Dangus Forums

United Tribes of Baltica

* DUK    * Ieškoti  * Registruotis * Prisijungti 

Dabar yra 2019-09-15, 16:45

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 400 pranešimai(ų) ]  «  1, 2, 3, 4, 5 ... 25  »
Autorius Pranešimas

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-11-23, 13:28 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Kokie stribai. Tie patys kaimiečiu vaikai eidavo plėšdami. Kiekvieno bandito pavardę ir vardą žino ir net kur gyveno. Kaimiečiai visus aplink pažinodavo. Banditus taip pat milicija ir kariuomenė gaudydavo. Negi savus patikėtinius rusai būtų žudę? Tikriausiai tavo tėvai Ugn kilimo ne iš kaimo, kad nieko iš pirmų lūpų neesi girdėjęs apie tuo metu vykusius "partizanavimus". Galima didžiulį pasakojimą surašyti apie banditų veiklą.
Partizanai pradžioje buvo, po to pradėjo išsigimti ir taip atsirado banditai kurių, man atrodo, vienu metu buvo daugiau negu tikrų partizanų.

Į viršų
 Aprašymas  

senbuvis
 Pranešimo tema: Baltica
StandartinėParašytas: 2005-11-23, 15:08 

Tai bent, argonai. Teko pažinti keletą žmonių kalbančių apie to meto tautos kovą panašias, reto bjaurumo blevyzgas. Tik kažkaip nesinori tikėti, kad pats savo įžvalga, sąmoningumu ir nuovokumu esi į juos panašus. Ką gi padarysi, nors abejoju ar tikrai esi nors kiek daugiau už komunistinės propagandos žinias pažinęs Lietuvos laisvės kovotojų judėjimą. Beje, dėl kaimo: nežinau kaip Ugnius, tačiau aš pats esu iš kaimo, mano tėvai iš kaimo ir protėviai iš ten pat. Ir apie partizanus esu girdėjęs iš pirmų, ir tikrai ne vienerių lūpų, po bunkerius dabar vedžioja taip pat žmogus savo akim regėjęs tuos laikus ir jų kovas.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-11-23, 15:26 
Vartotojo avataras

Galbūt kur suvalkijoj, aukštaitijoj ir buvo partizanų, o kuo link Žemaitijos tuo daugiau banditų. Teko daug su senais žmonėmis šnekėti ir deja nieko gero negirdėjau apie to meto kovas.
Aš nieko prieš neturiu partizanus, tačiau šlovinti to laiko tikrai nereikėtų, nes (kaip aš suprantu) vienose vietose veikė partizanai, o kitose banditai. Todėl kai statomi paminklai, įteikiami garbės raštai banditų motinoms prasideda žmonių kiršinimas, nes tas pašlovintasis nušovė vieno motiną, kito tėvą. Ir nereikia maišyti stribų ir išsigimusių partizanų (banditų). Stribai nebuvo pašlovinti atgavus nepriklausomybę, o išsigimę partizanai buvo.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-11-23, 15:37 
Vartotojo avataras

na kaip, cia sudetinga tema, prakalbot apie suvalkija, ty va ta puse link sakiu, naumiescio, griskabudzio ir sintautu, ten buve visko, buvo nacionalizuotoju visokiu, viena vakara is misko lenda broliai, kita vakara jau moliai, viena su ruskom milinem, kita su lietuviskom, neduosi - nusaus, ramu...

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-11-23, 16:04 
Vartotojo avataras

Dabar tiksliai neatsimenu, bet kiti berods pasitaukdavo, kad nereikėtų rusų armijoje tarnauti. Tai išėjęs į mišką ir kokį pištalietą gavęs buvo didelis vyras. O dideliam vyrui reikėdavo išgerti. O jei didelis vyras nori išgerti jam turi būti pristatyta. O prie išgėrimo reikalinga užkanda. Užkandą davai irgi duok. Neduosi nušaus. Kiti padarę kokį nusikaltimą pabėgdavo į mišką. Kiti dirbti tingėjo.
Kuo toliau nuo karo pabaigos tuo mažėjo partizanų ir daugėjo banditų.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-11-23, 16:10 
djalex,
Labai gražiai sugretinai partizanus su stribais - ach.. ir tie, ir tie žudė... Rašai kaip savo įspūdžius. Aš tuo metu negyvenau, taigi mąstau dėl ko vyko kova. Vieni kovojo su atėjūnais ir jų pakalikais, kiti kovojo už komunistines įdėjas. Kur dabar dingo tos jų komunistinės įdėjos, kai AMB kapitalistu tapo? Tai dėl ko jie brolius žudė? Komunistai partizanus išgaudė per 50 metų visus iki paskutinio. Tie tai atsiėmė su kaupu už būtas ir nebūtas nuodėmes. O kaip atkentėjo stribai, dar negirdėjau.

Į viršų

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-11-23, 16:36 
Vartotojo avataras

Klevas rašė:
djalex,
Labai gražiai sugretinai partizanus su stribais - ach.. ir tie, ir tie žudė... Rašai kaip savo įspūdžius. Aš tuo metu negyvenau, taigi mąstau dėl ko vyko kova. Vieni kovojo su atėjūnais ir jų pakalikais,

Paskirdavo žmogelį kolūkio pirmininku ar kokiu brigadininku. Nori nenori turėdavai užimti tas pareigas. Kitaip nemokama kelionė į Sibirą. Klausimas: "Ar tas žmogelis pakalikas ar ne? Ar turėjo teisę jį partizanas nušauti?

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-11-23, 16:45 
Tu teisus - niekas neturi teisės šauti į kitą žmogų. Stribai irgi neturėjo teisės šaudyti partizano šeimos, žaginti jo žmonos ar dukters. Gal aš neaiškiai parašiau, bet kėliau klausimą: Kas už ką kovojo? Jei žudė už komunistinius įsitikinimus, tai kodėl dabar patys taip lengvai atsisakė?

Į viršų

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-11-23, 16:48 
Vartotojo avataras

argonas rašė:
Pagal žmonių atsiliepimus galiu pasakyti, kad žemaitijoje, jos paribį su aukštaitija nebuvo partizanų. Buvo banditai

Tavo lupomis sneka visiska stribu propoganda ... o tas zodis *banditas*- tai visi raudoni taip misko brolius vadino ir iki siol stribu vaikai nuomones nekeicia ....

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-11-23, 18:14 
Vartotojo avataras

argonas rašė:
Tikriausiai tavo tėvai Ugn kilimo ne iš kaimo, kad nieko iš pirmų lūpų neesi girdėjęs apie tuo metu vykusius "partizanavimus". Galima didžiulį pasakojimą surašyti apie banditų veiklą.

mano seneliai ir tėvai iš Anykščių krašto, jei tau įdomu. senelis partizanavo, buvo kalinamas ir kankinamas Utenos kalėjime, traumos atsiliepė iki senatvės (prieš 5 metus mirė). taigi, pasakojimų esu girdėjęs iš pirmų lūpų. + yra pakankamai literatūros ta tema, - galiu rekomenduot nueiti į prie Lukiškių aikštės esantį Rezistencijos ir genocido muziejų.

tačiau matyt tavo giminė Žemaitijoj buvo artima sovietams, jeigu visus partizanus banditais vadini. tai stribų tonas. daugsyk tarybiniais laikais apdainuota dainelė.

rezistencijos pabaigoje (kai dauguma miško brolių buvo išžudyti, nukankinti, išduoti etc) pasitaikydavo visokių atvejų, žinoma, bet taip suabsoliutinus teigti kad visi partizanai buvo BANDITAI žudantys žmones yra visiškas neišsilavinimas. tai darė buvę LT karininkai, mokytojai, kunigai...? net žydų partizanų buvo!. o gal prisiminkim nkvd nužudytų partizanų išniekintus palaikus suguldytus miestelių aikštėse? http://www.genocid.lt/centras/lt/149/c/page=2/
... argumentų nebeturiu...

kovų kronika:
http://www.voruta.lt/article.php?article=264

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-11-24, 07:26 
Vartotojo avataras

Nori pasakyti kad visi partizanai buvo partizanai?
Rašai konservatorius, jei aš žinau suprantu kitaip tai esu komunistas, liaudies priešas. "Partizanai" siaubdavo ištisus kaimus, o ne atskirus žmones. Seneliai buvo paprasti kaimiečiai ir jokių ryšių su sovietais neturėjo. Tačiau visi pasakoja apie stribus ir apie banditus. Blogi buvo ir tie ir tie. Gal pasitaikydavo 5 proc. partizanų, tačiau visame fone jie ištirpdavo.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-11-24, 07:34 
Vartotojo avataras

Aš esu liaudies priešas, stribas, koks ten dar galiu būti, jei nesutinku pokario plėšikus vadinti partizanais (buvo partizanų, bet buvo ir plėšikų ir gana daug). Bet jei "partizanai" plėšė, žudė paprastus žmones, nušaudavo konkurentus dėl panų, tai tegul jie būna partizanais iš didžiosios raidės. Garbinkit, šlovinkit kiekvieną kuris tuomet buvo miške. Diskusiją baigiau.

Į viršų
 Aprašymas  

senbuvis
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-11-24, 10:03 
Vartotojo avataras

argonas rašė:
Nori pasakyti kad visi partizanai buvo partizanai?
Rašai konservatorius, jei aš žinau suprantu kitaip tai esu komunistas, liaudies priešas. "Partizanai" siaubdavo ištisus kaimus, o ne atskirus žmones. Seneliai buvo paprasti kaimiečiai ir jokių ryšių su sovietais neturėjo. Tačiau visi pasakoja apie stribus ir apie banditus. Blogi buvo ir tie ir tie. Gal pasitaikydavo 5 proc. partizanų, tačiau visame fone jie ištirpdavo.

Tau su galva viskas gerai? Dėl tų blogų pratizanų gal nesi girdėjęs apie provokatorių, apsimetusių partizanais, veikimą?

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-11-24, 10:24 
Vartotojo avataras

Kalbėdavo ir mano seneliai apie "banditus" (beje, Žemaitijoje), bet visiškai neaišku iš pasakojimo konteksto, KURIE čia. Nemanau, Argonai, kad pats labai argumentuotai puoli. Reiktų tuomet pasidomėti ir plačiau - Genocido ir rezistencijos centrą aplankyti, pavartyti išleistus atsiminimus, dokumentus, bylas. Vien iš savo daržo veizint viskas gali atrodyti labai jau ryškia spalva nudažyta.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-11-24, 10:43 
Vartotojo avataras

nebukim gerbiamieji absoliutais, nesuabsoliutinkim visko, pripazinkim, kad tarp komuniagu buvo tokiu zmoniu, kurie voge babkes is maskvos ir dave traku pili atstatineti, selpe zmogeliukus, finansavo kataliku laikrascius ir prisidejo prie VIlniaus Universiteto zygeiviu klubu ir tt, buvo visko, buvo ir tokiu partizaneliu, kurie zude zmones, prievartavo, turta reketavo ir tt. As papasakojau tai, ka klausiau virs 20 metu is savo mociutes, kuri visa gyvenima prisimena visu skriaudas per kara ir po jo, ji tai patyre savo kailiu.
Partizanai buvo isnaikinti per 30 metu, tas tikejimas, kad Lenkijos lietuviai ar JAV lietuviai pades, tai buvo optimizmas, kuris mire veliau.
Apie AMBa gal nediskutuokime, tai gyvas lietuvisko charakterio pvz kaip galima ismainyti savo paziuras i pinigus, bet tai naturalu lietuviui tikrai.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2005-11-24, 13:34 

daug kas užsipuolėte ant kolegos Argono. man irgi iš senų Šiaulių krašto žmonių teko daug girdėti apie "miškinius", kurie terorizavo nieko dėtus kaimiečius. naktį tekdavo bijoti iš miško ateinančių žmogystų, o dieną stribų. iš gyvų liūdininkų ir teko girdėti pasipiktinimą, kad nemažai veikėjų šiandien yra priskiriami tikriesiems partizanams.
velgi pritariu djalex kad nereikia visko absoliutinti.

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 400 pranešimai(ų) ]  «  1, 2, 3, 4, 5 ... 25  »

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: