Dangus Forums

United Tribes of Baltica

* DUK    * Ieškoti  * Registruotis * Prisijungti 

Dabar yra 2019-07-17, 14:55

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 12 pranešimai(ų) ] 
Autorius Pranešimas

dziedas
 Pranešimo tema: Šiaurės Kryptis
StandartinėParašytas: 2011-04-12, 11:16 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Didžiausia lietuviško roko viltis ir didžiausias praradimas.

Devyniasdešimtųjų grupei „Šiaurės Kryptis“ duoklę atiduosime kartu su šiuolaikiniais gyvos muzikos atlikėjais specialiame renginyje „Šiaurės Kryptis / Duoklė / Gyvai“.

Balandžio 30 d. 19 val.
Menų fabrikas „Loftas“
Švitrigailos g. 29, VILNIUS

GYVAI:

Alina Orlova
Golden Parazyth
„Requiem“
„GeraiGerai & Miss Sheep“
„Freaks on Floor“
„Siela“
„Without Letters“

Bilietai renginio vietoje: 20 Lt

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema: Re: Šiaurės Kryptis | Duoklė | Gyvai
StandartinėParašytas: 2011-04-12, 13:31 
Vartotojo avataras

„Didžiausia lietuviško roko viltis ir didžiausias praradimas“, - taip devyniasdešimtųjų grupę „Šiaurės Kryptis“ pristato muzikologas Darius Užkuraitis. Grupę, kurios branduolį sudarė kino režisierius Kristijonas Vildžiūnas ir dizaino menininkas Zigmas Butautis, o kartu grojo daugelis pripažintų muzikantų, prisiminsime balandžio 30 dieną specialiame renginyje „Šiaurės Kryptis / Duoklė / Gyvai“.

Roko muzika Lietuvoje išpopuliarėjo devintojo dešimtmečio pabaigoje. Kartu su Nepriklausomybės idėjomis gimusios laisvos ir maištaujančios muzikos idėjos – tai grupių „Antis“, „BIX“, „Foje“ ir kitų kūryba. Tuo laiku tarp šių populiarių ir iki šiol žinomų vardų veikė ir grupė „Šiaurės Kryptis“. 1987 metų vasario 16 dieną susikūrusi grupė buvo vadinta roko avangardistais. Tuomet vienintelę kasetę „Netiekto“ (1992 metai) įrašę muzikantai pasuko skirtingais keliais. „Taip gavosi natūraliai, išsiskirstėme. „Šiaurės Krypties“ etapas labai svarbus mums, bet dabar užsiimame kitais dalykais“, - pasakojo grupės vokalistas ir dainų tekstų autorius Kristijonas Vildžiūnas.

Kitas grupės narys Zigmas Butautis prisimena, kaip tekdavo skolintis instrumentus koncertams. „Ir tai buvo dešimtojo dešimtmečio pradžia, kai Lietuvą užliejo tikra popso banga, kuri paplovė mūsų grupės pamatus“, - apie paskutinius koncertus pasakojo Z. Butautis.

Šių metų pradžioje kartu su „Monako produkcija“ kompaktinės plokštelės formatu perleistas vienintelis „Šiaurės Krypties“ įrašas „Netiekto“. Atgaivintas 1992-tųjų įrašas – tai dovana seniesiems grupės gerbėjams ir muzikos istorijos pamoka visiems muzikos mylėtojams. „Ypač tiems, kurie pasiilgo lietuviško roko. „Šiaurės Krypties“ skambesys tinka ir šiandienai. Manau, kad tai bene geriausia visų laikų lietuviško roko grupė“, - tvirtina Lauras Lučiūnas.

Kaip šiandien skambėtų „Šiaurės Krypties“ kūryba išgirsime balandžio 30 dieną menų fabrike „Loftas“, Vilniuje. Specialiame koncerte „Šiaurės Kryptis / Duoklė / Gyvai“ žymūs alternatyvios ir kokybiškos muzikos atstovai primins legendinės grupės kūrybą. Po savitą „Šiaurės Krypties“ dainų versiją atliks dabar populiarūs dainininkai ir grupės – muzikos stiliai varijuos nuo roko iki elektroninės muzikos. Duoklę atiduos Alina Orlova, Golden Parazyth, „Requiem“, „GeraiGerai & Miss Sheep“, „Freaks on Floor“, „Siela“ ir „Without Letters“.

„Šiaurės Kryptis / Duoklė / Gyvai“
Balandžio 30 d. 19 val.
Menų fabrikas „Loftas“
Švitrigailos g. 29, VILNIUS

Gyvai:
Alina Orlova
Golden Parazyth
„Requiem“
„GeraiGerai & Miss Sheep“
„Freaks on Floor“
„Siela“
„Without Letters“

Bilietai renginio vietoje

Video:
http://www.youtube.com/watch?v=oKY6Gp0nDtc

Albumas „Netiekto“:
http://www.muzikosbomba.lt/siaures-kryp ... to-cd.html

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
StandartinėParašytas: 2011-04-16, 21:33 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2007
http://www.bilietupasaulis.lt/lit/bilietai/koncertai/rokas_ir_pop/?concert=84753
bilietai

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
StandartinėParašytas: 2011-05-01, 08:54 
Vartotojo avataras

Šiaurės Kryptį, mano manymu, jautė vienintelis Psichas. Ačiū Jam.
(nekalbu apie kitų atlikėjų profesionalumus, kietumus gerumus ir kitus bla bla. Kalbu apie jausmą). %^&^$$$&&*...
http://www.youtube.com/watch?v=YDHU_lIeOqA

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
StandartinėParašytas: 2011-05-01, 09:07 
Vartotojo avataras

vakar visgis nusprendžiau neiti ten... pagalvojau - dėl ko? dėl tų poros grupių, kurios sugros gal neblogai? :) o tie visi kiti madingi pavadinimai tai bbd. nors sakė, kad atseit čia patys Š.Krypties muzikontai tuos visus rekomendavo...

Aušra, tai kitais metais padarom kitokesnį cover-koncą? :)

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
StandartinėParašytas: 2011-05-01, 09:16 
Vartotojo avataras

Ugniau, būtinai darom, nes kitaip aš žliumbsiu visus metus:)) Jau su Psichu susitariau :)) Gal tikrai nereikėjo ten eiti. Taip liūdna, kad eina na.... Ir dėl publikos irgi. Viskas man xana, aš senstu labai labai, bet bejausmiai veidai, persisotinę viskuo mane vimdo. Dar Siela būtų gerai buvę, bet garsistai pasistengė tokį garsą užvaryti, kad buvo mišrainė su akordeonu. Dar DJ Megzta Matilda intarpai tarp grupių buvo gerai ir Rimo Šapausko diskoteka, tokia, kokios buvo tada.
Gal ir neblogos tos grupės, bet kas man iš to jų gerumo.
O kitais metais kaip tik 20 metų. Proga.
Jau pradedu tartis su atlikėjais ir taupyti pinigus:)

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
StandartinėParašytas: 2011-05-02, 11:57 
Vartotojo avataras

E, nunu, nėjau dėl tų pačių "paskatų", kurias išvardino Ugnius. Tai kaip supratau, nieko nepraradau, kaip tik atvirkščiai :) Ku, grota tik iš "reikalo" ar kaip ?

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
StandartinėParašytas: 2011-05-02, 12:14 
Vartotojo avataras

grota, nes grota. Nu netinka man post punkas pagal Orlovą :)
TAI YRA TIK MANO ASMENINĖ NUOMONĖ!!! :)
tiesiog mėgstu kitokią muziką, ŠK man yra kultinė šventa grupė, todėl ir kabinėjuosi (nors nemažai buvo kalbančių, kad grupės stilistiškai neįsipaišo)
Tarkim: jei mano mėgstama grupė atliktų koverį grupės kuri man dzin, nu tai ir dzin ir manau daug kam koncerte taip ir buvo (o man ŠK ne dzin:)
Buvo gal daugiau tų grupių fanai, o ne Šiaurės Krypties (turėčiau paaiskinti, kad ir Parazitus ir Orlovą netgi klausiusi esu ir nespjaudau ant jų, Parazitų tai ir namuose kelis kartus klausiau ir gražu buvo).
Psicho juk irgi neklausau, ale atėjo bachūras, pasakė, kad ŠK buvo ach**na grupė ir pavarė taip, kad aišku viskas buvo. Įtariu G&G Sindikato koveris man patiktų. Viskas yra subjektyvu, emocijos, pajautimas ir pan. Parazitai irgi man atrodė tikri, na matai kad žmogus kaifuoja, ne valdiškai, bet visvien ne tokiam renginiui.
Gal tokia mintis buvo, kad grupės kardinaliai kitokios būtų, nežinau, bet šikau aš ant tokių eksperimentų:)
Užtat pakalbėjau su Psichu (nu derinti pradedu kitų metų koncertą:D, vakar paskambinau Juodajai Seseriai, 3dienį ir 4dienį dar va su 2 grupėm pakalbėsiu, (nors veiklos prisigalvojau), dabar va galvoju, kaip įkalbėti Vilkdują kokį koverį sugroti... :)

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
StandartinėParašytas: 2011-05-02, 12:24 
Vartotojo avataras

o, matau lainapas jau dėliojamas prieš gerus metus, puiku... :) žinoma Lukošius su benda turėtų būti kaip ir must. Su AM jei reikės galiu pamėgint pakalbėt, užsiminti apie tai... vdrug pasirašys nebrungiai? :)

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
StandartinėParašytas: 2011-05-02, 12:36 
Vartotojo avataras

tai taip, taip, vakar juokavau, kad metus turiu prisitrinti:) Lukošius su akordeonu yra būtina būtiniausia:) O apie A.M. galvojau, kad reikia sužinoti, kada kitais metais jis Lietuvoje bus, o tai va dabar ruošiasi į Afriką:) Datą galima jau derinti :)))
Manau subrainstorminsim šitą reikalą, nes Ugn turi patiries ir pažinčių bei moka viską parašyti labai gražiai, o aš babkes taupysiu, jau va dailininką turiu, kuris dar Jaunimo gretose komiksus piešė, plakatą padarytų, jis idėją davė ir CD koverių išleisti, tik ar bus norinčių jį turėti nežinia. Zigmas iš ŠK pasirodo Naujuosiuose Romantikuose 2 kartus buvo :)) tai pažįstami beveik, jei ką suderinti reikės:)
Man reikia veikti kol neatvėsau, nes amžinai geras idėjas numarinu:)
Ech, rašau va ir gera:))
O lainapą tai jau susirašiusi esu, dabar turiu metus, kad visų drauge patapčiau :D (juokauju)

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
StandartinėParašytas: 2011-05-05, 17:19 
Vartotojo avataras

Ir aš pritariu Aušrai , kad buvo ne kas, nu net nežinau nei tos dvasios nei žmonių, kažkokia NESĄMONĖ ... MAN TAI IŠVIS ATRODO , KAD REIKTŲ DARYTI tokio pobūdžio koncertą tiems žmonėms kurie nusimano tokioje muzikoje, nes dabar jau tos grupės tai nei trys nei dešimt gavosi, tai dar dėkui protui, kad nenuėjau į pradžia, o kad atėjau tik ant Sielos.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema: Re: Šiaurės Kryptis
StandartinėParašytas: 2013-11-26, 20:23 
Vartotojo avataras

Šiaurės Kryptis dar ne visai mirusi - seni kūriniai perdaromi Kristijono Vildžiūno filmams... ir šiaip apie praeitį kalbant:

Neegzistuojanti „Šiaurės kryptis“ gyvena šia diena
http://lzinios.lt/lzinios/Kultura-ir-pr ... ena/168239

Cituoti:
Re­ži­sie­rius ir iš mu­zi­kos pus­la­pių 1995 me­tais din­gęs „Šiau­rės kryp­ties“ na­rys Kris­ti­jo­nas Vil­džiū­nas ren­gia­si fil­muo­ti nau­ją juo­stą "Se­ne­kos die­na", rem­da­ma­sis sa­vo mu­zi­ka­vi­mo pa­tir­ti­mi, ir ką tik ėmė­si ne­įra­šy­tų dai­nų at­kū­ri­mo.
Sce­na­ri­jus jau par­ašy­tas, ir ,„Se­ne­kos die­na“ bus pra­dė­ta fil­muo­ti ki­tą­met. Fil­mas pa­sa­kos au­to­biog­ra­fi­niais fak­tais par­em­tą dvie­jų drau­gų, įkū­ru­sių ro­ko gru­pę, is­to­ri­ją. „Šiau­rės kryp­tis“ iš­lei­do vie­nin­te­lį al­bu­mą „Ne­tiek­to“, to­dėl ir at­kur­ti įra­šai lau­kia­mi tar­si gru­pės su­grį­ži­mas.

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 12 pranešimai(ų) ] 

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: