Dangus Forums

United Tribes of Baltica

* DUK    * Ieškoti  * Registruotis * Prisijungti 

Dabar yra 2019-11-16, 04:36

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 181 pranešimai(ų) ]  «  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  »
Autorius Pranešimas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-03-20, 10:47 

Prisijungė: 2005
uz

Į viršų
 Aprašymas  

senbuvis
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-05-09, 23:49 
Vartotojo avataras

penkis metelius tuo klausimu laužau savo kvailą galvą ir atsakymo nerandu. niekaip. kažkodėl manau, kad taip ir nerasiu.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-05-10, 01:01 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2006
Arba menas yra arba jo nėra.

Jei nėra, tuomet tai gali būti tik žaliava menui. Mes pvz. esame žaliava Žemei Motinai ir kitokioms gyvybės formoms ... .

O šiaip, aplamai, o kas susimąstė kas tai menas? Ir kam jis reikalingas? Kokia praktinė/taikomoji to išmislo pusė?

Pvz. man gražiausiai atrodo 'Paukščių Takas' rugsėjo pradžioje, kai žvaigždės krenta ... .

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-05-10, 01:08 
Vartotojo avataras

Vytingas rašė:
Arba menas yra arba jo nėra..
logiška

Vytingas rašė:
Jei nėra, tuomet tai gali būti tik žaliava menui.
indomu, tęskite.

Vytingas rašė:
O šiaip, aplamai, o kas susimąstė kas tai menas?
aš. ir ne vien aš. labai daug kas.

Vytingas rašė:
Ir kam jis reikalingas?
man. ir ne tik man. turbūt labai daug kam.

Vytingas rašė:
Kokia praktinė/taikomoji to išmislo pusė?
matyt, saviraiška ir savirealizacija.

Vytingas rašė:
Pvz. man gražiausiai atrodo 'Paukščių Takas' rugsėjo pradžioje, kai žvaigždės krenta ... .
rugsėjo pradžioj ar rugpjūčio pabaigoj? man labiau rugpjūtį. nes dar vasara ir šilta ir daugiau galimybių grožėtis. ypač kai tai buvo galima daryti sudeikiuose per juodaragį...
nors nežinau ar tai man gražiausia. nežinau ar tai menas.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-05-10, 01:30 
Vartotojo avataras

Aukščiausios rūšies menas - pastebėti ten kur jo nėra :) Pašaliniai tai vadina idiotizmu :)) (ir teisingai daro).

Žmogaus sąmonė turi tokį mygtuką, kuris vadinasi estetika (ot tie graikai žodžių prikūrė) - lietuviškai - Grožė (gal?). Paspaudei jį (pvz. iki 1000 LT) ir suveikė ... paspaudei ir suveikė, kad žvaigždės yra menas ... o dar gražiau - pamatei gražią merginą (juk tai irgi menas išaugti/išauginti) - žiūrėk ir suveikė... tuomet jau nebemąstai, o estetinis pasigerėjimo jausmas veda iki 'susitapatinimo/orgazmo' su tokiu 'grožiu'.

Ai, sąvoka bjaurastis į meną netelpa, nes jei prie širdies 'bjaurastis' limpa (panašus panašų traukia), tuomet tai tavo grožė ... hm

... ir žiūrėk tu man, kaip gražu tuomet gaunasi ... .

Oi, dar prisiminiau yra menas gyventi ir menas mirti ... .

Pradedi mąstyti kas tai yra 'menas', tuomet tokios platumos atsiveria, kad tiesiog nebetelpa vaizduotėn, jau nekalbant apie kišenę ... .

Tad žaliava menui yra viskas ką tavo akis mato, o sąmone ją iškreipia (nukala) į atpažįstamą tavo sielai gražų/bjaurų daiktą ... .
Tuomet mūsų ribotas mąstymas viską sumėto į lentynas, kur mes užlipdome lietuviškus/užsienietiškus lipdukus. Galiausiai kartu su mumis viskas apsitraukia voratinkliais arba baltais obelų žiedais ... ir išnyksta amžinybėje ... kuri taip pat tėra (turbūt) tik mūsų vaizduotės menas ... .

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-05-10, 01:48 
Vartotojo avataras

joo..., tiesa...

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-05-10, 09:02 
Vartotojo avataras

taip, poezija irgi menas :)

Į viršų
 Aprašymas  

senbuvis
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-05-12, 00:05 
Vartotojo avataras

ugn rašė:
taip, poezija irgi menas :)

poezija, muzika, teatras, dailė ir visi kiti dalykėliai, apimantys visus keturis arba sunkiai priskirtini kažkuriam vienam..

o diskutuojant apie šiuolaikinį meną be sąvokų tam tikrų sunkoka susikalbėti iki galo..manding. ta prasme šnekant apie šiuolaikinę dailę (na į ją, kaip suprantu, pagrinde kreipiamas dėmesys) neminint bent jau dailės rūšies, ar krypčių kryptelių įtakų gaunas toks pasiplaukiojimas abstraktus :))))

tai va, man pvz patinka, kai šm dailės objektėliai yra žaismingi ir sąmojingi (myliu fluxus), taip pat man patinka žemės menas, nebūtinai grandioziniai projektai, gali būti vienadieniai trapūs dalykai, tik, be abejo, tuo atveju, jei tai netampa "šiukšlinimu"... nepatinka iš esmės abstrakčioji ekspresyvi tapyba. Išvis, jei apie "paveikslus" tai kuo toliau, tuo mažiau norisi juos vertinti kažkaip, kol jie nėra patalpinti konkrečioje, ne galerinėje/parodinėje aplinkoje.. bet be abejo, kiekvienas atvejis vertas atskiro aptarimo.. hmm. skulptūros išvis nesuprantu ir vertinti jos nesu pajėgi. nei šiuolaikiės, nei senosios :))) tai trumpai tiek apie savo skonio receptorius šm dailės srity..

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: ...
StandartinėParašytas: 2006-05-12, 00:31 
Vartotojo avataras

Kažkas iškėlė praktinę meno reikšmę - o gi menas ir yra visų pirma atsiribojantis nuo buities ir naudos, patenkinantis mūsų ( ne kurių ) aukštesnius poreikius (?), nesusijusius su fiziologija ir biologija. Kaip paaiškinti, kam žmogui tai reikalinga, jau ne mano kompetencija, o išvedžiojimų galima padaryti daug:]
Šiaip apskritai esu už šiuolaikinį meną. Forma, kuria perteikiama tam tikra idėja ar vaizdas ar garsas, privalo kisti ir mūsų kultūroje brestančiam individui suvokiamu būdu perteikti senas idėjas ( juk naujų minčių neprigalvosi, reikia tik mokėt naujai jas perteikt ). Kažkaip nelabai rišliai parašiau, gal kas supratot:]]

Į viršų
 Aprašymas  

senbuvis
 Pranešimo tema: Re: ...
StandartinėParašytas: 2006-05-12, 00:36 
Vartotojo avataras

linoja rašė:
Forma, kuria perteikiama tam tikra idėja ar vaizdas ar garsas, privalo kisti ir mūsų kultūroje brestančiam individui suvokiamu būdu perteikti senas idėjas ( juk naujų minčių neprigalvosi, reikia tik mokėt naujai jas perteikt ). Kažkaip nelabai rišliai parašiau, gal kas supratot:]]

Supratom. Bet va man pvz kartais atrodo, kad idėja nėra būtina. Antra vertus tada galima pradėti svarstyti kas yra idėja :)

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-05-12, 00:55 
Vartotojo avataras

Svarsto idiotai, o menininkai kuria idiotams, kad jie svarstytų.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema: ...
StandartinėParašytas: 2006-05-12, 00:57 
Vartotojo avataras

Aš manau, kad iš idėjos ir gimsta menas, net pats spontaniškiausias:] Na, bet čia tikrai, kaip kas idėją supranta:]

Į viršų
 Aprašymas  

senbuvis
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-05-12, 01:37 
Vartotojo avataras

Vytingas rašė:
Svarsto idiotai, o menininkai kuria idiotams, kad jie svarstytų.

Turint omeny tai, ką reiškia žodis "idiotas", drįstu kategoriškai nesutikti su jūsų teiginiu.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-05-12, 02:23 
Vartotojo avataras

Anglis ... turbūt iš anksto sutinku su tavo pastaba ... gali ją pratęsti/paaiškinti išsamiau?

Jei tai:
(http://en.wikipedia.org/wiki/Idiot http://www.answers.com/topic/idiot http://www.dictionary.net/idiot )
atitinka graikišką apibrėžimą - ιδιωτης, idiōtēs ("layman," "person lacking professional skill," "a private citizen," "individual"), from ιδιος, idios ("private," "one's own")) - tuomet ne.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-05-12, 08:55 
Vartotojo avataras

kai kurie šiuolaikinio meno kūriniai man asocijuojasi su Skrandžio kitoje temoje paminėta eilėraščio interpretacija...

Į viršų
 Aprašymas  

senbuvis
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-05-12, 11:09 
Vartotojo avataras

turėjau omeny kažką tokio
A person of profound mental retardation having a mental age below three years and generally being unable to learn connected speech or guard against common dangers. The term belongs to a classification system no longer in use and is now considered offensive.

šiaip ar taip, jei nesikabinėčiau prie termino, kurį panaudojote, visgi negaliu nei sutikti nei nesutikti su jūsų teiginiu, nes man pačiai kaskart rodosi vis kitaip. Kartais norisi nurašyti visą menotyrą ir meno istoriją, nes kai pradedamas tyrinėti koks Duchamp'o ready made'o pavyzdys, nu tai...trūksta kantrybė :))) antra vertus niekada negalima atplėšti meno objekto nuo konteksto.. žodžiu aš nemanau, kad svarstymai apie meną yra kvaili ar pan., nes man asmeniškai atrodo, kad demonstruojamas kūrinys tampa ne vien autoriaus saviraiškos forma, bet ir tam tikrų minčių/idėjų/emocijų šaltiniu aplinkiniams.

O dėl "idiotų"... Tai pasakydama tą pastabą iškart pagalvojau apie tai, kokius kūrinius kuria psichiškai neįgalieji. Paskui pagalvojau apie tai, kad visi praeities ir dabarties menininkai, tie "didieji", įvardinami "genijais" vienokia ar kitokia prasme yra... švelniai tariant, kitaip mąstantys nei dauguma (neabsoliutinu). Saviraiška yra aukščiausias žmogaus poreikis, todėl kuriantis žmogus, nori nenori, priartėja prie ribų, kurios muša iš pusiausvyros. Gerąja ar blogąja prasme? Visaip būna.

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 181 pranešimai(ų) ]  «  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  »

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: