Dangus Forums

United Tribes of Baltica

* DUK    * Ieškoti  * Registruotis * Prisijungti 

Dabar yra 2020-03-28, 19:54
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 7 pranešimai(ų) ] 
Autorius Pranešimas

dziedas
 Pranešimo tema: LT etno leidiniai
StandartinėParašytas: 2006-07-12, 10:16 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 5477
Miestas: Varluvos kaimas
Paveikslėlis

Elektroniniame leidinyje "Lietuvių užkalbėjimų šaltiniai" pateikiama unikali lietuvių tautosakos medžiaga - virš 1600 užkalbėjimų (gydomosios, ūkinės, socialinės ir kitokios paskirties maginių formulių). Užkalbėjimai leidiniui surinkti iš rankraštinų šaltinių ir pavienių XIX-XX a. publikacijų. Didžiąją dalį sudaro rankraštiniai tekstai iš LLT Lietuvių tautosakos rankraštyno - didžiausios lietuvių folkloro saugyklos.

Leidinyje taip pat pateikiama garso įrašų, faksimilių, nuotraukų.

Lanksti paieškos sistema leidžia atlikti įvairiapusę paiešką pagal rankraštinį šaltinį, publikaciją, pateikėją, jo amžių, gyvenamąją vietą, užrašytoją, užrašymo metus, užkalbėjimo funkciją, užkalbėjimo metu naudojamą daiktą, užkalbėjimo laiką, vietą ir kitus požymius.

Įvadiniuose straipsniuose ir rodyklėse pateikiama informacija apie užkalbėjimus, jų rinkimo ir publikavimo istoriją; pridedamos užkalbėjimų tipologinė ir funkcinė rodyklės.

_________________
as jus labai myliu :)


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-07-24, 15:16 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 14228
Miestas: Vilnius
Kas leidėjas ir kur gaut?

_________________
kad tavy grausmas


Į viršų
 Aprašymas  
 

senbuvis
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-08-01, 11:04 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2006
Pranešimai: 230
Elektroninis? Kur (ar) įmanoma gauti?


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema: Re:
StandartinėParašytas: 2011-11-14, 19:52 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 8438
Miestas: Kaunas
Radvilė perspėja:
Cituoti:
Mirusieji nedingsta, jei jie tebelieka gyventi mūsų atmintyje. Taigi mano pasaulis niekada nebus pasaulis be Jurgos. Netrukus turi išeiti mano monografija apie žmogaus likimo ir mirties sampratą lietuvių folklore. Dedikavau ją Jurgai, nes iš pokalbių su ja radosi pirmasis postūmis , paakinęs pasigilinti į paslaptingą žmogaus egzistencijos temą senojoje lietuvių pasaulėžiūroje.

http://pramogos.delfi.lt/culture/jivana ... d=51735745

_________________
Išgyvenimo žygis išgyventas - http://www.gediminasbanaitis.lt/mudu/


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema: Re: LT etno leidiniai
StandartinėParašytas: 2011-11-22, 10:56 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 8438
Miestas: Kaunas
Mano ir Alwydos sėkmingai naudojama "Lietuva: 101 lankytina vieta" pasipildys nauju leidiniu - išėjo trečia dalis, mačiau jau prekyboje (bet palauksiu Kalėdų :]). Antroji "Lietuva. 101 gamtos stebuklas" kažkaip praslydo pro akis.

http://almalittera.lt/lt/lietuva-101-legendine-vieta
„Lietuva. 101 legendinė vieta“ – pirmoji knyga, išsamiai atskleidžianti legendines Lietuvos vietoves

Legendinių vietų knyga „Lietuva. 101 legendinė vieta“ pirmą kartą pristato 101 legendą ir jų vietas kaip kertinę Lietuvos kultūros dalį. Šią savaitę knygynų lentynose pasirodžiusioje knygoje suguldytos jos autorių – Vykinto ir Daivos Vaitkevičių 2 metus rinktos legendos.

Kaip tikina knygos autoriai, legendų rinkimas suteikė progą pabendrauti ir išklausyti šimtus pasakotojų ir tautosakininkų. Vien legendų surinkimas, užrašymas ir apdorojimas užtrukęs apie porą metų, tačiau knygą parašyti būtų trukę dar ilgiau, jei ne 20 metų įdirbis šioje srityje. V. Vaitkevičiaus pažintis su padavimais ir legendomis tęsėsi nuo pat mokyklos suolo.

„Parašyti knygą apie Lietuvos legendas – sena mano svajonė, kuri pagaliau išsipildė. Tai – pirmoji tokio masto, išsamumo, įvairovės knyga apie legendas, atverianti naujas jų pažinimo perspektyvas. Jeigu iki šiol buvo gilinamasi ir analizuojami tik legendų tekstai, tai šioje knygoje pirmą kartą tekstai sujungti su legendinėmis vietomis, žemėlapiais, piešiniais, nuotraukomis ir schemomis“, – sako V. Vaitkevičius.

Legendinėms vietoms skirtoje knygoje liaudies kūryba virto unikaliu šaltiniu apie senovės lietuvių dievus ir deives, mitines būtybes ir mirusiųjų vėles, nepaprastus augalus ir gyvūnus. Legendų motyvai praskleidė mitų paslaptį, priminė ritualus, kurie ilgainiui tapo kaimo bendruomenės papročiais. Legendos išsaugojo svarbiausius Lietuvos istorijos faktus, istorinės asmenybės jose dažnai užima pasakų herojų vietą, bet tai teikia joms papildomo, iki šiol nepažinto patrauklumo.

„Poreikis išleisti knygą apie legendas buvo ir brendo seniai, bet nebuvo leidėjo, kuris tai padarytų kokybiškai. Šios knygos tikslas parodyti, kad Lietuva – tai ne tik Trakai, Vilnius, Kaunas ar Kernavės piliakalniai, bet kad tų legendinių vietų turime ir daugiau. Aišku, tos vietos ne visos pritaikytos lankymuisi ir turistiniams maršrutams, bet jos egzistuoja“, – sako V. Vaitkevičius.

„Prieš keletą metų išleidome knygą „Lietuva. 101 įdomiausia vieta“. Ją skaitytojai labai gerai įvertino. Nors Lietuva maža, į vieną knygą nesutilpo. Nusprendėme tęsti pažintinių knygų seriją. Antra knyga – „Lietuva. 101 gamtos stebuklas“. Skaitytojai stebisi knygose rasdami negirdėtų vietų, augalų, gyvūnų, nors tai yra šalia mūsų, tik ne visuomet pastebim, žinom. Toks tikslas ir yra – atskleisti nepažintą, mažai aprašytą Lietuvą, aprėpti kiekvieną šalies regioną. Šiais metais pristatome trečią knygą „Lietuva. 101 legendinė vieta“. Visos trys knygos – išskirtinės, turinčios išliekamąją vertę. Knygose gausu informacijos, nuotraukų, žemėlapių Jos padeda pažinti Lietuvą, skatina domėtis jos istorija, gamta, žmonėmis, didžiuotis savo šalimi, gimtine. Jos įdomios tiek Lietuvoje gyvenantiems, tiek už jos ribų“, – sako Danguolė Viliūnienė, leidyklos „Alma littera“ direktorė.

Pasak knygos autoriaus, dalį legendų skaitytojai neabejotinai atpažins ir prisimins, jos yra žinomos pakankamai plačiai, – tokios kaip „Milžinų supiltas kalnas“ ar „Nuskendusi bažnyčia“. Žmonės šias legendas atsimena, jos asocijuojasi su gimtine, tėviške. Legendos – lietuvių kultūros šaltinis, tad į visas jas pažvelgta taip, kaip niekas iki šiol nežiūrėjo, nes niekas nesigilino, iš kur jos atėjo, koks jų autentiškumas ir kokia kilmė.

Vykinto ir Daivos Vaitkevičių knygą „Lietuva. 101 legendinė vieta“ išleido leidykla „Alma littera“, kuri jau daugiau kaip 20 metų vykdo savo misiją – skatina pažinimo ir skaitymo poreikį, teikia pažinimo džiaugsmą ir skaitymo malonumą. Viena didžiausių leidyklų Lietuvoje „Alma littera“ leidžia knygas suaugusiesiems, vaikams ir paaugliams, šviečiamąją ir mokomąją literatūrą.

_________________
Išgyvenimo žygis išgyventas - http://www.gediminasbanaitis.lt/mudu/


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema: Re: LT etno leidiniai
StandartinėParašytas: 2011-11-24, 23:55 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2006
Pranešimai: 1052
Miestas: Vilnius
Dar neteko vartyti šito grožio, bet žemai lenkiu galvą Vykintui ir Daivai už nesuvokiamu būdu taip gausiai atliekamus darbus. O svarbiausia, kad Vykintas, ko gero vienintelis iš man žinomų garbių mokslininkų, neužsiveria vien akademinėje aplinkoje ir neša šviesias žinias kiekvienam smalsiam skaitytojui.

Jau fantazuoju apie edukacinį tokio leidinio pritaikymą - pvz. mokykloje mokiniai galėtų gaut užduotį pagal ją patys sudaryti pavasario ekskursijų maršrutus, arba kaip namų darbą su tėveliais aplankyti po vieną vietą ir papasakoti savo įspūdžius.
O gal prie tų vietų atvyks gretimo miestelio vestuvinė fotosesija ar gimtadienio piknikas, o gal ne vieną paskatins trumpam išsukti iš autostrados - tai vis laiką sustabdantis žingsnis anapus kasdienybės, kokių tūlam lietuviui norėtųsi palinkėti kuo daugiau.

Išties, bobulės, kurios tautosakininkams pasakojo padavimus ir pirštu rodė vietas, kur skendo bažnyčia ar velniai triūsė, jau seniai pačios tapo legendomis, bet jų mitinis pasaulis tokiu būdu yra tarsi išverčiamas į šiuolaikinę kalbą - štai, pridėtas žemėlapis, kurį tau net GPS aparatas ras, nuotraukos, apčiuopiamos vietos - taip legendos tebegyvena ir yra perduodamos kitoms kartoms. Ir ne vien sausu rašto pavidalu, bet galimybe prisiliesti prie pačios mitinės tikrovės - šių ežerų, kalnų, akmenų ar bent jų apylinkių.


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema: Re: LT etno leidiniai
StandartinėParašytas: 2011-12-05, 15:32 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 14228
Miestas: Vilnius
Gruodžio 9 d. 17 val. Vilniaus PC Panoramos centrinėje aikštėje įvyks Vykinto Vaitkevičiaus ir Daivos Vaitkevičienės knygos ,,Lietuva. 101 legendinė vieta" pristatymas, kurį ves, legendas ir mitus apie paslaptingas Lietuvos vietas pasakos bei nuostabias lietuvių fokloro dainas dainuos Veronika Povilionienė.

http://almalittera.lt/lt/lietuva-101-legendine-vieta

_________________
kad tavy grausmas


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 7 pranešimai(ų) ] 


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 0 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron