Rudstock 2004: mus užmušė Tito
2004 rugpjūčio 6 d., penktadienis, plynas laukas prie Rūdiškių
report by ugn

Kaip gerai, kad nerealiai vėluojantis gandas apie festivalį RUDSTOCK 2004 spėjo mane pasiekti. Vos prieš savaitę iki renginio pasirodžiusi informacija ir vangi reklama matyt suglumino ne vieną geros muzikos gerbėją. Kas galėtų patikėti, kad dulkėtame miesteliūkštyje kažkur už Trakų rengiamas granfestivalis, kurio programą vainikuoja pirmojo ryškumo žvaigždės - TITO & TARANTULA. Ne vienam tai pasirodė keista, bet tai visiška tiesa. Kaip ir įgarsinimo firmos "EuroStar" 10 metų gimtadienis, dėl kurio viskas ir buvo užkurta.

Nežinau kodėl reklama buvo tokia vėlyva, dabar tai jau ir nesvarbu. Bet tą penktadienio vakarą automobilis stabiliai lėkė link "Vėtros" išgarsintų Rūdiškių. Nepamačiau išgirtojo stadiono, nes skubėjome sukti į vieškelį link Jogėlionių kaimo, kur traukė virtinės vietinių merginų, siūbuojančių ridikiuliais ir klubais, bei dulkes keliančių mašinų.

Pasistatome mašiną plynuose laukuose, kur mirguliuoja aptverta teritorija su iškilusia milžiniška lauko scena. Gaunam apyrankes ir susitinkame su apsauginiais, kurie viską čiupinėja taip, lyg eitume ne į festivalį, o į lėktuvą, ar iš monetų kalyklos. Paprašo atidaryti net piniginę :) O teritorija didelė, viduje įrenta futbolo aikštelė, pripučiamas atrakcionas, keletas alaus kioskų ir žaislų loterijos kioskelis, stumdantis totalų chlamą :)

Scenoje jau groja Mountainside ir kelios jų dainos nuskamba visai neblogai, ko nepasakytum apie kitas tą vakarą grojusias Lt grupes. Scena, kaip minėjau, didelė, įspūdinga ir graži. Nors žmonių tik keli šimtai, bet viskas tviska kokybe - zuja skraidančios kameros, ekrane šmėžuoja gyva transliacija ir kiti navarotai. "EuroStar" surengė sau prabangų jubiliejų. Kone kiekvienas sutiktas bičiulis pastebi, jog žmonių renginyje nėra daug. Na, bet tai nėra blogai žiūrovams - erdvės daug, nuotaikos irgi. Ir tie, kas išmainė Rudstock'ą į Roko Naktis tą patį savaitgalį, visgi turėtų dėl ko gailėtis.

Vėliau pasirodžiusi grupė Mark akimirxniu nuveja link alaus kioskų. Nežinau kaip išreikšti savo nesusižavėjimą, tad geriau nesakysiu nieko :) Po to seka geriau žinomų stounerių Tema pasirodymas, kuris patvirtina mano anxčiau susidarytą nuomonę - grupė groja įvairiai, išradingai ir nuoširdžiai, nors jų sinkopuotos, kapotos ir perkapotos konstrukcijos sunkiai užkabina. Įdomu klausytis, bet sudėtinga tuo džiaugtis, tad dar pora gurkšnių "Vilkmergės" ir traukiame pasibastyti link balabaikom prekiaujančių veikėjų.

Pirmieji užsieniečiai - Sub Masters. Jei neklystu, grupės muzikantai iš Vokietijos, o vokalistas Wayne, kažkokiu būdu turintis ir lietuviško kraujo, - iš Texaso. Galiu pasirodyti nemandagus, tačiau ši grupė yra geriausias pavyzdys, kaip groti roko muziką ir nieko tuo nepasakyti. Daug kokybiško garso, bet nė vieno naujo žodžio, nei vienos įdomesnės natos. Sub masters vokalistas atrodo turi itin provincialų scenos žodyną, apsiribojantį standartinėmis frazėmis iš "rocking", "fuck", "sweet baby", "c'mon", "Lithuania", tai vainikuojant skambiu "god bless you"... Gal tai veža Texase, bet čia skambėjo gan prasčiokiškai.

Pagaliau Sub Masters baigia savo rokenrolo cirką ir prasidėjo žvaigždžių laukimas...

Vien pasirodę scenoje Tarantula nariai nuvijo nuobodulį šalin. Impozantiška smarki bosistė žaismingu sijonėliu, atsipūtę būgnininkas ir gitaristas, ir pagaliau pats Tito Larriva. Festivalio atmosfera pražydo nuo pirmųjų akordų, kurie tarsi kibirkštys įskėlė gyvą ugnį. Jausmingumo kupinos dainos su mexikietiškais prieskoniais tiesiog žudė nuoširdumu ir temperamentu. Pats Tito skaldė puikius bajerius ir akimirxniu užkariavo publikos širdis, ne kartą paminėdamas "marijuaną" :) Iš šio žmogaus nuoširdumas ir energija trykšte tryško. Pasirodyme netrūko svaiginančių posūkių ir netikėtų sprogimų, kraują stingdančios romantikos ir kinematografinių hitų. Ko vertas vien Rūdiškių apylinkėmis nuvilnijęs "After Dark"...

Tądien pusę pasaulio perskridęs Tito Larriva prasitarė, jog yra kiek pavargęs, tačiau publika nė už ką nenorėjo paleistu grupės nuo scenos. O kadangi įsiaudrinusių sužavėtų žiūrovų buvo susirinkę kox pusė tūxtančio, jie sugebėjo išsireikalauti biso. O bisas buvo ispaniškas Sex Pistols "Anarchy in UK" koveris :)

Išgirdę, jog neturkus pasirodys dar viena lietuvių grupė, pasukome link automobilio - norėjosi lėkti per naktį su gyvu ir nepakartojamu Tito & Tarantula įspūdžiu... Jis dar ilgai lix atmintyje. Nežinau, kas dėjosi festivalyje kitas dvi dienas, bet jį buvo verta rengti vien dėl Tito & Tarantula. Nes tai vienas iš Tų pasirodymų. Ačiū "EuroStar" ir "Zona" - tikėsimės, kad Rudstock 2005 jau pradėtas planuoti? :)