Dangus Forums

United Tribes of Baltica

* DUK    * Ieškoti  * Registruotis * Prisijungti 

Dabar yra 2019-11-16, 04:41

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 700 pranešimai(ų) ]  «  1 ... 40, 41, 42, 43, 44
Autorius Pranešimas

senbuvis
 Pranešimo tema: Re: Knygos
StandartinėParašytas: 2013-06-29, 08:37 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2011
Šiuo metu skaitau Parulskio "Prieš mirtį norisi švelnaus". Pasiilgau Parulskio labai. Priot ta buitinė mizantropija. :)

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
StandartinėParašytas: 2013-06-29, 09:19 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
anksčiau Parulskis labai žavėjo, bet kai ne per seniausiai ėmė trydaliot holokaustų temom, kažkaip nutolau

Į viršų
 Aprašymas  

senbuvis
StandartinėParašytas: 2013-06-29, 09:57 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2011
Jo, buvau knygyne, tai irgi atkreipiau dėmesį, kad apie žydus pradėjo rašyt, kažkaip išsisėmė. Trys Sekundės Dangaus dar iki šiol neperskaityta... :(

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
StandartinėParašytas: 2013-06-29, 10:49 
Vartotojo avataras

Andraika rašė:
anksčiau Parulskis labai žavėjo, bet kai ne per seniausiai ėmė trydaliot holokaustų temom, kažkaip nutolau

antrinu

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
StandartinėParašytas: 2013-08-27, 09:17 

Prisijungė: 2009
Jono iš Zarazza atsiminimai (?). Pamačiau legendinį skelbimą ant stulpo.
http://kliedesys.jimdo.com/ neblogai.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
StandartinėParašytas: 2013-09-20, 12:51 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2006
Nauja maestro knyga

Mindaugas Peleckis - Žalčiava, arba senosios Lietuvos paslaptys atsiveria

Nuoroda

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
StandartinėParašytas: 2013-09-21, 01:50 
Vartotojo avataras

kažin ar čia ne ta pati, kurią iš vieno žymaus režisieriaus brolio nudžiovė...? :)

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
StandartinėParašytas: 2013-11-06, 12:28 
Vartotojo avataras

vilkdalgis rašė:
neskaičiau, bet įtariu, kad Tau tiktų ir Apelsinų kontrabanda

Oranzu kontrabanda baigiu skaityti... yra tikrai idomiu ir negirdetu faktu. kad ir Lietuvos Nepriklausomybes samdiniai - saksu kariuomene. kario mokestis buvo 12 markiu per diena - 7 mokejo Vokietija, 5 Lietuva. buvo gerai ginkluoti, daugelis pereja pirmo pasaulinio karo fronta...
per upeli pabraidzioti megstanti Smetona uzsiminti turbut neverta - girdeta istorija...
sindikatai: alaus, tabako, miltu, odos. zinioje sindikatuose neapsieita be kitatauciu isikisimo. alaus: Elsteinas ir Tarsisas, S. Volfas. tabako: M. N. Asimakis (graikas), Ch. Zivo.

ipusejau su Dostojevskio Nusikaltimu ir bausme. gan giliai ir sakyciau savotiskai subtiliai apraso nusikaltimo priezasti. idomiai aprasoma XIX amziaus Peterburgo buitis.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
StandartinėParašytas: 2013-12-19, 00:58 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2006
Labai įdomią laidą klausau per LRT. Nors klausau tik puse ausies, bet užstrigo Rimantas Kmita, kuris skaitė ištraukas iš knygas "Čia aš varatarius". Na knyga išskirtinė tuo, kad jinai išversta tarmiškai ir pats Kmita kaip suprantu užsiiminėja eilėraščių vertimu į tarmes bei atgal. Na čia tarmės tai nedžiugins ko gero tyrosios lietuvių kalbos ir taisyklių, semantikos etc. puoselėtojų. Tarmės čia modernios, bet kalba nuo to labai gyva ir smagi. Žodžiu įdomu. Nu ir dar bonuso taškai užtai, kad buvęs regbistas.

Aš esu varatarius

Interviu su R. Kmita

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
StandartinėParašytas: 2014-05-26, 20:40 
Vartotojo avataras

dvi paskinės sukramtytos knygos- H. Murakamio Bespalvis Cukuru Tadzakis ir jo kelionių metai- kadangi labai mėgstu šį rašytoją, tai nešališkai nieko negaliu pasakyt. patiko? taip, labai. nėra epinis darbas, kaip kad koks Dens Dens Dens, bet labai puiki ir sąlyginai nesunkiai susivalganti knyga.
Antroji- visiškas atradimas- Richard Brautigan Upėtakių žvejyba Amerikoje- ne, čia ne alegorija, knyga tikrai apie upėtakių žvejybą Amerikoje ir must to read bet kam, kas pažįsta raideles, atimkit Vonegutui kokius pora šulų ir va gausis kažkas tokio. radau internete ir percituoju
Cituoti:
Knygyno galukampy buvo įrengta virtuvėlė, joje šeimininkas variniame prikaistuvy virdavo tirštą turkišką kavą. Ten gurkšnodavau kavą, skaitydavau senas knygas ir laukiau metų pabaigos. Viršum virtuvėlės buvo nedidelis, kiniška širma atitvertas kambarėlis. Iš jo visas knygynas atsivėrė kaip ant delno. Kambary stovėjo sofa, stiklinė spinta su kiniškais niekučiais, stalas ir trys kėdės. O prie kambario lyg grandinėlė prie laikrodžio buvo prikabintas mažulytis tualetas.
Sykį po pietų sėdėjau knygyne ant taburetės ir skaičiau knygą, forma primenančią taurę. (…)
Priėjo knygyno šeimininkas, uždėjo man ant peties ranką ir paklausė:
– Ar norėtum pasidulkinti?
Jo balsas buvo labai švelnus.
– Ne, – atsakiau.
– Klysti, – tarė jis ir, netaręs daugiau nė žodžio, išėjo iš knygyno. Gatvėje sustabdė du visiškai nepažįstamus žmones, vyrą ir moterį. Kelias minutes su jais kalbėjosi. Negirdėjau, ką sakė. Paskui mostelėjo knygyno link ir parodė į mane. Moteris linktelėjo, vyras – taip pat.
Jie įėjo į knygyną.
Aš sutrikau. Negalėjau pabėgti iš knygyno, nes jie įžengė vidun pro vieninteles duris. Nutariau užlėkti laiptais aukštyn ir užsidaryti tualete. Pašokau, nuskuodžiau prie laiptų ir pakilau į tualetą – o jie man iš paskos.
Girdėjau juos lipant laiptais. Ilgai tūnojau tualete, bet jie neką trumpiau laukė manęs gretimam kambary. Nieko nekalbėjo. Kai išėjau iš tualeto, moteris tysojo ant sofos nuoga, o šalia jos ant kėdės sėdėjo vyriškis, pasidėjęs ant kelių skrybėlę.
– Nekreipk į jį dėmesio, – tarė mergina. – Jam tokie dalykai nerūpi. Jis turtingas. Turi tris tūkstančius aštuonis šimtus penkiasdešimt devynis rolsroisus.
Mergina buvo dailutėlė, jos kūnas panėšėjo į tyrą kalnų upę iš odos ir raumenų, almančią per kaulų ir neregimų nervų akmenis.
– Ateik, – pakvietė ji. – Įeik į mane, nes mes Vandeniai ir aš tave myliu.
Pažvelgiau į sėdintį ant kėdės vyriškį. Jis nesišypsojo ir neatrodė susikrimtęs.
Aš nusiaviau batus ir nusirengiau. Vyriškis netarė nė žodžio.
Merginos kūnas vos pastebimai liūliavo iš kranto į krantą.
Nieko nebeįstengiau padaryti: mano paties kūnas virto paukščiais, sutūpusiais ant telefono laidų, nutiestų viršum pasaulio ir švelniai sūpuojamų debesų.
Aš išdulkinau merginą.
Buvo taip – tarsi nesibaigianti penkiasdešimt devintoji sekundė pagaliau būtų pavirtusi minute ir dėl to mažumėlę susidrovėjusi.
– Gerai, – tarė mergina ir pabučiavo mane į veidą.
Vyriškis sėdėjo nepraverdamas burnos, nejudėdamas, nesuvirpindamas kambario jokia emocija. Matyt, jis iš tiesų buvo turtingas ir turėjo tris tūkstančius aštuonis šimtus penkiasdešimt devynis rolsroisus.
Paskui mergina apsirengė ir išėjo su vyriškiu. Jiedviem lipant laiptais žemyn, jis pagaliau prabilo.
– Gal pavakarieniaukim pas Ernį?
– Nežinau, – atsakė mergina. – Kiek per anksti galvoti apie vakarienę.
Tada išgirdau užveriamas duris – jie išėjo lauk. Aš apsirengiau ir nulipau žemyn. Mano kūnas buvo lengvas ir atsipalaidavęs lyg fone skambančios muzikos eksperimentas.
Knygyno šeimininkas sėdėjo prie rašomojo stalo už prekystalio.
– Aš tau pasakysiu, kas ten, viršuje, nutiko, – tarė jis maloniu, anaiptol ne trikojo varno ant kiaulpienėm pražydusio kalno pašlaitės balsu.
– Kas? – paklausiau.
– Tu kovojai Ispanijos pilietiniame kare.
Buvai jaunas komunistas iš Klivlendo, Ohajo valstijos. O ji buvo dailininkė. Turistaujanti Niujorko žydė. Kai Ispanijos civilinis karas buvo panašus į Naujajame Orleane graikų skulptūrų švenčiamas Užgavėnes.
Kai judu susitikot, ji piešė žuvusį anarchistą.
Ji paprašė tavęs atsistoti už jo ir nuduoti, kad tai tu jį nužudei. Tu pliaukštelėjai jai per skruostą ir ištarei žodžius, kuriuos man dabar gėda pakartot.
Jūs baisiai įsimylėjot vienas kitą.
Sykį, kol tu buvai fronte, ji perskaitė „Melancholijos anatomiją“* ir tris šimtus keturiasdešimt devynis kartus nupiešė citriną. Judviejų meilė buvo veikiau dvasinė.
Nei tu, nei ji lovoje nėsyk nepasijutot milijonieriais.
Kritus Barselonai, judu pabėgot į Angliją, paskui laivu parplaukėt į Niujorką.
Judviejų meilė liko Ispanijoje.
Tai tebuvo karo meto romanas.
Judu mylėjote tik save, mylinčius vienas kitą kariaujančioj Ispanijoj.
Vidur Atlanto jūs ėmėt žiūrėti vienas į kitą kitaip ir sulig kiekviena diena vis labiau panėšėjot į pametusius vienas kitą žmones.
Atlanto bangos priminė negyvas žuvėdras, tempiančias savo rastų artileriją nuo horizonto iki horizonto.
Laivas įsirėžė į Ameriką, judu išsiskyrėt nepravėrę lūpų ir daugiau nebesusitikot. Paskutinįkart girdėjau, kad tebegyveni Filadelfijoje.

čia toks ne visai tipinė ir bene ilgiausia knygos atkarpa.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
StandartinėParašytas: 2014-11-19, 02:24 
Vartotojo avataras

A. Tapino jaunystes rasliavos
http://www.tapinas.lt/2014/11/farsas-ir ... -sugrizta/

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
StandartinėParašytas: 2015-11-27, 15:05 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2009
Tyto alba išleido J. Campbello
Hero with a Thousand Faces

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 700 pranešimai(ų) ]  «  1 ... 40, 41, 42, 43, 44

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: