Dangus Forums

United Tribes of Baltica

* DUK    * Ieškoti  * Registruotis * Prisijungti 

Dabar yra 2020-08-06, 03:37
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 29 pranešimai(ų) ]  1, 2  »
Autorius Pranešimas

senbuvis
 Pranešimo tema: Mokslas - gamta - žmogus
StandartinėParašytas: 2006-11-08, 12:46 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2006
Pranešimai: 279
Miestas: Rėitavs - Klaipieda
Atleiskit, bet neradau tokios temos, kur būtų galima panašiais dalykais diskutuoti...

MOKSLAS

Ar jis turi turėti ribas?..
Ar jame turi egzistuoti moralė, kažkokios tai vertybės ar pan.?..
Ar mokslo eksperimentuose turi būti laikomasi gyvūnų ir žmogaus teisių?..

http://www.delfi.lt/news/daily/science/article.php?id=11157603

_________________
Ugnimi ir kalaviju!..


Į viršų
 Aprašymas  
 

senbuvis
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-11-08, 17:53 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 397
Miestas: kaimas
Taip, turi turėti absoliučiai griežtas ribas, turi būti moralė ir turi būti paisoma bioetikos.

Net kai tai daroma vardan "kilnaus" tikslo. Nes tas kilnumas ir gėris labai jau sąlyginės sąvokos. Pvz pasidomėkite iš ko daromi skiepai... O ar skiepai gėris? Iš kurios pusės pažiūrėsi. Ir taip toliau ir panašiai. jei neklystu kiniečiai kažkada "pasigamino" kiaulę su žmogaus krauju.. na ir dar panašus "bajeris" - http://news.nationalgeographic.com/news ... meras.html

Taigi, aš asmeniškai esu prieš bet kokį žmogaus nenatūralų kišimąsi į procesus, susijusius su augalų/gyvūnų/žmonių evoliucionavimu.
Pradedant selekcijos vingrybėmis, baigiant GMO. Va.


Į viršų
 Aprašymas  
 

senbuvis
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-11-08, 18:57 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2006
Pranešimai: 279
Miestas: Rėitavs - Klaipieda
Ždis į žodį su anglim sutinku...

Štai vienas straipsniukas, kur kažkada radau vienoj svetainėj (nepamenu dabar) apie mokslą:

Ką žmogui žada mokslininkai po milijono metų

Verčiame ir verčiame kalendorių lapus... Bėga metai, šimtmečiai, tūkstantmečiai. O mokslininkai, atsižvelgdami į žmogaus evoliucijos spartą, kintančias gyvenimo sąlygas, daro apibendrintas prielaidas, koks bus žmogus, sakykime, po milijono metų
Štai jų spėlionės.
žmogaus smegenys padidės 4 kartus
Per paskutiniuosius 3 milijonus metų jų tūris jau padidėjo kelis kartus – nuo 400 iki 1400 kubinių cm. Ir tai suprantama: tobulėja technika, vystosi mokslas, vis didėja darbo krūvis, tenkantis ne raumenims, o smegenims.
Jau šį šimtmetį, kaip teigia Amerikos mokslininkai, žmonės gyvens (žinoma, ne visi) "protinguose namuose", kur visus darbus už juos atliks kompiuteriai. Ir tai – ne fantazija.
Tokį namą jau dabar turi JAV multimilijonierius, kompiuterinių programų bendrovės savininkas Bilas Geitsas. O jei per milijoną metų smegenys padidės dar 3-4 kartus, tai turės padidėti ir jų "buveinė" – galva.
Grėsmė nuplikti
Mūsų plaukai krito ir iki šiol. Tolimoje praeityje jie buvo tankūs, šiurkštūs, stiprūs. Tai garantavo gamta, kurioje žmogus gyveno.
O šiandien jau yra tūkstančių tūkstančiai visai nuplikusių žmonių. Dar daugiau jų turi silpnus, išretėjusius plaukus.
Galima drąsiai tvirtinti, jog ši puošmena ateityje žmogui bus vis mažiau reikalinga. Jau ir dabar daug rečiau pasitaiko šviesiaplaukių.
Ateis laikas, kai nereikės ne tik kirpyklų, bet ir šukų. Anksčiau plaukų paskirtis buvo apsaugoti galvą nuo saulės spindulių, fizinių smūgių, o šiandien tą funkciją atlieka galvos apdangalai.
Tad visa, kas tampa nereikalinga, palaipsniui išnyksta.
Turėsime tik 26 dantis
Mūsų dantys atgyvena todėl, kad valgome minkštą ir virtą maistą, mažiau suvartojame mėsos, kurią reikia ilgiau ir stipriau kramtyti.
Ar tokie buvo mūsų protėvių dantys, kai jie dorojo žalią mėsą, graužė šaknis, vaisius? Beje, jie turėjo ne 32, o 44 dantis. Net sunku įsivaizduoti, kad mes jau netekome 12 dantų! Ir net vietos jiems burnoje neliko.
Tai dar kartą patvirtina evoliucijos principą: ko nereikia, tas išnyks. Prisiminkime proto dantis: jie anksti sugenda, nes jais beveik nekramtome. Net nejaučiame, kad jų nėra.
Mokslininkai mano, kad ateityje mes tenkinsimės 26 dantimis.
Suvienodės lyčių figūros
Moterų organizme išnyks pieno liaukos, palaipsniui nustos augti krūtys. Jau ir šiandien reta mama gali pasigirti maitinusi kūdikį krūtimi.
Pirmiausia tos liaukos nebeišskirs pieno, paskui visai išnyks. Taip vyrų ir moterų figūros susivienodins.
Žinoma, dabar mums tokia perspektyva susižavėjimo nekelia. Tačiau niekas nežino, kaip į tai žiūrės mūsų palikuonys. Jau ir šiandien merginoms daugiau rūpi jų lieknumas, o ne tai, kad besiliekninant dingsta ir jų krūtys. O palikuonims gal kaip tik mes atrodysime buvę juokingi, nenormalūs.
Pirštų bus mažiau
Juk išties paimti rašymo priemonę ar spaudyti mygtukus bus galima ir su keturiais ar trimis pirštais. Kiti sunyks. Bet štai nykštys pailgės, susilygins su kitais pirštais, nes jo funkcijos liks svarbios.
Kaulai suplonės ir pailgės
Mes nustosime eidami mojuoti rankomis, nes ilgos kojos nereikalaus, kad mes joms padėtume. Tačiau sąnariai bus storesni, tvirčiau laikys kaulų sandūras.
Nežinia, ar žmonės mėgs sportą, tačiau kultūrizmas tikrai išnyks, kadangi bus nereikalingi raumenys: nieko sunkaus nereikės kilnoti, sunkių fizinių darbų patiems dirbti. Tai atliks mašinos.
Bus patvaresnis ir žmogaus stuburas, nes, nykstant raumenų masei, jam teks svarbesnė paskirtis – laikyti visą kūną. Jį mažiau skaudės net pagyvenusiems. Bus stipresni ir patys kaulai. Juk šiandien retai rastume žmogų, kuriam per gyvenimą nelūžo nė vienas kaulas. Ateityje žmonėms tai atsitiks retai, nes jie bus stipresni ir lankstesni.
Kaulams ilgėjant ir plonėjant, pasikeis ir žmogaus ūgis: normalus žmogus bus daugiau nei 2 metrų aukščio. Niekas ir dabar deramai nepaaiškina, kodėl mūsų vaikai savo ūgiu pralenkia tėvus.
Keisis ir žmogaus veidas
Kaip nereikalingi išnyks žmogaus antakiai, nes jie reikalingi tam, kad, sunkiai dirbant, į akis neriedėtų prakaito lašai, kad į jas patektų mažiau saulės spindulių. O kuo mažiau žmogus dirbs fiziškai, tuo rečiau brauks ir sūrų prakaitą. Nuo saulės saugos patamsinti akiniai arba dar kas nors, ko mes šiandien nė nežinome.
Senovės žmogui buvo reikalingas geras regėjimas. Dabar jau ir moksleiviai mato prastai. Trumparegiai bus visi! Tačiau reikia tikėtis, jog per ilgą laiką mokslininkai sukurs dirbtines akis, kurios bus dar tobulesnės – pajėgs skirti infraraudonuosius bei ultravioletinius spindulius. Mėlynos ir pilkos akys užleis vietą juodoms ir rudoms.
Ar išliks ausys?
Mums vis mažiau reikalingi ausų kaušeliai, nes nėra reikalo gaudyti tolimus garsus! Muzikos vis dažniau klausomės su ausinėmis. Mokslininkai spėja, kad ausų kaušeliai išnyks, liks tik angos, pridengtos odos klostėmis.
Be abejo, keisis ir vidaus organai. Sumažės skrandis, nes bus valgomas kaloringas maistas. Tad skrandis nebus prikemšamas ilgai virškinamų produktų.
Nėštumo laikas greičiausiai sutrumpės kokiais trimis mėnesiais. Mat, didėjant žmogaus galvai, ji didės ir kūdikiams. Tad 9 mėnesius išnešiotą kūdikį nebūtų įmanoma pagimdyti normaliu būdu. Žmonių vaikai paliks motinos įsčias vis anksčiau ir anksčiau.

_________________
Ugnimi ir kalaviju!..


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2006-11-08, 20:39 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 7236
Miestas: Munka Ljungby
o aš už techninį progresą. man patinka turėt auto su GPS, kišenėse- mp3, PDA ir mobilką, namie- kondišiną, mikruškę ir kompą- jie daro gyvenimą malonesniu, smagesniu. Būtų galimybė įsimontuot smegenysna kokį čipą, pastoviai palaikantį smegenis online- montuočiau. Bus galimybė paaukot savo kūną moksliniams tyrimams- taip ir padarysiu. Man patinka pažanga. Dėl gamtos- foruminiai dūsavimai visvien nieko nepakeis- čia reik, kad viskas vyktų tarpvalstybiniais mąstais, nors greičiausiai ir taip jau per vėlu. Va pvz., Švedija turi programą per 15 metų visiškai atsisakyt visų neatsinaujinančių kuro rūšių. Jau dabar virš 20% energijos gaunama iš vėjo bei vandens jėgainių.
Dėl mokslinių tyrimų- nematau jokios problemos su laboratorinėm žiurkėm ar musėm- visvien absoliuti dauguma žmogelių šiuos dievo sutvėrimus dustų ir dichlofosų pagalba siunčia dausosna be jokios naudos. Aišku, gal yra piliečių-gamtos mylėtojų- kurie ir utėlei paduškėlę pakiša. Ir nuo to įsivaizduoja esą baisiai dvasingi, nesusimąstydami, kad gal patys išugo ir išaugino savo vaikus būtent šitų visa griaunančių procesų dėka.

_________________
Vorai MC Nomads
avietynas


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-02-22, 17:15 

Prisijungė: 2006
Pranešimai: 3
kaip isivaizduojat morale moksle? juk bet kokius mokslinius tyrinejimus kiekvienas zmogus vertins pagal savo morales supratima, ir tas pats mosklinis tyrimas bus amoralus ir moralus.


Į viršų
 Aprašymas  
 

senbuvis
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-02-22, 19:28 

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 173
Miestas: Vilnius
paguonis rašė:

Štai vienas straipsniukas, kur kažkada radau vienoj svetainėj (nepamenu dabar) apie mokslą:

Ką žmogui žada mokslininkai po milijono metų

Sorry, bet didesnes nesamones dar neskaiciau. Esi tikras, kad sita rasliava paimta ne is kokio humoro skyrelio ?


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-02-22, 20:00 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 1375
Miestas: Kaunas - Vilnius
Baal, o esi tikras, kad po to milijono metų (jei tik pavyks tiek išgyvent) bus visai kitaip? Gal jau po 100 metų mūsų išvaizda bus labai panaši į tą, kuri čia aprašyta. Įvyks kokia ekologinė katastrofa, pasklis radiacija...

_________________
there is a game i play - try to make myself okay


Į viršų
 Aprašymas  
 

senbuvis
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-03-01, 20:57 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2006
Pranešimai: 279
Miestas: Rėitavs - Klaipieda
http://www.delfi.lt/news/daily/science/article.php?id=12291896


Tai gal būtų galima tokius implantus "įmontuot" vaikams, kad būtų galima juos lengviau kotroliuot, kad ryte eitų būtent į mokyklą, o ne kitur, kur nereikėtų... Arba žmonėms su protine negalia, kad būttų galima juos išleist vienus į miestą ar pan...

Tiesiog klaiku!..................

_________________
Ugnimi ir kalaviju!..


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-03-01, 23:37 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 8438
Miestas: Kaunas
o kodėl tu manai, kad tavyje implanto jau dabar nėra? :]


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-09-09, 04:25 

Prisijungė: 2007
Pranešimai: 3
Dieve mano, rašau ir nežinau ką. ir kodėl pasaulyje dar tiek daug bepročių, kad secialiai sau susidarytų problemas,o gal yrakoks norsbūdas panaikinti tą tamsą. Būtų gerasformiukas tik rašyti ne visi galiužsimerkę


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-09-09, 04:31 

Prisijungė: 2007
Pranešimai: 3
Kas tokią durnystę sugalvojo,te būna prakeiktas ant amžių amžinųjų. aš jau netrinsiu,tegul ir pasilieka tos prakeiktos skrandžio klaidos,galite jau išbaninti , labai gailiuosi, kadregistravausi,pasiškrypėlius - SUDIEV


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2007-09-09, 12:08 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 5477
Miestas: Varluvos kaimas
jo, siaip dauguma zmoniu buna su implantais :) pvz jei strugas toksai jau scientologas, tai tegu ir vaiksto su ispuvusiais dantim, o kai skaudes danti, tai jokiais budais pas dantista negalima, nes ten ides implanta i skylute :)

_________________
as jus labai myliu :)


Į viršų
 Aprašymas  
 

senbuvis
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2008-10-23, 21:12 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2007
Pranešimai: 376
Miestas: miškai
Britų parlamentas leido kurti hibridinius žmogaus ir gyvūno embrionus
http://www.delfi.lt/news/daily/science/ ... d=18988276
Cituoti:
Po kelis mėnesius trukusių debatų Didžiosios Britanijos žemieji parlamento rūmai trečiuoju svarstymu pritarė hibridinių žmogaus ir gyvūno embrionų kūrimui, praneša agentūra AP. Už atitinkamą iniciatyvą trečiadienį balsavo 355 deputatai ir 129 buvo prieš. Dabar įstatymą dar turi priimti aukštieji rūmai. Tada jis lapkritį galėtų įsigalioti.

Minėtas įstatymas leidžia kurti ne tik vadinamąsias chimeras, bet ir dirbtiniu būdu pradėti kūdikį, kuris dėl panašių paveldimųjų savybių padėtų išgelbėti sergantį brolį ar seserį.

_________________
mažosios dvasios žmogus


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2008-10-24, 16:00 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2008
Pranešimai: 35
Miestas: Džiugesio pievos
Herkus rašė:
Britų parlamentas leido kurti hibridinius žmogaus ir gyvūno embrionus
http://www.delfi.lt/news/daily/science/ ... d=18988276
Cituoti:
Po kelis mėnesius trukusių debatų Didžiosios Britanijos žemieji parlamento rūmai trečiuoju svarstymu pritarė hibridinių žmogaus ir gyvūno embrionų kūrimui, praneša agentūra AP. Už atitinkamą iniciatyvą trečiadienį balsavo 355 deputatai ir 129 buvo prieš. Dabar įstatymą dar turi priimti aukštieji rūmai. Tada jis lapkritį galėtų įsigalioti.

Minėtas įstatymas leidžia kurti ne tik vadinamąsias chimeras, bet ir dirbtiniu būdu pradėti kūdikį, kuris dėl panašių paveldimųjų savybių padėtų išgelbėti sergantį brolį ar seserį.


Kokios nesąmonės. :)


Aš esu prieš eksperimentus su gyvūnais, jei kuriamas produktas (pavadinkime tai produktu) yra skirtas žmonėms, o ne gyvūnams. Na gerai, žmogus irgi gyvūnas, bet visai kitos rūšies, tad kas tinka žiurkei, ne visada tiks žmogui. Mano nuomone, eksperimentų su žmonėmis ribojimas yra labai didelė nesąmonė. Yra daugybė žmonių, kurie save naikina visais įmanomai ir neįmanomais būdais, bet jų kaip eksperimentinių priemonių vartoti negalima. Arba kaliniai pasmerkti mirties bausme... Žmogui būtų galima leisti sąmoningai pasirinkti - nori jis būti ekpserimentinis ar nori ir toliau taip gyventi, kaip nurodžiau anksčiau, tiksliau, tuoj baigti gyvenimą.
Bioetika pernelyg sureikšminta. Ir žmogaus teisės taip pat. Didelė nesąmonė, kad neleidžia skrosti studentams benamių lavonų, mat jie turi teisė į orią mirtį. Išskrosti jie nors naudingi būtų, ir nereiktų krūvos pinigų jų laidojimui skirti, be to, jie dar morguose vietas užima, ypač žiemą...

_________________
1984


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2008-10-24, 18:32 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 2837
Miestas: Alytus-Kilkenny
Cituoti:
Yra daugybė žmonių, kurie save naikina visais įmanomai ir neįmanomais būdais, bet jų kaip eksperimentinių priemonių vartoti negalima. Arba kaliniai pasmerkti mirties bausme...

O, daug gaili papasakoti apie kalinius nuteistus mirties bausme arba kaleti iki gyvos galvos?

_________________
VORŲ BROLIAI MCC


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2008-10-26, 17:15 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2008
Pranešimai: 35
Miestas: Džiugesio pievos
Aš pasakyti galiu tik tiek, kad jie pūdami kalėjime yra nenaudingi, tad galima būtų jiems pasiūlyti būti naudingais, pavyzdžiui, išbandyti naujus kosmetikos gamius, vaistus ir panašiai...

_________________
1984


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 29 pranešimai(ų) ]  1, 2  »


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 4 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į: