Dangus Forums

United Tribes of Baltica

* DUK    * Ieškoti  * Registruotis * Prisijungti 

Dabar yra 2019-12-11, 19:08

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 130 pranešimai(ų) ]  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  »
Autorius Pranešimas
 Pranešimo tema: Kapinės
StandartinėParašytas: 2005-10-24, 21:17 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Nesinori nieko įbauginti paskelbiant tokią temą. Tiesiog man įdomu ko vedami Jūs einate i kapines. Kodėl Jūs tai darote? Ar tai tiesiog privalomas tikėjimo `atributas` (atleiskite už tokį išsireiškimą, nesugalvojau kaip kitaip pavadinti); ar tai darote pagerbdami artimuosius; ar tai Jums yra įkvėpimo šaltinis; ar siekiate dvasinio tobulėjimo aplankydami (eidami į) kapines? [/i]

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-10-24, 21:40 
Vartotojo avataras

Aš asmeniškai vaikštau fotografuot.
P.S. Neesu pagrabinis fotografas- šiaip galima nučiupt gerų vaizdų.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-10-24, 22:22 
Vartotojo avataras

"Nesinori nieko įbauginti paskelbiant tokią temą"
MAN JAU BAISU :) tiesą sakant būtent iš krikščioniškų pozicijų ir įtakos ranbdasi ta mirties baimė. sąlytis su Anapilio buvo/yra natūralus dalykas, tik dėl tam tikrų prižasčių paverstas baubais, gyvaisiais numirėliais, demonais ir t.t. reikia laiko suvokti, kad žmogui pasaulyje nėra nieko, ko reiktų bijoti...

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-10-24, 22:32 
Vartotojo avataras

Krikščionys ar pagonys, nesvarbu, niekas nenori mirti, o jei nenori, tai jau šioks toks baimės požymis manau.....

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-10-25, 07:32 
Vartotojo avataras

Gera ten būna, ramu... visi žmogeliai toje vietoje susilygina, kokie jie bebūtų buvę :).

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-10-25, 08:59 
Vartotojo avataras

as tai vakstau is savanaudisku paskatu... tai kryziukus pavartalioju, tai koki lavoneli issirauses paglamoneju :)

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-10-25, 10:03 
Vartotojo avataras

Yra zmonių pasamonėje užrašyta, jog kapinės yra baisi vieta. Iškart išgirdus ar paminėjus tokį žodį darosi baugu. Na, manau, turėtų būti atvirkščiai. Tai kaip tik turėtu būti vieta apmąstymams, išminties supratimui; manau, turėtume jausti pagarbą žmonėms, kurie yra po velėna.
mano mieste yra karių kapinaitės. Esu jau gan seniai `suradusi` sau mielą kapelį. Kai mane apima ilgesys, aš nueinu prie to kapo (padedu gėlytę) ir jaučiuosi saugi ir suprasta, lyg ir globojama. Esu ir fotografavusi kapinese... Tai tiesiog yra žavu...

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-10-25, 10:13 
Vartotojo avataras

liudas rašė:
Krikščionys ar pagonys, nesvarbu, niekas nenori mirti, o jei nenori, tai jau šioks toks baimės požymis manau.....

nori nenori... esmė ne tame. svarbu kaip kultūroje priimamas santykis su mirtimi ir pomirtiniu pasauliu. kiekvienam yra skirta diena mirti - nematau prasmės nei anxtinti ją, nei jos bijoti :)

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-10-25, 12:29 
Vartotojo avataras

vaikštau po kapines, skaitau epitafijas ir galvoju: o kur palaidoti visi nedorėliai ir niekšai? :)

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-10-25, 12:44 
Vartotojo avataras

Taip jau priimta- apie nabashnyka kaip apie zhyda- arba gerai, arba nieko :)

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-10-25, 16:42 
Vartotojo avataras

Kalbant apie bendrai - ejima i kapines - ne tik per Velines - man tai ir labai geras budas pajausti kitu saliu kultura. Visada lankydamais svecioje salyje stengiuosi apsilankyti vietinese kapinese, nesvarbu kokios - islamistu, krikscioniu, senos, naujos .... Idomu gi kaip kiti laidojasi, kokius paminklus stotosi ir pan. Kai kurios kapines isties palieka neisdildoma ispudi. Ko gero didziausias liko po Kristaus laiku kapiniu Pamukkale - Turkijoje. Ten tai atmosfera ... kas buvot ir nepatingejot karstyje paslankioti - suprasit.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-10-25, 19:03 
Vartotojo avataras

pagonims baltiskiems kapines nebuvo kazkas baisaus, nuo mazumes pratinamas zmogus prie ano pasaulio jis visai nebijojo mirusiuju, jie padedavo, jiems aukodavo ir tt, dabar gasdinama pragaru, mirusiais ir tt, is to visa komercine struktura issivyste. seniau visi gyveno, taip taip, gyveno, vieni anapus, kiti siapus, visi bendravo, kartu sventes svente, kartu su dievais bendravo, turbut zinot, kad senovej net buve palaidojimu stuboj :)
kapinese ir as fotkines, atlikes ivairius tyrimus, kasinejes, dalyvaves lydetuvese daug kartu, manes nepurto niekas, mane purto ziurint i gyvus padarus, kurie daro nusikaltimus, geria, leidzias, uosto ir tt, ju bijau, o mirusiu niekada, gal mano pasauleziura tokia, kad gyvas ir mires tas pats, jie abu gauna pagarba tokia, kokios nusipelne :)
labai noreciau palinketi, kad visi galvotumet, kad ne vien kapines yra su kryzium ant vartu, ale ir kur kaubureliai miske, toksai pat sventumas ir sakraliskumas.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-10-25, 20:20 
Vartotojo avataras

[quote="katalike"]vaikštau po kapines, skaitau epitafijas ir galvoju: o kur palaidoti visi nedorėliai ir niekšai? :)[/quote]
ar galiu paklausti kas yra `epitafija`? be galo sudomino si fraze :)

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-10-26, 08:00 
Vartotojo avataras

Iš tarptautinių žodžių žodyno:

epitafija [gr. epitaphios - antkapio, antkapinis] 1. lakoniškas, dažnai eiliuotas antkapio įrašas mirusiojo atminimui. Yra vienas religijotyros šaltinių. D t. p. tiria istorijos mokslo šaka epigrafika; 2. puošni skulptūrinė (kai kada tapyta) plokštė mirusiojo atminimui, pritvirtinta prie pastato sienos, grindų ar antkapio; 3. poezijos kūrinys mirusiojo garbei.

Į viršų
 Aprašymas  

senbuvis
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-10-26, 17:56 
Vartotojo avataras

PopoBava rašė:
Ko gero didziausias liko po Kristaus laiku kapiniu Pamukkale - Turkijoje. Ten tai atmosfera ... kas buvot ir nepatingejot karstyje paslankioti - suprasit.

... Man irgi Pamukkale paliko neisdildoma ispudi, bet, kad ta vieta kapinem vadinas tai pirma karta girdziu..:) Kiek pamenu, tai ten mineralines kilmes uolienos.. Gal PopoBava pabus man uz gida ir papasakos is kur si informacija?:)

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-10-26, 18:03 
Vartotojo avataras

Visai salia Pamukales yra didziulis Nekropolis ... As juk neparasiau, kad *Pamukale kapines*, o tik vietove nurodziau.

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 130 pranešimai(ų) ]  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  »

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 3 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: