Ždis į žodį su anglim sutinku...
Štai vienas straipsniukas, kur kažkada radau vienoj svetainėj (nepamenu dabar) apie mokslą:
Ką žmogui žada mokslininkai po milijono metų
Verčiame ir verčiame kalendorių lapus... Bėga metai, šimtmečiai, tūkstantmečiai. O mokslininkai, atsižvelgdami į žmogaus evoliucijos spartą, kintančias gyvenimo sąlygas, daro apibendrintas prielaidas, koks bus žmogus, sakykime, po milijono metų
Štai jų spėlionės.
žmogaus smegenys padidės 4 kartus
Per paskutiniuosius 3 milijonus metų jų tūris jau padidėjo kelis kartus – nuo 400 iki 1400 kubinių cm. Ir tai suprantama: tobulėja technika, vystosi mokslas, vis didėja darbo krūvis, tenkantis ne raumenims, o smegenims.
Jau šį šimtmetį, kaip teigia Amerikos mokslininkai, žmonės gyvens (žinoma, ne visi) "protinguose namuose", kur visus darbus už juos atliks kompiuteriai. Ir tai – ne fantazija.
Tokį namą jau dabar turi JAV multimilijonierius, kompiuterinių programų bendrovės savininkas Bilas Geitsas. O jei per milijoną metų smegenys padidės dar 3-4 kartus, tai turės padidėti ir jų "buveinė" – galva.
Grėsmė nuplikti
Mūsų plaukai krito ir iki šiol. Tolimoje praeityje jie buvo tankūs, šiurkštūs, stiprūs. Tai garantavo gamta, kurioje žmogus gyveno.
O šiandien jau yra tūkstančių tūkstančiai visai nuplikusių žmonių. Dar daugiau jų turi silpnus, išretėjusius plaukus.
Galima drąsiai tvirtinti, jog ši puošmena ateityje žmogui bus vis mažiau reikalinga. Jau ir dabar daug rečiau pasitaiko šviesiaplaukių.
Ateis laikas, kai nereikės ne tik kirpyklų, bet ir šukų. Anksčiau plaukų paskirtis buvo apsaugoti galvą nuo saulės spindulių, fizinių smūgių, o šiandien tą funkciją atlieka galvos apdangalai.
Tad visa, kas tampa nereikalinga, palaipsniui išnyksta.
Turėsime tik 26 dantis
Mūsų dantys atgyvena todėl, kad valgome minkštą ir virtą maistą, mažiau suvartojame mėsos, kurią reikia ilgiau ir stipriau kramtyti.
Ar tokie buvo mūsų protėvių dantys, kai jie dorojo žalią mėsą, graužė šaknis, vaisius? Beje, jie turėjo ne 32, o 44 dantis. Net sunku įsivaizduoti, kad mes jau netekome 12 dantų! Ir net vietos jiems burnoje neliko.
Tai dar kartą patvirtina evoliucijos principą: ko nereikia, tas išnyks. Prisiminkime proto dantis: jie anksti sugenda, nes jais beveik nekramtome. Net nejaučiame, kad jų nėra.
Mokslininkai mano, kad ateityje mes tenkinsimės 26 dantimis.
Suvienodės lyčių figūros
Moterų organizme išnyks pieno liaukos, palaipsniui nustos augti krūtys. Jau ir šiandien reta mama gali pasigirti maitinusi kūdikį krūtimi.
Pirmiausia tos liaukos nebeišskirs pieno, paskui visai išnyks. Taip vyrų ir moterų figūros susivienodins.
Žinoma, dabar mums tokia perspektyva susižavėjimo nekelia. Tačiau niekas nežino, kaip į tai žiūrės mūsų palikuonys. Jau ir šiandien merginoms daugiau rūpi jų lieknumas, o ne tai, kad besiliekninant dingsta ir jų krūtys. O palikuonims gal kaip tik mes atrodysime buvę juokingi, nenormalūs.
Pirštų bus mažiau
Juk išties paimti rašymo priemonę ar spaudyti mygtukus bus galima ir su keturiais ar trimis pirštais. Kiti sunyks. Bet štai nykštys pailgės, susilygins su kitais pirštais, nes jo funkcijos liks svarbios.
Kaulai suplonės ir pailgės
Mes nustosime eidami mojuoti rankomis, nes ilgos kojos nereikalaus, kad mes joms padėtume. Tačiau sąnariai bus storesni, tvirčiau laikys kaulų sandūras.
Nežinia, ar žmonės mėgs sportą, tačiau kultūrizmas tikrai išnyks, kadangi bus nereikalingi raumenys: nieko sunkaus nereikės kilnoti, sunkių fizinių darbų patiems dirbti. Tai atliks mašinos.
Bus patvaresnis ir žmogaus stuburas, nes, nykstant raumenų masei, jam teks svarbesnė paskirtis – laikyti visą kūną. Jį mažiau skaudės net pagyvenusiems. Bus stipresni ir patys kaulai. Juk šiandien retai rastume žmogų, kuriam per gyvenimą nelūžo nė vienas kaulas. Ateityje žmonėms tai atsitiks retai, nes jie bus stipresni ir lankstesni.
Kaulams ilgėjant ir plonėjant, pasikeis ir žmogaus ūgis: normalus žmogus bus daugiau nei 2 metrų aukščio. Niekas ir dabar deramai nepaaiškina, kodėl mūsų vaikai savo ūgiu pralenkia tėvus.
Keisis ir žmogaus veidas
Kaip nereikalingi išnyks žmogaus antakiai, nes jie reikalingi tam, kad, sunkiai dirbant, į akis neriedėtų prakaito lašai, kad į jas patektų mažiau saulės spindulių. O kuo mažiau žmogus dirbs fiziškai, tuo rečiau brauks ir sūrų prakaitą. Nuo saulės saugos patamsinti akiniai arba dar kas nors, ko mes šiandien nė nežinome.
Senovės žmogui buvo reikalingas geras regėjimas. Dabar jau ir moksleiviai mato prastai. Trumparegiai bus visi! Tačiau reikia tikėtis, jog per ilgą laiką mokslininkai sukurs dirbtines akis, kurios bus dar tobulesnės – pajėgs skirti infraraudonuosius bei ultravioletinius spindulius. Mėlynos ir pilkos akys užleis vietą juodoms ir rudoms.
Ar išliks ausys?
Mums vis mažiau reikalingi ausų kaušeliai, nes nėra reikalo gaudyti tolimus garsus! Muzikos vis dažniau klausomės su ausinėmis. Mokslininkai spėja, kad ausų kaušeliai išnyks, liks tik angos, pridengtos odos klostėmis.
Be abejo, keisis ir vidaus organai. Sumažės skrandis, nes bus valgomas kaloringas maistas. Tad skrandis nebus prikemšamas ilgai virškinamų produktų.
Nėštumo laikas greičiausiai sutrumpės kokiais trimis mėnesiais. Mat, didėjant žmogaus galvai, ji didės ir kūdikiams. Tad 9 mėnesius išnešiotą kūdikį nebūtų įmanoma pagimdyti normaliu būdu. Žmonių vaikai paliks motinos įsčias vis anksčiau ir anksčiau.
_________________ Ugnimi ir kalaviju!..
|