Dangus Forums

United Tribes of Baltica

* DUK    * Ieškoti  * Registruotis * Prisijungti 

Dabar yra 2020-12-02, 14:45
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 45 pranešimai(ų) ]  1, 2, 3  »
Autorius Pranešimas

dziedas
 Pranešimo tema: Lietuviai vs. litvinai iš Baltarusijos
StandartinėParašytas: 2010-11-11, 10:58 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 1064
Visiškai netikėtai teko susidurti su litvinofilu (ar kaip juos vadina) iš Baltarusijos. Sėdėjome "Musėje" per Evestus ir Forgoten Sunrise koncertą ir prisėdo prie mūsų rusiškai kalbantis ilgaplaukis. Iš pradžių pagalvojome, kad jis kurios nors grupės narys ar narių draugas, nes visiškai be parkių iš karto pradėjo bendrauti. Bet netrukus paaiškėjo, kad čiuvas yra iš Bresto ir, jo teigimu, atvažiavo aplankyti savo istorinės sostinės Vilnos (žodį "Vilna" jis vartojo dažnai ir labai akcentuodamas baltarusišką tarimą). Iš pradžių stengėmės nekreipti dėmesio į jo blevyzgas, bet kuo toliau, tuo labiau tas veikėjais įsismagino. Pagal jį visi LDK kunigaikščiai buvo baltarusiai/litvinai, visą LDK valdė taip pat litvinai ir, apskritai visa, kas gero buvo kunigaikštystėje sukūrė litvinai. Lietuviai kaip tokia tauta apskritai neegzistavo valstybėje, o dabartiniai lietuviai viską pavogė iš tų litvinų. Net ir pavadinimą :)

Visų pirma, tai nustebino faktas, kaip fanatiškai savo pažiūromis tiki tas veikėjas. Sutikite, ne kiekvienas iš mūsų išdrįstų Minske bare baltarusiams įkyriai aiškinti, kokie jie lochai ir debilai. Be abejo, atsiranda tokių artistų ir lietuvių tarpe, ypač tarp ultrapatriotų, kurie gali visą naktį aiškinti apie "kacapus" ir žydus.

Kadangi alkoholio buvo suvartota jau pakankamai, tai viskas baigėsi tuo, kad daviau tam litvinui į snukį, o jis man į plaukus kibo ir išrovė nemažą kuokštą :D Be ne tame esmė.

Mano antroji pusė turi nemažai pažįstamų Minske, tai parašė vienam bičiuliui ir paklausė, ar daug pas juos tokių "ultralitvinų". Tai jis parašė, kad labai nemažai, tik ne visi tokie radkalūs. Ir ne visi, kaip bobos už plaukų griebia :)

Ar teko jums susidurti su tuo "litvinišku" patriotizmu? Kokios jo priežastys? Kaip tai veikia lietuvių ir baltarusių santykius? Kokie istoriniai pagrindai tokiai pasaulėžiūrai?

_________________
duzenos.lt - blogas apie tamsius, stiprius ir kreivus dalykus


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-11-11, 11:27 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2006
Pranešimai: 799
Miestas: Kaunas
Priežastys tokios, kad tenai yra leidžiama nemažai, tavo žodžiais tariant, ultrapatriotinės pseudo mokslinės literatūros. Kaip ir Lenkijoje, kaip ir žinoma Lietuvoje su tuo pasaulio užkariavimu. Plius galvočiau, kad valdžios rėžimas turėtų ir manau skatina tokių idėjų palaikymą.1918 m. susikūrusiai valstybei reikėjo kurti savo kažkokią istorinę tapatybę ir jie pasirinko tokį motyvą. Lietuva tarpukariu taip pat kūrė savo didybės identitetą su Vytautu priešaky ir valstybe nuo jūros iki jūros. Kaip tokių romantikų pilna ir šiandien pas mus, taip tokių romantikų yra ir Baltarusijoje, tad manau, kad čia nieko stebėtino.
Tiesa, kaip ir visur tiesos tame yra. Visi mes iš to paties kelmo, kadangi LDK branduolys buvo Vilnius - Ašmena - Lyda - Gardinas.
O šiaip keista, kad jie save vadina litvinais. Visada galvojau, jog litvinai tai yra senieji LDK piliečiai, kurie save matė sąjungoje su lenkais. O tokių dar buvo galima rasti iki pat XX a. pr.

_________________
Justice it's blind...


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-11-11, 11:40 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 14228
Miestas: Vilnius
na taip, baltarusių kaipo tokių išvis nebuvo, tai litvinizmas jiems kaip ir vienintelis savo dabartinio "tautinio" identiteto pateisinimas. aišku juokas ima, kai koiam nors saite jie razlivajutsia, kad mol Vilna tai belarusskij gorod, potomu čto reka nazyvalas' ne Neris, a Vilija. nu bet įdomu, ar ta Vilija daugiau lietuviškas žodis, ar belarusiškas, apie tai matyt nesusimąsto.

o apie Vilnių tokiais klausimais, su belaruskiais, lenkais ar žydais galima kalbėt paprastai - paklausti - ar jūs turite savo kultūroje šio miesto mitologinę kilmę, jo įkūrimo legendą...? taigi, lietuviai turi ir ne vieną pasakojimą ir simbolį - Gediminą, Šventaragį, Lizdeiką, Geležinį Vilką, t.t., kas ir pagrindžia mūsų kosminę esminę teisę į šį miestą kaip Lietuvos sostinę. (dar nepereinant į istorinius ginčus)
o kokias archetipines istorijas apie Vilna/Wilno ištakas turi anie? (gal aš jų tiesiog nežinau?)

_________________
kad tavy grausmas


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-11-11, 13:25 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 1064
Na taip, reikia kažkokio pagrindo identitetui. Bet negi dėl to sveiką protą reikia prarasti? Pvz., tas veikėjas niekaip negalėjo atsakyti į klausimą, kodėl Baltarusijoje yra labai daug kaimų lietuviškais pavadinimais. Iš kur tie pavadinimai atsirado, jei ten nuolat gyveno litvinai?

Aš tai nesuprantu, kas yra blogai su tuo, kad Baltarusija susikūrė ne taip ir seniai (kaip, pvz. ir Latvija)? Gal kaip tik čia galima pateikti, kaip pozityvų dalyką?

Ir niekaip nesuprantu, kodėl tą savo tiesą reikia būtinai lietuviams įrodyti. Tarkime, lietuviai įtiki, kad jie yra svolačiai, pasinaudoję litvinų sukurta gerove. Ir kas toliau? Lietuviai panaikina savo valstybę ir pasiduoda Baltarusijai? Gaila nepaklausiau, kokia to veikėjo idealistinė litvinų ir Baltarusijos ateities vizija :)

_________________
duzenos.lt - blogas apie tamsius, stiprius ir kreivus dalykus


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-11-11, 14:57 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2006
Pranešimai: 1579
Miestas: NL
Kostra rašė:
Pvz., tas veikėjas niekaip negalėjo atsakyti į klausimą, kodėl Baltarusijoje yra labai daug kaimų lietuviškais pavadinimais. Iš kur tie pavadinimai atsirado, jei ten nuolat gyveno litvinai?


Apskritai tai baltiškų pavadinimų apstu visam europiniam baltarusių/rusų regione, etnografiškai net yra labai sunku išvest regionų ribas į tą pusę, nes Baltarusija iš esmės tai baltų ir rusų sintezės regionas. Etnografine ir folkloristine prasme praktiškai net ir sunku kalbėt apie tarkim grynai lietuviškus naratyvus, nes tie patys dalykai aptinkami visam LDK areale ir nemažai net pas lenkus. Romantiškai ir ideologiškai tai gali vartyt kaip nori, bet moksliškai tai taip yra greičiausiai dėl bendrų kultūrinių šaknų. Daugiausia skirtumų ko gero buvo aukštesniojo sluoksnio visuomenėje, nes LT dalis buvo daugiau sulenkėjus, o rusiškų LDK žemių surusėjus, bet ta buitinė kaimo etnografija, ant kurios remiasi šiuolaikinis LT identitetas tai labai panaši.

stikse rašė:
Tiesa, kaip ir visur tiesos tame yra. Visi mes iš to paties kelmo, kadangi LDK branduolys buvo Vilnius - Ašmena - Lyda - Gardinas.


Vat būtent, apskritai paėmus tai tipiški argumentai tokiuose ginčuose yra kad na tarkim ir skaičiais, o toj pačioj LDK rusiškos žemės ir gudai su savo slaviškais pusbroliais iš esmės sudarė daugumą gyventojų. LDK kultūrinio palikimo ten labai daug, tik kad lietuviai mažai apie jį žino, o jei ir žino kartais nurašo kaip ne "mūsų". Tai ir gaunasi gan teorinis klausimas, kas yra teisėtesnis LDK valstybinės tradicijos perėmėjas, ar gan maža žmonių grupė iš kurios kildinosi 3 valdovų kartos (Gediminas, Algirdas, Vytautas) pakilimo laikotarpiu, ar didesnė žmonių grupė kuri sudarė didelę dalį LDK gyventojų. Yra dar ir tas niuansas, kad nemažai buvo tų politinių vedybų tarp lietuvių ir slavų valdovų, tai ir tą LDK valdovų grynumą galima iki ko nori pritempt, ypač kai apie žmonas tų duomenų ne kažin kiek ir giminystės ryšiai daug kur galas žino kokie.

ugn rašė:
ar jūs turite savo kultūroje šio miesto mitologinę kilmę, jo įkūrimo legendą...? taigi, lietuviai turi ir ne vieną pasakojimą ir simbolį - Gediminą, Šventaragį, Lizdeiką, Geležinį Vilką, t.t., kas ir pagrindžia mūsų kosminę esminę teisę į šį miestą kaip Lietuvos sostinę. (dar nepereinant į istorinius ginčus)


Yra beje mažas niuansas, kad ta pati geležinio vilko legenda berods (neprisimenu mintinai dabar kuris užrašymas pirmas, o webe greitosiomis neradau) pirminis šaltinis yra gudiškas (kaip beje ir visa likusi LDK istorija didesne dalim yra užrašyta kancelerine gudų kalba, neskaitant lenkiškų, lotyniškų ir rusiškų šaltinių.). Romantiškai ir patriotiškai tai gan nesunkiai tampa "va, visa jų istorija yra mūsų kalba."

_________________
Life sucks and then you die.


Į viršų
 Aprašymas  
 

senbuvis
 Pranešimo tema: Re: Lietuviai vs. litvinai iš Baltarusijos
StandartinėParašytas: 2010-11-11, 17:58 

Prisijungė: 2009
Pranešimai: 389
Kostra rašė:
Kadangi alkoholio buvo suvartota jau pakankamai, tai viskas baigėsi tuo, kad daviau tam litvinui į snukį


Labai gerai ir teisingai padaryta. Tik blogiau, kad ans drįso dar šakotis.


Į viršų
 Aprašymas  
 

senbuvis
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-11-11, 18:07 

Prisijungė: 2009
Pranešimai: 389
Buvau prieš kokius 4 metus viename Lenkijos festivalių. Žiūrau, automobilis stovi su gudiškais numeriais ir lipdukas su Vyčiu. Kažkaip atsitiko taip, kad tie bielorusai prisėdo arti mūsų. Aš ir klausiu, kodėl jus lietuvišką Vyti, t.y., svetimos valstybės herbą prisilipdėte ant mašinos. Sako, maždaug: "Argi tu nežinai, kad Pohonia - istorinis Gudijos, kaip LDK dalies herbas". Pasakiau, kad žinau, tik čia viena tokia menka problema. Tas Vytis ant jų automobilio - tai būtent šiuolaikinės LR herbas su visais šiuolaikiniais dizaino sprendimais, nekalbant jau apie kažkokius LDK laikų vyčius :DDD Idiotai, kitaip nepasakysi.


Į viršų
 Aprašymas  
 

senbuvis
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-11-11, 18:13 

Prisijungė: 2009
Pranešimai: 389
Šiaip čia Kostrai kažkoks ypač bukas pasitaikė su ryškiu nepilnavertiškumo kompleksu.

Kiti licvinistai, apsilankydami renginiuose Lietuvoje, kaip taisyklė, savo idiotiškas idėjas slepia kuo giliau ir pragysta tik savo pusėje, kirtę sieną.


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-11-11, 20:16 

Prisijungė: 2009
Pranešimai: 747
Wlfs, tai gal toks buvo? http://lt.wikipedia.org/wiki/Vaizdas:Be ... ,_1991.png ?iš pirmo žvilgsnio gan panašus.
o šiaip viską teisingai apibūdino Stikse. Ten eina atskiras finansavimas iš valstybės šiems '"tyrimams", universitetuose atskiros katedros veikia ir net vadovėliai leidžiami jau, kur mokyklose vaikučiai mokomi, būtent taip kaip tas berniukas sakė ir rašoma. faktiškai, jis gal nekaltas, tik aplinka kalta, kuri jį išugdė :)
Nieko čia stebėtino, jei pažvelgtume į autoritarinių ar totalitarinių režimų istoriją, tai matytume, kad nevienas lyderis aukštino tikrą arba menamą savo tautos didingą praeitį. Ar imtume Benito, ar Adolfą, o, kad ir dabartinę Rusiją.


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-11-11, 20:39 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 14228
Miestas: Vilnius
na nesakyk, Batkai manau giliai nusišvilpt į LDK pretenzijas, gi net istorinė gudų vėliava atkeista į sovietinę.

_________________
kad tavy grausmas


Į viršų
 Aprašymas  
 

senbuvis
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-11-11, 20:40 

Prisijungė: 2009
Pranešimai: 389
Ne, Speigai. Buvo šiandienos mūsų LR herbas: http://old.aruodai.lt/upload/2006101816 ... %20red.jpg

Gudų Pahonią aš puikiai žinau, kaip ir daugelį LDK vaizduotų Vyties variantų. Jeigu jie naudotų savąją, aš net praeito posto nebūčiau rašęs.


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-11-11, 20:49 

Prisijungė: 2009
Pranešimai: 747
Ugniau, aš tai sakau, nes pats tas knygas varčiau, tai jeigu Baltarusijos švietimo ministerijos patvirtinta, tai manai, kad Batka atsainia ranka antspaudą uždėjo?
Kas dėl atskirų katedrų univeruose, tai čia pasakojo VPU LDK istorijos katedros vadovas, asmeniškai nesidomėjau, ar tikrai taip, bet "mokslinių" knygų ir enciklopedijų taip pat teko vartyt. Va šita enciklopedija vaikams, tai čia gerų sakinių galima aptikti :)sakytum LDK istorija iš naujo http://mirknig.com/uploads/posts/2009-0 ... elarus.jpg jau vien ant viršelio, kas antra foto su Lietuva, bet ne mums ten viskas priskirta.


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-11-11, 23:34 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2006
Pranešimai: 4341
Miestas: vilnius / inbhir nis
na turi jie tam tikro pagrindo..ju proteviai tai po-liubomu dalyvavo ldk smarkiai. bet kad valdovai visi buvo licvinais, tai x/z..vardai tai ne slaviski..aisq, prisigalvot visokiu versiju galima na raz dva tri. ypac jei backa finansuoja..

_________________
behold the death of all your beliefs


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-11-11, 23:49 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2006
Pranešimai: 1579
Miestas: NL
weirdla rašė:
na turi jie tam tikro pagrindo..ju proteviai tai po-liubomu dalyvavo ldk smarkiai. bet kad valdovai visi buvo licvinais, tai x/z..vardai tai ne slaviski..aisq, prisigalvot visokiu versiju galima na raz dva tri. ypac jei backa finansuoja..


Tai prisigalvot ten daug gali, viena kad yra pakankamai neaiškios kilmės kronikų/dokumentų, prisipažįsti patikimu šaltiniu ir tempi ta linkme kur reikia. Arba ignorini LT vardų versijas ir imi tuom kaip apsikrikštijo, vat jum ir kniaz Vitold. ;)

Interpretacijų nagrinėjant tą laikotarpį apskritai neįmanoma išvengt, dienoraščių nerašė tuometiniai veikėjai, o toliau tai jau nuo romantizmo lygio priklauso kaip toli į lankas.

_________________
Life sucks and then you die.


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-11-12, 00:02 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2006
Pranešimai: 4341
Miestas: vilnius / inbhir nis
dar labai stiprus kozyris-
gedimino zmona- olga smolenskiete. algirdas, kestutis ir t.t jau pusiau mongolo kacapai. algirdo tai abi zinkos buvo mongolo-kacapes, o ju vaikai (jogaila ir tt.lietuvisko kraujo praktiskai neturejo. ir pagal toki rasklada vargiai ar lietuviskai kalbejo apskritai.
va taip ir gaunas, kad slavai kontroliavo ldk ;]

_________________
behold the death of all your beliefs


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-11-12, 00:25 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2006
Pranešimai: 4341
Miestas: vilnius / inbhir nis
http://litvania.org/lit-lut.html
hmm, jei norit suzinot, kas is tikruju yra lietuva pagal juos.
//Таким образом слова Лютва, лютичи и Литва, литвины имеют прямую связь между собой, как и сотни других видоизмененных слов из-за ошибок в написании и произношении похожих по визуальной форме букв латинского и греческого (позднее кириллического) алфавита.

На этом нужно поставить утвердительную точку. Литва, Великолитва, Великое Княжество Литовское - это наша история от начала и до конца, это названия нашей земли, которые имеют славянское происхождение. Мы не вправе требовать запрета называться Литвой нашим соседей, так исторически сложилось, что им удалось закрепить это название за собой, но никто не вправе и нам запрещать возрождать свою нацию и иметь свой взгляд на историю и названия. //

gerai juos ten kolbasina

_________________
behold the death of all your beliefs


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 45 pranešimai(ų) ]  1, 2, 3  »


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 3 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: