Dangus Forums

United Tribes of Baltica

* DUK    * Ieškoti  * Registruotis * Prisijungti 

Dabar yra 2021-03-07, 03:42
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 68 pranešimai(ų) ]  «  1, 2, 3, 4, 5  »
Autorius Pranešimas

senbuvis
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2008-10-09, 18:00 

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 194
interviu .PORTISHEAD. bernardinuose. graužkit

http://www.bernardinai.lt/index.php?url ... es%2F86052


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2008-10-13, 14:12 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 14228
Miestas: Vilnius
lyg ir nebuvo įpostintas:

Kas ateina, kai atsitraukia gyvasis folkloras
http://www.mic.lt/lt/articles/view/603
© Jurij Dobriakov
Lietuvos muzikos link Nr. 16


autoriaus stilius pelno simpatijas savo detaliu tyrimu ir erudicija. visgi, žodeliais "utopinis", "pseudo" arogantiškai užsižaidžiama (matyt siekiant paryškinti savo, kaip specialisto, "kvalifikaciją"). visgi tada lieka neaišku koks gi folkloras ir postfokloras nėra "utopinis" ir lieka tikras? ir kur tokį rasti šiuolaikinėje visuomenėje? na, ir žinoma, tokioj post-folk panoramoj nepaminėti Donio ir Wejdo, tai jau kaip ir pravalas... :)

_________________
kad tavy grausmas


Į viršų
 Aprašymas  
 

senbuvis
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2008-10-13, 15:33 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2008
Pranešimai: 199
Miestas: Vilnius/Kaunas
Cituoti:
Ypač tamsiai skamba tos postfolkloro atmainos, kuriose folklorinės įtakos yra sulydomos su industrinės, postindustrinės, metalo ir tamsios ambient muzikos skambesiu – tai ryškiausiai girdima projektų Lauxna Lauksna, Girnų giesmės, Donis, Zpoan Vtenz, Andaja ir kitų muzikoje. Ši itin vaizdingai demonstruoja lietuviškam postfolklorui taip būdingą niūrią (ar, kai kuriais atvejais, karingą) nostalgiją prarastajam pagoniškam pasauliui – kartais abstrakčiai, kartais labiau tiesioginiu, pažodiniu būdu. Pavyzdžiui, vieno žmogaus projekto Girnų giesmės (ir kito to paties kūrėjo projekto, Oro! Oro!) muzika yra sukurta elektroninėmis priemonėmis, tačiau ji kažkaip sugeba spinduliuoti „kosmologišką“, archajinę energiją ir skiriasi nuo kitos elektroninės muzikos bemaž neįvardijamu būdu.

Visgi Donis tai vienakart paminetas.

_________________
Svarbiausia ne tai ką matai, o tai ką manai matąs (L. S. Christensen)


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2008-11-02, 14:02 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 918
Miestas: Utena
Truputis, populiariai, apie šiuolaikinės muzikos garso kompresavimą ir jo pasekmes:
http://offline.computerra.ru/2008/755/376990/

Čia tarsi iš asmeninės patirties, nes, pamenu, kai įrašinėjome Zpoan Vtenz, straipsnyje minimi Rush, garsisto buvo laikomi kaip etalonas - jau tuomet grafiniame ekvalaizeryje pas juos buvo beveik tiesi linija...Tada uždėjome Burzum, o ten - pjūklas ir dar ištrupėjusiais dantimis:) Garsistas, kuris ką tik buvo grįžęs iš kažkokių kursų, susiėmė už galvos: "Taip negalima, negalima!!":)

_________________
La Ilaha Ila Sala'h
http://alas23.blogspot.com/


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2008-11-04, 17:26 

Prisijungė: 2008
Pranešimai: 79
Skalsus straipsnis apie Nick Cave
http://www.bernardinai.lt/index.php?url ... es%2F86862


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-07-30, 17:46 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 8438
Miestas: Kaunas
http://www.fhm.lt/kas-kaltas-del-susikt ... -6580.html

Kas kaltas dėl sušiktos lietuviškos popmuzikos situacijos?
Justo Vaitkevičiaus tekstas

Užteks putoti ir burnoti, badyti pirštais aplink ir bet kur. Teismo plaktuką Temidei į rankas, tebūnie įvardyti niekdariai, kurie yra kalti dėl sušiktos lietuviškos popmuzikos situacijos šiai dienai!

_________________
Išgyvenimo žygis išgyventas - http://www.gediminasbanaitis.lt/mudu/


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-07-30, 18:21 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 960
Miestas: Sostapilis
Cituoti:
Folkloras

Lietuviškų sutartinių sudėtingumas atbaido net palankiausiai nusiteikusius piliečius. Folkloras, užuot ugdęs gerą skonį, tampa marginalia sritimi, o ožių banda metasi pigių surogatų glėbin.


???


O dėl kitų paminėtųjų straipsnyje ... Badyti pirštais lengva, sunkiau ką nors daryti, juolab, kad ir taip viskas aišku. Bet ko norėt, kai straispnis iš how-to-be- macho portalo FHM ...Cosmopolitan vyrams :)

_________________
Tris su puse minus plius minus okej milijardus muris nurus ektus ikturus altus piktus agus alekurus mirus alciktus mouris centurus mirus miatus.


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-07-30, 18:48 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 8438
Miestas: Kaunas
skystalas, bet atsiuntė man, persiunčiau jums. gal ir be reikalo.

_________________
Išgyvenimo žygis išgyventas - http://www.gediminasbanaitis.lt/mudu/


Į viršų
 Aprašymas  
 

senbuvis
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-07-30, 19:30 

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 305
hehe, FHM yra geras bajeris, kuri prižiūri buvę (esami) metalistai ir ankščiau paskaitinėdavau karts nuo karto. Atmetus papingas nuotraukas ir keletą straipsnių į temą dėl vaizdo - galetų šis leidinys konkuruoti su bet kuriuo humoristiniu žurnalu :)

_________________
....


Į viršų
 Aprašymas  
 

senbuvis
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-12-05, 11:51 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2006
Pranešimai: 190
Miestas: Vilnius
Mokslinis straipsnis apie propaguojamas dešiniųjų vertybes Neo-Folko ir Martial žanruose.

http://www.shekhovtsov.org/articles/Ant ... Music.html


Į viršų
 Aprašymas  
 
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2009-12-16, 11:26 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2008
Pranešimai: 35
Jeph Jerman: kviečiant gyvosios gamtos balsu

Ben Brucato

Jeph Jerman gali būti apibūdintas kaip elektro-akustinės, eksperimentinės ar avantgardinės muzikos atlikėjas. Bet iš tikrųjų jis yra vedlys. Jeph moko klausyti gyvosios gamtos balso, o jo darbai parodo būdus kaip išgyventi kasdienybę naujai. Sykį klausytojui iš tiesų suvokus Jeph Jerman kūrinių ketinimus, gyvenimas nebebus toks pat kaip iki tol.
“Jei žmonės manęs klausia ką aš darau, dažniausia aš jiems atsakau, kad aš suteikiu šansą klausyti,” aiškina Jeph. “Klausymas man yra svarbus dalykas. Kas nutinka tuomet, kai mes klausome?”
Jis nekuria kompozicijų, labiau tiesiog gaudo ir keri aplinkos balsu.
“Jerman visų pirmiausia gaudo “atrastus garsus”, kuriuos mūsų ausys gali “įsijungti” kasdien, jei iš tikrųjų norime kiek sulėtinti tempą ir įsiklausyti... [Jis] atkuria priešistorinį metą, kai garsas buvo tyras ir neapdorotas.” Kaip pavyzdys – jo “sound diary” (“garso dienoraštis”) įrašas iš 1999 rugsėjo 15d. Jis aprašo field recording'ą, kurio metu buvo įrašytas kandis:

“Kandis gulėjo purve, sumišusiame su pušies spygliais netoli paradinių durų, nuolat plasnodamas savo sparnais. Įrašiau jo sparnų, besitrankančių į žemę/spyglius greta, garsą. Kandis vis plasnojo, pamažu vis lėčiau ir lėčiau ir taip kelias valandas. Įdomu ar taip jis pamažu išeidinėjo iš gyvenimo...”

Jeph naudoja field recordings įrašyti gamtos garsams, nepakeistiems ir natūraliems. Greta to jis naudoja rastus objektus – dažniausia kokios nors rūšies detritus – tam, kad užburtų ir įkalbintų jų unikalius balsus prabilti tiesiai klausytojui. “[Jeph] atkreipė dėmesį į akustinį grojimą natūraliais objektais – kruopščiai atrinktais akmenimis, kriauklėmis, vandens nugludinta mediena, šakomis, ankštimis ir pušų kankorėžiais,” ir “iš šių paprastų ir dažnai nepastebimų objektų, jis sumaniai išgauna dažnai netikėtus garsus.” Max Oelschlaeger savo “The Idea of Wilderness” rašė, kad “laukinė gamta ... prabils per žmogų, jei šis leis gamtiniam fenomenui turėti savo balsą. O tokiu atveju, kalba bus teisi, gyva ir organiška.” Jeph leidžia gamtai turėti savo balsą ir pateikia jį taip, kad jis atskiram klausytojui prabyla skirtingai. Kaip jis aiškina:

“Kai įrašas patalpinamas į kopijuojamą terpę, jis tampa intelektualine ir kitokia nuosavybe to žmogaus, kuris įrašo klauso. Ko gero prieinama prie to ar žmogus tiki objektyviu požiūriu ar ne. Aš – ne. Žinau, kad yra objektyvi realybė, bet žmogaus juslės dažniausia jai uždaros.”

Šiuo atžvilgiu Jeph yra tarsi šamanas, o jo muzika yra jo kalba. Tai, ką jis kuria mums, yra būdas patirti kiekvieną mūsų juslinio gyvenimo akimirką skirtingai – taip, kaip gyvena pats Jeph, kai, kaip jis aiškina, “mano gyvenimui garso takelio nereikia.” David Abram rašė apie šamanų svarbą sujungiant žmones su žeme, savo “The Spell of the Senuous”. Jis rašė, jog “pirminė tokių magų rolė ... yra elgtis kaip tarpininkams tarp žmogiškųjų ir daugiau-negu-žmogiškųjų sferų ... atsikratant jutiminio netikrumo ... nuolat tirpdant supratimo ribą tam, kad tiesiogiai susidurti, bendrauti ... su įvairiais nežmogiškais protais ...” Abram aiškina šios jungties svarbą - “patvirtinus, jog kiti gyvūnai turi savo kalbas, net šlamantys drebulių giraitės ar ąžuolyno lapai savaime yra tam tikras balsas, žodžiais žmonės sujungė savo jausmus ir besikeičiančius vietinės žemės garsus ir judesius, taip užtikrindami, kad jų pačių kalbėjimo būdas lieka susietas su krašto gyvavimu ...”
Jeph siekia eliminuoti save patį iš savo kūrinių ir klausymo potyrių tam, kad atkreiptų dėmesį į garsą, aiškindamas, jog “mintis, pavadinimu muzika nėra atskira nuo 'garso bendrai', tačiau mes patys taip padarėme, išgalvodami taisykles, pagal kurias muzika gali būti atpažįstama ar suprantama.” Turbūt geriausias būdas išvengti šių žmogaus sukurtų taisykliu – pašalinti žmogiškajį faktorių, jo ranką iš šios lygties. Tai, ką Jeph sąmoningai mėgina, rašydamas:

“Pradėjau rasti kelius kaip sumažinti savo kontrolę ties tuo, ką groju. Pradėjau suvokti garsą, kuris 'tiesiog įvyko' kaip žymiai įdomesnį nei tuos garsus, kurie turėjo būti ekspresyvūs. Tiesiog įsimylėjau labai tylius garsus ir pradėjau groti solo vien objektais, kuriuos radau gamtoje.”

Ką jis tokiu būdu įduoda klausytojui, yra kruopščiai atrinkta jausminė patirtis, kurios iš tiesų galima klausytis. Kaip Jeph aiškina, “muzika yra klausymęsi, ... visi garsai yra vienodi, tiesiog vibracija, o mūsų protai atskyrė vieną vibracijų dalį nuo kitų visų ir kitaip užvadino.” Muzika, Jeph'ui, yra nuosprendis, kurį savo kūryba jis mėgina pergalėti tam, kad būtų galima betarpiškiau patirti gamtą.
Per savo muziką, Jeph iššaukia mus nugriauti savo muzikos taisyklių supratimo barjerus. Tai atlikdamas jis atveda mus iki artimesnės jungties su gamta per garsą. Tačiau ši kelionė čia nesibaigia. Jeph nepalieka mūsų, kaip klausytojų, vien tik ties šiuo aspektu. Sykį apturime šią jutiminę patirtį, mes esame paliekami su dar didesne kova priešaky: kaip gi dabar mes suvoksime aplinką, nepažabotą garsinio supratimo taisyklių? < ... >

Jeph Jerman: http://www.jerman.littleenjoyer.com/

_________________
http://www.terror.lt


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-11-10, 23:10 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 2413
apie musu BlackMaxa :))
http://www.pravda.lt/melomanijos_gniauztuose_maksimas


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-11-11, 00:56 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2006
Pranešimai: 4341
Miestas: vilnius / inbhir nis
melomanija tai melomanija, bet koreshas uztai vienintielis ice hockey tv komentatorius lietuvoj kur ismano sporto saka. visi kiti useless.

_________________
behold the death of all your beliefs


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-11-11, 11:10 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 1064
Maksas arba Storas, kaip seniau jį vadindavom, jau visiška žvaigžde tapo :) Bet, šiaip, tai maladiec čiuvas.

Tik linką reikėjo dėt į www.suru.lt, o ne šūdpravdę, kuri tą straipsnį įdėjo pas save.

_________________
duzenos.lt - blogas apie tamsius, stiprius ir kreivus dalykus


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema:
StandartinėParašytas: 2010-11-11, 22:24 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2006
Pranešimai: 4341
Miestas: vilnius / inbhir nis
offtop aisq
nu..vienas is 3 klasioku, su kuriais dar rysi palaikau. apie kitus nlb ka zinau. ir kak be pox...apart to kad 2 jau po velena.
ps mano motina dar susibega su savaisiais..kokiu 10-12 rylu sako buna..3,14zdec

_________________
behold the death of all your beliefs


Į viršų
 Aprašymas  
 

dziedas
 Pranešimo tema: Re: straipsniai
StandartinėParašytas: 2012-04-16, 12:03 
Vartotojo avataras

Prisijungė: 2005
Pranešimai: 14228
Miestas: Vilnius
A.Klovos įdomus straipsnis apie Lietuvos post-folklorą:
http://www.radikaliai.lt/radikaliai/778 ... -lietuvoje

_________________
kad tavy grausmas


Į viršų
 Aprašymas  
 
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 68 pranešimai(ų) ]  «  1, 2, 3, 4, 5  »


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 4 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
cron