Dangus Forums

United Tribes of Baltica

* DUK    * Ieškoti  * Registruotis * Prisijungti 

Dabar yra 2019-10-22, 11:11

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 961 pranešimai(ų) ]  «  1, 2, 3, 4, 5 ... 61  »
Autorius Pranešimas

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-11-05, 22:16 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
nesenai išgirdau vieną žodį, pritaikytą tiems, kurie neatlaiko savo miesto ar šalies ypatumų/sunkumų ir bėga kitur. Dezertyras. šis žodis prieš nieką nenukreiptas, bet mintį supratote, su kuo dar man asocijuojasi Vilnius. ir aišku, dar daug dalykų galima minėti. teigiamų ir ne tokių teigiamų.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-11-05, 22:49 
Vartotojo avataras

aš gimiau ir 7 metus augau Kaune. Po to tėvų valia buvau perkeltas Vilniun. Ir po to eilę sąmoningų metų tuo džiaugiaus. Nematau priežasčių įsižeist- tiesiog, jei yra vieta, kur jautiesi daug maloniau- kodėl gi ne?..
P.S. Beje, pats teiginys ganėtinai ginčytinas- taip galima prisikabint prie žmogaus, palikusio, tarkim, bendrabutį ir įsigijusį butą ar namą, žmogaus, kuris nenorėjo gyvent tėvų kolektyviniame sode ir panašiai. Čia aš samprotauju iš to taško, kad žodis "dezertyras" turi negatyvią prasmę. Ir, subjetyviai manau, kad šiuo atveju nelabai tinkamas. Kas link tarpvalstybinių diskusijų- taip. Bet šalies viduje- nelabai. Juolab kad terminas- militaristinis :)

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-11-05, 23:55 
Vartotojo avataras

Na, jeigu į didžiuosius miestus atvykusius žmones išvaikytume atgalios į jų provincijas, kaimus ir miestelius, kažin kaip čia viskas atrodytų, įdomiai... :)

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-11-06, 00:37 
Vartotojo avataras

eiciau per vilniu, per tuscia lenkiskai kalbanti ir griuvanti miesteliuka ugniau :) o realiai as vilniuje jauciuosi tada gerai, kai noriu isgerti ir pasitusint, toliau nematau naudos. pvz nori svaraus oro, vaziuoji tik ne i vilniu, jei nenori but auka nusikaltimo , vaziuoji is vilniaus,ir tt, didelis miestas turi dideles savo problemas.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-11-06, 01:25 
Vartotojo avataras

na, aš nemanau, kad Vilniuj nusikalstamumas tarkim didesnis nei Šakiuose, ar kitur Lietuvoj. Gal net atvirkščiai, sakyčiau :)

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-11-06, 07:36 
Vartotojo avataras

Vilnius, Vilnius, VIlnius... Jame gymiau jame ir mirsiu. Myliu ji uz viskas, ir uz bomzus, uz atchitektura ir pasitaikanti skonio trukuma, uz miskus ir naktinius pasivaisciojimus paupiu. Uz jo nuostabias gatves, parkus net uz pasilaiciu, justiniskiu, fabijoniskiu rajonus :) Uz vaikyste ir tai kur esu dabar.

Manau kiekvienam savas "guolis" siltesnis :)

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-11-06, 07:56 
Vartotojo avataras

dezertyras=išdavikas? tuomet nelabai norėčiau sau prisitaikyti šito termino.
nors galėčiau įvardyti kuo objektyviausią priežastį - seniau žmogui, norinčiam studinti humanitarinius mokslus dieniniu būdu, Kaune nebuvo ką veikti, - tačiau buvo ir kas kita. Vilniaus trauka. ta Magija, kurią jutau nuo pat ankstyvos vaikystės.
o Kaunas man visad liks brangus gimtasis miestas. į kurį, beje, taip pat plūsta... dezertyrai?
visad aršiai ginu Kauną nuo stereotipinių nuomonių.
ok, nereikia, kad ši tema virstų miestų priešprieša...
juolab kad aš - už abu :)

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-11-06, 08:42 
Vartotojo avataras

Patinka Vilnius toks, koks yra - būtent tautų katilas (jau Gedimino laiškais pakurtas ;) ir jame kunkuliuojanti kultūrų, konfesijų, socialinių sluoksnių, architektūros stilių (ir panašiai) košė-makalošė. O kai nepatinka, - neretai taip būna, - nieks gi nelaiko už kiaušių, bent jau per išeigines ar atostogas galima atitrūkt kur tinkamas, o jau ten kartkartėm išsiilgt Vėlniaus ("Vilnius" ir "velnias" žemaitiškai oj kaip panašiai skamba! :)

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-11-06, 09:43 
Vartotojo avataras

pratęsiant mintį apie dezertyrus ir vilnių... tai Lietuvos stiprybė ilgą laiką buvo tame, sovietiniais laikais, jog vilnius nevykdė centralizacijos politikos. Lietuvoje buvo stipri klaipėda, kaunas, šiauliai, panevėžys, alytus. žodžiu, visuose kampuose buvo atramos taškas. tuo Lietuva buvo stipresnė, unikalesnė ir indomesnė lyginant su latvija ar estija ar pan. tuo tarpu nepriklausomybės metais ši idėja sugriauta ir reikės labai daug kol tai bus atstatyta. vilnius dabar ne tik kaip šalies centras, bet kaip ir visko centras, nusiurbiantis viską nuo kitų miestų ir miestelių. tai ir žmogiškieji resursai, finansiniai ir visokie kitokie.
tikrai nenoriu nieko įžeist, pavadinęs dezertyru, bo puikiai suprantu kiekvieno teisę keliaut, ieškot savo materialaus garbūvio arba ieškot geresnių sąlygų realizacijai. tai yra normalu. nes radus mano norams tinkamą darbą aš irgi mėginčiau patirti kažką naujo ir svarbaus savo sielai. tačiau... dauguma išvažiavusiųjų yra tiesiog dezertyrai, pabėgę nuo sunkesnių sprendimų.
o va susirgt "vilniaus magija" man nepavyko. į vilnių studijuot atvažiavau jau pakankamai subrendęs ir susivokęs. tad iškart supratau, kad gėrio ir blogio visur vienodai. yra tik tik gal šiek tiek kitokia išraiška.
tarkim kalbant apie budulius pvz man kaune buvo viskas aiškiau. pamatai skustą ir treninginį ir aišku, kad eik į kitą pusę, nes kabins. na taip būdavo prieš keletą metų. dabar yra kaip ir vilniuje, atrodo stilingai ir moderniai, o smegenys vistiek budulio, todėl karts nuo karto apsigaudavau :]
ir nereikia pykti, kad kalba karts nuo karto pasisuka "vilnius - kaunas" kampu. normalu, kad palyginus su kitu miestu, gali rasti daugiau atsakymų ar išskirtinumų. pvz kaip vilniuje dauguma vilniečių vertina kauną... studijos laikais teko patirt juokingų situacijų. bet toks jų suvokimas irgi apibūdina miestą, ane?

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-11-06, 12:33 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2006
na vilnius isties unikalus miestas, kuo daugiau keliauju, tuo labiau tikiu..tikra rudenine melancholija jame uzkoduota.plius, jei pakyli i tv toweri ir apsidairai kyla klausimas: ar cia miestas tarp misku, ar miskai mieste? :)
del kamsciu :kaip ir kiekviena beveik postsovietine sostine turim sia problema. gatves siauros, sovietiniu architektu nebuvo planuota kad kiekvienas gyventojas tures po nuosava automobili. po 5 metu isviso nebus imonoma vazineti:) kazkaip teks suktis...o ir mopedai bei dviraciai neiseitis: juk puse metu ziema, ne neapolis, kur kiaurus metus su motopyrkom per siaurutes gatveles varineti:)

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-11-06, 13:30 
Vartotojo avataras

Gimtas miestas ir taškas. Myliu už unikalią dvasią ir pulsą, kurį pajutęs užsikreti ta neišgydoma liga - Vilnius :)

stikse rašė:
Kuo toliau tuo labiau mane žavi Kaunas, provincialus, toli nuo visuotinės traukos.

Palyginkim ... neseniai aplankytas Kaunas paliko labai gerą įspūdį - dėl paprastos priežasties - ten dar neskubama, todėl yra maža galimybė nepakartoti tų pačių klaidų, kurias padarė Vilnius, bet .... bet Akropolis jau kyla ... deja.

stikse rašė:
Vilniaus didžiausias minusas (kaip ir betkokio kito didmiesčio) yra eismas. Jei jį susitvarkius būtų dar visai padorus miestas

Kad ir kiek aplinkelių, naujų gatvių nuties - neišsispręs ši problema ... paprasta transporto inžinerijos taisyklė - naujas kelių tinklas ne praretina automobilų srautą, bet jį pritraukia, dar labiau suintensyvina.
Kamščiai tik didės, bet va dar labiau riboti auto srautą senamiesčio ribose ir pastatyti nauju parkingų - čia jau sprendžiamas klausimas.

~Zaltvyksle~ rašė:
Va kai jis virs tokiu kaip tie Vakarų Europos internacionaliniai didmiesčiai,tada jau bus nebeįdomu....

pvz ...

Į viršų
 Aprašymas  

senbuvis
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-11-06, 14:09 
Vartotojo avataras

Pvz? Vokietijos didmiesčiai, Londonas ir t.t. ir panašiai...Na, šiaip remiuosi draugų ir pažįstamų, keliavusių po Europą, pasakojimais. Miestai didžiuliai, priedo totalus kultūrų katilas,ir apskritai VISKO DAUG. Per daug...

Į viršų
 Aprašymas  

senbuvis
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-11-06, 14:12 
Vartotojo avataras

Prie to paties dar galima pridėti Briuselį... Dėl tų pačių, kurias minėjo ~Zaltvyksle~, negalėjau ten išbūt visos dienos... Totalus šalies savitumo nebuvimas!..

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-11-06, 14:41 
Vartotojo avataras

o man pajuodęs Bruxelles senamiestis pasirodė viena gražiausių vietų, kurias teko matyt Vakarų Europoj. tuo tarpu tokie dideli miestai, kaip Varšuva, Maskva, Minskas varo vėžį ir džiaugiuosi, kad Vilnius nesiekia jų mąstų. Vienas iš maloniausių dalykų, kuriuos pajunti grįžęs į Vilnių, kad tai yra sostinė, kur norint pareiti gatvę, daugumoj atvejų nereikia lįsti į požemines perėjas, ar trintis smirdančiam metro :)

Paskutinį kartą redagavo ugn 2006-11-06, 20:26. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  

Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-11-06, 17:53 
Vartotojo avataras

Nors gimiau ir augau Vilniuje, bet aš jam didelės mailės nejaučiu. Man patinka nebent jo senamiestis, taip pat Antakalnis, Žvėrynas. O daugelis naujų rajonų man nepatinka. Šis miestas man yra pabodęs, ir ilgas buvimas jame man kelia depresiją.
Asmeniškai man pačiam patiktų labiau gyventi provincijos miestelyje. Man nepatinka miesto triukšmas ir nuobodus miesto gyvenimas.

Į viršų
 Aprašymas  

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-11-07, 09:05 
Vartotojo avataras

~Zaltvyksle~ rašė:
Pvz? Vokietijos didmiesčiai, Londonas ir t.t. ir panašiai...Miestai didžiuliai, priedo totalus kultūrų katilas,ir apskritai VISKO DAUG. Per daug...

Aš nesutinku ... Visi vakarų Europos didmiesčiai turi labai stiprų savo identitetą ir tu niekada nesumaišysi Barselonos su Paryžium, ar Londono su Berlynu. Taip, juose yra visko daug, bet ar tai blogis ?
Caras savu laiku sąmoningai siuntė į Rusijos provincijos miestą Vilnių praščiausius valstybės architektus, kad gražus pabaltijo miestukas nublanktų prieš slaviškuosius ... Žiūrint grynai iš arch pusės - Vilnius iki šiol turi tiek daug urbanistinių žaizdų, kad lopyti ir lopyti ... pvz kiek viešųjų bendruomeninių erdvių turi miestas ? Aiškiai per mažai ... tuo labiau, kad dar jos ir naikinamos (Lietuvos k/t).
Manau, Vilnius visko turi labai mažai ir iki to daug - duokdie eiti ...
Kiekvienas miestas turi savo kodą ir išlieka savitas - Vilnius kaip spontaniško planavimo (su rytietiškų) miestų bruožais tvarinys - toks ir išliks ... netgi stikliniai biznio rajonai ar neišvengiamos tramvajų linijos - visa tai gali būti sėkmingai įjungta į miesto charakterį ...

Cituoti:
Prie to paties dar galima pridėti Briuselį... Dėl tų pačių, kurias minėjo ~Zaltvyksle~, negalėjau ten išbūt visos dienos... Totalus šalies savitumo nebuvimas!..

Neseniai lankiausi Briuselyje ... paliko labai gerą įspūdį, o savitumas - patikėk dar ir koks (tikrai ne emigrantuose jisai slypi)... Senamiestis pasaka ... klerkai klerkai klerkai :)... ant kiekvieno kampo namas su sava legenda ...

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 961 pranešimai(ų) ]  «  1, 2, 3, 4, 5 ... 61  »

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 3 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: