Dangus Forums

United Tribes of Baltica

* DUK    * Ieškoti  * Registruotis * Prisijungti 

Dabar yra 2021-04-10, 16:06
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 27 pranešimai(ų) ]  1, 2  »
Autorius Pranešimas

dziedas
 Pranešimo tema: Dzūkija
StandartinėParašytas: 2009-05-04, 19:34 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 2413
Sveikutukai, gal galit patarti kur apsilankyti, ka pamatyti Druskininkuose, ir pakeliui in Druskininkus. Ir manau, kad butu neblogai sukurti kiekvieno regiono lankytinas vietas, juk vasara ant nosies !


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-05-04, 20:28 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 2837
Miestas: Alytus-Kilkenny
Gruto parkas puse velnio. O, tas vandens pramogu parkas - popsas.

_________________
VORŲ BROLIAI MCC


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-05-04, 21:43 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 2413
nu tokiu hujnia tai galetumet ir nerekomenduoti. As vat nebuves ir manau, kad Čiurlionio muziejus kaip ir butinas. Kas nors idomaus gal mishkuose yra (zemines ar pan.) ?


Paskutinį kartą redagavo rokasXVI 2009-05-05, 08:35. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-05-04, 22:35 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 14228
Miestas: Vilnius
sako yra miškas puikus su dvirke pravažiuot. ir garlaivis iki Liškiavos. :)

_________________
kad tavy grausmas


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-05-04, 22:44 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 1850
Miestas: Kaunas
grybų:)


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-05-04, 23:13 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2006
Pranešimai: 4341
Miestas: vilnius / inbhir nis
rokasXVI rašė:
Kas nors idomaus gal mishkuose yra (ziemines ar pan.) ?

labai axu***nai yra šilagėlės
ana savaitgali teko i geologu krikstynas uzsukt, kazkur dzukijos gludumoj. tiek situ geliu vienoj vietoj neteko dar matyt tam tikram misko plote. dzukijos miskui (pusys ir samanos) jos suteikia psichodelini atspalvi (zydrai-melyna:). irasytos i red book - neskinkit jei ka. nzn, gal jau atzydejo. tai kitais metais irgi neskinkite vistiek.

_________________
behold the death of all your beliefs


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-05-05, 10:20 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2006
Pranešimai: 799
Miestas: Kaunas
Mes kai važiavome rudenį, tai pasirinkome tokį maršrutą: Girios aidas, Druskininkų centras, Grūto parkas, Merkinė, Liškiava. Joje yra du gana įspūdingi piliakalniai ir barokinis vienuolynas. Taip pat rekomenduoju pasimaitinti picerinėje sicilija. Ten galima rasti ne tik puikių picų už prieinama kainą!

_________________
Justice it's blind...


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-05-05, 13:34 

Prisijungė: 2006
Pranešimai: 26
Miestas: Vilnius
Gali užmesti akį http://www.dzukijosparkas.lt/ . Man visai patiko Alkūnės kampo pažintinis takas Čepkeliuose. Vis planuoju nuvažiuoti ten dar pasibastyti.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema: Re: Dzūkija
StandartinėParašytas: 2009-05-06, 12:01 

Prisijungė: 2007
Pranešimai: 24
rokasXVI rašė:
Sveikutukai, gal galit patarti kur apsilankyti, ka pamatyti Druskininkuose, ir pakeliui in Druskininkus. Ir manau, kad butu neblogai sukurti kiekvieno regiono lankytinas vietas, juk vasara ant nosies !


Pakeliui į Druskininkus - užsukit į Merkinę (likus apie 30 km iki Druskininkų). Na jeigu dar netyčia nesat buvę ant piliakalnio. Nuostabus vaizdas.

Šalia Druskinininkų aplankyti verta:
    Liškiavą.
    Raigardo slėnį su Velnio akmeniu šalia Švendubrės.
    Atkurtą partizanų žeminę.
    Mergelių akis.

Muziejai http://www.druskininkai.lt/index.php/lt/22903/
Lankytinos vietos http://info.druskininkai.lt/lankytinos_vietos/

Rekomenduotina tokia seka:
Grūto parkas, maždaug 8 km neprivažiavus Druskininkų, sukti į kairę. Vietiniai nemėgsta, nes pastatytas jis neva partizanų bunkerių vietose. Dabar ten sutemptos visos sovietinės skulptūros, vėliavos, ženkliukai ir kt. to meto smulkmė. Dar kažkas ala zooparkas ten įveistas miniatiūrinis.
Girios aidas, kelyje Vilnius - Druskininkai, maždaug kilometras neprivažiavus miesto, dešinėje. Namelis su iškamšom ir parkas su drožinias :)
Tuomet Čiurlionio gatve iki pat Druskonio ežero, kuris kairėje (jeigu trūksta fantazijos sugalvot ką gudriau, tuomet galima pasiplaukioti valtimis ir vandens dviračiais kartu su gulbėmis ir fontano purslais). Taigi ten lipat iš mašinų ir toliau vaikštot pėsčiom.
Druskininkų miesto muziejus - šalia Druskonio ežero, Čiurlionio g.
M. K. Čiurlionio muziejus (tėvų namai, kuriuose jis gyveno ir kūrė) - rasi prie Druskonio ežero, tik kiek tolėliau paėjus Čiurliono g.
Tada grįžtat iki Druskininkų miesto muziejaus ir pereinat g. į bažnyčios pusę, ten, Vilniaus pėsčiųjų alėja, tipenat iki galo beveik.
Čia Druskininkų rezistencijos ir tremties muziejus - įėjimas nemokamas. Šalia Vandens parkas su visom nesąmonėm kaip Čili ir pan. (jeigu negalit be to gyventi. Valgyt dar galima picerijoj "Sicilija (netoli bažnyčios, jeigu neerzina poilsiaujantys lenkai)).
Tada sukat pro Vandens parką, arba pro "Silicija" link upės - t.y. Nemuno, Ratnyčėlės (ties, jų santakoje daug kartų nuplautas potvynių tiltukas, kuris dabar greičiau primena neskoningą vonią, ir šalia Ratnyčėlės skulptūra). Ten krantinėje, netoli vietos kur Ratnyčėlė įteka į Nemuną rasite garlaivį :) (tokį patį beveik kaip Vilniuj, gyvas, plaukia).
Juo plaukti galima iki Liškiavos ir kartu apžiūrėt piliakalnius bei vienuolyno teritoriją (lyg ir apie 35 litus, kelionė trunka apie 3 val. Išlipę iš garlaivio matysit stambų akmenį, jame Jaučio pėda. Piliakalniai įspūdingi, likę kažkokios pilies pamatai. Plaukiat atgal. (Į Liškiavą galit ir nuvažiuot dviračiais arba mašina - 11 km). - tektų važiuot ne Vilniaus keliu, o Veisiejų g., paskui per Nemuno tiltą, tada į dešinę ir visą laiką tiesiai.)
Jeigu tingit, gera vieta jaukiai pavakaroti yra Kolonada (netoli garlaivio prieplaukos, parke). Ten vyksta gyvo garso koncertai, maistas ir aptarnavimas geras, kainos gal kiek ir kandžiojasi. Jeigu palypėtumėt truputį į kalniuką, virš kolonados rastumėt Čiurlionio paminklą. Vildžiūnas jį lipdė, jam prijaukintas varniukas padėjo ;)
Toliau, toje pačioje jau pažįstamoje Viliaus alėjoj nuomojatės dviračius ir važiuojat už Druskonio ežero miškan (iš vienos pusės senosios kapinės, kur palaidoti Čiurlionio tėvai ir t.t.) iš kitos pusės Tarybinių kareivių kapai. Čia prasideda dviračio takų raizgalynas vadinamas "Žvaigždžių orbita". Neklauskit, nežinau kodėl taip vadinasi. Tais dviračių takais galima važiuot iki Raigardo slėnio ir Velnio akmens (nemažas toks, simpatingas, apipintas legendom), kuris šalia Švendubrės kaimo. Vyksmas miške, kalnai, pakalnės. Rodyklės yra, pavėsinės taip pat kai kurios dar gyvos. Verta rasti Mergelių akis (jeigu važiuosit ne tuo pačiu keliu, tai pirma dešinėj nuolat lydės Nemunas, tada už maždaug 5,5 km rasit Velnio akmenį, kaimą ir dar už 2,5 km Raigardo slėnį, ten atsargiau jau nes pasienis su Baltarusija :) o atgal važiuokit kitais to tinklo keliukais ir kelionė pasibaigs prie Senųjų kapinių Druskininkuose pravažiuojant Mergelių akis. Ten yra partizanams atminti skirtas memorialas, o pačioje Mergelių akyse nuskandinti partizanai iki šiol ilsisi. Šitam važiavimui galit ryžtis dviračiais jeigu turit laiko. Nes bus apie 14 km turbūt jeigu pirmyn - atgal.
Jeigu nenorit tiek skirti laiko, Mergelių akis pasieksit truputį paėję kairėn dviračių taku, tuo kuris arčiau kapinių.
Kas dar liko? "Saulės takas" šalia Ratnyčėlės upelio, kuris dabar kiek apleistas. Turbūt neverta gaišti jam laiko. Sumanymo ten būta gražaus, bet dabar įspūdžio nepalieka.
Dviračiais iki Grūto dviračių kelias per mišką taip pat yra labai neblogas. Apie 8 km. Kaip jį rasti aiškinsiu tik tiems, kas klaus :)
Maudytis norit? Tada Grūte tiks. Arba netoli Druskonio yra kitas ežeras Vijūnėlis. Galit ten pasiturkšti su vietiniais, kuriems nusispjauti ant Vandens parko ne-malonumų.

Kaip rasti partizanų žeminę žr. čia>>.
Jeigu painu, tuomet Druskininkų rezistencijos ir tremties muziejuje paaiškins. Aš nueinu pėsčiom, bet lengviau važiuoti. Kad ir dviračiu. Kryptis -> Ratnyčia (3 km Vilniaus kryptim), toliau link jos bažnyčios, tada kiek kairiau ir tiesai link Latežerio, tuomet eiti eiti eiti, kol kairėj rasit rodyklęliepiančią sukti į mišką ir atidžiai sekti rodykles.

Tikrai ne viską išvardinau, bet palieku atradimo džiaugsmą. Klauskit, jeigu kas domina, bet į klausimus kuris SPA centras, ar kuri gydykla šaunesnė, kokios procedūrų kainos ir t.t. aš neatsakinėju :))

p.s. o ne snobiškai bet jaukiai pagurkšnoti alaus ir be treninguočių apsupties? tada yra toks labai keistas taškas vardu "Širdelė". aplinka sovietinės šilko žalio staltiesės, sienos nukabinėtos poetais (ten vykst kasmetinis Poetinis girtuoklių ruduo), publika - alternatyva ir pagyvenę inteligentai. kažkaip keistai dera ten visa ta kičo, nostalgijos, pankiška mišrainė :) eiti Vilniaus alėja iki pabaigos, tuomet kairėn truputį ir toks medinis gelsvas ornamentuotas nameliukas sanatorijų apsuptyje.
kitas rizikingas (nes dažnai lankomas policijos) bet kasdienins ritualas - sutemus eiti sedėt krantinėn su alučiu ar be jo :)

Tiesa, buvusioj geležinkėlio stotyje šiuo metu įsikūrės Turizmo informacijos centras. Jis už maždaug šimto metrų nuo Autobusų stoties, priešinga kryptimi nei Druskonio ežeras. Ten ir kempingas yra, jeigu kam aktualu.


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-06-04, 21:58 

Prisijungė: 2007
Pranešimai: 24
Cituoti:
Gegužės 22 d. Duskininkuose, ant Nemuno upės kranto, atidarytas „ONE nuotykių parkas“.
3 hektarų teritorijoje tarp medžių išsidėsčiusiose šešiose trasose įrengta daugiau nei 70 skirtingų rungčių. Iš jų ekstremaliausia ir vienintelė tokia Lietuvoje – nusileidimas lynu per Nemuną.

http://www.lrytas.lt/-12433528881242978 ... %C4%85.htm

http://www.onenuotykiuparkas.lt/


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-06-25, 12:23 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 1064
Siūlyčiau apsilankyti Katros kaimelyje prie pat Baltarusijos sienos. Tiksliau, jis remiasi i Baltarusijos sieną. Čepkelių raistas, pasvirę sodybų pastatai, jokios civilizacijos. Pavaikščiojus aplinkiniuose miškuose galima rasti tiesiog ant žemės besimėtančių titnaginių antgalių, įvairiausių įrankių.

Tik gaila, kad dabar žvyrkelį iki jo nutiesė, o tai anksčiau vienintelis būdas patekti nekertant sienos buvo per pelkę. Laiko užmiršta vieta. Labai nereali atmosfera. Šalia esantys didesni Krokšlio ir kiti kaimai irgi labai nerealūs.

Va, kur ji:
http://www.maps.lt/map/query.aspx?actio ... 981bdd9a25

_________________
duzenos.lt - blogas apie tamsius, stiprius ir kreivus dalykus


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-06-25, 13:44 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 2539
Miestas: Nuo Pilėnų iki Pirėnų
Apleistas Poharendos kaimas visai šalia gudų sienos irgi labai įspūdingas...

_________________
"...neapsimetinėji, klajūno menas tau nebėra svetimas..." (A.Debeljak)


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-06-26, 00:55 

Prisijungė: 2007
Pranešimai: 24
dar yra toks kaimas Ašašninkai

Cituoti:
Kaime ir jo apylinkėse būdinga savotiška vidurio aukštaičių šnekta, kurioje sumišė priebalsiai š, ž ir s, z. Taip, sakoma sakalys („šakalys“), jieskoc („ieškoti“), azaras („ežeras“), uzdaryc („uždaryti“) ir šveikata („sveikata“), lažda („lazda“).

http://lt.wikipedia.org/wiki/A%C5%A1a%C5%A1ninkai

čia straipsnis apie Ašašninkus
http://www.culture.lt/satenai/?leid_id=870&st_id=15586

Kodas:
Pirmiausia Ašašnykuos porinu apie medzius. Medzo kultas kaime yra vienas pastebimiausių dalykų. Pažiūrėkit, ty stovi prie namų galingas ąžuolas, o šitan kieman – liepa. Yra daug tokių didzelių didzelių, storų storų liepų. Gaila, kad dabar jų jau nemažai išpjauta. Ir matosi toks lyg ir pasikartojimas – kur ąžuolas, ten ir liepa. Nesuprantu, kam ir dėl ko tep sodzino medzus? Gal sūnui ir dukteriai, o gal ir dzidesniems – senesniems dzievams? Gal norėta išlaikyti lygybę tarp gerbtų moteriškų ir vyriškų dievų? Va, dvi liepos prie kelio – lyg gyvi vartai. Žmonėms šiame kaime visada buvo svarbu prie namų pasisodinti medį, kuris būtų didelis, gražus, kuplus.


nagi beveik kaip MJR paskaitoje, kad pasakojo apie ąžuolus ir liepas :)


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema: Re: Dzūkija
StandartinėParašytas: 2012-02-10, 22:24 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2008
Pranešimai: 2611
Miestas: druskininkai/vilnius
tuo metu kai mes projektuojam tik pasaulio pabaigą..

Druskininkų meras: dirbtinio paplūdimio tikimės po dvejų metų
http://verslas.delfi.lt/realestate/drus ... d=55288441

Cituoti:
„Mūsų paplūdimys ir mūsų jūra bus veikianti ištisus metus, galėsite ir degintis, ir pramogauti, ir maudytis. Bus natūralus smėlis, atidengiamas stogas geru oru, ko tikrai labai trūksta Lietuvai, o tuo pačiu ir Druskininkams. Šiuo metu vyksta projektavimo darbai, jeigu bus viskas sėkmingai, po dvejų metų, aš manau, mes jūsų sulauksime šiame paplūdimyje“, - sako meras.
:P

_________________
www.vilkai.lt


Paskutinį kartą redagavo vilkdalgis 2012-02-10, 22:29. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema: Re: Dzūkija
StandartinėParašytas: 2012-02-10, 22:27 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 14228
Miestas: Vilnius
cha skaičiau ir pagalvojau, kad gal greitai tolesnę Druskininkų plėtrą jau modeliuos dirbtinės smegenys? :)

_________________
kad tavy grausmas


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema: Re: Dzūkija
StandartinėParašytas: 2012-02-11, 09:07 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 2726
Miestas: Antakalnis
tsrp gruto ir druskininku yra toks Ziogeliu kaimas. Vienas is nedaugelio gatvin iu kaimu LT, plius apleista lentpjuve ant Nemuno kranto... Gaila kad tik parazitu dazasvydininku isterliota...

_________________
www.beertourism.lt


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 27 pranešimai(ų) ]  1, 2  »


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron