Dangus Forums

United Tribes of Baltica

* DUK    * Ieškoti  * Registruotis * Prisijungti 

Dabar yra 2020-10-25, 13:05
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 939 pranešimai(ų) ]  «  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 59  »
Autorius Pranešimas

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-02-24, 12:46 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 2158
Miestas: Vilnius
Cituoti:
ir dar apuostai.

apuostai? jegele :)))) nuo soil, atejus i svecius, butinai apsiuostisiu :)

_________________
I need to do what I'm doing, or I'd probably suffocate in my own mind...
Freedom is just another word for VSE TEBIA POSLALI NAHUJ!


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-03-01, 09:29 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 8438
Miestas: Kaunas
normali mergina http://www.delfi.lt/news/daily/picofthe ... D=12313234


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-03-01, 09:40 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 5525
geriau jau koki banana ar agurka geron vieton butu isikishus :)

_________________
...THEY switch me off, early in the morning...


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-03-02, 00:24 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 5477
Miestas: Varluvos kaimas
as nuo jos pasiruoses ta kopusta nugrauzt kai tik ji duotu zenkla, o siaip jis atrodo labai fiktyviai, ty sintetiskai, turbut is plastiko.

_________________
as jus labai myliu :)


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-03-02, 19:10 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 1701
Miestas: Narsiečiai - Kaunas
McKaras rašė:
geriau jau koki banana ar agurka geron vieton butu isikishus :)


Kaip tam anekdote: "Nu vot, blyn, pridiot porudčik [šiuo atveju - Mc] i vsio opošlit. ;]

_________________
Demonize


Į viršų
 Aprašymas  
 

senbuvis
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-03-20, 23:22 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 397
Miestas: kaimas
Globalinio atšilimo ir vegetarizmo tematika:

Nežinau, ar daug kas matė Al Gore filmuką "Inconvenient truth", bet šiaip ar taip - nuskambėjo jis garsiai. Dabar gi JAV netyla diskusijos ne tik dėl šokiruojančių faktų, kurie pateikiami filme, bet ir dėl paties Al Gore žiūrėjimą pro pirštus į vieną iš didesnių atšilimo sukėlėjų - t.y. į gyvulininkystės pramonę. Na, tikriausiai nieko nenustebins tai, kad problemą iškėlė Peta, bet iškėlė pagrįstai. Ir čia tokia laaabai amerikietiška laida būtent šiuo klausimu:

http://blog.peta.org/archives/2007/03/t ... challe.php

Šiaip čia gal labiau tiems, kam įdomu, ir nepadarom vėl šiukšlyno iš temos :}
Ir vis dėlto. Faktas yra tas, kad gyvulininkystė prie klimato šilimo prisideda tiek pat kiek automobiliai. Ta proga dar ir straipsnelis, kuris buvo išspausdintas ir "Žaliojoje Lietuvoje":


Vegetarizmas laikomas efektyviausia kovos priemone prieš pasaulinį atšilimą

Noam MOHR, Tarptautinė Žemės išsaugojimo organizacija (The EarthSave Intenational)

Pasaulinis atšilimas ir anglies dvideginis

Gamtosaugininkai pripažįsta, kad pasaulinis atšilimas šiuo metu yra rimčiausia grėsmė Žemei.

Pasaulio vidutinė temperatūra jau įveikė praėjusio tūkstantmečio rekordus ir kyla daug sparčiau, nei prognozavo mokslininkai. Mūsų laukia pakrančių užliejimai, padažnėjusios nepalankios oro sąlygos, ligų plitimas bei masinis rūšių nykimas.

Iki šiol gamtosaugininkai daugiausiai dėmesio skyrė anglies dvideginio (CO2) kiekiui. Pirkurta daugybė įstatymų ir konvencijų, kad rūpintis automobilių kuro ekonomiškumu, CO2 išskyrimo iš pramonės įmonių mažinimu bei investavimu į alternatyvius energijos šaltinius. Vartotojams rekomenduojama pirkti tokius automobilius ir prietaisus, kurie anglies dvideginio iškiria mažiausiai. Tai yra nemaža skaičiavimo klaida, nes dr. James Hanseno ir kitų mokslininkų tyrimai parodė, kad CO2 nėra pagrindinė priežastis, sukelianti klimato šiltėjimą. Ir tai nėra pasaulinio atšilimo skeptikų žodžiai. J. Hansenas, NASA Goddard instituto, skirto kosmoso studijoms, direktorius, dar vadinamas „pasaulinio atšilimo teorijos krikštatėviu“. Jis taip pat yra aktyvus veiksmų prieš pasaulinį atšilimą šalininkas, diskusijų su atšilimo skeptikais dalyvis, jį cituoja JAV viceprezidentas Alas Goras bei gamtosauginės organizacijos. Su dr. J. Hanseno išvadomis sutinka dauguma ekspertų, taip pat ir dr. James McCarthy, kuris yra Tarptautinės klimato kaitos specialistų darbo grupės pirmininkas.

Anglies dvideginio yra iškiriama daugiau, nei visų kitų šiltnamio dujų kartu paėmus. Dėl to manoma, kad CO2 yra svarbiausia pasaulinio atšilimo priežastis. Bet ši prielaida yra klaidinga, nes yra dujų, kurios net dešimtis tūkstančių kartų efektyviau sulaiko šilumą atmosferoje. Apskaičiavę, kiek tam tikros dujos sukeltų atšilimą per ateinančius šimtą metų, matome, kad CO2 atsiduria ne pirmoje vietoje.

Be to, pamirštama, kad automobiliai ir elektrinės be CO2 dar išskiria ir aerozolių (dujų ir kietųjų dalelių mišinį), kurie vėsina atmosferą. Tokiu būdu šios dvi medžiagos (CO2 ir aerozoliai) beveik neutralizuoja viena kitą, taigi CO2 patekimas į atmosferą neturi didelio ir staigaus poveikio pasaulinei temperatūrai.

Tai nėra labai paplitusi informacija, mat baiminamąsi, kad teršianti pramonė tuo bandys pateisinti savo taršos mastus. Pavyzdžiui, Suinteresuotų mokslininkų sąjunga (Union of Concerned Scientists) peržiūrėjo duomenis kartu su kitais ekspertais, kurie patvirtino Hanseno išvadas. Tačiau organizacija taip pat paminėjo, kad ši informacija gali būti panaudota ir kaip argumentas prieš CO2 išmetimo į aplinką reguliavimo politiką, nors iš esmės tai, kad šiandien CO2 nėra pagrindinis globalinį atšilimą sąlygojantis veiksnys, dar nereiškia, jog jo išmetimas neturi būti mažinamas.

CO2 gali turėti mažą įtaką dabar, bet šių dujų emisijos suvaržymai būtini, nes CO2 turi ilgalaikį poveikį klimatui. Aerozoliai yra trumpalaikiai, jie nusėda per kelis mėnesius, o CO2 gali kaitinti atmosferą dešimtmečius ar šimtmečius. Mes negalime būti tikri, kad aerozolių išmetimo tempai sutaps su CO2 kiekio didėjimu, todėl jeigu mes nespresime CO2 problemos šiandien, po kurio laiko gali būti per vėlu.

Metanas ir vegetarizmas

Vis dėlto CO2 dujos nėra svarbiausios dėl pasaulinio atšilimo, kuris yra akivaizdus šiandien ir bus dar akivaizdesnis per ateinančius 50 metų. Todėl norėdami sutramdyti šį procesą privalome ruošti strategijas, susijusias ne vien su CO2. Viena iš jų – vegetarizmas.

Lig šiol labiausiai atšilimą sukeliančios dujos buvo ir yra metanas, o pagrindinis jo šaltinis yra gyvulininkystė. Metano reikšmė klimato atšilimui yra didesnė už visų šiltnamio efektą sukeliančių dujų reikšmę kartu paėmus, bet neįskaitant CO2. Palyginus su CO2, metanas 21 kartą stipriau sukelia šiltnamio efektą. Nuo priešindustrinių laikų CO2 koncentracija atmosferoje padidėjo 31 proc., o metano – 149 proc. Žmogaus veikla sudaro tik 3 proc. viso į atmosferą patenkančio CO2 kiekio, o metano mes išmetame pusantro karto daugiau, nei visi kiti natūralūs šaltiniai kartu paėmus. Tokie metano kiekiai šildo klimatą ir intensyvina metano išsiskyrimą šlapžemėse ir vandens telkiniuose (dėl eutrofikacijos). Metano dujos beik penkiasdešimčia procentu prisideda prie klimato kaitos, tad šios problemos sprendimui turėtų būti teikiama pirmenybė. Metano šaltiniai yra keli. Pavyzdžiui, angliakasyba, sąvartynai, bet pats svarbiausias iš jų yra gyvulininkystė, kuri pagamina daugiau nei 100 milijonų tonų šių dujų kasmet, ir šie kiekiai vis auga. Mėsos suvartojimas per paskutinius 50 metų išaugo penkis kartus ir vis dar auga. 85 proc. metano gyvulininkystėje išskiria atrajotojai. Viena karvė šių dujų pagamina mažai, tačiau šimtų milijonų gyvulių bendras poveikis aplinkai yra milžiniškas. Likusioji metano dalis (15 proc.) išsiskiria iš mėšlo rezervuarų, kuriuose saugomos fermų atliekos. Į šį metano šaltinį gamtosaugininkai jau yra atkreipę dėmesį dėl to, kad tai pagrindinė vandens užterštumo priežastis.

Išvada paprasta: gyvūninių produktų vartojimo sumažinimas arba visiškas atsisakymas yra geriausias būdas greitai mažinti pasaulinį atšilimą. Pasirinkdami vegetarinę mitybą žmonės gali pašalinti vieną iš pagrindinių metano atsiradimo šaltinių.

Vegetarizmo privalumai

Apriboti metano atsiradimą yra paprasčiau, nei mažinti CO2 išmetimo kiekius. Pirmiausia, vegetarizmas gali sumažinti metano kiekius net 100 proc. be didesnio neigiamo poveikio. Toks pat CO2 kiekio sumažinimas būtų neįmanomas be didelio smūgio ekonomikai - net patys ambicingiausi planai to nenumato. Antra, perėjimas prie raciono, kuris mažina šiltnamio efekto dujų išmetimą, įvyksta daug greičiau, nei perėjimas prie nefosilinį kurą deginančių technologijų, kurios išskiria CO2. Kaita gyvulių fermose trunka vienerius ar du metus, mažesnis mėsos suvartojimas iš karto žymiai sumažintų metano išmetimą į aplinką. Tuo tarpu automobiliai ir elektrinės tarnauja dešimtmečius. Net jeigu jau dabar būtų prieinamas pigus ir aplinką neteršiantis kuras, reiktų daugelio metų, kad atsirastų ir išaugtų infrastruktūra, kuri pamažu pakeistų dabartinę. Be to, CO2 atmosferoje lieka daugiau nei šimtmetį, o metano pasišalinimo iš atmosferos ciklas trunka tik 8 metus, todėl šių dujų išmetimo sumažėjimas greitai paveiktų pasaulio klimatą. Trečia, pastangos sumažinti CO2 tampa kova su turtinga ir galinga automobilių bei naftos pramone. Aplinkosaugos grupės jau daug metų bando įvesti griežtus reikalavimus automobiliams bei sustabdyti senas elektrines, tačiau to pasiekti nepavyksta. Vegetarinę mitybą rinktis gali kiekvienas žmogus, taip stabdydamas vieną iš labiausiai šildančių klimatą pramonės šakų.

Apklausos rodo, kad žmonės yra susirūpinę aplinkosauga ir atšilimu, tačiau jaučiasi bejėgiai – jie tegali išsirinkti taupesnį automobilį, mažiau naudoti elektros, rašyti laiškus įstatymų leidėjams. Tačiau atsisakyti mėsos ir tokiu būdu padėti Žemei gali kiekvienas.

Be viso to, šiltnamio efekto dujų šaltinių sumažėjimas yra apskritai naudingas. Mažiau metano lemia mažesnį troposferinio ozono kiekį, kuris kenkia žmonių sveikatai ir žemės ūkiui. Už metano išmetimą atsakingos fermos, sunaudoja ir didžiulius kiekius vandens, o laukinę gamtą paverčia į ganyklas arba į laukus, kuriuose auginami pašarai. Siekiant patenkinti didėjančią mėsos paklausą išsivysčiusiose šalyse, kertami miškai ir naudojama žemė besivystančiose valstybėse. Gyvulininkystė sunaudoja didelius kiekius naftos produktų, mėsiška mityba ir CO2 atžvilgiu yra daug taršesnė nei augalinė. (Red.pastaba. Neseniai Jungtinės Tautos paskelbė, kad gyvulininkystė atmosferą CO2 dujomis teršia labiau negu automobiliai. Vienam kilogramui mėsos baltymų pagaminti reikia sunaudoti 10 kartų daugiau energijos, lyginant su tokiu pat kiekiu augalinių baltymų. Suvalgęs kilogramą mėsos netiesiogiai į aplinką išskiri tiek pat CO2, kiek automobiliu nuvažiavęs 100 km).


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-03-20, 23:33 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 1701
Miestas: Narsiečiai - Kaunas
Tai bezda karvės dėl to, kad vien žolę ėda. Tapsim visi vegetarai ir bezdėsim už jas ;]

_________________
Demonize


Į viršų
 Aprašymas  
 

senbuvis
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-03-20, 23:40 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 397
Miestas: kaimas
Juk gražiai buvo paprašyta nešiukšlinti..


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-03-20, 23:46 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 1701
Miestas: Narsiečiai - Kaunas
Gal aš ir grubiai išsireiškiau, bet būtent tai turėjau omeny iš tikro. Duok žmogeliui žirnių, kopūstų, obuolių ir t.t. ir atmosferos aprūpinimas metanu užtikrintas. Karvės iš prigimties vegetarės, tad žiūrint į tai kaip į problemą, galima daryti atitinkamas išvadas. ;]
O kalbant apie atšilimą, dabar skaitau tokį straipsnelį ir gal įdėsiu jį tam skirtoje rubrikoje. Jei netingėsiu ;]

_________________
Demonize


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-03-20, 23:49 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 5477
Miestas: Varluvos kaimas
zinokit, pritariu, buvau savaite vegetaru, siknos skyle sunkiai uzsidarydavo.

_________________
as jus labai myliu :)


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-03-20, 23:50 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 14228
Miestas: Vilnius
nagi, kiekvienas dabar pasipasakokim apie savo skylę!

_________________
kad tavy grausmas


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-03-21, 00:33 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 2158
Miestas: vilnius
tai tipo valgykim mesa, kad mes nebezdetume, bet karves bezdetu ir toliau viskas eitu velniop? ar geriau tik mums bezdeti o karvems ne...

_________________
卐卐卐卐卐卐卐卐卐卐卐卐
“Didingas žmogus reiklus sau, menkas – kitiems” konfucijus


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-03-21, 00:40 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 1701
Miestas: Narsiečiai - Kaunas
Tipo baikim baikas - mūsų atmosferą sudaro azotas ir deguonis. Likusiųjų dujų kartu paėmus nėra nė procento. Ką tu ten pribezdėsi? Jau pamiršo žmonės pasaką apie yrantį ozono sluoksnį, kuris neįdomus pasidarė kai tik skylė pradėjo trauktis, o ne plėstis. ;]

_________________
Demonize


Paskutinį kartą redagavo Demonic 2007-03-21, 01:18. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  
 

senbuvis
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-03-21, 00:50 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 411
kokios problemos genetishkai modifikuot karves reik ir problemos del skyles nebeliks. galu gale problema ne augmenijoj ar fermose auginamuose gyvunuose o pachiuose zhmonese tixliau ju kiekyja ant zhemes. nes kazhkur teko skaityt jog buvo apskaichiuota naturaliai zheme sugebetu ishmaitinti milijarda ar tai du mljr... deja shis kiekis shiek tiek didesnis vat ir turim shiltanamio efekta su jo pasekmem...


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-03-21, 15:50 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 5477
Miestas: Varluvos kaimas
beje, labiausiai tersia aplinka termitai, cia moksliskai nustatyta, o ka jie eda ?

_________________
as jus labai myliu :)


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-03-21, 16:02 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2006
Pranešimai: 1189
Miestas: Juodkrantė
Termitai (Isoptera) - vabzdžių (Insecta) būrys. Blyškios spalvos minkšti vabzdžiai, kurie turi kramtomuosius burnos organus ir trumpas antenas. Gyvena tropikuose, kur stato įspūdingus būstus. Tai bendruomeniniai vabzdžiai, gyvenantys kolonijomis, kuriose darbininkai - smulkūs, o kareiviai turi stambias galvas ir žandus. Vieni termitai minta mediena arba augalais, kiti ėda grybus, kuriuos augina požeminiuose „soduose".

Termitai svarbūs mitybos grandinėse kaip maistingųjų medžiagų perdirbėjai, tačiau daugelis iš jų - kenkėjai. Metamorfozė nepilna.

Pasaulyje 7 šeimos ir apie 2750 rūšių.

Šeima. Žalingieji termitai (Rhinotermitidae)
Šeima. Tikrieji termitai (Termitidae)
Rodomas puslapis "http://lt.wikipedia.org/wiki/Termitai"


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 939 pranešimai(ų) ]  «  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 59  »


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 4 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron