inete tai visai neblogi atsiliepimai...


labai vidutinis brend'as, tikrai ne geriausias... neziurint i istorini pavadinima. bene idomiausia ka legaliai galima gauti LT.

Cituoti:
Karta pagereme Stakliskiu suktinio, paskui dasimuseme absentu


kadangi absentas yra labai stiprus gerimas, tai labai mazai ka galima po jo gerti :) nebent musu Zalgiri arba Spirita :) isgerus ko nors silpnesnio, tikrai ryte pajusite visa "negatyviu jausmu spektra"... niekad negerkit alaus po absento... patikrinta... nieko gero is to nesigauna... NIEKADA :)

Cituoti:
kazkaip neprimine anyziu o tai visai ju nemegstu


ne visuose absentuose yra anyziaus. cekai jo beveik visai nededa, o vat pas prancuzus ir ispanus, tai jo gal kiek ir per daug. matyt labiau moteriskam skoniui lovelasai pritaike :)

Cituoti:
O teko matyt ir raudoną kažikokį.


yra ir juodo, ir bespalvio... raudono tai geriau privengti. PR tixlais matyt padazytas. dar yra ir su kanapes lapu ant etiketes, tai irgi gan juokinga. is vis prastu rusiu siais laikais kur kas daugiau, nei geru, tad reikia akylai ziureti ka perki. biznio zmones pagaliau uzciuope pasipelnymo gyslele :(

del gerimo budu. surasyti daug maz teisingai, taciau su kai kuriom klaidom.

prancuziskas - i taure ipilamas absentas, ant spec. saukstelio uzdedamas cukrus, per ji i taure pilamas vanduo. CUKRUS NEDEGINAMS.

cekiskas - ant taureles dedamas spec. saukstelis su cukrum, per ji pilamas absentas. cukrus padegamas. uzgesus ismaisomas. VANDUO NEPILAMAS.

slaviskas - atsaldytas absentas, skiedziamas vandeniu, kuriame jau yra istirpintas cukrus. na su sirupu beveik :)


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-07-13, 18:58 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 7236
Miestas: Munka Ljungby
offtopic, bet po absento galima gert austrišką nacionalinį gėrimą STROH- 80%. Geriasi net prie plius 35. Bet laipsniai daro savo :))

_________________
Vorai MC Nomads
avietynas


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-07-13, 19:39 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 1701
Miestas: Narsiečiai - Kaunas
McKaras rašė:
Cituoti:
"Pernod" absento 68%, nezinau kas ten ir kaip, bet kiek skaiciau inete tai visai neblogi atsiliepimai...


labai vidutinis brend'as, tikrai ne geriausias... neziurint i istorini pavadinima. bene idomiausia ka legaliai galima gauti LT.


Mes kai aiškinomės dėl šito [o ragavom Absinte Les Parisenes 70% ar kaip ten vadinas], tai tiesiog pasakė, kad Pernod dvigubai brangesnis tik dėl pavadinimo, o skonis tas pats beveik.
Nežinau kiek tiesos tame nes Pernod neragavau

_________________
Demonize


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-07-14, 09:34 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 5526
Cituoti:
galima gert austrišką nacionalinį gėrimą STROH- 80%


jo, viskas kas stipriau galima gerti, tiktai kam? :) kontrolinis suvis? :)

Cituoti:
Absinte Les Parisenes 70%


jeigu jame nebutu stebuklingai 7-10 mg/l tujono, drasiai priskirciau si gerala prie absentinio rashalo :)

Cituoti:
kad Pernod dvigubai brangesnis tik dėl pavadinimo, o skonis tas pats beveik.


na cia jau pardaveju ismanymas grynai lietuviskas. jeigu ir taip gerai kala i galva, tai kam moketi brangiau :) Perno gan rimtas brandas, gaminamas is tikru augalu, o ne is chemijos. jeigu jame butu tujono, butu realus kandidatas i prizine vieta.


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-07-14, 11:13 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 14228
Miestas: Vilnius
Čekijoj kaip naujiena pristatomas ABSINTH 35, kas reiškia jog turi 35 mg tujono! butelka 350 g smagiai brangesnė tarkim už standartinį STAROPLZINECKY puslitrį, tad ragauti dar neteko. bet kadangi forume lankosi ragavusieji, gal paporins įspūdžius. ar išties 35 mg tujono turi tokį didelį poveikio skirtumą?

_________________
kad tavy grausmas


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-07-14, 13:56 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 2158
Miestas: Vilnius
Ragavau auksciau myneta 35, subtilus ir minkstesnis negu Staroplzincky. Namie kaiptik stovi Pernod butelaitis, labai minkstai ir gerai geresi, deja... Magijos jame nera, bet tikrai nuostabus dalikas.
Poveikis... Manau kiekvienam kitaip, bet skirtumas yra. Ugn, paragauk kada :)

Kalbant apie apdovanotus, gavau maza buteliuka Abso kuris 3 metus is eiles gavo abdovanojimus. Guy gamybos. Labai grazus butelis ir fantastisko grozio saukstas. Frau Dietrich laiminga :)

_________________
I need to do what I'm doing, or I'd probably suffocate in my own mind...
Freedom is just another word for VSE TEBIA POSLALI NAHUJ!


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 206 pranešimai(ų) ]  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  »


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron