Dangus Forums

United Tribes of Baltica

* DUK    * Ieškoti  * Registruotis * Prisijungti 

Dabar yra 2019-09-23, 03:21
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 4 pranešimai(ų) ] 
Autorius Pranešimas

senbuvis
 Pranešimo tema: Senasis Baltijos pajuris - karininko fotoalbume
StandartinėParašytas: 2007-02-02, 02:04 

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 164
Miestas: Liverpool city, UK
paimta ish: http://www.ve.lt/?rub=1065924826&data=2 ... 1170345664

Klaipëdos krašto ir viso Lietuvos pajûrio istorija bei kultûriniu palikimu besidomintys žmonës savo knygø lentynas gali papildyti nauju fotoalbumu. Kauno VšÁ "Keliautojo žinynas" išleido Lietuvos kariuomenës kapitono, fotografo mëgëjo Juozo Zaborskio fotoalbumà, kuriame pirmà kartà publikuojamos XX amžiaus 3-4 dešimtmetyje darytos Lietuvos pajûrio fotografijos.

Nematytà Klaipëdos krašto pajûrá, išsiskiriantá unikalia gamta ir savita kultûra, dauguma Lietuvos gyventojø atrado tik 1923 m., po Klaipëdos krašto prijungimo prie Lietuvos. Vienas tokiø "atradëjø" buvo ir Juozas Zaborskis (1906 - 1989 m.) - I DLK Gedimino pëstininkø pulko, dislokuoto Ukmergëje ir Vaitkuškyje, kuopos vadas, antrasis adjutantas, pulko iždininkas, vëliau - Kauno I šauliø rinktinës vado padëjëjas, karo policijos mokyklos vadovas.

Profesionalià karininko veiklà J. Zaborskis praturtindavo mëgëjiška fotografija. 1930 m. ásigijæs plaèiajuostá firmos "Kodak" fotoaparatà su armonikële, jis intensyviai fotografavo iki 1940 m. Karininko mëgëjo fotoobjektyvas krypo á kraštovaizdžius ir miestovaizdžius, kariškius tarnybos ir iškilmiø akimirkomis, á bièiulius ir artimuosius kasdienybëje ir atostogø metu. J. Zaborskis domëjosi etnografinio, kultûrinio ir architektûrinio paveldo vaizdais.


Lietuvos karininkai ir valdininkai Klaipëdos uoste

Iš 500 išlikusiø J. Zaborskio fotografijø á leidiná "Lietuvos karininko fotoalbumas-1. Baltijos pajûris XX amžiaus 3-4 dešimtmetyje" sudëtas pluoštas fotografijø, kurias jis padarë 1933-1934 m. atostogaudamas Nidoje, Juodkrantëje, Klaipëdoje, Palangoje ir Šventojoje.

Fotografijos apima gana platø siužetø spektrà: áamžinti ne tik šeimos gyvenimo kadrai (J. Zaborskis buvo vedæs Julijà Paulauskaitæ, su kuria susilaukë dviejø dukterø Editos ir Audronës. - Aut. past.), bet ir nûnai neatpažástamai pasikeitæ smëlëtojo kranto vaizdai. Uostø Nidoje ir Šventojoje, kuršvalèiø, Parnidžio kopos, garlaiviø, pasienio posto, krikštø daugiakamienio medžio ir kiti kadrai. Fotografas dëmesingas šešëliams, gamtiniams elementams ir kompozicijai.

Nuotaikingos Lietuvos šauliø sàjungos moterø stovyklø akimirkos atspindi fotomëgëjo potrauká žanrinëms fotografijoms. Daugiaprasmiai portretai atspindi šiltus emocinius fotografo ryšius su portretuojamaisiais.

Siekdami sudaryti vientisesná Lietuvos pajûrio vaizdà, leidëjai albumà papildë generolo Miko Rëklaièio šeimos albumo bei kitø šaltiniø fotografijomis.

"Lietuvos karininko fotoalbumà" sudarë Vytenis ir Jonona Almonaièiai.


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-02-02, 10:25 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 5523
varciau as ta "albuma" praeitu metu pabaigoje. nieko doro jame nera. pavadinimas tikrai sauniau skamba, nei tos knygiukstes turinys. tas pats, kas elementaru seimos albuma vartyti: peizazai su seima ir vaikais, uzstales kadrai ir pan. prie ko ten karininkas pavadinime, taip ir neaisq...

_________________
...THEY switch me off, early in the morning...


Į viršų
 Aprašymas  
 

senbuvis
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-02-09, 07:03 

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 164
Miestas: Liverpool city, UK
na tai jis gal fotografavo? =)


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-02-09, 10:01 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 5523
tai aisq kad karininkas fotkino, taciau tokio lygio albumu pas kiekviena namie atsiras. cia pliusas tik tas, kad tai senas albumas. pavartykit seneliu albumus, garantuoju 1:1, be kazkokios ypatingos aliuzijos i mena.

_________________
...THEY switch me off, early in the morning...


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 4 pranešimai(ų) ] 


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: