Dangus Forums

United Tribes of Baltica

* DUK    * Ieškoti  * Registruotis * Prisijungti 

Dabar yra 2020-10-26, 15:18
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 7 pranešimai(ų) ] 
Autorius Pranešimas

dziedas
 Pranešimo tema: Delfinai + Danija
StandartinėParašytas: 2009-12-22, 10:01 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2006
Pranešimai: 1124
Čia šįryt gavau tokį laišką. Kaip žinau kai kurie žmonės iš čia gyvena Danijoje, tai gal ką nors pakomentuoti galėtų? Bo man tas rėkiantis tonas primena South Parko "Whale Wars" seriją, tai nežinau kaip čia kas.

Kraupios delfinų žudynės Danijoje

Algirdas Knystautas

Mūsų draugė Danija. Giliai civilizuota, giliai liberali ir tolerantiška. Jei tolerancija kas nors iš skaitytojų palaikys barbarišką Kalderono delfinų masinį žudymą, manau, tikrai apsiriks. Primygtinai siūlau pažiūrėti nuotraukas, nors turiu įspėti, jog jautresniems žmonėms tai gali sukelti rimtą stresą.
Kasmet Danijai priklausančiose Farerų salose vyksta “šventė”, vietinių gyventojų vadinama “Grindadrap”. “Šventės” akimirkos – nuotraukose, kurių ir komemtuoti nepatogu. Jei būtybės, vadinamos žmonėmis, gali šitaip bėgėdiškai žudyti mielus, protingus, žmonėmis pasitikinčius delfinus, juos reikėtų statyti kažkur prie krokodilų. Bet tikrai ne prie mąstančių ar ką nors jaučiančių šios planetos gyventojų.
Šventės tikslas – paauglių “įšventinimas” į vyriškumą. Nors, kaip vėlgi matyti nuotraukose, paauglių ten ne taip ir daug. Šventė vykdoma nekomerciniu pagrindu, ir visi norintieji sadistai gali dalyvauti šioje klaikioje Valpurgijos dienoje. Nužudoma apie 950 delfinų.
Manau, kad Baltija galėjo atrodyti panašiai, kai Eglė kvietė jau jos brolių dalgiais užkapotą Žilviną. Panašiai atrodo ir įlankos Japonijos jūroje, kur “puoselėdami protėvių kultųrą” vietiniai žudo delfinus. Prieš Japoniją nepapūsi. Antrame kare eilinį kartą įrodžiusi savo žiaurumą, pridengtą sakuros žiedais, ji yra antroji pasaulio ekonomika. Todęl žudo, kas papuolė, “mokslo” tikslams. Ir niekam nesiteisina.
Bet Danija yra Europos Sąjungoje. Čia galioja kažkokios normos, privalomos visoms šalims. Pagaliau Danija nėra nei Kipras, nei Malta, kur iki šiol (pereinamasis periodas, matote) šimtais tūkstančių žudomi migruojantys paukščiai, kuriuos mes saugome.
Vietos gyventojai Fareruose šią “šventę” vadina kultūra. Kultūra! Gal dar simfoninis orkestras sadistams pagroja? Pas mus vien dėl šunelio Pipiro kančių kilo rimtas triukšmas, o pažiūrėkite, kas ten darosi? Manau, pusė mąstančio ir jaučiančio pasaulio turėtų suvažiuoti į tą “šventę”. Baltijos kelio pavyzdžiu sukurti gyvybės kelią.
Delfinai – patys protingiausi iš visų žinduolių. Jautriausi, supratingiausi, visada mylintys žmones ir su jais bendraujantys. Jie tik vos vos skiriasi nuo žmonių savo protinėmis galiomis. Keliais nuošimčiais. Kiti “protingi” gyvūnai – beždžionės, kiaulės, nekalbant apie šunis – smarkiai nuo jų atsilieka. Tad tik pagalvokite, kokias kančias turi iškęsti šie mieli ir protingi gyvūnai per šitą barbarų “šventę”. Net tobuliausias jūrų plėšrūnas – delfinas orka – niekada nėra užpuolęs žmogaus. O mes?
Judėjimas “Už gamtą” reiškia giliausią pasipiktinimą vienoje iš ES šalių vykdomu barbarizmu. Mes kreipiamės į visus lietuvius rašyti protesto laiškus Danijos Karalystės ambasadai Lietuvoje. Tikimės, kad tų laiškų – paprastų ar elektroninių – bus tikrai daug. Tai bus mūsų indėlis, kad žmogus nesigėdytų vadintis žmogumi.

Danijos Karalystės ambasados Lietuvoje koordinatės:

Danijos Ambasada
T. Kosciuškos g. 36
01100 Vilnius
Lietuva
Tel.: (+370 5) 264 87 60
Faksas: (+370 5) 231 23 00
El. paštas: vnoamb@um.dk

Nuotraukos: http://picasaweb.google.lt/ibisbill/DelfinuZudynes?authkey=Gv1sRgCPeZ8Pfx4PXrhgE#


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-12-22, 15:57 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2006
Pranešimai: 4341
Miestas: vilnius / inbhir nis
o tai cia xjnia palyginus kaip tuos delfinus kapoja japoncai ir kokiais kiekiais. ko cia dabar prie tu farerieciu kimba, ie gal valgyt neturi ko:]

_________________
behold the death of all your beliefs


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-12-22, 19:22 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 7236
Miestas: Munka Ljungby
aha, nesuprantu, kas čia Levui užkliuvo. Pagooglink apie Laplandiją- ten elnių kastracijos šventė vyksta panašiu principu. O aukštasis pilotažas- kiaušus nukąst dantim :)

_________________
Vorai MC Nomads
avietynas


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-12-22, 20:09 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 1719
Miestas: Aalborg, DK
Tikrai, Levai, kas cia per aziotazas? Zinoma, kad tai kultura. Jie gi banginiu medziotojai, kaip ir norvegai. Smeigia zeberkla ir tiek kalbos. Ka, manai kraujas nebega? Ar neskauda banginiui? Ir tarp kitko - nors man gyvuliu irgi butu gaila - nemusu cia reikalas, grieztai. Ir man zymiai labiau pikta, kai koks burzagalys Afrikoj patogiai is dzipo raganosius pleskina, o laikrasciai su pasigerejimu apie tai pasakoja.
O antra, Farerai - tai ne Danija. Anie katalikai ir griezti homofobai. Tai kokia gi cia Danija ir kokia cia EU? DK juk net parso be narkozes negalima kastruoti ir merino vilna is Australijos boikotuojama, ba skauda kai avims nuo uodegos lupa su kraujais.

_________________
Nebūkim neekologiškos kiaulės.


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-12-22, 20:33 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 1719
Miestas: Aalborg, DK
o geriausiai pakomentuoja dazniausiai guglas ir vikipedija: http://en.wikipedia.org/wiki/Whaling_in ... oe_Islands

_________________
Nebūkim neekologiškos kiaulės.


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-12-23, 09:51 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2006
Pranešimai: 1124
Anoks čia ažiotažas. Pastarosiom dienom pradėjo plaukioti tokie mailai apie tuos delfinus (jei dar negavot - manau tikrai gausit). Visas šitas laiško verkiantis tonas, lyginimas su Pipiru, baltijos keliu, Egle ir Žilvinu ir kitų keliaaukščių metaforo vartojimas nesužavėjo ir neįtikino, tai galvoju paklausiu. Judėjimas Už Gamtą daro savo darbą, ko gero ir tiek. Man tik pastaruoju metu, kas susiję su pačiu žmogiškuoju faktoriumi žaliųjų judėjime, kyla problemų, nes tai vis dažniau pradeda atrodyti kaip mėginimas išnaudoti "aktualių" temų, pasipinigavimams ar panašiai. Kad ir šitame straipsnyje minima Japonija. Ir Discovery laida "Whale Wars", kurioje susirinkę veganų būrelis, kuriems patinka žaisti piratus ir būti ekoteroristais ir žyrnas, matyt nesenai metęs rūkyt ir atsivertęs į "tikrą kelią" kapitonas. Persekioja jie tuos japonų laivus, taranuoja, paskui montuoja, kad juos pačius taranavo, mėto visokius puvėsius į Japonijos laivus, plaukioja aplink ir t.t. nu, žodžiu, smagiai leidžia laiką, truputėlį pasuka taip, kad atrodytų, kad kaip kad lietuviai žydšaudžiai, taip japonai žostkai užsiparinę ant tų banginių ir juos visaip nori nužudyti. Kas realiai yra Japonijos kvotų tai pačiai International Whaling Commission neprieštaraujant, vykdymas, medžiojant tuos banginius mokslo tixlams, farmacijai etc. etc.
Man įdomu tik kodėl visi atsibudo tik dabar ir pradėjo dejuoti susiėmę už galvų "kur žmonija nusirito", bet Fareruose tai, kaip matau, jau virš 400 metų vyksta. Gal tai ne žmonių ritimąsis, o smegenų minkštėjimas ir pasidavimas visuotinei standartizacijai? ISOxxxx.

Kita vertus. O jei tai 950 kiaulių? 950 upėtakių? 950 mielų mieliausių karvyčių "mū"? Ar kas nors pasikeistų pravarius gerą reklaminę kampaniją ir paleidus McDolphin su skrudintom bulvytėm?

Sutinku, kad tai yra jų tradicija ir jų reikalas. Prieinama informacija visiems ir mėginimas standartizuoti pasaulį pagal kažkieno sugalvotas normatyvas yra nenormalu. Ir nors aš ir nepulčiau tų delfinų mušti, nebent jie labai užsiraut mėgintų, tebūnie tai žalieji prie Farerus. Lietuviai tai pralošė, gal ir žalieji praloš.


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema: Re: Delfinai + Danija
StandartinėParašytas: 2014-01-03, 12:20 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 2837
Miestas: Alytus-Kilkenny
Tikrasis delfinų veidas: žudikai, prievartautojai ir narkomanai

_________________
VORŲ BROLIAI MCC


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 7 pranešimai(ų) ] 


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron