Dangus Forums

United Tribes of Baltica

* DUK    * Ieškoti  * Registruotis * Prisijungti 

Dabar yra 2020-06-03, 01:00
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 124 pranešimai(ų) ]  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  »
Autorius Pranešimas

senbuvis
 Pranešimo tema: Europos kultūros sostinė
StandartinėParašytas: 2009-01-23, 16:37 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2007
Pranešimai: 376
Miestas: miškai
jei jau tokia tema buvo, prašom šią trint lauk ;}
Vokietijos žiniasklaida: kultūros sostinė Lietuvoje - katastrofa
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... d=20248032
juokingai pateiktas "dialogas":
„Kultūros sostinės košmaras išsipildė Vilniuje. Tuomet, kai „Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009” dar šventė savo atidarymą, Lietuva sumažino projekto biudžetą 40 proc. Ar tai būtų įmanoma Vokietijoje?“, - klausiama laikraštyje „Ruhr Nachrichten“.
„Tai būtų neįmanoma”, - teigė Hannsas Dietrchas Schmidtas, 2010 m. Europos kultūros sostine tapsiančio Rūro regiono atstovas.


o kaip jums visas šis projektas išrodo?
ar daug programoje randat renginių/reginių, kurios trokštat aplankyt - pasidalinkit įžvalgom.
patsai programos smarkiau nestudijavau, bet akim tinklapyje permesta muzikinė dalis nesudomino...

_________________
mažosios dvasios žmogus


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-01-23, 20:32 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 2726
Miestas: Antakalnis
ne kulturos o RUROS sostine. kazkoks cirkas. toks ispudis atrinkinejantis renginius visai nieko nesupranta mene ir muzikoj. siandien mieste maciau plakata, tipo K sostine, 6 bienales, 50 menininku. japat kapat - suokalbyj penktadieni ir tai daugiau menininku susirenka, nei per visa metu K sostines programa... tfu tfu tfu...

_________________
www.beertourism.lt


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-01-23, 22:15 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 5477
Miestas: Varluvos kaimas
neklausykit tu vokieciu, psatebekit drebima, kuris organizuojamas per paskutinius 2 menesius, tai vokieciams netinka musu kulturos sostines renginiai, tai blogai del rinau, tai apie bankus veblena fiurerio palikuonys ir kt velniava jie ten skiedzia. skiedzia ir del ruros tos,kuria norejo rusai istatyt vokieciams, schroederis gerai dirba kaip PR uzsakovas.

_________________
as jus labai myliu :)


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-03-02, 11:08 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 14228
Miestas: Vilnius
Herkus čia neblogai užvedė. aš kviesčiau apie šį reiškinį paburbėt ne vien iš negatyvo pusės, bet pabandyt susirast ir kažką įdomaus... nors išties, jau va trečias mėnuo kai Vilnius turėtų būti Europos kultūrine bamba, prasidėjo, o vienok nesijaučia šventės mano kieme.

gerai, tarkim neskaičiuojam pinigų ir nedergiam visko iš eilės. kas jau buvo/ įvyko?:
Naujų metų fejerverkas (tarkim silpnas, bet +)
Čiuožykla Rotušėj (+)
Ledinis barokas... (±)
... berods tiek...?

žvelgiant apibendrintai, mane labiausiai nuvilia organizatorių estetikos supratimas. ok, rėmėjas yra "Gotas", bet ar tai reiškia, kad visi renginiai turi panašėti į statybines aikšteles? tvoros, vagonėliai, bardakas kažkoks, kuris greičiau primena kažkokį Eurazijos realizmą, nei Europą. o Vilniaus pasididžiavimo simboliai - Onos bažnyčia, bei Valdovų rūmai aplipdyti pastoliais ir tom pačiom tvorom?! reklaminio vaizdelio miestas tikrai neturi. pridėkime flyLAL bankrotą ir gresiantį juokingą viešbučių streiką, - nes vietoj to, kad plūsteltų žadėtasis turistų srautas, jų atvirkščiai, dabar Vilniuje beveik nebėra... :)

taigi, bent šiai dienai "Kultūros sostinė" atrodo kaip didelis fiasko. nors dar tik pradžia... bet matyt eilinį kartą vieno protingo vadovo nebuvimas ir pinigų dingimas bus pateisintas nuostabiuoju žodžiu "krizė".

manęs visiškai nežavi, kai prie "Kultūros sostinės" programos prikabinami tradiciniai Vilniaus renginiai, tarkim "Tebūnie naktis", "Skamba skamba kankliai" ir pan. Tik sakoma, kad jie už tų žalių burbuliukų prisegimą pinigų nelabai gauna. Tačiau beveik neabejoju, kad be kitų apsukruolių iš "Kultūros sostinės" labiausiai išlos katalikų bažnyčia, su kurios patalpom susiję projektai eina ne mažesnėm nei x00.000 Lt sumom. bet ką čia vėl, apie pinigus...

žiūrim būsimų renginių programą ir stengiamės rasti ką nors įdomaus asmeniškai. apie super-šmc-meno ir klasikinės muzikos projektus snobams nekalbu, nes neišmanau. seminarai ir konferencijos, kaip visada, neduoda jokios naudos ir tėra tik pinigų švaistymas, bei proga kažkam susitikti ir pagerti už valstybinius kaštus.
klasikinis nieko neveikimo pvz: "Tarptautinė konferencija nagrinės žinių ir istorijos kūrimo aspektus iš lyčių teorijos perspektyvos. Konferencijoje bus derinama akademinė ir populiari medžiaga, bus pateikiamos vaizdinės iliustracijos. Konferencijoje dalyvaus Lietuvos mokslininkai ir kultūros teoretikai, aktyvistai, taip pat žymios užsienio lyčių studijų srities atstovės." cha cha - teoretikai ir aktyvistai, ką jie ten ištirs... [pyp]

-- žiūrim toliau, įdomiausi renginiai slepiasi skyriuje "Lietuvai 1000" (vėlgi, nesuprasi, čia 1000-mečio renginiai, ar VEKS finansuojami?)
http://www.culturelive.lt/lt/2009/lietuvai1000/

tarp jų kaip ypatingus/dominančius/laukiamus įvardinčiau:
• Lietuvos Tūkstantmečio dainų šventė AMŽIŲ SUTARTINĖ
• Paroda VYTIS: ISTORIJA ir DAILĖ
• (pusiau pastatytų) Atkurtų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų iškilmingas oficialus atidarymas
• Paroda LIETUVA SENUOSIUOSE ISTORIJOS ŠALTINIUOSE
• Paroda BALTŲ MENAS (nors dar neaišku, kas tai bus)

o iš VEKS pasiūlos domina tai:
• TWILIGHTS - RUHRLIGHTS (menai)
• TIKRASIS ***** GYVENA SUOMIJOJE (teatras) ?
• DIENOS ir DARBAI (fotografija)
• Tarptautinis muzikos festivalis FOLKŠOKAS 2009 - bene įdomiausias muzikinis programos renginys (jeigu minimos grupės atvyks) - 2009 rugsėjo 18–20 d. Vieta: Rotušės aikštė - Festivalyje dalyvaus gerai žinomi Lietuvos folkloro muzikantai ir svečiai iš užsienio – Haydamaki (folk/punk) – Ukraina, Polkaholix (ska/folk/rock) – Vokietija, Corvus Corax (folk/celtic/gothic) – Vokietija, Zywiolak
(folk/pshychodelic/rock) – Lenkija, Ulytau – Kazachstanas.

• Muitinės muziejaus edukacinė programa KONTRABANDA NUO XV a. IKI MŪSŲ DIENŲ
• ORO ARCHITEKTAI (gal? ypač tie bendruomenių pasakotojai :)
• Tūkstančio laivų regata 1000 METŲ – 1000 LAIVŲ (zabova)

kas randat daugiau preliminariai gerų/įdomių, postinkit :)

beje, štai kone chrestomatinis pavyzdys, kaip biurokratinėmis abstrakčiomis frazėmis žongliruojant, lėšos nuleidžiamos niekams:

Cituoti:
Jauna Europa, Jauna Lietuva! (Europos jaunimo festivalis)

Europos jaunimo festivalis – bendros patirties erdvė. Festivalio tikslas – suburti per pusantro tūkstančio europiečių iš visų Europos šalių, meniniam / kultūriniam ir socialiniam pažinimui bei europietiško identiteto paieškai jaunimo akimis.

Projekte dalyvaus jaunuoliai, susibūrę į Lietuvos ir Europos jaunimo organizacijas, meno ir kultūrų iniciatyvų viešąsias įstaigas, neformalios grupės ir pan. visuomeniniai dariniai. Jauni žmonės kurs ir įgyvendins savo netradicines idėjas projektuose, kuriuose ir atsispindės Vilniaus miesto vertybės, savitumas, unikalumas bei atvirumas.

Festivalio programa vyks ne tik Vilniaus centre, Europos jaunimo siūlomos veikla pasieks miegamuosius rajonus, probleminius ar izoliuotus socialinius sluoksnius. Projektai aktualizuos ekologijos, užimtumo, savanorystės, švietimo bei kitas, jaunimui ir visam Vilniui aktualias temas.


PS. o liūdniausia, kad vis neturim Nacionalinio stadiono ...

_________________
kad tavy grausmas


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-03-02, 13:10 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 8438
Miestas: Kaunas
(iš anksto atsiprašau už savo simpatijas regioninei kultūros politikai, bet...) kalbant apie pinigėlius, tai manau, jog viena iš esminių klaidų buvo padaryta tada, kai vilnius ėmėsi visų projektų vienas ir nieko nepaliko likusiai Lietuvai. ir Lietuvos 1000metis, ir Kultūros sostinė, ir gugeinhaimas, ir stadionas... realiai viskas tik Vilniuje. ir man neįtikėtina, kaip jis vienas tikėjosi tiek ištempti vienas. suprantama, kad iškelti super aukšti tikslai leidžia pasiekti maksimalius rezultatus, tačiau zuoke ir brazauske tai kvepėjo mažu ūgiu ir didžiuliu napoleoniškumu.
iš kitos pusės, nedėkingai daug ką apkarpė krizė, valdžios pasikeitimai, ankstesnės valdžios prioritetai...

_________________
Išgyvenimo žygis išgyventas - http://www.gediminasbanaitis.lt/mudu/


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-03-02, 13:45 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 14228
Miestas: Vilnius
"Lietuvos tūkstantmetis" manau ne vien Vilniaus projektas, bent jau galima patyrinėt jų www. ir kiek teko susidurt su fondu prie prezidentūros - tikrai dirbanti, geranoriška organizacija nešvaistanti pinigų/laiko biurokratijai, o žiūrinti į remtinus dalykus iš esmės.

dėl "Kultūros sostinės" tai Vilniui skirta, nieko tokio... juolab kad įtraukta ir Plungė, Zarasai, Kernavė ir kažkas dar.

Stadionas, jau sakyta, Vilniui reikalingas labiausiai. Kaunui labiau reikia kašio arenos :) (gal ją irgi geriau kur Lazdijuose pastatyt?) nors vienas padorus stadionas šaly turi būti. nepradėsim vėl apie tą patį...

Gugenhaimo vasiukų berods nebus. :)

beje, Skr, ar tu įsitikinęs, kad provincija pati pakankamai pasistengia, generuoja idėjas, siūlo kažką, vysto patys? ar tik laukia išsižiojus, kol kas nors duos paskyrimą? tarkim Kaunas - antras Lietuvos miestas su kiek - 300 ar 400 K gyventojų? - bet man susidaro įspūdis, kad jame tiesiog nieko nevyksta, nei ten įsimintinų festivalių, nei kažko tokio, kas skambėtų ir ko lauktum (Suklegos nebent). ir ne Vilnius čia kaltas...

_________________
kad tavy grausmas


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-03-02, 14:55 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2006
Pranešimai: 1189
Miestas: Juodkrantė
O kas pernai Europoje buvo kultūros sostinė?

_________________
Gib mir Kraft mein lieben Land...


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-03-02, 15:03 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 8438
Miestas: Kaunas
Reformacija rašė:
O kas pernai Europoje buvo kultūros sostinė?
Liverpool (Didžioji Britanija) ir Stavanger (Norvegija)

_________________
Išgyvenimo žygis išgyventas - http://www.gediminasbanaitis.lt/mudu/


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-03-02, 15:42 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 8438
Miestas: Kaunas
ugn rašė:
"Lietuvos tūkstantmetis" manau ne vien Vilniaus projektas, bent jau galima patyrinėt jų www. ir...
na pačioje svetainėje http://www.lietuvai1000.lt/index2.htm apie renginių pateikimą išvis nekalbama, viską, ką radau, yra prie Vilniaus kultūros sostinės pririšta - http://www.culturelive.lt/lt/2009/lietuvai1000/
gal blogai ieškojau, reikės dar įsigilint.
dėl pinigų nešvaistymo sunku sutikt, nes valdovų rūmai suėdė ne vieną dešimtį rimtų projektų, net neleidus jiems užgimt.
dėl vilniaus kultūros sostinės - jokių priekaištų neturiu. vilniuje pragyvenau vos kelis metus, tad neapsiimsiu spręst kaip turi vilnius save pristatyt, ne man tai suvokt. "Lietuvos kultūros sostinė" - graži idėja, be priekaištų.
dėl stadiono diskusija jau tikrai buvo didžiulė, bet va per tą norą turėti tik sau, neturi nei pats vilnius, nei kaunas, nei kiti Lietuvos miestai. nors sprendimų galėta būti įvairių. bet savo nuomonę aš jau dėsčiau tam tikroje skirtoje vietoje.
gugeinhaimo vasiukų gal ir nebus, kol neparbėgs tas pats ar kitas zuokas į valdžią. be to, turbūt nekelia abejonės, jog didžiulės babkės jau sukištos ir į šį šiuo metu 'nereikalingą' projektą.

šiuose pasisakymuose aš nekeliu klausimo "reikia vilniui ar nereikia tų projektų" (tai būtų atskira tema), aš tik sakau, kad sostinė bandydama viską daryti sau/pas save, neapžiojo viso kąsnio. ypač kai dar nedėkingai buvo išmušti keli dantys (susitikime netikėtai už kampo su Krize).

ugn rašė:
beje, Skr, ar tu įsitikinęs, kad provincija pati pakankamai pasistengia, generuoja idėjas, siūlo kažką, vysto patys? ar tik laukia išsižiojus, kol kas nors duos paskyrimą?
nesu įsitikinęs kad 'provincija' yra pasiruošusi daryt didžiulius projektus. esu tik įsitikinęs, kad regioninės politikos nėra, todėl niekas ir nepersistengia dirbti jos linkme. beto, mano menka patirtis skirstant LR kultūros ministerijos pinigėlius rodo, kad geras konkurentas 'provincijoje' labai greitai pastatomas į vietą, kai pasimato, jog vilniaus projektui neužteks arba 'provincijos' veikėjas per daug išsišoko.

kita atsakymo dalis permetama į [Kaunas] temą

_________________
Išgyvenimo žygis išgyventas - http://www.gediminasbanaitis.lt/mudu/


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-03-02, 18:20 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 14228
Miestas: Vilnius
štai beje kai kurie finansavimo punktai:
konkurso 2008 - http://www.lietuvai1000.lt/nuorodos_pdf ... i_2008.pdf
bendrieji - http://www.lietuvai1000.lt/projektai.htm
iš to Nac. galerija ir Valdovų rūmai suryja daugiausiai (nors man regis ten susipainiota kur tūkstančiai litų, kur ne), bet paskirstyta ir Trakams, Kernavei, Plungei, Kaunui, Rokiškiui, Marijampolei, etc etc.

_________________
kad tavy grausmas


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-03-02, 18:39 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 8438
Miestas: Kaunas
ugn rašė:
iš to Nac. galerija ir Valdovų rūmai suryja daugiausiai (nors man regis ten susipainiota kur tūkstančiai litų, kur ne), bet paskirstyta ir Trakams, Kernavei, Plungei, Kaunui, Rokiškiui, Marijampolei, etc etc.

Vilnius - Lietuva
88 milij - 18 milij

_________________
Išgyvenimo žygis išgyventas - http://www.gediminasbanaitis.lt/mudu/


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-03-02, 20:02 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 14228
Miestas: Vilnius
kas kaltas, kad pvz. Nacionalinė galerija Vilniuj? tai jos nereikėjo atnaujint? ar kaip?

_________________
kad tavy grausmas


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-03-02, 23:12 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 8438
Miestas: Kaunas
ugn rašė:
kas kaltas, kad pvz. Nacionalinė galerija Vilniuj? tai jos nereikėjo atnaujint? ar kaip?
bet ar tai 1000mečio reikšmės projektas?

_________________
Išgyvenimo žygis išgyventas - http://www.gediminasbanaitis.lt/mudu/


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-03-02, 23:46 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 5477
Miestas: Varluvos kaimas
turbut daugeliui skulpturos myletoju gerai zinomas V CIkana isdroze is ledo afigienas skulpturas Luksiuose, Sakiu rajonas. Jam reikejo poros simtu litu ir siltos arbatos ir keleto galingu vyruku :) Zmones dziauges, visi ziurejo, keletas ir pavydejo.

Esme tokia, kad Vilniuje plaunamos babkes, ir taip slyksciai, kaip dar nebuvo ne karto. samata oro ir vandens kristalizuoto ispausta 10 kartu didesne uz didele kaina.

_________________
as jus labai myliu :)


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-03-02, 23:56 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 8438
Miestas: Kaunas
kūrinių kaina - atskira tema. be abejo - šis projektas yra irgi biznis ir kiekvienas parduoda save/kitus taip kaip moka. nors aišku, dažnai pažvelgus į rezultatą matome....
http://kauno.diena.lt/naujienos/grozis- ... ina-203253

_________________
Išgyvenimo žygis išgyventas - http://www.gediminasbanaitis.lt/mudu/


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-03-15, 13:45 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 8438
Miestas: Kaunas
Geroji technika

Susižavėjęs spoksau į vamzdį prie Neries...

Nei rūksta, nei smirdi... Iškart jaučias kultūros meistrų ranka.

O paprastas! Gal netgi pats mokėčiau tokį pasidirbt...

Ir kodėl aš, kvailys, taip įmantrų vaizdavaus tą aparatą, kur pinigus plauna?

Juozas Erlickas

_________________
Išgyvenimo žygis išgyventas - http://www.gediminasbanaitis.lt/mudu/


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 124 pranešimai(ų) ]  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  »


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron