Prie Vilniaus artėja MAYHEM legionas!

Metalo dievai matyt nutarė galutinai nusiaubti Baltijos kraštus - iškart po death metal legendos Vader koncerto, kitą dieną Zona Music žada vikingų ir samurajų geležinį šou su kultiniais norvegų black metal pradininkais - MAYHEM! Balandžio 17 dieną sostinės klube "Mulen Ružas" Mayhem pasirodymą apšildys Defiled - pirma Japonijos metalo grupė, pelniusi pasaulinį pripažinimą, - ir lietuviams jau pažįstami estai Manatark. Tai bus šou iš Mayhem koncertinio turo, 13-oje Europos šalių pristatančio norvegų grupės albumą "Chimera".

Šiurpi Mayhem istorija puikiai tiktų siaubo filmo scenarijui. Grupę 1983 metais sukūrė gitaristas Euronymous ir bosistas Necrobutcher, vėliau prie jų prisijungė vokalistas Dead ir būgnininkas Hellhammer. 1991 šūviu į galvą Dead nusižudė. Hellhammer iš jo kaukolės fragmentų pasigamino vėrinį, o Euronymous išvirė ir suvalgė puikų ragu iš vokalisto smegenų likučių. Pavydėdamas šėtoniškos Euronymous reputacijos ir šlovės, kitos legendinės black metal formacijos Burzum įkūrėjas Count Grichnackh 1993 vasarą 23 peilio dūriais nužudė gitaristą. Žudikas buvo pagarsėjęs senų medinių bažnyčių padegimais ir tapęs pasaulinės black metal scenos lyderiu. Policija Grichnackh namuose aptiko 150 kg dinamito, kuriuo šis ketino susprogdinti bažnyčią didelio tikinčiųjų susibūrimo metu... Nepaisant šių nedidelių nesklandumų, 1994 metais Mayhem albumas "De Mysteriis Dom Sathanas", įrašytas su rumunu vokalistu Attila Csihar, buvo išleistas ir visuotinai pripažintas black metal klasika.

1995 metais vienintelis išgyvenęs ir nepatekęs į kalėjimą grupės narys Hellhammer drauge su grupės steigėju Necrobutcher, pirmuoju vokalistu Maniac ir gitaristu Blasphemer atgaivino Mayhem. Šia sudėtimi grupė įrašė 5 studijinius albumus, išleido kelis koncertinius CD ir DVD. Tačiau įvairūs smagūs incidentai ir toliau lydi metalo vikingus. "2003 metais koncerto Norvegijoje metu ant scenos nukirsdinta avies galva nulėkė į publiką ir suskaldė vienam iš žiūrovų kaukolę" - rašoma grupės biografijoje...

Mayhem šou Vilniuje prasidės 20.00 val., bilietų kaina 20 Lt.
Renginio svetainė internete: http://www.zona.lt/mayhem

Zona Music ir Dangus info