Dangus Forums

United Tribes of Baltica

* DUK    * Ieškoti  * Registruotis * Prisijungti 

Dabar yra 2020-09-19, 15:06
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1 pranešimas ] 
Autorius Pranešimas

dziedas
 Pranešimo tema: MIMETIC intervas
StandartinėParašytas: 2008-04-30, 19:47 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 14228
Miestas: Vilnius
ką gi, malonu pristatyti DJ Neofolk kruopščiai parengtas publikacijas apie prancūzo-šveicaro Jerome Soudan projektą MIMETIC, bei muziką, kurią išgirsime pirmojo festivalio vakaro apogėjuje -

Įdomus interviu su MIMETIC Kunigundos svetainėje:

MIMETIC: "I always try to make visual music"
http://www.kunigunda.lt/next/extras/int ... metic.html
čia neverstas (angliškai): http://www.kunigunda.lt/next/extras/int ... c_eng.html


Straipsnis apie MIMETIC portale DJScene:
http://www.djscene.lt/news?id=1528


"Kunigunda Lunaria" festivalyje - įspūdingas Mimetic pasirodymas

Pirmąjį gegužės savaitgalį Vilniuje vėl karaliaus tamsieji menai - vyks septintasis alternatyviosios muzikos festivalis "Kunigunda Lunaria". Šalia daugybės įvairiausių stilių ir atlikėjų, vienas vardas turėtų priversti suklusti bet kurį eksperimentinės elektroninės muzikos gerbėją - tai Mimetic.

Pirmąją festivalio dieną, gegužės 2-ąją klube "L'amour" išskirtinį pasirodymą su specialia video programa surengsiantis Mimetic siela Jerome Soudan panardins mus į hipnotizuojančių ritmų laukus. Tai muzika, kurioje eksperimentinis minmalistinis techno susilieja su ambient, klasikinės muzikos pasažais ir "Ant-Zen" leidyklai būdingais ritminio industrial potėpiais. Įdėkite į šį mišinį krištolinio skaidrumo IDM, triphopo, ir visa tai pukiai pavirsta į vieną haliucinacinę harmoniją.

Tai, kad Mimetic burtai iš tiesų veikia, lietuviai jau galėjo įsistikinti - prieš keletą metų jie apšildė olandų-anglų psichodelikos žymūnus Legendary Pink Dots, o neseniai jis kaip perkusistas sostinėje grojo su grupe Mlada Fronta. Tačiau šįkart Mimetic žada dar stipresnę ir įtaigesnę programą, kurioje muzikos poveikį dar pastiprins ypatingos projekcijos - mat Mimetic atvažiuoja su VJ menininke, kuri pasirodymui kuria specialų vizualinį apvalkalą.

Jerome Soudan muzikinę veiklą aprašyti iš tiesų nėra lengva - mat ji tokia daugialypė ir vinguriuojanti įvairiomis kryptimis, kad jį net ir priskirti vienai kažkuriai scenai būtų sudėtinga. Jis savas industrial scenoje, Jerome kuria muziką šokio spektakliams, filmams, dirba su žymiais kompozitoriais. "Svarbu neapsiriboti viena sritimi ir nuolatos iškelti sau naujus išbandymus", - sako Jerome.

Nuo daugelio kitų elektronikos kūrėjų Prancūzijoje gimęs Jerome skiriasi tuo, kad jis turi puikų muzikinį išsilavinimą. Dar būdamas penkių metų jis buvo leistas į muzikos mokyklą, ir vėliau Liono universitete, kur studijavo XX amžiaus muziką, apsigynė disertaciją apie industrinę muziką. Universitete įskiepytą meilę klasikinei muzikai Jerome jaučia iki šiol. "Aš mėgstu klasikinės muzikos orkestro skleidžiamą galią. Kai esi netoli jo, jauti jėgą. Tai panašu į vėją, ateinantį tarsi milžiniškas kvėpavimas tavo galvoje", - taip poetiškai gyvai atliekamos klasikinės muzikos poveikį apibūdino Jerome.

Baigęs mokslus Paryžiuje Jerome Soudan savęs ieškojo įvairiose muzikinėse srityse - dirbdamas kartu su šiuolaikinės muzikos kompozitoriais, grodamas roko grupėje, o vėliau - ir keisto, kreivo ir labai atmosferinio industrial projekte Von Magnet. Būtent su šia grupe Jerome surengė pritrenkiantį pasirodymą Berlyno operoje - tai buvo tikras postmodernistinis šou su 18 šokėjų ir grupe ant scenos.

Sužavėtas Berlyno ir jo scenos 1996 metais Jerome persikėlė gyventi į šį miestą. Juo labiau, kad Jerome nusivylė Paryžiaus elektronine scena - anot jo, šis miestas itin nedraugiškas elektroninės muzikos kūrėjams, čia surengti pasirodymus eksperimentinės muzikos atlikėjams yra itin sudėtinga. Visai kitokia situacija buvo Berlyne, kuris čia atvykusiam Jerome atrodė tarsi elektronikos Meka su daugybe atlikėjų ir klubų. Čia jis netrukus tapo eksperimentinės elektronikos grupės Column One perkusistu, o dar po dviejų metų išleido ir savo solinio projekto Mimetic pirmąjį albumą. "Nusprendžiau, kad yra idėjų, kurias galiu įgyvendinti tik būdamas vienas", - taip solinės kūrybos pradžią komentavo Jerome.

Nuo 2000-ųjų klajoklis Jerome vėl pereikėlė į kitą valstybę -šįkart jis ilgesniam laikui apsistojo Šveicarijoje (tačiau ir toliau laikosi savo gyvenimo filosofijos - verčiau neapsistoti vienoje vietoje, kuo daugiau judėti iš vieno miesto į kitą). Ir iš čia jis sugebėjo kolaboruoti su įvairų šalių muzikantais. Iš jų derėtų išskirti Prancūzijos electro akustinės muzikos kūrėjus Art Zoyd, kuri savo veiklą pradėjo dar 1968 metais ir kurių kūryba - viena iš esminių naudojant terminą "new music". Su jais Jerome šiuo metu įgyvendina bent kelis projektus - vieną iš jų filmui.

Išbandydamas save tose vis kitose srityse Jerome ėmė bendradarbiauti su Naujosios Zelandijos choreografu Carol Brow, kuriam kūrė šokių kompozicijas bei video instaliacijas, Berlyno operos kūrėju Jan Linkens, olandų šokio teatro atstovu Lionel Hoche, o su belgų atlikėju Herman Klapholz įkūrė naują elketronikos projektą Wai Pi Wai. Jerome teigia, kad kolaboravimas su kitais muzikantais jam yra kur kas daugiau nei vien tik kūrybinis proceas - jis dalyvauja ir savotiškos organizacijos, kurios nariai padeda vieni kitiems rengti koncertus, įrašinėti diskus, veikloje - tai tarsi per įvairas valstybes išsidriekęs tinklas.

Tačiau visuomet šalia šių projektų pagrindinis buvo Mimetic. Šio projekto kūryboje galima rasti tiek įvairiausių stilių, tiek samplų skirtingomis kalbomis. Anot paties Jerome, nieko keisto, kad jo kūryboje susilieja patys įvairiausi stiliai. "Mano muzika esu aš pats, o aš galiu jaustis nuoširdžiai įvairiausiuose muzikos stiliuose", - sako Jerome. Pagrindinis įkvėpimo šaltinis jam visgi ne muzika, o gyvenimas, verdantis aplinkui.
"Atsibudęs ryte, aplink save girdi daug garsų, ypač jei gyveni mieste. Tuomet eini į lauką, dirbi gatvėje, kuri perpildyta laisvų garsų. Aplink tave - didžiulė garsų banga, kuri juda kartu su tavimi..." - sako Jerome, neturintis vieno mėgstamiausio instrumento - jis dirba su kompiuteriais, sampleriais, elektroniniais ir akustiniais būgnais, savos gamybos instrumentais.

Tokiose firmose kaip "Ant Zen", "Hands", "Parametric" ar "Moloko+" savo kūrybą leidęs Jerome niekada neapsiribojo vien studijine veikla - anot jo, kaip tik koncertuojant atsiskleidžia tikroji muzikos prigimtis ir galima eksperimentuoti. Jo koncertinė geografija tęsiasi nuo Meksikos ar Kanados iki Europos, Japonijos, o prieš porą savaičių jis koncertavo Maskvoje. Užtenka nueiti į Mimetic puslapį ir peržiūrėti tą, regis, neisbaigiantį sąrąšą miestų, kur jis koncertavo, kad supratsum, jog Mimetic natūrali aplinka yra būtent scena. Tai, kas dedasi per Mimetic pasirodymus, praėjusiais metais buvo atspindėta ir koncertiniame albume "All My Lives".

Gyvi pasirodymai, anot Jerome, visuomet yra kažkas naujo - jis stengiasi kiekvieną koncertą sugroti kitaip, papildyti naujais garsais, instrumentais, vizualiniais efektais. "Aš noriu savo garsais papasakoti istoriją, nukelti jus į kitą atmosferą", - sako Jerome. Tad būkite tikri, gegužės 2-ąją kelionė į kitą lygmenį per Mimetic pasirodymą garantuota. Ir, kaip sako Jerome: "Neužmirškite savo kūno - įsiklausykte ne tik į tai, ką jums sako protas, bet ir į tai, ką nori pasakyti kūnas".

_________________
kad tavy grausmas


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1 pranešimas ] 


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: