DGCD 018
DONIS - Bite lingo


1. Oi tu varna - mp3
2. Bite lingo - mp3
3. Tai gražiai gieda lakštingalėlė - mp3
4. Lopšinė
5. An krantelio akmenėlis - mp3
6. Už aukštųjų kalvelių
7. Vai, lėkė gulbių
8. Bite lingo [McKaras mix]
9. Bite lingo [Driezhas mix]
10. Žaliam berže gegutė kukavo

Playing time 53.02 min.
to download samples - right click
and 'save target as'

......................................................................................................

resume: Beautifully sung archaic folklore chants in ethereal and sublime charms of contemporary music. Talented Lithuanian composer Donis presents his 5th album, - subtle, tender, deep and well performed. Showing a unique vitality in Baltic post-folklore.

ORIGIN: Lithuania
RECORDED: 2000-2005 in Klaipėda.
mastering McKaras
RELEASED
: 2006 [c][p] Dangus
Designs by Gys, logo graphics by Algis Kliševičius
FORMAT: digiack deluxe CD, 6 p.

Lyrics by folk [historic war folklore songs, except 4]
Donatas Bielkauskas – music [2, 4, 5, 7] and
authentic melodies arrangements [1, 3, 6, 10]

......................................................................................................

Rasa Serra – vocals [2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9]
Klaipėda folklore ensemble "Kuršių ainiai" (leaders Jolita Vozgirdienė and Deividas Krutkevičius) – vocals [1, 10]
Jevgenij Sege – el.guitar [3]
Jolita Vozgirdienė – traditional kanklės [1]
Deividas Krutkevičius – violin [6]
McKaras – "Bite lingo" mix version [8]
Kristijonas Lučinskas – "Bite lingo" mix version [9]
Donatas Bielkauskas – programming, sampling, mixing, keyboards, birbynė, lumzdelis, žvanguliai, švilpis (folk instruments), percusion, effects


artists websites: www.donis.lt | www.rasaserra.com

......................................................................................................

song titles in english:

1. Oh, you crow - mp3
2. Lingo bee - mp3
3. Nightingale sings so nicely - mp3
4. Lullaby
5. There's a stone on the coast - mp3
6. Behind the lofty hills
7. Oh, swans were flying
8. Lingo bee [McKaras mix]
9. Lingo bee [Driezhas mix]
10. A cuckoo
was callin in a green birch


......................................................................................................
DONIS - vienas talentingiausių ir įdomiausių projektų visoje baltiško post-folkloro muzikoje. Naujas, jau penktasis, jauno kompozitoriaus Donato Bielkausko grupės darbas "Bite lingo" neabejotinai nustebins tiek DONIO muzikos gerbėjus, tiek nieko apie jį dar negirdėjusius. Dešimties kūrinių albume subtiliai dera archainių giesmių gylis ir savitos šiuolaikinės muzikos aranžuotės.

Albumo kūrinius įdainavo profesionali vokalistė Rasa Serra. Tyras ir sodrus, švelniai vilnijantis šios Pajūrio dainininkės balsas teikia "Bite lingo" dainoms nepaprastą grožį ir išsiskiria tarp kitų folkloro muzikios atlikėjų. Iš seniausių amžių atkeliavusios giesmės atgyja pagautos didingos ir grakščios Donio garsų architektūros bei užburiančiančių post-folklorinių ritmų. Kaip ir ankstesniuose albumuose, projekto muzika įgauna apeiginei muzikai artimą pojūtį.

Tau jau penktas DONIS albumas, jo tematika paremta kariniu-istoriniu folkloru, kuriuo projekto autorius domėjosi keletą metų. "Bite lingo" kelionę į baltiškos savasties erdvę pradeda ir baigia Klaipėdos folkloro ansamblio KURŠIŲ AINIAI balsai (vadovai Jolita Vozgirdienė ir Deividas Krutkevičius). Albumo skambesį pakylėja atmosferiniai, kone psichodeliniai gitaristo Jevgenij Sege pasažai, ramybe ir jaukumu apgaubia kanklių bei smuiko garsai.

Išlikusių pagoniškų giesmių prakilnumas ir gylis atskleidžiamas originalia šiuolaikine garso estetika. Grupės įkūrėjas Donatas Bielkauskas taip pat žinomas, kaip originalios ambient, industrial, elektroninės muzikos kompozitorius. Viena ryškiausių modernizuotų albumo dainų "An krantelio akmenėlis" klausytojams jau pristatyta šiuolaikinės baltų muzikos rinkinyje "Amber Tribes" ir buvo įtraukta į Lietuvos post-folklorą reprezentuojantį leidinį "The Singing Land: Contemporary Folk Music from Lithuania 2005" žymiausioje tarptautinėje kultūrinėje mugėje MIDEM. Dvi elektronines mix versijas titulinei dainai "Bite lingo" sukūrė Donato bendražygiai, žinomi eksperimentinės scenos atstovai Driezhas ir McKaras.

Donatas Bielkauskas pradėjo skelbti savo įrašus 1994 metais. Iki 2005 metų įrašyti ir išleisti keturi DONIS albumai, bendras projektas su apeiginio baltų folkloro grupe KŪLGRINDA, muzika teatrui, kinui, meno programoms. Donatas Bielkauskas taip pat yra amber ambient dueto WEJDAS narys, eksperimentuoja su elektronine muzika kaip d.n.s., dalyvavo grupių EIRIMĖ, HA LELA ir NOTANGA įrašuose, daugelyje kitų kolaboracijų. DONIS pristatė savo kūrybą žymiausiuose alternatyvios ir folklorinės muzikos festivaliuose ir meno galerijose Lietuvoje, Karaliaučiuje, taip pat tarptautiniame kultūros projekte "Kulturkiosk" Vokietijos miestuose ir daugelyje kitų įvykių.

Kompozitorius Giedrius Kuprevičius: "Šiais neramiais kultūros virsmo metais yra žmonių, siekiančių išsaugoti pamatinių jausmų ir pojūčių ląsteles. Donio ėjimas pirmyn sugrįžtant į prieštvaninio kultūrinio mentaliteto pjūvį yra pasisekęs bandymas pateikti mums to pjūvio garsyną. Donio sugebėjimas žaisti modernia ir archajiška išraiška žavi ir guodžia: jo plokštelėse - šių sugebėjimų liudijimas."


......................................................................................................

Close