Dangus Forums

United Tribes of Baltica

* DUK    * Ieškoti  * Registruotis * Prisijungti 

Dabar yra 2019-10-20, 21:58

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1200 pranešimai(ų) ]  1, 2, 3, 4, 5 ... 75  »
Autorius Pranešimas

dziedas
 Pranešimo tema: Patriotizmas - kas tai?
StandartinėParašytas: 2006-01-09, 02:20 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Teko skaityti spaudoje - Lietuvos valdžia neva susirūpinus, jog šalyje visiškai blėsta patriotizmas, ypač tarp jaunimo. Ką manote apie tai? Kodėl? ir, svarbiausia, - KAS ŠIUO METU YRA PATRIOTIZMAS, jūsų akimis?

man regis patriotizmo visiškai nebegalima sieti su valdžios institucijom, nes basanaviškos ir vileišiškos dvasios seime jau seniai nėra. tautines idėjas ten seniai pakeitė pragmatiški savo grupių verslo interesai (užtenka paklausyt kokios kalbos sakomos, kad ir Vilniaus Seimo 100-mečio proga...)

man manymu patriotizmas tai pirmiausia meilė savo šaliai, ŽEMEI, istorijai, protėviams, kalbai, - bet ne dabartinei "respublikai".
Ką manot Jūs?

(gerai būtų komentarai išsamesni ir ne bobučių lygio apie tai kaip viskas brangu, nėra gyvenimo, etc :)

Į viršų
 Aprašymas  

senbuvis
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-01-09, 09:17 
Vartotojo avataras

Pritariu tokiai patriotizmo "sąvokai", kokią paminėjai tu... Bet kadangi dabar mūsų šalyje vyrauja ir valdžią turi nešvari politika, apie kažkokį patriotizmą nė kalbos negali būti... Kiekvienas labiau linkęs žiūrėti savo ineresų, o ne masės.. Tad išeina, kad liko tik individualus patriotizmas, pasiekti savo tikslams ir juos apginti...
Patriotu gali būti tik visavertis pilietis.. ne, tai ne tas, kuris turi pase iššraibintą žodį "lietuvis", o tas, kuris atlieka visas savo, kaip pileičio, pareigas. Mano pileitinio ugdymo sąsiuvinyje piliečio sąvoka yra tokia:
"Pilietis - tai atsakomybę už save ir kitus nešanti asmenybė, visapusiškai besilaikanti įstatymų bei palaikanti savo šalį ir jos interesus". Deja, mažai tokių, kurie šitaip elgiasi...

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-01-09, 10:21 
Vartotojo avataras

Kas dėl politikos tai visose šalyse ji nešvari.
Patriotizmas nyksta, nes valdžia neturi valstybės vizijos. Nėra jokios propagandos. Viską verčia ant mokyklų, kad mokykla turi ugdyti patriotizmą. Tačiau mokykla to neišmokys. Patriotizmą turi matyti visur. Tik dabar susisgribo politikai, kad reikia kažką daryti, tai dabar šneka. Šnekės dar 5 metus, o tada ruoš programą patriotizmui ugdyti dar porą metų. Jau dabar formuojasi, o iki tada susiformuos, tokie lietuviai kuriems bus nusišvilpt ant Lietuvos. Seime geriau svarstomi gėjų vestuvių ir rėmimo klausimai, nei patriotizmo ugdymo.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-01-09, 10:30 
Vartotojo avataras

mano mama, kai daugelis aplinkinių ima verkšlenti jog mūsuose per mažai patriotų, visad susinervina ir sako, jog ji tos problemos tikrai nemato tarp jaunimo. ir dėl to aš labai sutinku. aplink pilna jaunimėlio kuris važiuoja į vakarus, kuris verkšlena ir kuris yra buduliškas ar dar koksai, bet būnant sąžiningam prieš save, aš visad matau, kad aš labai dažnai bendrauju su protingais, teisingais ir patriotiškais žmonėmis, kuriems ne dzin kaip gyvena Lietuva. ir tada keistumas apima ne dėl patriotiškumo stokos, o dėl to, kad nepažįstu tų masių, kurios balsuoja už viktorą amb šustauską ir pan... žinau kad jų daug, bet aš su jais nebendrauju.
mano akyse, visad sutvarkančių aplinką daugiau nei ją darkančių. patriotų jaunimo tarpe nėra mažai.
bėda turbūt ne tame, aš sakyčiau, kad daugelis po įvairiausių berečių ir šiaip nusibodusių patriotinių susirinkimų dėl bet kokio klausimo, bijo prisipažinti kad yra patriotai. ne tai kad bijo, tiesiog to vengia. nes tai nėra populiaru, nes tai nėra jaunimo stilius, nes atrodysi balta varna tarp gotų ir pan. kvaila, nebrandu, bet taip yra. mums gėda dėl vėliavos, mums gėda dėl dar kažko ir pan ir pan. nes neatsistoja jaunimo lyderiai ir stabeliai ir nepasako "tai mūsų simboliai, tai mūsų ženklas, eikime su juo per pasaulį ir rodykime savo jėgą". kalbu ne apie visus, tai neskirta dangaus vedliams ir bičiuliams, tai skirta labiau masėms...
ir kita bėda, jaunimas neprileidžiamas prie valdžios. žinau, kad visokio jo yra, teko susidurt ir su pažįstamais, kurie studijavo politologiją, atrodė normalūs, o tik patekę prie lovio tik apie tai ir galvoja... tai kad jaunas ir atrodo normalus, nereiškia kad ir protingas. bet esmė, jog jaunimas dar ne taip supančiotas ryšiais. jis turi draugų jis norėtų juos stumti, jis gal ir siektų sukurti gerovę saviškiams, bet kaži ar jam taip išeitų, kaip išeina dabartiniams 40-60mečiams, kurių mokykla - sovietinė aplinka. velnias žino, tačiau norėdamas likti optimistu, visad teigiu og valstybei reikia peršokti kokius 5-10 metų, kada parlėks tie, kurie dabar dirba vakaruose, kada užaugs tie, kurie nesugadinti vagysčių iš gamyklų (kad tik tie laikraštiniai skandalai nesuveiktų lygiai taip pat kaip ir sovietinė sistema "kas tavo as mano"), kada mes tapsime įtakingi, kada į mus žiūrės kaip į vedlius, tada viskas bus gerai.
viskas priklauso nuo mūsų kantrybės ir mūsų aktyvumo. valdžia visad verkšleno ir retai surasdavo sprendimą kaip ką daryti. patriotizmo stoka visad bus akivaizdi, išskyrus kritiniais valstybei momentais. manau mažiau reikia imti į širdį ir daugiau dirbti.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-01-09, 10:33 
Vartotojo avataras

manau, kad problema yra rekursine, arba kartu ir cikline, tiesiog pirmiau reikia analizuoti, kas turi kelti patriotizma, nes vien veliavos kelimas ar dar kazkoks velnias tikrai nepakels tos meiles tevynei, be to reikia ir labai paziureti kitu rakursu, meile tevynei kelia krepsinio pergales, o kas po to ? sudauzytos vitrinos, isvartyti stendai, siuksliu kalnai. todel cia reikia zvelgti pragmatiskiau ir smaugti uz gerkles ties ta vieta, kur labiausiai jis ugdomas. taigi, as asmeniskai galiu nurodyti ta eile tasku, kuriuose asmenybe gali igauti patriotizmo.
1. tai tevai, seima. butent cia zmogus zengia iki darzelio su tevu idejomis, jei tevai degeneratai, kas yra apie 50% lietuvos zmoniu, tai nieko gero tas zmogutis negauna,ir tik isskirtiniu atveju, kai jauna asmenybe formuojasi, ji yra imli ir ji pati iesko atsakymu i klausimas kas ta lietuva,kada ji kuresi, jis mato salygas, kuriomis ji kuresi, jam is saves kaip asmenybes tobulejancios pareina tas pragmatiskas ir gan geras jausmas - patriotizmas. darzelinukai siais laikais buna tokie velyvi, nes iki 3 metu pas tevus, paskum 3 metus darzelyje, ir darzelyje ka gauna musu vaikas, turbut nedaugelis zino, TSRS laikais puikiai pamenu, kad gavome visa raudona atributina, visus leninu, stalinu ir kitu teveliu paveikslus, kas dabar yra ? ar kabo kokie musu respublikos paveikslai, veidai, veliavos, simbolika, ar vaikai gauna tos medziagos, kad nuo mazumes jie didziuotusi, kad turi savo tokius fainus atributus ir pareje namo ciausketu, kokia faina ir grazi ju tevyne. Nieko panasaus, TSRS laikais as didziavausi nors tuo, kad butent Lietuva yra agrarine valstybe, kad is musu perka puse TSRS maisto produktus, kad pas mus karves graziausios ir pieningiausios, kad gamta nuostabi, kad baltijos jura ir visi kiti gerumynai, kai kurie net tuometiniai TSRS gyventojai buvo isitikine, kad i Lietuva nuvaziuoti tai tas pats kas i Rytu VOkietija. Musu komunistiniai valdininkeliai nebuvo tokie sliuchos kaip dabartiniai Zuokulos, jiems rupejo savo ukis, savo tauta, savo salies gerove, jie norejo kazkuom pasirodyti, pasigirti, todel kazka dare. nu bet veliau apie tai. taigi, pirmas etapas patriotizmo auklejimo yra pries darzeli, tevai, darzelis. toje vietoje matau smigima nerealu, darzas nieko neduoda, tevai neduoda arba duoda mazai, toliau seka mokykla.
2. turbut nepyksit , nes pasakysiu, kad TSRS ir ESSR yra vienas ir tas pats, gal tik tiek, kad pinigai, skiriami kulturai, menui, patriotiniam auklejimui ir tt i mokyklas eina na pagrazinus gal kokia 300 kartu mazesni dabar ;) Svietimo ministerijoj pries SV Onos baznycios taip ir jauciama lavonienos dvasia, ateina ten arba seni TSKP tarnautojai, arba visiskai jauni nepatyre bet ragave anglijos duonos zmogeliukai, kurie bando taikyti lietuviu protams supuvusio anglijos mentaliteto perliukus, ty nori padaryti kosmopolitinius daunelius, taigi, kas mokyklose darosi. Nepykit vel, gal ka nors ir uzgausiu, manau, kad tikybos destymas, ty isskirtinai monopoliskai kataliku tikybos destymas yra ne kas kito, o tautos nutautinimas, patriotizmo naikinimas ir paklusniu aveliu auklejimas. Aisku kai pagalvoji, gi reikia daunu, durneliu, kurie sektu tautos tevelio kiekvieno zodziu ir zilgsniu. Mes mateme tokio patriotizmo virsune 2ojo pasaulinio karo metu, kai Stalinas saugojo rusus ir buvo taip gerai isauklejes paklusnumo baltarusius, kad juos kaip mesa naudojo, is to ir dabar seka, kad baltarusijos kaimuose viena zvaigzdes ant namu, vien zuvusieji apraudami ligi siolei, vos ne trecdalis tautos buvo ne isvesta kaip pas mus, o paaukota po tankais be galimybes grizti namo. Patriotizmas mokykloje turi buti reglamentuotas istatymais, turi buti himnas, kudirkos paveikslas, herbas, veliava, va pvz mane suzavejo uzejus i Sakiu rajono Sintautu miestelio mokykla, ten radau super informacija apie visus baigusius mokykla, muzieju, saugomus knygnesiu rekvizitus, knygeles, visa aprasyta mokyklos istorija, o pagrindiniame hole iejus ne vien tik veliava, herbus ar dar kazka, bet net visus didziuosius LDK kunigaikscius, veliavas ir tt. Pasaliniam zmogui iskart stygas uzgauna :) o vaikai visa tai atmintinai moka, nera lopeliai ir auklejami mazam mieste mazos valstybes pilieciais. Toliau poziuris musu valdzios i mokykla yra kitoks nei seniau. Seniau moksleivis buvo tarybines tevynes ateitis, sviesa, musu jaunimas buvo garbinamas, duodama jam viskas, galimybe mokintis, tobuleti, sportuoti, ir aisku, gauti pilna super informacija apie savo tobula tevyne, aisku, salyginai tobula :) Dabar buvo etnines globos tarybos ir tautinio forumo priimti visokie nutarimai, kad visgi apsimoka integruoti etnini mokyma arba i dalykus, arba kaip atskira dalyka, realiai tokiu etnines kulturos mokytoju lietuvoje minimaliai, o kas daugiau gali supazindinti moksleivius su savo kultura, tradicijomis, dainomis, sokiais, tais paciais patriotiniais dalykais.
3. Studentavimas ir tolimesnis darbas. na cia sudetingiausia, nes jau moksleivius bando orientuoti i tai, kad mokslas tai preke, kad studentai isvis nesupranta, kas kur ir del ko. saukia, kad duokit nemokama moksla, paskum baige isvaziuoja tuliku plaut i karaliskaja anglija :) taigi, mes visi mokame, o jie ima ir isvaziuoja, gerai ane, anglijai issilavinimas nekainuoja, remiame anglijos ekonomika, gal net plakatus ant sienos galime iskelti Welcome to free England University, panasiai kaip The Islamic Republic of Iran. Taigi visada reikia rinktis, arba nemokamas mokslas, arba valink kur tik nori :) Ai beje, apie patriotizma, vat butent ir yra tas patriotas studentas, kuris masto, kaip cia uzbaigus univera, gavus ziniu ir ikurus firma, kad ir man but gerai, kad salyje viskas pageretu. Lengviausias gi budas nieko neveikti, nieko nedirbti, arba uz lengva mosta ranka gauti pinigus.

Kokie tie mano siulymai siek tiek patriotizuoti Lietuva:
1. Darzelyje turi buti LT simbolika, atributai, propaguojamas lietuviskumas
2. Turi buti priimta konkreti programa grazinti piliecius i LT atgal ir suteikti galimybe investuoti, atleidziant pirmus metus nuo mokesciu ir tt
3. MOkyklose velgi reikia keisti destymo sistema, iterpti etnologijos mokyma ir ismesti tikybas visas, LR konstitucija yra atskyrusi religijas nuo valstybes
4. Studentus orientuoti ne vien i moksla, bet ir supratima apie valstybes investuotu pinigu i studenta grazinima
5. Nuversti rinkimais arba net jega visus zmones, kurie dabar valdzioje, nes ten sedi TSKP CK nariai, man del to labai geda.

Na daug as cia nerasysiu, nes mano nuomone gan subjektyvi ir krastutine

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-01-09, 11:09 
Vartotojo avataras

patriotizmas imho tikrai nera musu politiku palaikymas. tegul jie dziaugiasi, kad ne visi dar isvaziavo. sedim kabinanemes nagais i darbus cia lietuvelej vietoje lengvu babkiu uzsienyje. cia yra patriotizmas, o is airijos saukti kad as lietuvis, patriotas tai butu sventvagiska. protingi zmones gali prasisukti ir tevyneje.

dar reikia namie tureti trispalve ir kelti ja per sventes, arba kaip mano kaimynas - kasryta iskelia trispalve prie savo namo. reikia pamineti ne valentinus o nepriklausomybes diena. ir kovo 11 nepamirsti. bet cia jau ttttsakant daugiau paradine puse. o svarbiausia patriotu buti sirdyje!

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-01-09, 11:11 
Vartotojo avataras

kaip mano senelis pasakytu, patriotas turi ir galvoti, ir daryti. viskas kartu.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema: Re: Patriotizmas - kas tai?
StandartinėParašytas: 2006-01-09, 11:11 
Vartotojo avataras

ugn rašė:
(gerai būtų komentarai išsamesni ir ne bobučių lygio apie tai kaip viskas brangu, nėra gyvenimo, etc :)

nebrangu ir gyvenimas cia puikus. neturiu kuom skustis Lietuvoje. kas turi galva tam cia tikrai nesunku. aisku mokesciai, etc, bet ir juos galima puikiai apeiti...

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-01-09, 11:25 
Vartotojo avataras

blyn nu būčiau didesnė patriotė, jei saulės daugiau būtų ;o)

O šiaip patriotizmas turbūt siejasi kiek ir su pasaulėžiūra.
Didžiausias jis iškyla, kai uodega prispausta būna...

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-01-09, 11:43 
Vartotojo avataras

Zwerakai, tai koks tu patriotas, kad apeidinėji mokesčius ir smukdai ekonomiką?.. Aš va galiu pasakyt, kad laikau save patriotu, bo myliu tą Lietuvą, kurią keliais sakiniais apibūdino Ugnius. Nors ir nebegyvenu Lietuvoj. Kiek bandžiau- o bandžiau gal keturis kartus, jei jau taip paėmus- užmušdavo žmonių abejingumas ir piktumas ant visų, kam geriau. Ar bent jau ant tų, kas nedūsauja kartu. Turiu namie Trispalvę, kuri visada yra iškelta (nežinau, ar ant marijos žemės dar galioja debiliškas prisakymas, draudžiantis kelt vėliavą paprastą dieną), sugebu rašyt be klaidų (laikau tai viena didesnių patriotizmo apraiškų), nutuokiu Lietuvos istorijoje. Ne profesionaliai, bet, manau, tiek, kiek yra bent būtina Lietuvos piliečiui. Tikrai nesiruošiu viso gyvenimo nugyvent užsienyje, nes kiek pabuvus ima kamuot ilgesys- užsimiršta visi blogi dalykai- parleki- ir sugniuždo per kokį mėnesį...O gniuždo paprasčiausi dalykai- piktos pardavėjos, vėluojantis santechnikas, kuris pramigo ir vedžiojo šunį, girti autoserviso meistrai, kuriem giliai px, kad pas tave laikas praktiškai sekundėm suskaičiuotas, ineto provaideris, galų gale, nukėlęs telefono ragelį, kad negalėčiau dasiskambint ir pasiklaust, kodėl antrą dieną nėra ineto. Aišku, galima sakyt, kad jiem irgi sunku, kad reik atsirinkt meistrus ir žmones ir t.t., bet, po velinų, dabar man to daryt nereik. Pasigendu Lietuvoj elementaraus gerumo. Ir nereik viskuo kaltint politikierių- mes patys tokie esam. Ne jie, o mes esame visuomenė.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-01-09, 11:45 
Vartotojo avataras

Gerai tau Skrandi, kad nepažįsti nepatriotų, o aš labai mažai pažįstu patriotų. Vyksta rinkimai, o daugelkis klausia, o kam balsuoti? O jei balsuoja tai už paksą, uspaskicha. Kiečiausia grupė "Mango". Jiems nesvarbu niekas kas lietuviška ir dėję ant Lietuvos. O kam ji mums reikalinga. O va amerikoj, anglijoj kaip gerai. Tik vieni bijo išvykti, nes bijo permainų. Kiti kur išvyksta tai tie dar labiau padėję ant Lietuvos, o mes kurie esam likę, pagal juos, esam durniai. Kuo žemesnis išsilavinimas tuo mažesnis patriotas. Tikriausiai ir kuo daugiau pinigų turi tuo labiau rūpi pinigai ir visai nerūpi savo šalis (žiūrint į seimo milijonierius).
Jei tėvai nepatriotai, tai ir vaikai didžiausia tikimybė kad bus nepatriotai. Labai daug kas priklauso nuo to kaip vaikai auklėjami šeimose, nuo tėvų požiūrio į savo šalį.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-01-09, 12:00 
Vartotojo avataras

na aš žinau žmones, kurie nebalsuoja, kurie verkšlena kurie vagia. bet smagu žinot, kad draugų tame tarpe nėra. mano draugai geri bičiuliai turi savo nuomonę ir žino patriotizmo sąvoką. gaila tik kad dar ne visi energingi ir sugeba savo nuomonę pasakyti garsiai.
ir vienas dalykas čia pastebėtas labai teisingai. viskas prasideda nuo šeimos. nuo tos, kurioje išaugome, ir nuo tos, kurią sukūrėme.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-01-09, 13:31 
Vartotojo avataras

Andraika rašė:
Zwerakai, tai koks tu patriotas, kad apeidinėji mokesčius ir smukdai ekonomiką?..

Deja ne smugdau o keliu. Nuo mokesciu mazai kas priklauso. Beveik 50 procentu visu darbu Lietuvoje vykdom apeinant mokescius - kitaip neimanoma, bankrutuotu visos, bent jau smulkios firmos. gauni grynu pinigu, sumoki darbuotojams vokelyje, jie vistiek tuos pinigus isleidzia benzui, valgiui, alui galu gale. Ar kas zino, kad beveik 40 procentu alaus kainos sudaro akcizas?

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-01-09, 13:32 
Vartotojo avataras

as patriotiskai istryniau klevo pasisakymus, nes manau, kad geriau diskusija i tema, nei destruktyvus pamastymai apie klaidas ir ju formas, ty ne i tema, bei ejimas i asmeniskumus pries kelis asmenis, atsiprasau, daugiau nesimaisysiu, tik tyliai dirbsiu savo darba, jei nepatinka, tam salia patriotizmo padarykite kalbos kertele ir vieni klauskite rasybos ir kirciavimo ypatumu, kiti atsakinekite i tuos gan idomius klausimus, tuomet ir pasilazdavot ten galesite, kaip neteisingai kas nors ka nors darote.

teisingas pastebejimas, kad patriotai patriotais, o valgyt tai reikia, bet atsikirsti galima kitaip, lageriuose zmones turejo dienos norma 3 riekes duonos is pelenu ir 5 puodeliai vandens, kazkodel jie nepardave sielos nei velniui, nei rusui, nei kam kitam, jie isliko lietuviais, isliko patriotais ir vardan tokiu ir verta mastyti apie patriotiskuma. pvz man turejusiam viena seneli lageriuose, kita konclageriuose ir tt rodosi, kad isvaziavimas ir dergimas ant lietuvos yra ir nesazininga, ir isdavikiska, ir siaip, nu degciau pragare kaip nezinau kas uz tokias net mintis.

jus apklauskite ir isvaziavusius, ko ten vykai. virs 95 % truko naujo mobiliako, nuejimo i kluba, smutkiu krutesniu, golfo naujo, imidzo kad buvau uzsienyje, nauju stringu, zodziu suprantate reikala... asmeniskai man netruksta cia nieko, nei gero maisto, nei gero interneto provaiderio, nei galimybiu uzsidirbti, nors UK man 30KP iskart, cia nuostabios merginos, kurios vezamos i JAE ir siaip salis faina, prie telkiniu per zabora lipu visada, ale man tai nemaiso, cia ir yra gyvenimo kaifas :)

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-01-09, 13:32 

bet tie penki alekso punktai primena gebelsa :)

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-01-09, 13:39 
Vartotojo avataras

cia biski apie patriotizma skaiciais:
kiek lietuviu sunaikino gerb Hitleris ?
kiek lietuviu isveze gerb Stalinas ?
kiek lietuviu ekonimiskai emigravo del gerb Adamkaus valdymo ?
dabar primeskite skaicius ir pamatysite normalius nusikaltelius :)

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 1200 pranešimai(ų) ]  1, 2, 3, 4, 5 ... 75  »

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: MSN [Bot] ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: