O, ir aš tik dabar šią temą pastebėjau. Smagu paskaityti, nes kaip tik praėjusį sezona pradėjau rimtai šiuo reikalu užsiiminėti. Nors esu dar tik pradedantis, bet jau galiu save laikyti parašiutininku, nes sunkiausias periodas mokantis kūno valdymo laisvame kritime - jau praeityje :) Šiuo metu turiu virš 30 šuolių, bet kiekvieną savaitgalį šį skaičių didinu, kiek tik leidžia finansai ir oro sąlygos. Priklausau Kauno parašiutininkų klubui (Pociūnų DZ). Turime pastoviai skraidantį L-410, kuris pakelia maždaug į 4,5 km, tai tenka patirti daugiau kaip 1 min laisvo kritimo. Kol kas krentu tik bazinėje padėtyje ant krūtinės, bet greitu laiku reikės bandyt sėstis ir mokintis free-fly.
Galiu pasakyti, kad pirmašuoliai patiria tik mažytę dalelę to, ką iš tikrųjų gali suteikti parašiutizmas. Jei tik kas turit galimybę išbandyti laisvą kritimą (bent jau tandemu) - labai patariu :)
Cituoti:
Ar buvo lūžusių kojų, rankų, apsišikimų ore, užsikabinimų parašiutu už lėktuvo?
Turbut extremaliausias potyris buvo, kai iš pirmo karto nepavyko ištraukti "medūzos", o iššoko strenga ir vos nepasidariau "pasagos" (ne parašiutizmo terminais šnekant - vos neužsirišau mazgo ant besiskleidžiančio kupolo:)). Bet antru bandymu pavyko ištaisyti padėtį.
Taip pat prieš porą savaičių teko leistis ne aerodrome, nes pilotas užskrido blogu kursu ir paprasčiausiai buvau per toli, kad sugrįžčiau (taip pat dar gal 5 parašiutininkai). Nusileidau sėkmingai - šiaip taip pavyko perskristi Nemuną ir susiradus tarp medžių lygų šviežiai užsėtą lauką jame nutūpti :)
Cituoti:
bet viena mintis neleidžia "o jei neišsiskleis"
:)) Kaip mūsų instruktoriai juokauja - jei neišsiskleis, tai parašiutą nemokamai pakeisim į naują :) Galiu pasakyti tiek, kad atsarginį parašiutą dėti turi teisę tik sertifikuoti packeriai ir tas procesas daromas YPAČ atsakingai. Kad neišsiskleistų abu parašiutai, tikimybė praktiškai lygi nuliui, nebent prie to prisidėtų pats pilotas (pvz. netinkamai atkabintų nepilnai išsiskleidusį pagrindinį kupolą ir jis susipintų su atsarginiu). Bet juk tam ir yra instruktažas, kad šokdamas žmogus žinotų ką daryti galima, ko ne. Svarbiausia yra nepanikuoti, nes labai dažnai dar būna įmanoma šūdą malantį kupolą susitvarkyti.
Cituoti:
kiek girdejau - antsvoriu/virshsvoriu besipuikuojantys asmenys neleidziami shokt
Su morališkai atgyvenusiu apvaliu D1-5-U parašiutu neleidžiama šokti, jei svoris virš 80 kg, kad aerodrome nereikėtų lyginti duobių :) Su sparnu laisvai galima varyti bent iki 120 kg.