Dangus Forums

United Tribes of Baltica

* DUK    * Ieškoti  * Registruotis * Prisijungti 

Dabar yra 2019-11-21, 20:00

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 43 pranešimai(ų) ]  «  1, 2, 3  »
Autorius Pranešimas

dziedas
 Pranešimo tema: Re: Klaipėdos krašto praeitis ir senieji jo gyventojai
StandartinėParašytas: 2012-11-06, 11:57 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Dėkui už nuorodą. Tikrai negalėjo taip būti, kad "prie vokiečio" viskas gerai, o "prie lietuvio" viskas blogai arba atvirkščiai. Čia jau reikėtų išsamų tyrimą padaryti.

O Klaipėdos krašte gal tiek nežudė, nes visi vietiniai jau buvo spėję pasitraukti? Juk raudonajai armijai įžengiant į miestą, jame buvo likę keliolika gyventojų iš beveik 50-ies tūkstančių. Žodžiu, klaipėdiečiai arba spėjo pabėgti į Vakarus, arba juos bėgančius pasivijo ir žudė jau giliau Rytprūsiuose.

Yra dar gyvų žmonių, kurie, būdami vaikai, po karo dėl bado, persekiojimo ir kitų aplinkybių atsidūrė Lietuvoje. Būtų labai įdomu tokius atsiminimus paskaityti.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
StandartinėParašytas: 2012-11-06, 15:13 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2008
Cituoti:
Juk raudonajai armijai įžengiant į miestą, jame buvo likę keliolika gyventojų iš beveik 50-ies tūkstančių

turi šaltinį informacijos, kad buvo likę? nes čia mes su kolega prieš pusmetį vos nesusimušėm dėl šito fakto/teiginio, tik neradom niekur katras teisus.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
StandartinėParašytas: 2012-11-06, 21:16 
Vartotojo avataras

Kažkur pas vokiečius skaičiau, kad buvo apie 50 likę. Pas lietuvius kažkur aptikau, kad dvidešimt keli. Ar yra koks patikimas šaltinis, neįsivaizduoju.

Į viršų
 Aprašymas  

senbuvis
StandartinėParašytas: 2012-12-02, 23:32 

Prisijungė: 2009
ugn rašė:
beje, visai atsitiktinai šian užmačiau per LTV2 filmuką apie Rusnę iš serijos "mūsų miesteliai", tai ten vyrukas pasakojo apie tai, kad Vokietijai šis kraštas buvo užkampis

Jo, irgi esu girdėjęs kad vokiečiams Klaipėdos ragas buvo gana tolima provincija, kaip ir lenkams toli išsikišęs "Vilniaus ragas". Tolimos periferijos, atsiliekančios nuo bendro vidurkio.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
StandartinėParašytas: 2012-12-08, 12:39 
Vartotojo avataras

Nežinojau, kur daugiau dėti, tai čia įdėsiu. Vokiško "Diktatūros" atitikmens daina apie tai, kaip Klaipėda yra, buvo ir bus Vokietija.
http://www.youtube.com/watch?v=8vwXzPwBARA
Eilinį kartą pasidarė įdomu, kaip tokia dainas vertina ir, kaip Klaipėdos prijungimą prie reicho traktuoja vietiniai Hitlerio fanai :)

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
StandartinėParašytas: 2012-12-08, 13:51 
Vartotojo avataras

kiek teko pastebėt- mėmeliniai fanai labai užskaito okupaciją, patys save vos ne vokiškais arijais laiko :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 2012-12-08, 18:53 

Prisijungė: 2012
Kostra rašė:
Eilinį kartą pasidarė įdomu, kaip tokia dainas vertina ir, kaip Klaipėdos prijungimą prie reicho traktuoja vietiniai Hitlerio fanai :)

Turbūt panašiai kaip ir germanai įvertino Romos imperijos bandymus juos užkariauti. Per daug įspūdinga civilizacija, ir galu gale tai tapo modeliu, kurį norėjosi emuliuoti, o ne paneigti. Fašizmas ir nacistinė Vokietija , tai irgi juk ne kas kita, kaip bandymas vėl atgaivinti antikinius modelius - spartietiška disciplina bei bekompromisinis romėniškas patriotizmas ir militaristinė galia. Nenuostabu, kad per nacius pasireiškęs Romos imperijos modelis gali daryti įspūdį, persveriant vietinę teritorinę logiką.

Į viršų
 Aprašymas  

senbuvis
StandartinėParašytas: 2012-12-13, 00:40 

Kostra rašė:

O įdomu, kaip Čerčilio fanai (visgi išrinktas viena didžiausių asmenybių per visą Britanijos istoriją) palaiko pastarojo imperinius bei kolonialinius užmojus?

Klausimas priminė štai ką:
Žurnaliūga klausia naciaus:
- Jus rūkote?
- Rūkau.
- O mėsą valgote?
- Valgau.
- Betgi Hitleris nerūkė ir buvo vegetaras.
- Bet aš juk ne Hitleris...

Ar nieko neprimena? Hitleris gali imponuoti kaip asmenybė, kaip tam tikro "stiliuko" nešėjas, bet nebūtina palaikyti kiekvieno politinio ar gyvenimiško jo žingsnio.

Man nemažiau juokinga kai keikiama krikščionybė, bet kartu žavimasi kunigu Maironiu ar Svarinsku. Susidaro įspūdis, kad reik kažką arba be išlygų mylėti ir mėgdžioti arba be išlygų nekęsti ir niekinti. Betgi viskas nėra taip lengva.

Į viršų
 Aprašymas  

senbuvis
StandartinėParašytas: 2012-12-13, 00:46 

Knutas Hamsunas vienu metu galėjo ir palaikyti Hitlerį, ir priešintis okupacinės vokiečių administracijos savivaliavimui Norvegijoje. Hamsunui tai tikriausiai nebuvo keista, o Kostrai tai keista. Na, kiek žmonių, tiek nuomonių. :)

Į viršų
 Aprašymas  

senbuvis
StandartinėParašytas: 2012-12-13, 01:01 

Manau, kad Eikantas X dalinai teisus. Jei žvelgti iš psichologinės pusės. Nemažai neonacių traukia ne istoriniai dalykai, ne šventas įsitikinimas nacionalsocializmo, kaip ideologijos, teisingumu, ne antropologiniai galvų matavimai ar kitkas, o būtent ta galios ir tvarkos estetika, perpus su troškimu dominuoti, iracionalia brutalybe, valios demonstravimu ir tt. Visa tai traukia. Nes visa tai remiasi į tuos dažnai slopinamas svajones ir instinktus. O čia parodyta tokia visų jėgos aspektų koncentracija. Na, manau, supratot.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
StandartinėParašytas: 2012-12-14, 18:49 
Vartotojo avataras

Kodas:
Hamsunui tai tikriausiai nebuvo keista, o Kostrai tai keista.

Bet tai reiškia, kad ir stalinistų/komunistų gerų buvo? Ar kaip?

Sorry, už nuotemę.

Į viršų
 Aprašymas  

senbuvis
StandartinėParašytas: 2012-12-14, 20:51 

Kostra rašė:
Bet tai reiškia, kad ir stalinistų/komunistų gerų buvo? Ar kaip?

Asmeniniame lygmenyje ar kaip konkrečios ideologijos nešėjų?

Visų pirma reikia atsakyti į klausimą, ar visi taip pat suvokia sąvoką "tautos ir šalies gerovė".

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
StandartinėParašytas: 2012-12-14, 21:45 
Vartotojo avataras

ok, pavyzdys. Tarkime, lietuviui imponuoja Stalinas. Na, kaip žvėriškas politikas sugebėjęs susidoroti su savo priešais ir sukurti geležinę diktatūrą. Ir toks Lietuvis kiekvieną Stalino gimtadienį kur nors Vilniuje, viešoje vietoje iškelia CCCP vėliavą. Na, jis žino, kad Stalinas užgrobė Lietuvą, nužudė arba ištrėmė daugelį lietuvių ir pan., bet jam tiesiog imponuoja Stalino "stiliukas". Tai toks žmogaus elgesys pateisinamas? Ar gali toks žmogus sakyti maždaug "nevarykite ant manęs, nes aš atsirenku tik kai kurias man patinkančias Stalino/stalinizmo/komunizmo detales"? Man tai skamba tikrai keistai. Nes, jei tokia logika tikrai veiktų, tai turėtų egzistuoti kompanijos, kuriose vienas būtų su nacistine simbolika, o kitas - su sovietine. Bet, kaip rodo gyvenimas, daugelis ultra dešiniųjų/kairiujų/whatever nekenčia vieni kitų.
Jei ką, Stalinas man tikrai neimponuoja.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
StandartinėParašytas: 2012-12-14, 21:51 
Vartotojo avataras

Cituoti:
Susidaro įspūdis, kad reik kažką arba be išlygų mylėti ir mėgdžioti arba be išlygų nekęsti ir niekinti. Betgi viskas nėra taip lengva.

Tai tu čia tai ne šiame forume rašyk. Manau, kad čia visi tai puikiai supranta. Tu tai geriau parašyk kokiems Hitlerio fanams, lengva ranka visiems kitiems klijuojantiems komunistų/piderastų/žydų etiketes, ar kokiai Nidai Vasiliauskaitei, taip pat lengvai klijuojančiai nacių etiketas. Asmeniškai pats ne vieną kartą esu skirtingų pusių išvadintas tiek komunistu, tiek ir nacistu. Nors realiai laikausi citatoje išsakyto principo.

Į viršų
 Aprašymas  

senbuvis
StandartinėParašytas: 2012-12-15, 00:44 

Kostra rašė:
Tai tu čia tai ne šiame forume rašyk. Manau, kad čia visi tai puikiai supranta.

Tu klausi šiame forume - aš atsakau kaip man atrodo. Ar man pernešti tavo klausimą į kitą forumą ir ten su tavimi kalbėtis? Ten kalbėsiuos tikriausiai pats su savimi, ar ne?

Į viršų
 Aprašymas  

senbuvis
StandartinėParašytas: 2012-12-15, 00:57 

Kostra rašė:
ok, pavyzdys. Tarkime, lietuviui imponuoja Stalinas. Na, kaip žvėriškas politikas sugebėjęs susidoroti su savo priešais ir sukurti geležinę diktatūrą.

Visai kiti "savas-svetimas" atrankos kriterijai.

Kostra rašė:
Ar gali toks žmogus sakyti maždaug "nevarykite ant manęs, nes aš atsirenku tik kai kurias man patinkančias Stalino/stalinizmo/komunizmo detales"?

Tas žmogus gali sakyti ką nori. Kitų reikalas - pateisinti tai ar ne.
Aš, pavyzdžiui, galvoju, kad tiek komunizmo, kaip ideologijos, tiek nacionalsocializmo komponentus galima pritaikyti konkrečiai tautai. Bet juk tai nebūtinai turi būti stalinizmas ar hitlerizmas. Kalbant tiksliau, atskirai paimtoje valstybėje aplamai teoriškai įmanoma pritaikyti bet kokį valstybinės bei ideologinės organizacijos modelį. Tarkim, surenka daugumą Paleckis arba Murza (neduokdie nei vieno, nei kito) - ir mes turime skirtingas ideologijas bei valstybės prerogatyvas. Gal tik kaimynams mažiau pavojingas :)

Kostra rašė:
Nes, jei tokia logika tikrai veiktų, tai turėtų egzistuoti kompanijos, kuriose vienas būtų su nacistine simbolika, o kitas - su sovietine.

"Politinių priešų" dorojimo metodika panaši, tačiau ideologinės prerogatyvos - skirtingos. Tauta/rasė keičiama klasine kova.

Kostra rašė:
Jei ką, Stalinas man tikrai neimponuoja.

Argi aš tave tuo kaltinu?

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 43 pranešimai(ų) ]  «  1, 2, 3  »

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti: