Dangus Forums

United Tribes of Baltica

* DUK    * Ieškoti  * Registruotis * Prisijungti 

Dabar yra 2019-10-17, 00:14

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 55 pranešimai(ų) ]  «  1, 2, 3, 4  »
Autorius Pranešimas

senbuvis
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-12-13, 19:52 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2007
negaliu viešai nepasidžiaugt jog atradau bene gardžiausią sūrį , gamina kurį "Vilkiškių Pieninė" - "PRŪSSIA" :}

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-12-13, 20:18 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2006
o taip, šitas tai tikrai gardus. Tik kažkaip aš vis pataikau ant skirtingos konsistencijos- tai kietesnis, tai minkštesnis. Kietesnis kaip tais skaniau lenda. :]

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema: Re: Suris
StandartinėParašytas: 2011-03-09, 22:57 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
SuperValu tinklui pastyguotas cambozola - nors maniske bande priciesinti, kad sis suris labai labai gerai dera su salotomis, kurias jinai rytoj nori daryti - ale vis tiek pagunda suskanauti ji su alumi paeme savo. skanesnis uz rokforo - tokis gan svelnesnis ir pats pelesis tokis gan zjb. uzsigeriant anglisku stout'u pats tas!

Į viršų
 Aprašymas  

senbuvis
 Pranešimo tema: Re:
StandartinėParašytas: 2011-03-13, 13:21 
Vartotojo avataras

Herkus rašė:
negaliu viešai nepasidžiaugt jog atradau sūrį "PRŪSSIA" :}

nepatiko man šitas sūris. kažkoks įtartinai netikras, truputi guminis (!)... deja. Kaip už tokią kainą, neverta gaišti laiko.
Kita vertus, teko pastebėti lietuviško sūriaus tendenciją, kad vos tik atsiranda koks padabnesnis variantas, tai dažniausiai po kelių mėnesių taip suprastėja, kad sunku net beatpažinti, arba iš vis dingsta iš lentynų.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
StandartinėParašytas: 2011-03-13, 14:22 
Vartotojo avataras

Cituoti:
Kaip už tokią kainą, neverta gaišti laiko.

tai, gal ir neverta gaisti laiko aprasant si ,,kulinarijos sedevra,,

Į viršų
 Aprašymas  

senbuvis
StandartinėParašytas: 2011-03-13, 15:57 
Vartotojo avataras

Banginis rašė:
tai, gal ir neverta gaisti laiko aprasant si ,,kulinarijos sedevra,,

verta, kai yra ūpas. šitą sūrį pamėginau čia jam pagyrų aptikus, tai dabar dalinuos ir savo pastebėjimais :)

Į viršų
 Aprašymas  

senbuvis
StandartinėParašytas: 2011-03-13, 16:05 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2007
Ant kaziuko buvom užgriebę "Džiugo" 36 ir 48 mėnesių gabalus. Eilinį kartą įsitikinau, kad tai vienas skaniausių lietuviškų sūrių.

3 metų brandos akivaizdžiai švelnesnis už vyresnėlį, kurio daug nepriragausi, bet liežuvį pakarpo labai smagiai.

Dar iš lietuviškos rinkos dzyvų tai "Žalgiris" patinka. Žaliam vaške toks. Skanumas. O išgirtajai "PRUSSIA" trūksta išraiškingumo, sakyčiau.

Žinoma šedevrai pas mus tai tie "sūrio produktai" yra. Praeitą savaitgalį, per kursus, tokio iš NORFOS užpirkę buvo. Tik antrąją dieną supratau, kad ten ne sviestas.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
StandartinėParašytas: 2011-03-13, 18:12 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2008
man tai Kaziuko mugėj atradimas buvo
http://www.surissuvisasmetona.lt/
šį kartą ragautas "keptas".
tokio tipo dažnai paragauju ir kitų rūšių, bet pastarasis labai patiko.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
StandartinėParašytas: 2011-03-15, 12:22 
Vartotojo avataras

Vilniuje, "Karčiamoje" (Domininkonų g.) duoda visai neblogą spalvotų sūrių rinkinį. Padavėjas dievagojosi, kad jie patys daro tuos sūrius. Raudonas buvo su adžika, žalias - su špinatais (berods) ir dar buvo porą kitokių rūšių. Ta prasme, spalva išgauta ne dažų, bet įdarų pagalba.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
StandartinėParašytas: 2011-03-15, 21:07 
Vartotojo avataras

vilkdalgis rašė:
man tai Kaziuko mugėj atradimas buvo
http://www.surissuvisasmetona.lt/

o! šitą ("Prie alaus" lyg vadinos) prieš porą metų per kažkokią mugę pirkom, tai vienu prisėdimu neliko. Labai liuks, tik gaila, kad įsigyt nėr kur pašonėj :[

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
StandartinėParašytas: 2011-08-08, 13:25 

Prisijungė: 2009
ar kas bandė ožkų sūrio su lervomis Casu Marzu?
http://www.youtube.com/watch?v=4CGseBM85gc

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
StandartinėParašytas: 2011-10-06, 17:00 
Vartotojo avataras

Žodžiu taip. Nusipirkau Vokietyne daniško "Esrom" rūšies sūrio. Supakuotas kaip paprastas pjaustytas riekelėmis fermentinis sūris. Išvaizda, tekstūra - visiškai įprasto fermentinio sūrio. Gal tik kiek šviesesnis ir daugiau smulkiu burbuliukų. Kai atidariau pakuotę, virtuvėje pasklido pragaro ir mėnesį laiko neplautų kojinių kvapas. Pagalvojau "na, ir žostkatūrą aš čia nusipirkau".
http://en.wikipedia.org/wiki/Esrom

Tada už kelių dienų nusipirkau vokišką "Handkäse" tipo sūrį ir supratau, kad tas daniškas buvo dar visai geras dalykas. Tas vokiškas pakuojamas po kelis mažos ledo ritulio "šaibos" formos gabaliukus. Išvaizda neįprasta - ganėtinai skaidrus, tamprus, visiškai neriebus (0,5 proc. riebalų) Bet kvapas ir skonis... Sunku net nupasakoti. Kažkas tarp stipriai pagedusio maisto ir chemikalų. Atsikandau ir vos neapsivėmiau. Iš pradžių galvojau, kad sugedęs. Po to paskaitinėjau, kad toks ir turi būti. Tradiciškai valgomas su svogūnais ir kmynais. Pabandžiau su jais, tai truputi permušo tą visą brūdą. Bet esmė tame, kad galima ginčytis dėl kvapo/skonio blogumo, bet čia jis tiesiog realiai kelia vėmimo refleksą :)
http://en.wikipedia.org/wiki/Handk%C3%A4se

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
StandartinėParašytas: 2011-10-06, 17:42 
Vartotojo avataras

jo, šitoj vietoj tas gurmanizmas man jau būna ant tokios savotiškos ribos. toks įspūdis, kad tikslas padaryt kuo labiau susmirdusį sūrį, o gurmano-ragautojo užduotis kuo labiau išsišiept tokio puvėsio paragavus :) pamenu užkandau svečiuose tokio gurmaniško (kur vien iš šaldytuvo išėmus smirdėjo jau visa laiptinė), kramtai ir galvoji, kur čia tūlikas ir kaip iki jo gurmaniškai neišsidavus nuslinkti... bet, kita vertus, yra puiki proga patirti, ką jaučia žmogus valgydamas išmatas...

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
StandartinėParašytas: 2011-10-17, 16:02 
Vartotojo avataras

Buvimą Vokietijoje paįvairinau dar vienu sūriu. Vėl pasitaikė "įdomaus" skonio produktas:) Parduotuvėje užmačiau "Tilsiter" rūšies sūrio. Buvau jau apie jį girdėjęs bei skaitęs, tad paėmiau. Atrodo kaip įprastas lydytas sūris - gelsva spalva, įprasta lydytam - fermentiniam sūriui tekstūra, daug smulkių skylučių nuo oro burbuliukų. Kvapas - aštrokas ir aitrokas:) Skonis - panašiai - valgant gali kilti mintis, kad valgai padėvėtas kojines. Šiaip, priešingai, nei aukščiau mano aprašyti du sūriai, šis sūris dar visai valgomas, o su juoda duona net visai skanu :)

Įdomi šios sūrio atsiradimo istorija - ne be reikalo vadinamas "Tilžės" sūriu.
http://en.wikipedia.org/wiki/Tilsiter

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
StandartinėParašytas: 2011-10-17, 16:39 
Vartotojo avataras

Cituoti:
gurmano-ragautojo užduotis kuo labiau išsišiept tokio puvėsio paragavus

Tai kad ne - kai kam nuosirdziai skanu. Isties, yra fanatisku situ suriu dzanku. Viena itale man pasakojo apie ta su kirmelem, kuri del siaubingo dvoko "atleidzia" pro galines parduotuves duris, kad neisbaidytu kitu pirkeju. Jos vyras i lova neisileisdavo, klausdavo, ar tikrai issivale dantis, bet sake taip ziauriai skanu, kad neimanoma atsilaikyt...
Na, man asmeniskai bet koks vidutinio brandinimo suris jau yra stipriai dvokus. Kaip musu platumu gyventojui man patinka norvegiskas Jarlsberg, bet norvegai sako, kad jis jau per astrus.
Anglijoj buvau patekes i toki cheddar'o turgeli, kur sureliai padaryti tikrai su fantazija. Isragavau visus - su isivaizduojamais ir neisivaizduojamais skoniais, prieskoniais, egzotiskais astrumais ir pan.. Nusipirkau, tiesa, tik kelis. Pricey, vistiek...

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
StandartinėParašytas: 2011-10-17, 17:34 
Vartotojo avataras

Cituoti:
Kaip musu platumu gyventojui man patinka norvegiskas Jarlsberg

otaip, du šmotai guli šaldytuve, neblogas, nors ir ne topas. O kaip tas rudasis ožkų tau?.. man visai nieko priešokom.

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 55 pranešimai(ų) ]  «  1, 2, 3, 4  »

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: