Dangus Forums

United Tribes of Baltica

* DUK    * Ieškoti  * Registruotis * Prisijungti 

Dabar yra 2019-11-16, 04:40

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 66 pranešimai(ų) ]  1, 2, 3, 4, 5  »
Autorius Pranešimas

dziedas
 Pranešimo tema: Skaitymo ypatybės
StandartinėParašytas: 2006-07-25, 13:57 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Besikeičiant informacijos ir meno pateikimo/priėmimo srautams - įdomu, kokią vietą kasdienybėje užima knygų skaitymas. Kiek skiriate tam laiko? Kur ir kaip geriausia/maloniausia skaityti - sode, transporte, vonioje, kamuojant nemigai? Gal turite savo unikalų skaitymo būdą? ... Ar skirtingos knygos turi skirtingus skaitymo ypatumus?

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-07-25, 14:07 
Vartotojo avataras

Stengiuosi visada surasti laiko knygai - geriau nepažiūrėti eilinio filmo per tv .. ar tiesiog mažiau vartytis lovoje savaitgalio rytais ..
Skaityti galima beveik bet kur su sąlyga, kad aplink nėra per daug ikyraus triukšmo, kt. dirgiklių. Jei koks forselis už lango, rusišku popsu bando savo golfuko aparatūrą - tai skaitymas ties ta eilute ir stringa : /
Naujas atradimas pastarosiomis savaitėmis - audio knygos. Jei nesėdi namuose ar obels pavėsyje, tai ypač pasiteisna, pvz važiuojant kratančiu visuomeniniu transportu ir pan.

Paskutinį kartą redagavo PopoBava 2006-07-25, 16:25. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-07-25, 14:08 
Vartotojo avataras

randu laiko paskaityt beveik kasdien- dažniausiai prieš miegą, dabar jau kaip pencinykas, net su pieštuku pasibraukau :))
dar skaitau pliaže- pas mus čia jūra šalia- kai žmona nusitempia. Nu o kelionėj dažniausiai vairuoju, tai skaityt neišeina. Bet šiaip dažniausiai knygą visada turiu prie savęs.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-07-25, 14:15 
Vartotojo avataras

gera tema, ugn :)
pati jau mintyse buvau suskirsčiusi forumo žmones : žiūrovai, klausovai, skaitytojai, organizatoriai ir pan. dauguma iškart patenka į kelias kategorijas, bet viena iš jų paprastai būna prioritetinė.
mano prioritetas - skaitymas. turiu omeny - laisvalaikio skaitymą, skaitymą sau. šiaip yra ir kitas skaitymas, nuo kurio niekur nesidėsi - mokomės, dirbame - žodžiu, privalomoji lektūra, apie kurią galima atskirai kalbėti - tai irgi mūsų kasdienybė.
---
mano "greitojo skaitymo" būdas taikomas paprastai itin patrauklaus siužeto knygoms -norint sužinoti, kas bus ir kuo baigsis. o paskui - antrasis skaitymas pasimėgaujant. kartais antrojo skaitymo paprasčiausiai nebebūna. nebeįdomu. nebereikia. ir tai - vėlgi mano - knygos vertinimo kriterijus. (kažkur berods jau tai rašiau :))
---
žinoma, skirtingos knygos ir skaitomos skirtingai. nuo vienų tiesiog negali atsitraukti, kitos - pvz., Nietzsche's "Ryto žara", kaip tik reikalauja atotrūkio. apmąstymo. minčių susigulėjimo.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-07-25, 14:30 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2006
Man skaitymas didžiulė prabanga.Labai laiko trūksta.
Aš visada skaitau važiuodama viešuoju transportu.Taip įpratau, kad namie ramiai prisėdus negaliu susikaupti, arba užmiegu tiesiog.

Į viršų
 Aprašymas  

senbuvis
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-07-25, 14:43 
Vartotojo avataras

Reformacija rašė:
Man skaitymas didžiulė prabanga.Labai laiko trūksta.
Aš visada skaitau važiuodama viešuoju transportu.

Aha. Visos pastaraisiais metais perksaitytos knygos yra perskaitytos viešajame transporte :) Na dabar vasarą tai kultūringai skaitau - medžių pavėsiuose, balkone, prieš miegą ir t.t. ir pan.

p.s. susipažinau su žmogumi, kuris laikraščius skaito dviračiu važiuodamas :))) maniakas/savižudis :}

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-07-25, 15:03 
Vartotojo avataras

Skatymas vienas nuostabiausiu dalyku. Tik nevisada jam buna tiek daug laiko kaip noreciau.
Viskas priklauso nuo nuotaikos ir busenos. Buna kad skaitai 2 knygas iskarto. Tarkim ryte viena, vakare kita.
Labai gera skaityt lovoje grojant D.N. arba panasaus tipo muzikai. Geras jausmas, kai parinkta muzika atspindi knygos dvasia, ideja arba pagrindini veikeja.
Naktinis skaitimas lauke prie zibalines lempos mane labiausiai zavi. Tik gaila, kad pastaruoju metu ja keicia elektrine :)

O kas link viesojo transporto, tinkamiausia vieta skaityt konspektams :)

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-07-25, 15:21 
Vartotojo avataras

Cituoti:
Buna kad skaitai 2 knygas iskarto

pas mane visada taip yra- viena knyga- vadinamieji tualetiniai skaitiniai- kur prisėdai, pyst pora puslapių ir nuėjai. Ir kas nors iš rimtos literatūros- kai reik iš anksto pasiruošt ir susikaupt.
Cituoti:
Labai laiko trūksta

šitą argumentą girdžiu begalę kartų. Bet žmonės randa stebėtinai daug laiko tauzyt telefonu, spoksot TV, kirmyt prie kompo ar kilnot bokalus. Knygos šiais laikais absoliutus low priority.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-07-25, 18:50 
Vartotojo avataras

Laiko skaitymui (ar dar kam nors) trukti negali - gali trukti tik noro ta laika sutvarkyti:) Cia panasiai kaip su "nasarnikais" i koncertus, kurie skundziasi, kad neturi pinigu bilietams, o paskui, ieje, laka alu...

Asmeniniai skaitymo ypatumai: kokias 80% (gal net daugiau) viso dabartinio mano skaitalo uzima knygos elektroniniu formatu. Darbe skaitau smartfone, namie, daznai pries miega - delninuke...Kazkaip ipratau per pastaruosius keleta metu, juolab, kad ir taupiau - knygu galima ramiai parsipumpuoti is interneto platybiu..

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-07-25, 18:58 
Vartotojo avataras

man skaityti ilgesnį tekstą elektroniniam ekrane greit pasidaro "nebeskanu". nežinau, nepriprantu prie nuoseklios minties tokiu būdu. nors, keistis juk niekad nevėlu :) bet puslapių vertimas, čežėjimas, žvakės šviesa ir, kaip minėjo Andraika, pencinyko pieštukas, - tai didelė dalis skaitymo malonumo.

o dėl laiko skaitymui skyrimo tai visiškai pritariu alas23. stengiuos jo rasti kuo daugiau, vasarą lengviau pavyksta. nors, dienos dabar tokios sukarpytos į begalę atkarpėlių - telefono skambučiai, darbai, etc. - tai knyga gaunasi visa "išfragmentuota". todėl pvz. Beresnevičiaus esė-haiku stiliaus rašinėlių skaitymas einasi labai greit, o ilgi romanai pastringa mėnesiams...

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-07-25, 20:05 
Vartotojo avataras

kas link elektronikos- pagaliau prisiruošiau įsigyt PDA- gal kas gali parekomenduot kokį softuką, su kuriuo būtų patogu skaityt PDF formate?Yra čia kažkos ClearVue PDF, ale nepatogus baisiai..
o gal kas yra susidūręs su didelio formato elektroninėm knygom, kur pas japonus jau išpopuliarėję? Įdomu, kaip jų vartojimas?..

Į viršų
 Aprašymas  

senbuvis
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-07-25, 21:22 
Vartotojo avataras

Tenka pripažint,kad skaitymui skiriu ne itin daug laiko. T.y. norėčiau skirti daugiau,nes turiu minty gana daug knygų,kurias būtų įdomu ir naudinga perskaityt (o kaip tik vasara...),bet vis neišeina to laiko tinkamai susiplanuot. Anksčiau dažnai skaitydavau prieš miegą lovoj...Dabar nebe. Šiaip mėgstu skaityti ramioj aplinkoj,namuose,kartais sode,jei nėra pašalinių dirgiklių. Viešajam transporte skaityt negalėčiau,nebent kokį laikraštį...Ir šiaip nepatogu,akim ne per geriausia. O muzikai grojant man irgi dažniausiai sunku susikaupti. Dažnokai tenka šį bei tą skaityti prie kompiuterio ekrano,bet šitas būdas man nelabai priimtinas. Vargina tiesiog.
Skaitymui man reikalinga tyla ir tam tikras nusiteikimas (kai galvoj nėra minčių chaoso), ypač turint omeny,kad dabar mano skaitomos knygos daugiausia ne grožinė literatūra...

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-07-25, 21:36 
Vartotojo avataras

Andraika rašė:
kas link elektronikos- pagaliau prisiruošiau įsigyt PDA- gal kas gali parekomenduot kokį softuką, su kuriuo būtų patogu skaityt PDF formate?Yra čia kažkos ClearVue PDF, ale nepatogus baisiai..
o gal kas yra susidūręs su didelio formato elektroninėm knygom, kur pas japonus jau išpopuliarėję? Įdomu, kaip jų vartojimas?..

Gali isimesti Adobe readeri skirta delninukams, taciau, panasiai kaip ir didziajame brolyje, situo griozdu naudotis jau yra savotiska nuodeme..Rekomenduociau Pocket Xppdf.
Nors, delninuke .pdf - ne tas formatas, kuriuo patogu skaityti - zymiai geriau paprastas .txt arba fb2, .tcr formatai...Geriausia skaitykle Haali Reader, dar galima pameginti AlReaderLight.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-07-26, 06:25 
Vartotojo avataras

ugn rašė:
... o ilgi romanai pastringa mėnesiams...

gal tiesiog jiems dar neatėjo laikas?
ant mano spintelės prie lovos (visgi jaukiausia ir maloniausia skaityti lovoje :)) ilgokai guli Hesse's "Gertrūda". Per tą laiką šalia jos pasikeitė gal trys pamainos knygų. O ji tebestovi dar vis... nepasiduoda man kažkodėl ši knyga - paimu, atverčiu ir... imu kitą knygą.
---
šiaip esu skaičiusi knygų ir elektroniniu formatu - bet renkuosi visgi popierinį.
paradoksas - anksčiau buvo stengiamasi mokyti informacinio (kompiuterinio) raštingumo, o dabar vaikus, kurie pirmiau išmoksta naudotis kompiuteriu nei skaityti, tenka mokyti... skaityti popierines knygas.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-07-26, 07:15 
Vartotojo avataras

Labai "pripuolamai" skaitau - tokiais nenuspėjamais protrūkiais. Jeigu užsikabini - tai jau nebesvarbu niekas---gali tokiu atveju skaityti darbe pasislėpęs, negailestingai vogti miego laiką ir panašiai. O jeigu susidarai iš anksto planą, ką turi perskaityti - gražiai sužlunga tavo didžios intelektualinės pretenzijos :). Vienžo - paskutiniu metu labiau mėgstu stebėti aplinką, kurioj atsiduriu, - jaučiuosi kaip skaitydamas, netgi dar tikriau ;)

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-07-26, 07:19 
Vartotojo avataras

nepatinka knygų skaityti elektroniniu formatu. Labai greit akys paskausta ir susikoncentruoti kažkaip neišeina. Todėl pirmumą teikiu popierinei knygai. Skaitau vakarais prieš miegą. Dažniausiai skaitau žiemą, nes vasarą laiko trūksta. Žiemą ir savaitgaliais atsiranda laiko paskaityti. Būna skaitau žūklėje, kai niekas nekimba :) arba jei žūklės būdas nereikalauja pastoviai sekti meškeres. Niekados neskaitau mašinoje ar autobuse. Labiausiai patinka skaityti kambarį, uždarius duris, kad negirdėčiau jokių pašalinių namo garsų.

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 66 pranešimai(ų) ]  1, 2, 3, 4, 5  »

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: