Dangus Forums

United Tribes of Baltica

* DUK    * Ieškoti  * Registruotis * Prisijungti 

Dabar yra 2019-10-20, 13:44

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 452 pranešimai(ų) ]  «  1, 2, 3, 4, 5 ... 29  »
Autorius Pranešimas

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-09-12, 21:55 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
kalba yra tikrai esminė, maginė struktūra. besimokant mokykloje mums mokytojos dažnai sakė kaip svarbu kalbą mylėti, puoselėti, gerbti ir t.t. tačiau tuomet matyt dar neužtenka smegenų tai pilnai suvokti. tai tarsi gamtos dovanotas kūrybinis audeklas, kuris praktiškai suformuoja mūsų charakterį, minčių seką, būdą, labai viekią kūrybą ir t.t. ir t.t. apie tai gal kada vėliau esmingiau padiskutuosim..

Dangus tikrai gali būti ta vieta. bet tam reikia atnaujinti visą puslapį. tam reikia labai daug ką nuveikti...

na, bet prie visos pagarbos kalbai - vieną kitą internetinį bruožą bendravimas bent forume gal gali turėti - pvz. kad sakinių nereiktų pradėti didžiąja raide :) nes spausdintame tekste, manau, tai nebūtinas dalykas. jeigu klystu - užpulkite :)

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-09-12, 21:59 
Vartotojo avataras

cia manau Ugniau tu teisus, tas modernizmas gal ir gerai, bet jeigu taip nutiktu, kad pakeistu musu kalbos taisykles, manau, kad mes nejuciom pradetumeme rasyti senoviskai ir taisyklingai :)

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-09-12, 22:27 
Vartotojo avataras

Kiekvienas gali rašyti taip kaip jam patinka, o aš didžiąsias raides rašiau ir rašysiu. :] O dėl Dangaus tai išduosiu paslaptį - būtent Dangus parodė man, jog manyje kažko lietuviško [sunku išsireikšti tiksliau] yra daug daugiau nei galėjau numanyti.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-09-12, 23:05 
Vartotojo avataras

ugn rašė:
na, bet prie visos pagarbos kalbai - vieną kitą internetinį bruožą bendravimas bent forume gal gali turėti - pvz. kad sakinių nereiktų pradėti didžiąja raide :) nes spausdintame tekste, manau, tai nebūtinas dalykas. jeigu klystu - užpulkite :)

aš sutinku. tam tikri žodeliai ar aksesuarai dar niekad nepakenkė.

beje, o jūsų ne erzina/juokina/išsišoka šitie anglų kalbos žinių demonstravimai: "I know what I want. I´ll say what I want And no one can take it away" ar "nothing lasts. everything is changing into something else" arba "Enjoy the madness" ir tt?
visad buvo smalsu, ar žmogus tą genialią mintį bijo verst, kad nepažeist kažkieno autorinių teisių, ar šiaip parodo, jog moka anglų kalbą. nenoriu nieko įžeist, prieš nieką nenukreipta, bet būtų įdomu išgirst jūsų ir šių parašų autorių nuomonę, kame čia kietumas šiose frazėse?

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-09-12, 23:28 
Vartotojo avataras

tai primeną seną diskusiją su grupėmis, kurios dainuoja anglų kalba. jeigu jos išverstų savo angliškus tekstus į lietuvių kalbą, tai pamatytų kad dauguma tų dainų skamba tiesiog banaliai, o dalis ir visai debiliškai. bet roko muzika tokia jau yra - gali visišką šūdą įrašyt, bile angliškai, ir sulimpa, ausies nerėžia :)

kita vertus, sutinku, jogei negalima užsidaryt vien lietuviškam rate, turi būti kūrybinis bendravimas ir su klausytojais bei kūrėjais užsieny. taigi man priimtiniausias naujo Sielos albumo variantas (nors tai visiškai asmeninis mano požiūris)

išvada apie parašus tuo pačia kryptimi. nors man tie angliški išraitymai netrukdo. gal atvirkščiai - tiesiog daugiau pasako apie žmones.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-09-12, 23:48 
Vartotojo avataras

na kad dainuoja angliškai, tai niekis. nors kai Linoja užtraukė angliškai per MJR, tai kažkaip šiek tiek neskanu pasidarė. labai ne į temą atrodė. nu bet tarimas bent geras.
iš kitos pusės aš tekstų beveik negirdžiu, tik priedainius :] o kai metalurgai dainuoja/kriokia tai manau kad ten tekstų apskritai nėra, jie tik kažką burnoja kaip reperiai... apie mergas ir babkes... :]]

o dėl parašų, tai tik labai originalūs ar smagūs gali kažką pasakyti apie žmogų... manau.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-09-13, 06:56 
Vartotojo avataras

ugn rašė:
prie visos pagarbos kalbai - vieną kitą internetinį bruožą bendravimas bent forume gal gali turėti - pvz. kad sakinių nereiktų pradėti didžiąja raide :) nes spausdintame tekste, manau, tai nebūtinas dalykas. jeigu klystu - užpulkite :)

bent jau aš tikrai nepulsiu - pati brandinau panašią mintį. ne tik dėl sakinio pradžios didžiąja raide. man rodos, nieko bloga, jei foruminiame bendravime karts nuo karto bus panaudotas koks barbarizmas ar slengas - tai kartais labai išraiškinga ir iliustratyvu. tiesiog vien tai, jog stengsimės taisyklingai rašyti, su visomis lietuviškomis raidėmis - mano nuomone, yra labai gerai. nes daugumos žmonių atmintis regimoji - pamatę, kaip žodis rašomas, vėliau tiesiog vizualiai atsimins rašybą. ir rašys teisingai :)
o dėl parašų - visiškai pritariu Skrandžiui.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-09-13, 18:36 

Dėl rašymu taisyklingai visiškai pritariu,nors ir nevisada tai pavyks įgyvendinti. O dėl parašo anglų kalba...Tai tiesiog mano gyvenimo Moto(labai lietuviškas žodis)...Iš pagarbos grupei negaliu jo versti,nes bet koks teksto vertimas iš bet kurios į bet kuria kalbą jau nėra tas pats...Uztat iš pagarbos lietuvių kalbai ir jums galiu savo parašą pasikeisti.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-09-13, 19:06 
Vartotojo avataras

moto? paaiškink, prašau.
"aš žinau, ko noriu. aš jums pasakysiu, ko aš noriu. ir niekas iš manęs to neatims. ble." o ką, skamba išties kietai. ypač, kai gale uždedi akcentą. nieko neįžeidžiant.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-09-13, 19:10 

Čia jau pradėjai į lankas važiuoti. Jei jau tau vaidenasi rusiški keiksmai, tai cia aš niekuo dėtas.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-09-13, 19:17 
Vartotojo avataras

vietoj "ble" panaudokime "blyn". kad stipriau skambėtų. čia aš ne iš piktumo. šiaip, kad ir lietuviškai gerai skambėtų. nu gerai, galima ir be sustiprinimo. bet išverčiau gerai, tikiuos?

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-09-13, 19:26 

Tiesiog esmė tame,kad nebijau niekam pasakyti viską į akis ir niekas negali man nurodynėti ,ką aš turiu daryti. Tai nėra mano viso gyvenimo moto,tiesiog man tai svarbus dalykas. Taip jau sutapo,kad tai kartu ir viena mano mėgstamiausių Iron maiden dainų.

Paskutinį kartą redagavo Gargo 2005-09-13, 19:39. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-09-13, 19:27 
Vartotojo avataras

aišku. dėkui.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-09-13, 19:38 

Nėra už ką-malonu,kad išsiaiškinom.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-09-13, 19:43 
Vartotojo avataras

http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... id=7475845
pakeliui šio skyriaus temai

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-09-13, 22:03 
Vartotojo avataras

Skrandi, ar "ble", ar "blyn" - vistiek rusiškai. Mane labai suintrigavo senas intervju su Zemkausku, kai jis porino apie keiksmažodžius verčiant iš anglų kalbos seriale "Sopranai". Tai va, tada jis užsiminė, jog žiūrėdamas į senąją lietuvių kalbą atrado ten tokių keiksmažodžių, kad rusiški, palyginus, atrodo labai švelnūs. Nuo tada aš vis krapštau galvą, iš kur tą lietuviškų keiksmažodžių lobyną iškąsus. :]

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 452 pranešimai(ų) ]  «  1, 2, 3, 4, 5 ... 29  »

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: